Hľadám mamičku na písanie. Poklebetíme o deťoch?

monikat75
19. jan 2009

Ahojte, chcela by som si týmto spôsobom nájsť kamarátky na dopisovanie. Mám dve deti, 5-ročné dievčatko a skoro 6 - mesačného chlapčeka. Ak máte chuť si poklebetiť o deťoch ale samozrejme aj o všetkom možnom, tak neváhajte a odpíšte. Na vaše príspevky sa už teraz teším. 🙂 🙂 🙂

denduska
4. feb 2009

tak sa hlasim, mame 8330 g a 70 cm.... predviedli sme sa paradne, hrozne sme revali ☹ asi sa bala ze bude znova ockovanie, chuda moje.

ada11
4. feb 2009

denduska, veď to má krásne a to len kojíš, že? 🙂 Ani Anet tak nepriberá ako prvé 3 mesiace, teraz ako mala tie horúčky, tak to bola slabota. ☹

ada11
4. feb 2009

Maťka mala v roku 8620 g a 77 cm a nič jej nechýbalo, bola taká akurát, vyšportovaná od Vojtovky. 😉

denduska
4. feb 2009

no, len kojim..ale teraz v poslednej dobe mam pocit ze jej uz zacina nestacit..nejak stale chce 😕

adi, ved ja sama som mala vraj v roku necelych 10 kil...a ked som sa stazovala mamke ze ju nevladzem vybrat z vanicky, ze ako ona mna vyberala, tak ze ked ja som mala tolko kil, tak uz som vyskocila sama 😀
ona je taka po tatovi, ten ma dva metre a sto kil 😀

jeliska
4. feb 2009

ahojte krasky 😉
No u nas neprsi ale je mracno.Deni teda vy ste dobriiii my smne mali v polroku 7100 a teraz pojdeme na 8 mesacnu tak som zvedava ale ideme az 26,2 no hadam uz 8 kilov mame 😉 😉
adi ty si cvicila vojtovku ? Preco a od kedy do kedy nemala by som aj ja cvicit s eli lebo ta sa nepretaca iba z brucha na chrbat a ni nesedi ☹
my sme boli na jednej akcii mali v kulturaku veci lacne napr papuce za 16 atd... tak som utratila 200 a hodne som nakupila 😀 a ako som iska s kamoskou tak som sa zastavila v jednom bazare a kuk nasla som taketo odrazadlohttp://www.detatko.eu/zbozi/2452/Odrazedlo-Chic... tak som ho kupila stalo iba 550 no nekupte to 😀 😀 akurat mu chyba ten modry podnos ako hupacka ale to neva je super 😀 no elina sa zobudila tak idem za nou porazi ma spala dnes dokopy 1,5 😢

ada11
4. feb 2009

jeliska, dobre si nakúpila 😉 Ja som s Maťkou cvičila Vojtovku lebo bola nedonosená a mala hypotonický syndróm ľahkého stupňa /znížené svalové napätie/, ale to cvičila väčšina predčasnatiek. Ak sa ti niečo nezdá, tak to povedz dokine a ona ta vyvedie z omylu, alebo doporučí vyšetrenie na neurologii 😉 Ale veď malinká má len 7 mes a 1 týždeň podľa pasu, tak má ešte čas. Aj ANET BUDE Z TýCH LENIVEJšíCH DETIčIEK, ALE TO NEVADí, NECH Sú LEN ZDRAVé, NASEDIA A NACHODIA SA EšTE DOSŤ. 😉 Hops....zase....caps lock 😠

lucinka1104
4. feb 2009

caves zdravím u nás katastrofa počasie už týždeň...
mali sme toho teraz veľa zomrel mi ujo, boli sme na pohrebe aj s malým hrúza 😝
ďalej sme hrozne umrnčaný zubky spuchnuté teda ďasienka a zubok ešte nikdy... 😠
zajtra ideme na kontrolu an neurol´giu a v pitok s ním asi skočím na krčné či nemá zase zapálené uško ,lebo sa správa uplne rovnako , no dúfam, že t tentoktrát je to kôli zubkom....
Lukynko mi takmer po pôrode umrel a aj tak je to šikulka, každé bábo je iné každé však nakoniec žačne chodiť aj rozprávať, keĎ príde jeho čas. Myslím teda zdravé detičky. 😉
Luky má inak 9,5 kg no vyzerá štíhlo 🙂
ada a dokedy ste cvičili?

denduska
4. feb 2009

cavte zenicky, tak ja si dnes uzivam muzika doma....zajtra zas nebude....
no jeli, ale ked sa pretaca z bruska na chrbatik, nie je az tak pozadu... ved kazde dietatko ma inu "rychlost", tak ako vravi luci....luci, fakt ste boli na tom pohrebe aj sa malym..?fuh

tak vam prajem zatial pekny vecer, uvidim ako sa to u nas vyvinie, kto odpadne skor do postele 😀

jeliska
4. feb 2009

krasny vecer prajem luci to ma mrzi prajem ti uprimnu sustrast ☹
no nasa dr je taka ze na malu kukne a v poho ona je este za cias komunizmu tak to je stra skola ale co mam kamosky dr i ked nie su detske tak mi vraveli ze je eli v poriadku ze to potom vsetko dozene 😉
teda vymate pekne baculate deticky a to si hovorim ze eli ma 7100 teraz uz viac a je tlsta 😀 😀 inac luci luky sa narodil presne po 13 narodkach mojej sestry
no tak idem kuk telku a cakam kamosku pojdeme si vyrazit 😉 ale iba na hodku ale az okoo 22,00 este je v praci a manzel isel spat

lucinka1104
4. feb 2009

jeli , že vyraziť zavidíííííííííííííííím 😵
ďakujem inak to šidlo zase nie a nie spať

ada11
4. feb 2009

lucinka, cvičili sme rok 😉 úprimnú sústrasť ☹
Mne zomrela babka v auguste, ale Maťku som tam priamo na miesto činu nebrala, lebo ona ju mala veľmi rada, tak neviem ako by to znášala. My máme problém, keď sa nejaká hračka nesmeje, stále sa pýta, že prečo je smutná. Ale keď mala Maťka necelé 2 roky, tak mi zomrela svokra, vtedy bola Maťka aj na pohrebe a v pohode, ešte tomu nechápala.

jeliska, ja mám kolegyňu, ktorej malý sa začal pretáčať v 8. mesiacoch. 😉 Tak teda ty ideš na žúrku 😉 Dobre sa zabav 🙂

jeliska
4. feb 2009

no holky este sa mi neozvala ta kamoska tak hadam pojdeme a ked nie tak v piatok urcite 😝

jeliska
4. feb 2009

inac adi to si ma potesila ze tvoja kolegyna ma syna tak aspon nie sme sami xixix

ada11
4. feb 2009

jeliska, to nie ste, ani Anet sa neponáhľa 😉

ada11
4. feb 2009

chápem, že jeliska tu nie je, keď je na mejdane, ale čo ostatné? 😀

monikat75
autor
5. feb 2009

Ahojte žienky, ja som tu včera vôbec nebola, lebo ma strašne bolela hlava a aj prsník, mala som tam hrčku tak som si vytláčala mlieko a preto som ho mala taký boľavý a vlastne ešte aj teraz ma bolí, dúfam, že z toho nebudem mať zase zápal, ako som mala pri Veronike.
Jeli ako bolo s kamoškou vonku- zabavili ste sa a maličká ako - bola bez kojenia, manžel jej dal mliečko vo fľaške či ako? Ja si to neviem predstaviť, lebo mne sa ešte dosť veľmi nalievajú prsia, takže keby som vynechala jedno kojenie, tak by ma ten prsník potom riadne bolel.
Zatiaľ pa.

ada11
5. feb 2009

ahojte maminy, a to tu zase je tak prázdno? 😕

monika, aj som mala hrčky, ale zatiaľ mi to vždy prešlo. 😉 Dávala som si na to slivkový lekvár a Anet som si priložila, nech ťahá 😉

jeliska
5. feb 2009

ahojte 😉
ja som vcera bola iba na hodku takze mala spinkala ale zajtra pridu kamosky z tt tak tu zostanu nakonec iba do nedele 😠 a to som sa tesila ze cely tyzden ,ale chodia este na skusky takze musia do skoly 😖 Tibor sa ujme eliny az do nedele jasne ze budem kojit ale teraz kojim cez den iba rano a niekedy poobede ale vacsinou uz papa a hlavne v noci kojhim takze kludne cez den budeme chodit po obchodoch alebo pojdeme na hrada avysehrad no s kocikom sa mi tam 2-krat nechce 😒 no mozno tibco pojde s nami.No akurat ma eli sopliky tak s nou ani moc nechcem behat 😝
Prave sa zobudila isla spat pred siedmou co som sa cudovala lebo poobede spala 2,5 hod co u nej sa to nestalo ani nepamatam.To asi preto, lebo som spala s nou no ja iba hodku ale super teraz som cula jak rybicka.Akurat mi manzelik spravil grilovane stehienka a kridielka s ryzou tak sa napchavam no este neni osem tak mozem 😀 😀 😀
A co vy babeny aky ste mali den?Monika to ma mrzi s tym prsnikom ,mne to vtedy stacilo ked som mala ten bedar

denduska
5. feb 2009

caute babeny, ja dnes rano pozeram kolko je hodin..pol osmej...rychlo budim muza, ze zaspal si do roboty, zaspaaaaal! a on na to - ja mam dovolenku! a spal do 11. 😀 a mne vobec nic nepovedal, ze prekvapko... no ale teraz uz aj tak je v sluzbe..este mu musim dorobit tu prednasku, ach joj.
inak den onicom, muz vzal emmku aj psa na prechadzku do lesa a ja som vlastne cely den pratala....a vecer nabehlo nase psisko dnu cele zablatene tak som myslela ze ma trafi slak 😠
no a este kupujem cez net autosedacku a kocik sportak, a tiez sa vsetko skomplikovalo...no vlastne to bol dost zly den 😒

ada11
5. feb 2009

denduska, ško da, že ti to nevyšlo ako si chcela ☹

jeliska, jasne, že môžeš aj po 20,00, veď si dojčiaca matka. U mňa to platí stále, ja jem aj pred polnocou. 😉

jeliska
5. feb 2009

ajoj deni a adi akurat kukam ruzovku teda manzelik mal dovolenku?Aspon ste si uzili? 😀 😀

jeliska
5. feb 2009

inac deni skopruj aky kocik chces a aku auosedacku

denduska
5. feb 2009

jeli neviem ti to skopirovat, lebo inzerat uz bol vymazany zo sedacky ale je to Romer king...a kocik tento http://www.babybazar.sk/detail.php?id=544646

ako nakoniec to vyslo, len som to mala uplne inak vymyslene, skomplikovala sa doprava a prevod peniazkov..a tak.

a aky problem s jedenim mate, prave som zjedla babovku 😀

ada11
5. feb 2009

ahoj jeliska 🙂 Tak to len na hodinku si si vyrazila, ale lepšie ako nič, nie? 😉

denduska, ten kočík je pekný 😉

denduska
5. feb 2009

noo, oranzova je moja srdcova zalezitost, mne sice vobec nepristane ale je to strasne optimisticka farba pre mna 🙂

adi, ty si osetrovatelka, vsak? co ste sa ucili o vystreni obliciek, pisem tu prednasku pre osetky a sajnu nemam co vy mate akoze vediet.... alebo kto je tu osetrovatelka?pomooooooooooc 😀

jeliska
5. feb 2009

deni presne ten kocik som si chcela kupit ale nakonec som si zvolila baby design sprint je podobny temu oranz. no co sa tyka o oblicek tak to nemam ani pare
adi no nakonec som bola iba na kofole ale bola capovana a tu mozem 😀 😀

ada11
5. feb 2009

jeliska, mňám kofola, ja mámm veľmi rada čierne nápoje 😉

denduska, ja keď som učila mojích žiakov, tak vždy pri každom systéme som začala vyšetrovacími metódami - fyzikálne vyšetrenia, laboratórne, rtg, endoskopické a pod. Samozrejme anamnéza a tak..

denduska
5. feb 2009

adi..no opisala som nasu prednasku..trochu som ju skratila...pre mna to boli samozrejme veci, no ale necham to nanho..na jeho vynaliezavost a sarm 😀

kofola mnaaaaaaaaaaam ja som si dnes dala poldeci Baileys tak som to cuckala, to bolo tiez mnam 😅

jeliska
5. feb 2009

no dnes sme asi nejake zaspate 😀 😀 😀

jeliska
5. feb 2009

deni usilovne pracuje, adi ty co robis?Ja kukam len tak na net akurat mi segra pisala ze isli na oravu na dovcu no aj my sme mohli keby muz nemenil pracu