Hľadám mamičku na písanie. Poklebetíme o deťoch?

monikat75
19. jan 2009

Ahojte, chcela by som si týmto spôsobom nájsť kamarátky na dopisovanie. Mám dve deti, 5-ročné dievčatko a skoro 6 - mesačného chlapčeka. Ak máte chuť si poklebetiť o deťoch ale samozrejme aj o všetkom možnom, tak neváhajte a odpíšte. Na vaše príspevky sa už teraz teším. 🙂 🙂 🙂

jeliska
9. jún 2009

ahojte
teda cessy to je tazko poradit 😅 moj bude mat az o styri roky 😀 ja by som sa zamerala na jeho konicky coho bavi a tak....
tak kontrola dopadla super , babeno nam pekne otvaralo ustocka a manzel sa hned spytal ze co cakame tak som mala pravdu.Tusenie ma nesklamalo 😀 ale nebudem este pisat ze co ,lebo si to tu precita moja sestra tak aby som ich prekvapila 😀 😀 😀

jeliska
9. jún 2009
cessy
9. jún 2009

jeliska dakujem, ale to som uz citala.... ☹ .....no zatial stale neviem co... ☹

takze uz vies aj pohlavie dietatka?????no super 😵 a kedy nam povies co cakate??som moc, moc zvedava 😅

jeliska
9. jún 2009

zatial si to nechame pre seba 😀 😀 ale neboj dockate sa 😅

cessy
9. jún 2009

ved jasne.....je to na tebe, my pockame aj do dna porodu 😅 , ved raz sa to dozvieme 😀

kkkatarinkaaa
9. jún 2009

ahojte dievcence 🙂
po dlhooom case som tu opat...este som stale u nasich ma vychode, tak si to tu naplno uzivam 🙂 jaaaaj parada doma 😎 😎 😎
vcera sme boli kupit vybavu pre nase male dievcatko- kupili sme kociar-3kombinaciu, postielku detsku s komplet vybavou, bavlnene kosielky, vanicku na kupanie , plienky latkove a este plno drobnosti...tak som taka rada a spokojna, ze to uz mame 😵 😵 😵 Tak dnes som studovala a skladala kociar atak sa z neho tesim, jaaaaaj 😵 😵
az bude viac casu tak to pofotim a hodim do albumiku 😉
denduska- tak narychlo som citala ..takze si sla cez Topolcany? no vidis to, ja som bola zasa na vychode-teda este som 😉
tak vam zelam este pekny zvysok vecera apotom dobru noc maminam aj deturencom 😔

monikat75
autor
10. jún 2009

ahojte, jeli tak som rada, že bábätko sa má dobre a že sa mu darí - a na to pohlavie som aj ja zvedavá ale počkám si 😝
cessy s tým darčekom ti neporadím, ja som riešila takúto dilemu vlani, keď mal manžel 30-ku a nakoniec si vybral niečo sám - ja som mu len vydelila peniažky, síce to nie je atraktívne ale zase hlúposť som mu nechcela kúpiť a oblečenie sa mi vôbec nezdalo vhodné na takú príležitosť - ešte hodinky sa mi zdali celkom dobrý nápad, ale môj muž jedne už má a ani tie nenosí, takže načo by mu boli druhé 😉
katka som rada, že si užívaš doma, to bol určite dobrý pocit nakupovať pre bábätko, iste si si to vychutnala, my ostatné sme to prežívali pred rokom a ako skoro to ubehlo, veď čochvíľa budú mať tie naše ratolesti 1 rok, jeliskina Eliška už o 2 týždne 😝
prajem pekný - u nás krásny horúci deň 😅

monikat75
autor
10. jún 2009

ozaj jeli a aký darček chceš kúpiť Eliške k 1. rôčku - daj nejakú inšpiráciu, ja som rozmýšľala nad nejakou knižkou - nejaké pekné leporelo alebo tie mäkké knižôčky čo sú a ešte niečo k tomu, veď aj nám sa to už blíži - tá oslava

cessy
10. jún 2009

ahojte....
kkatarinkaa ako dlho si sa tu neukazala ☹ , juuj to boli casy ked som nakupovala pre nasho maleho...postupne som to vsetko hromadila v detskej izbycke a stale som to chodila pozerat a prekladat, taaaaak moc som sa z toho tesila 😅.

monikat presne tak isto aj ja to budem riesit....prave vcera sme sa o tom bavili. oblecenie to vobec nie, ved to si kupujeme aj bez sviatku. tiez som rozmyslala nad hodinkami, ale ako som mu to povedala, tak hned dvoje vybral zo zasuvky a pytal sa, ze kde by si dal tie tretie, ze ozaj na nohu....tam mam este miesto 😀, robil si zo mna srandicky. este som chcela, ze vybehneme niekam na taky predlzeny vikend, aj to sa mu celkom pozdavalo, tak uvidime....inak dakujem za rady 😅

cessy
10. jún 2009

my rozmyslame ze malemu na rok kupine taky plastovy zahradný domcek....to sa mi celkom paci, cez leto bude na zahrade a na zimu ho presunieme do detskej 🙂

jeliska
10. jún 2009

ajojte 🙂
no vy co mate zahradu tak to mate , manzel chcel tiez kupit domcek ale som mu to hned zatrhla vsak sme v 1-izbovom byte kam to dame 😅 asi eli kupime take kocky+este uvidime buduci tyzden sa chystame na nakupy tak sa rozhodneme 😉 knizky ma uz dvoje to dostala na vianoce tak s tym sa vyhrala teraz uz ani nechce ale ked jej ukazujem zvieratka tak to ma rada 😉
katka super no manzel isiel dnes zase na tu jazdu tak som zvedava maju zajtra tak mu drzte palce 😀
idem eli uspat nejaka je nervozna

denduska
10. jún 2009

ahojte, tak ja sem dnes len nakukujem, emma mi neda ani vydychnut...

cessy, ja nabuduci rok chystam manzelovi na 30-ku nejaky adrenalinovy darcek....su take agentury a tam mu objednam nejaku jazdu tankom alebo skok padakom alebo nieco take..ono totiz moj muz toho len malo nevyskusal, bungee skakal, lietal na tom rogale ci co je to, ma jaskyniarsky preukaz, splavoval divoke vody...takze mi ostava ten tank a padak 😀 ale to musim uz teraz zacat setrit 🙄

monci, my emmke netusim este co dame..priznam sa ze som este nerozmyslala..este predsa nejaky ten cas mam 😅

jeli, no tak mu drzim palce nech sa nenecha zahanbit! 😎

mattoni22
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
cessy
10. jún 2009

denduska, presne toto som pozerala 😉, mozes muzovy vyberat 😀

http://www.denjaksen.cz/katalog-zazitku/adrenalin/

jeliska
10. jún 2009

no uz pomaly kazdemu prezradzam co cakame tak vam poviem aby ste neboli ochudobneny 😀 chlapceka ale meno este neviem hmmm muz chce toho mareka ale ja moc nie

denduska
10. jún 2009

jeli, ja som vedela ze to bude chlapcek! som mala taky citak, lebo suseda co ma malu narodenu 28.6, caka chlapceka v oktobri 😀

cessy, no, diky za tip 😀

mirustek1
10. jún 2009

cessy-aj ja som ti chcela poradit hodinky,ale uz ma,tiez sa priklanam,k tomu predlzenemu vikendu niekde,moj muz ide teraz na narodky na koncert U2 do Polska.
jeliska-tak sa drzte s babom,nech rastie
baby-konecne sme dnes vybavili dovolenku a v sobotu uz aj letime do Tunisu na Djerbu,tak som behala po nakupoch a stale rozmyslam co vsetko potrebujeme,hlavne Emka aby to zvladla v pohode.Potom vam poviem.

mirka099
10. jún 2009

Ahojte, som tu nová, a chcela by som si s niekym pisat. S mamickou ktorej by som sa mohla sem tam vystazovat, (samozrejme sa rada butlavou vrbou stanem aj ja.)
Je to uz rok co som na materskej, som stastna mam krasneho syna, muza, ale citim ze mi zacina sibat z toho ze nemam ako to povedat ziaden ventil.. stava sa zo mna ziarlivka ktora upodozrieva vlastneho muza, domysla si, je stale nervozna.. viem o tom, ale akosi ma to prerasta....prosim povedzte ze v tom niesom sama.. ako ste to riesili vy?

denduska
11. jún 2009

ahoj mirka, vitam ta 🙂
noo...to mi niekoho pripomina..a sice mna 😀 viem presne ako sa citis, mne uz niekedy totalne rajbe, ja som bola pred materskou na PN takze som doma uz dost dlho...a vidno to na mne 😅 nic nepomoze len sa porozpravat a doverovat... ja som to nerobila az to zaslo niekam kam som vobec nechcela a ani vo sne by ma nenapadlo ze to tam zajde...ale uz je to vsetko za nami a teraz sa mame velmi dobre... ale strasne by som chcela aspon obcas vypadnut niekde..strasne to potrebujem..lebo obcas som ako furia...a najhorsie ze o tom viem 😒

mirka099
11. jún 2009

Ahoj Denduska... mas pravdu najlepsie sa je o tom rozpravat, lenze moj muz je z tych ktorí sa o takychto veciach nebavia. Pritom ja som povaha, čo to musí zo seba dostať, najradšej by som s nim rozoberala všetko. Ked zacnem na tu temu, tak sa este nastve poriadne na mna, akoby ho urazalo to ze mu neverim... A mne by mozno stacilo iba par slov podpory. Zas nechcem byt podozrievava hysterka, co sa takymto spravanim akurat zhnusi vlastnemu muzovi, ale zas ani nechcem aby ma veselo podvadzal a ja budem doma sediet spokojna, s tym ze ako ma lubi a ako mu ja verim. Aby si bola v obraze, v praci ho obletuje jedna kolegyna, mlada, (zas ani ja niesom este stara) no ale vies ten typ co ma45kg a kratku sukienku. Viem aj o tom ze ju odmietol, (teda jej navrh cez sms - citalasom mu priznavam sa aj za to bola poriadna hadka) ale dalej sa bavia ako kamarati. A strasne sa bojim, ze ho to raz omrzi ten stereotyp, ze neodola pokuseniu, hlavne ked sa mu furt nanuka... A rozpravat sa o tom nemozem, lebo ked len zacnem tuto temu, mam slubeny rozvod :( niekedy si myslim ze uz dalej nevladzem. Ty mas stastie ze sa mozte aspon rozpravat. Moj muz tvrdi ze slova su zbytocne, ze mimoze rozpravat same basne a keby chcel aj tak by ma podviedol, tak nechape naco potrebujem od neho pocuvat
ubezpecenia ze ja som ta jedina. Ale vies ako mi pomohlo uz len to ze som to konecne po dlhoom case zo seba dostala.. tak prepac za ten ukrutne dlhy prispevok. a ak sa mozem opytat, bolo to medzi vami az tak zle? kam az to zaslo?

monikat75
autor
11. jún 2009

ahojte, jeli ja som tiež mala také tušenie, že to bude chlapček, a dokonca myslím, že sa bude volať Marek, teda aby si si nemyslela nie preto, že ja mám Mareka ale len tak to nejak tuším 😝 a manželovi držím palce, nech už ozaj tú opravnú jazdu spraví 🙂
mirustek tak vám prajem šťastný let a príjemnú dovolenku, užite si to v tom Tunise 😝
prajem vám pekný deň 😉

cessy
11. jún 2009

ahojte holčiny

miruste a nebojis sa s takym malym dietatom ist do tunisu????my sme tam boli raz a stacilo mi. vobec sa mi tam nepacilo, vsade spina, a pritom sme neboli na neakej lacnej dovolenke, ze by neaka druha trieda. uz len koli tym zaludocnym problemom a podobnym veciam by som sa trosku obavala....ale tie v podstate moze chytit clovek vsade.
mirka099 vitaj medzi nami....nie si jedina, ked som to citala, ako keby som to pisala ja.... 😒

denduska ahoj....no muz si vcera vyberal neaky adranalinovy zazitok...tak snad dnes sa uz na niecom dohodneme...potom napisem 😀

cessy
11. jún 2009

jeliska no co ten tvoj muz?????je uz drzitelom pravoplatneho vodicskeho preukazu??? 😕

prave dnes som nanho myslela....bola som si vybavovat novy vodicak, lebo uz asi mesiac som chodila bez neho..asi som ho niekde stratila alebo mi niekde zapadol...nemohla som ho ani za nic najst, tak som tam isla a budem mat zas novy 😅 , dali mi neaky papier, ze to mam nosit do kedy mi nevydaju novy....keby vedeli, ze som mesiac bez neho 😀 😀 😀 neviem, neviem 🤐 😀

denduska
11. jún 2009

mirka, no bolo to velmi podobne ako u Vas....az budem mat cas, pisnem ti do IP, nie preto ze by to bolo pre ostatne kocky tajne ale preto ze viem ze moj drahy si to obcas tu cita..aj ked tvrdi ze nie, tymto ho srdecne pozdravujem 😀 ale dufam ze tuto stranu vynecha, nechcem aby vedel ze mu chystam vylet tankom 😀

mirustek, noo Tunis..ja by som sa malym babom bala, ale my sme boli raz v Mahdii, pre istotu v 5 hviezdickovom hoteli all inclusive...to este s mojou mamou, a ona sa bala ze daco chytime...tak sme si kazde rano dali zo slivovice a nic nam nebolo..ale ten hotel bol ozaj spickovy aj sluzby uzasne...ozaj..takze ja mam krasne spomienky 😵

cessy, no napis, ze co ste vybrali, nech sa mozem inspirovat 🙂

jeli no fakt...mate vodicak?? 😕

mirustek1
11. jún 2009

cessy,denduska-ja sa niako nebojim,uz som bola v Tunise a bola som velmi spokojna,asi zalezi kde je clovek,bude to 5hviezd.hotel,all inclusiv,tak to hadam bude OK,V cestovke tvrdili ze nemaju deti s Tunisom problemy a budem jej kupovat len detsku vodu a prevarat a hlavne ju kojit,preto som si stale drzala mlieko a beriem si hippky,no tak drzte palce.

Mirka vitaj-ja som mala na prvej meterskej nervy s toho stereotypu,tak som vtedy zacala chodit do materskeho centra a tam som sa odreagovala.Teraz to zatial nepocitujem,mam vela mamin s detmi okolo seba,tak stale niekde beham a s tym muzom som mavala aj na niekedy take myslienky a ked som mu to povedala,tiez sa hneval,nech neprovokujem.A uplne ta chapem ze sa bojis,ked tam ma kolegynu,co by hned skocila.Lebo neviem kolko ste spolu,ale to manzelstvo je uz urcity stereotyp.

cessy
11. jún 2009

mirustek aj my sme maly 5* aj all inclusiv, ale netrebalo vychadzat z arealu....tam to bolo hrozne. inak hotel, bazeny park pri hoteli boli paradne. ked ju budes kupat budes musiet davat pozor, aby sa nenapila...my sme si aj zuby umyvali vo vode co nam davali na recepcii

denduska
11. jún 2009

cessy, no tak toto aj u nas bolo take...teda my sme chodili aj po vyletoch takze sme netrcali len na hoteli...ale aj nam davali vodu..len ma nenapadlo ze ju mozem pouzit aj na zuby 😅 nevadi ked tam pojdem nahodou este raz, uz budem vediet 😉

cessy
11. jún 2009

denduska ja som to niekde pred dovolenkou v tunise citala, ze aj tvar je lepsie si v takej vode umyvat....ale podla mna sa tej hnacke, alebo zvracaniu nevyhnes, lebo aj ovocie tam umyvali v takej zlej vode...zeleninu, teda aj v salate to bolo, proste sa tomu neubranis. my sme tiez boli na dvoch vyletoch...a to okolie 😝 , mentalita ludi 😝

mirustek drzte sa len na hoteli, teda v jeho areali...lebo co je za branou....nezavidim tym ludom tu chudobu... 😢 ...

mirustek1
11. jún 2009

baby normalne ste ma trochu vylakali,tak som nakupila aj tabletky na hnacky,no tak uvidime,drzte palce

denduska
11. jún 2009

no tak to mas teda pravdu...ale mne sa inak zdali ze to maju dost na haku....aj ta sprievodkyna (co tam zije) vravela ze oni tento svet beru ako docasnu stanicu, a ze to hlavne pride az po smrti na tomto svete...
ale ti chlapi dotieravi 😝 😀 🙄

inak nam ta slivovica asi pomohla...lebo nam nebolo nic...a to som sa napchavala ach jaaaaaj... 😅