Hľadám mamičku na písanie. Poklebetíme o deťoch?

monikat75
19. jan 2009

Ahojte, chcela by som si týmto spôsobom nájsť kamarátky na dopisovanie. Mám dve deti, 5-ročné dievčatko a skoro 6 - mesačného chlapčeka. Ak máte chuť si poklebetiť o deťoch ale samozrejme aj o všetkom možnom, tak neváhajte a odpíšte. Na vaše príspevky sa už teraz teším. 🙂 🙂 🙂

mirka099
14. jan 2010

veru moni, tesime sa s tebou..dufam ze sa to na nas nalepi takto cez teba 😅

jaaj dendi tak vy takto zle? to jej idu ocaky, vsak? horne??? jaaj tieto ocne su zatial najhorsie..tiez som si myslela ze su spicate ze rychlo sa prerezu..no omyl velky 😖 snad uz ten panadol zaberie..to je predsa aj od bolesti.. referuj potom rano, co ako..

no cessy.. to mas pravdu...toto je zatial nase prve oducanie 😀 uz sa tesim na druhe-od plienok 😀

mirka099
14. jan 2010

a este som zabudla...aj my sme skoro pri kazdom horuckovali.. a skoro pri kazdom dostal aj nejaky virus... chripku a tak... to aj dokina vravela ze vtedy maju osalbenu imunitu, lahko nieco schytaju

cessy
14. jan 2010

mirka no na plienky som veru aj zabudla.....to bude dalsie 😒 😒 😒

inak aj mi fain spinkame ....celu noc, a cez obed dnes 3 hodinky, takze super 😉

denduska
14. jan 2010

cessy nezakrikni😅

plienky...boze ani nevravte....uz by si oddychla trosku aj penazenka

cessy
14. jan 2010

denduska .......ja na to uz ani neverim.....poviem pokazi sa...nepoviem tiez sa to po case pokazi..... 😖

cessy
14. jan 2010

denduska uz dlhsie tak spi a chvalim ho az teraz....tak uvidim 😅

mirka099
14. jan 2010

dendi, vam tak skoro penazenka oddyhcovat nebude..pri tom druhom 😅
baby co vam spinkaju deturence v noci... TESTE SA 🙂 😵

cessy
14. jan 2010

mirka ved prave...tesim sa lebo viem ze sa to pokazi...staci ked pojde dalsi zubcek 🙂

mirka099
14. jan 2010

cessy, nemyslela som to tak..mozno vam to uz ostane... ako svagrinnej..ako jej uz raz prespal celu noc, tak vzdy..a doteraz... tak sa tes, mozno to uz ostane.
😉

cessy
14. jan 2010

mirka bodaj by si mala pravdu, je to uuuplne ine.....v spalni sa mozem na posteli v klude otocit, zakaslat si, mojko sa nezobudi.....pred tym stacilo ked som sa prevratila na posteli..uz bol hore.... 😒

mirka099
14. jan 2010

ano, neda sa to porovnat. no pozor..bude viac priestoru na matiku 😀 to aby ste nepricitali dalsieho surodenca potom 😀 😀 😀

cessy
14. jan 2010

mirka nechcela som to hned napisat...ale po roku a 5 mes sme opat v spalni, na velkej posteli........ 😵 😵 😵

mirka099
14. jan 2010

😀 😀 😀 uz ste aj zabudli, coo??

cessy
14. jan 2010

tak, tak.... 😅 😵

mirka099
14. jan 2010

a nepada pri tom ani ovladac od telky na zem 😀 😀 😀

cessy
15. jan 2010

mirka presne tak a uz to je mozno aj vekom ze clovek si uz rad uziva aj trosku pohodlie........ 😅 🤐

dalsia dobra noc za nami.....sice prespi celu noc ale pravidelne sa budi o 5:30 a sme vyspaty 😒 .

monikat75
autor
15. jan 2010

ahojte, asi som to spanie trošku prechválila včera, lebo dnes to bolo trošku horšie, síce čajík som mu dala len raz, ale často sa zobudil v noci, síce len zaplakal a dala som cumlík a spinkal ďalej ale bolo to asi 10-krát za noc, takže neviem,, či sú to tiež zúbky, lebo už takmer dva mesiace má opuchnuté ďasienko - idú mu dolné stoličky, či to bolo tým alebo sa mu len niečo zlé snívalo, neviem 😉
veru mirka, čaká nás okrem odučenia od cumlíka ešte odučenie od plienok - našťastie nám to vychádza že 2 roky bude mať v lete, takže to snáď pôjde dobre, nechám ho behať bez plienky po dvore a snáď sa to sám naučí 😉

denduska
15. jan 2010

ahojte, ja nemam cas, s nasim havinom to ide dole vodou..dnes ani na prechadzke nevladala chodit, ani cez prechod prejst...potom sa rozhybala bezkala - co je typicke pre artrozu 😖 ale ide to hrozne rychlo za par dni take zhorsenie, tak neviem co to nakoniec bude..

inak tie zubky - mamka mi vysvetlila ze ocaky su sice ostre ale je to relativne velky zub a tym padom odtlaca od seba tie uz prerezane - a to je ta najhorsia bolest..takze prerezanim to este neskonci, musi byt aspon nejaky milimeter dva von..ach joj 😒

mirka s tym ovladacom to nemalo chybu!!! 😀 😀 😀 😀 😀

mirka099
15. jan 2010

no chuda havino..a kolko ma Ajsika rokov?

monikat75
autor
15. jan 2010

mirka, ešte si tu, ak áno, poraď mi prosím, ako si to vyriešila, keď ti Jakubka tak veľmi zapekalo, lebo mne má zase malý teraz zápchu a už som vylúčila takmer všetko, čo môže zapekať, aj ovocie mu dávam a aj jogurty každý deň, mliečko pije len umelé, tak ja už neviem, že ako mu pomôcť 😒

cessy
15. jan 2010

monikat skus malemu do jogurtu pridavat ovsene vlocky. kup tie na jemnejsie pomlete, prelej ich 2x vriacou vodou a zamiesaj do jogurtu. ja davam malemu 1-2 polievkove lyzice

cessy
15. jan 2010

alebo poriadny rozruch v plienke spravi cuketka, alebo slivkova vyzivka Hipp 😉

monikat75
autor
15. jan 2010

ďakujem cessy, o tých vločkách som rozmýšľala, ale nenapadlo ma ich zamiešať do jogurtu, pritom jogurty má malý veľmi rád - a tú slivkovú výživu u nás neviem kúpiť, ešte možno v tescu, tam som zatiaľ nepozerala, či ju majú

denduska
15. jan 2010

mirka, ajsa ma 2 roky a dva mesiace..trochu stara na prve prejavy dysplazie, no ale mozno sme len my nevideli...

monci, daj mu kludne slivkovy kompot, ak mas 😉 ale nie vela - u nas zabralo uz zopar sliviek.. a nas este aj spenat prehana.

mirka099
15. jan 2010

moni, my už sme n ainej kategorii... malem uz nepomaha nic..jogurty papa tri denne, a len tie zo zivou kulturou,,papa probioticke mliecka, davam mu ovocie, kiwi, jablka, hrusky, slivky.. papame vlocky, odvary, a asi neexistuje nieco co by sme neskusili... teraz v lekarni som sa radila s jednou pani, odporucila mi cisto prirorn prudukt, psylium..ze je to cista vlaknina, 40x viac vody na seba naviaze ako jej objem,,z toho vznikne taka kasicka, a malo by to pomahat pravidelnemu vyprazdnovaniu... ja uz som zufala... kaka malilinkate bobky, dve za den, a take tvrde ze to ani medzi prstymi nerozpucis...
ja viem odbocila som, ale uz davnejsie som vam chcela pisat o tomto...

moni, skus ten odvar z vlociek, alebo stacii niekedy zaradit nieco co este nepapal..napr. tekvicu, cuketu, kiwi.. a hlavne nech vela vela pije

monikat75
autor
15. jan 2010

denduska díky aj tebe za radu, slivkový kompót mám, ale sa mi ho podarilo urobiť kyslý, som mala málo dozreté slivky, skúsim ho osladiť a špenát ten mi neľúbime, takže ho ani malému nevarím - a tej vaše Ajši mi je fakt ľúto, bude vám určite ťažko na ňu pozerať ako ju tá choroba zmáha ☹

mirka099
15. jan 2010

dendi tak predsa to len moze byt nieco ine, nie? si spominala ze ma nadvahu, snad keby schudla a oddychovala mohlo by to aj prejst, nie? 😕

mirka099
15. jan 2010

moni, skus tie slivky do jogurtiku... ked nechce papat ako tento moj, tak aj pomixovat a s jogurtom

monikat75
autor
15. jan 2010

mirka, veď on práveže v poslednej dobe pije dosť veľa, aj pri zaspávaní - dennom mu dávam do fľašky čajík a pritom varím len ovocné čaje, čierne vôbec, toto isté máme my, také tvrdé kaká alebo mu už hovienko trčí z ritky chudáčikovi a ani von ani dnu, tak ho zvykneme vtedy zdvihnúť nad nočník a zatlačiť nožičky ku brušku a potom s veľkým plačom sa nejako vykaká, aj dnes to takto bolo
ale u Mareka sa to strieda, máva normálnu stolicu aj týždeň a potom z ničoho nič ho zapečie a potom 2-3 dni nič a ten tretí deň už je kríza 😒
a to pysylium máš už dlho - že ani to nezaberá, alebo len pár dní?

cessy
15. jan 2010

este ma napadlo hrozno aj to vyskusaj, ja ho malemu rozpolim, vyberiem zrniecka a aj tu supku davam dole 😉