Hľadám mamičku na písanie. Poklebetíme o deťoch?

monikat75
19. jan 2009

Ahojte, chcela by som si týmto spôsobom nájsť kamarátky na dopisovanie. Mám dve deti, 5-ročné dievčatko a skoro 6 - mesačného chlapčeka. Ak máte chuť si poklebetiť o deťoch ale samozrejme aj o všetkom možnom, tak neváhajte a odpíšte. Na vaše príspevky sa už teraz teším. 🙂 🙂 🙂

denduska
24. mar 2009

caute, tak my este stale nespime....uz asi hodinu Emca stikuta....uz by sa jej aj chcelo spat ale nevie kvoli tomu..tak sedi pred telkou bezvladne v lehatku a cka a cka a cka....dala som jej aj cicik aj vodicky napit, nic nepomohlo.... ☹

jeliska
24. mar 2009

deni tak to sme zazivali aj my a nakonec som ju zacala prikrivat hlavu s plenkou az zaspala aj so stikutkou 😀 😀 akurat kukam ordinaciu a eli este spi zatial 😉

ivet100
24. mar 2009

jeliska,tak s malym pri tom lozeni a postupne chodeni to bola velka sranda, on zacal tak po skonceni osmeho mesiaca len lozit,tak ako vojak,bola to velka sranda a vobec nechcel stvornozkovat,stale bol na bruchu a lestil nam podlahu 🙂
az nejako v desiatom mesiaci zacal stvornozkovat, takze skor zacal chodit za ruku a potom stvornozkovat,lebo prvy krat som ho zacala vodit za rucicky v deviatom mesiaci a to uz fakt pekne chodil za rucicky a v jedenastom mesiaci uz vedel prejst par krokov bez pomoci,to tak presiel od stolika ku gaucu,tak som vedela, ze uz skusa pomaly sam chodit

monikat75
autor
24. mar 2009

ahojte, dnes som sa sem skôr nevedela dostať, ráno sme boli s manželom trošku nakupovať, potom prišla už na obed dcérka zo škôlky, dnes tam nechcela spať, tak sme ju zobrali skôr, takže som sa jej venovala a samozrejme aj malému - ten bol dnes nejak zvlášť umrnčaný, neviem, či je to tými zúbkami ale oni nie a nie vyjsť, som bola rada keď konečne pred ôsmou zaspal, dúfam, že aspoň do polnoci bude búvať 😔

jeli aj ja želám Eliške k dnešným 9 mesiacom všetko naj... 😅
jeli a s tým, že sa ti malá nestavia na nôžky sa vôbec netráp, my máme jedných známych a ich malý začal chodiť až ako 14 mesačný, dovtedy stále len lozil, a akurát vydržal sám stáť ale chodiť nevedel a teraz je má toľko rokov ako naša Veronika a sú obidvaja rovnako šikovný akurát ona je o hlavu vyššia - ale to ona skoro od všetkých rovesníkov, je totiž vysoká po ockovi - on meria 186 cm

monikat75
autor
24. mar 2009

ivett takže máš šikovného chlapčeka 🙂 a kedy aj ty vložíš nejaké foto do albumu aby sme si obzreli tvojho Tobiaska

denduska
24. mar 2009

huraaa, chuda moje, konecne prestalo ckat a len co som ju dala do postielky, uz aj zalomila....tak snad bude spinkat teraz pokojne 🙂

monci, tak mame vysokych chlopov, ten moj ma 198 cm 😅

jeliska
24. mar 2009

inak ivett eli tiez sa plazi ako vojak 😉 aqle stvornozkovat zatial nic
moni dakujeme no ja by som chcela aby vedela chodit skor ako ked budeme mat druhe babo nech uz chodi to by som nevedela sa starat o dve deti co nechodia mozno 😖
deni tak aj moj ma okolo 185 cm a ja som taka mala 160 cm 😀

monikat75
autor
24. mar 2009

no žienky, tak som to zakríkla, že aby malý spal aspoň do polnoci - už bol hore, a musela som mu dať prsník, hoci cuckal len 1-2 minútky, takže ani nebol hladný, len sa asi potreboval ukľudniť, asi ho fakt bolia tie ďasienka 😢
takže máme všetky tri vysokých chlapov doma 😝

monikat75
autor
24. mar 2009

no vidím, že už tu asi nie ste, tak idem spinkať, lebo som už od 6.00 hore, malý tak skoro dnes vstal, prajem vám všetkým dobrú noc a teším sa na vás zajtra 😝

jeliska
24. mar 2009

idem aj ja moni tak dobru nockua akrasne sny 😀 😀

denduska
24. mar 2009

ja som sa bola sprsit, lebo som uz na oci nevidela...tak bru nocku vsetkym 🙂

monikat75
autor
25. mar 2009

dobré ránko všetkým, u nás v noci nasnežilo, takže to vyzerá ako v decembri, je zima a strašne fúka, neviem, neviem, či im vyjde tá predpoveď, že od piatku sa má otepliť, veď to už je za dva dni
dnes som mala rušnú noc, malý bol až trikrát hore a už o šiestej sa zobudil, a teraz konečne zaspinkal 😅
zatiaľ sa majte

denduska
25. mar 2009

krasne ranko, u nas vanoce vanoce prichazejiiiii.....mrzne a je totalne bielo, svieti slnko...slovom mrazivy zimny den 😠 😠 😠 a este aj sneh popritom poletuje...vraj jar.. a v maji bude zas 30 stupnov 🙄

my sme mali tiez zlu noc, E bola styrikrat hore, rano s placom zas...ja neviem ci su to zuby alebo fakt neviem co sa tak pokazila..uz asi tyzden to trva... A teraz je mrzuta strasne, sucha si ocka, a ked ju ulozim, zacne vrestat....uz aj ja som z toho nervozna tak to asi prenasam na nu, ale to je kolotoc... ☹

ivet100
25. mar 2009

pekny den vsetkym, tak mi sme mali hroznu noc,ale pripisujem to chorobe a maly mal zas teploty v noci, takze som ho musela aj 2x prezliekat,co sa spotil a davat cipok do zadocku a inak sa stale budil,lebo ma plny nostek a nemoze poriadne dychat a tiez sa chcel len ukludnovat na ciciku,kedze ho uz pomaly odstavujem ani toho mliecka tak nemam,ale on chce len dudkat a nemozem ho od toho oducit,lebo raz som bola odhodlana,ze skocime uz aj s nocnym kojenim a dokazal plakat 1,5 hodiny v kuse,tak som to vzdala
inak aj u nas rano pekne bielo,vela snehu,ale uz sa to topi a aj riadne mrzlo,vcera uz v pocasi povedali,ze nakoniec nebude az take oteplenie ako predpokladali,ale do tych 12 stupnov by na juhu mohlo byt,predpokladam,ze u nas tak okolo 9 stupnov, uvidime

monikat75
autor
25. mar 2009

ahoj ivett, aj u nás sa už sneh roztopil, ale je poriadna zima, som bola pred chvíľou uspať malého u nás na dvore, a som myslela že ma odfúkne, ešte aj kapucňu som mu radšej zapla, ale keď on najlepšie spinká v kočíku a nevadí mu že fúka 😔
prajem tvojmu Tobiaskovi skoré uzdravenie 😅 a s tým počasím si ma veľmi nepotešila, veď manžel mi pred chvíľou povedal, že v nedeľu má byť na juhu až 17 stupňov, takže zase nič z toho, no čo už, snáď to teplo raz k nám dorazí 😝

cessy
25. mar 2009

ahojte, tak uz som tu aj ja konecne,,,cele doobedie som varila, prala, upratovala. maly spinkal, tak som na to mala cas.
aj my sme maly neaku zlu noc 😒 , tiez bol na mne maly stale pricucnuty...no hruza, chrbat ma teda riadne boli...
stale sa budil, plackal.neviem preco..asi zubky.
a pocasie u nas???slniecko svieti, ale taky studeny vietor fuka.... 😠

jeliska
25. mar 2009

ahojte no asi sa tie nase deti dohodli. 😀 Eli bola od polnoci na prsniku az kym jej tibco nezarobil kasu okolo pol tretej potom spala az do 7,00 inak stale sa budila no konecne zaspala 😉
inak dnes mam taky otrasny den teraz svieti slnko tak aspon pojdeme s Eli von.Inak manzel mi dnes oznamil ze nielenze v patek nepracuju ale teraz nebudu ani vo stvrtok 🙄 tak asi budem chodit do prace aj v stvrtok.Ma porazi kvoli tej krize.Uz mu hovorim nech si najde inu pracu ale on ze vsak ja nech chodim ze aj tak ja viac zarobim ako on.No dufam, ze im v tom podniku nebude trvat vecne.Zatial mi to nevadi, ze chodim vsetko stiham a som rada medzi ludi ale neviem potom ked porodim dufam, ze sa im to uz zlepsi 😅
idem aj ja poupratovat a potom sa mame stretnut s kamoskou tak sa ozverm vecer 😎

cessy
25. mar 2009

jeli a ty sa musis sanovat, ved teraz si 2v1... 😕

denduska
25. mar 2009

jeli, no veru, nemozes to tahat vsetko za vas styroch uz vlastne 😅 ale teraz je aj s hladanim novej prace dost problem... aj kamsokin muz sa boji, lebo boli desiati vo firme uz 5 prepustili...a planuju babo, tak teraz sa boji ze co ked on bude nezamestnany a ona na materskej....strasne je to...

no vidim, ze sa fakt deturence dohodli...dufam ze dnes budu vsetky dobrucke a chore sa vyzdraveju definitivne

v sobotu sa meni cas, tak sa tesim aspon na to ze bude dlhsie vidno. No, ideme este susede blahozelat ka narodkam, 22 rokov, to byli casy 😀

jeliska
25. mar 2009

ahojte no budem sa setrit 😉 deni to ked ja som mala 22 tak to bolo pred dvoma rokmi 😀 a to si dobre pamatam inak eli uz spi zatial 😅 som zvedava dokedy.Ja akurat jem rohliky s nivou, neviem ci by som mala ked som tehula volakde som citala ze nie ale raz za cas to hadam nevadi.Mala som strasnu chut a neodolala som 😀

cessy
25. mar 2009

jeli aj ja som jedla hermelin a dost vela ked som bola tehula, potom som niekde citala ze ta pliesen moze poskodit nenarodene dietatko, tak od tedy som nejedla 😒

ivet100
25. mar 2009

jeli s tymi syrami s plesnou a hlavne na Nivu davaj velmi pozor, fakt je to skodlive pre tehotne zeny a to asi v takej miere ako jest pocas tehotenstva pecienku, dnes Tobiasko zaspal pekne o 19,30 hod. a zatial sa este nezobudil,ale mam pocit,ze sa mu zas trochu zvysila teplota,tak pockam,ci este vystupi a dala by som mu cipok

ivet100
25. mar 2009

tak uz som hodila aj fotky do svojho albumu,tak sa mozete kuknut na nase slniecko 🙂

jeliska
26. mar 2009

dobre ranko 😉 uz si nebudem kupovat tie syry alůe tieto musim zjest lebo manzel ten nelubi 😖
diki baby za info aj som si to myslela 😉
ivat krasne fotky maly je zlaty a to ste boli niekde pri mori?idem teraz do prace tak vecer pa a krasny den 😀 😀 😀

cessy
26. mar 2009

pekne ranko, tak aku ste mali noc??mi zas o nicom..malemu jak keby sa nieco snivalo, plackal so zavretymi ockami, alebo ho bolelo brusko, neviem.. ☹
ivet maly sa ma uz lepsie??mal este v noci teplotku??Tobi je krasny... 😵 , pozrela som do albumu 😅 .

denduska
26. mar 2009

caute baby, tak ja som sa vcera neozvala, mala nam spadla z postele a rozbila si drzku 😖 teda tymi dvoma zubami co ma si kusla do hornej pery, tak to bola krvava potopa.... muz ju dal na moju postel, tak aby nespadla, lebo z jednej strany je postielka a z druhej periny a ona odtlacila tu postielku a spadla do tej medzery na bradu...... ☹ vcera nechcela ani pit, stale jej to krvacalo, ale v noci potom tankovala mliecko kazde dve hodiny a uz nic...a dnes rano jej to uz aj odpuchlo..tak dufam ze sa to zahoji a nebude boliet....som si gratulovala ze mam asponnejake mlieko v mrazaku odstriekane lebo keby nechcela nic odo mna, tak urcite jej neodsajem na cely den. Takze my takto. (aj moj muz plakal chudak, a to on casto neplace 😅)

Inak mame novu ohradku, zatial sa jej paci tam, tak dufam uz nebudem mat take zviazane ruky a co to aj porobim cez den 🙂

ivet, teraz nestiham pozriet fotky, pokukam potom 🙂

aj ja som jedla hermelin, ani som nevedela ze sa to nema, a zas kilo som ho nezjedla, tak co...horsie su podla mna klobasy, bryndza a podobne veci, v tom mozu byt ine bacily... 😒

Tak zatial 😉

monikat75
autor
26. mar 2009

ahojte, ani mne sa sem včera nepodarilo už druhýkrát dostať
malý mi bol zase v noci štyrikrát hore, no čo už s ním 😝
ivett pekné fotky, malý je zlatučký, a to s takým maličkým ste boli pri mori, veď to nemal ešte ani rok, nie keď teraz má niečo vyše roka a ako to zvládol, ten pobyt myslím - tie horúčavy a cestu...
denduska chuďatko Emka, dúfam, že sa má už lepšie, inak mne tiež raz spadla z postele ešte Veronika a to tesne vedľa radiátora ale asi pri nej museli stáť všetci anjeli strážny, lebo sa jej nič nestalo iba strašne plakala, čo sa zľakla 😢
inak denduska ja si to bez ohrádky ani neviem predstaviť, lebo malého dám tam k sebe do kuchyni a viem si pri ňom spokojne variť aj žehliť a on sa tam prehrá 😅
inak aké máte počasie - my - čistý január - vonku od rána vkuse sneží, je O stupňov, takže tej jari sa asi nedočkáme 😠 už mi to počasie začína liezť na nervy, ja som totiž vyslovene letný typ, zimu mám rada len kvôli deťom a sánkovačke, takže už chcem konečne teplúčko

aďka a ty si sa nám kde stratila - dúfam, že nie je Anetka zase choručká, alebo Martinka, napíš aspoň niečo, aby sme vedeli či ste O.K.

denduska
26. mar 2009

tak ohradka sa osvedcila, dnes som stihla dvakrat tolko ako po ine dni...aj ked malinka mi spala hodinu doobedu a hodinu poobede, co je nezvyk, asi je este unavena zo vcera chuda...

aj tu snezi, mame uplne bielo, to je neuveritelne, ved je takmer april 🙄

ivet mas krasneho fesacika 😵 dufam ze sa uz ma lepsie

ivet100
26. mar 2009

ahojte, no denduska,tak mala Emka mala vcera zly zazitok,taky pad to nie je bovieco,ale nastastie sa nic zle nestalo 😉
to sme neboli pri mori, moj priatel /sme 11 rokov spolu a k svadbe sa nejako nemozme dokopat/ pracoval v lete v Nemecku a ja som tam bola s Tobiaskom na 3 dni. Musim povedat,ze cestu zvladal super, isli sme v noci v aute.Cesta trva 7 hodin a on ako polrocny spaval v noci velmi pekne, takze vyrazali sme o 21 hod, a zobudil sa len jeden krat na kojenie,inak celu cestu prespinkal a nebolo v noci ani tak teplo. Dorazili sme tam nad ranom a hned ako sme sa zlozili v izbe, nakojila som ho a spal dalej. Inak nijako vyrazne neragoval na zmenu prostredia, rezim som mu dodrziavala aj tam,takze ani si to neuvedomoval,ze je niekde inde. Naspat sme islo pocas dna,ale aj tak takmer celu cestu prespal, 2x som ho kojila a nieco vyse hodiny sedel v sedacke a hral sa s hrackou. Vobec nebol mrzuty.Takze to bolo fajn, myslim,ze teraz ako starsi by uz mal problem vydrzat tolko sediet v sedacke.
Tobiasko ma stale sopliky a v noci mal este teplotu 38,5. Stale sa budil na to,ze mal upchaty nostek a odstavat si nechce dat ani za ten svet, hoci mam odsavacku na vysavac a to je raz-dva hotove. Tak sme boli takmer celu noc hore a rano o pol deviatej hned zaspal a spal 3 hodiny a teraz spi znova.

ivet100
26. mar 2009

tak to som sa nejako rozpisala,snad sa vam to bude chciet citat 🙂
denduska,ja som si ohradku tiez velmi pochvalovala,hoci sme ju vyuzili len najake 4 mesiace,lebo ked sa zacal stavat na nohy,tak ho to tam prestalo bavit,ale tiez som si vela porobila,ked som ho tam dala, inak bol stale pri mne zaveseny, on bol celkove velmi nosene dieta a nechcel byt nikdy sam