Hľadám mamičku na písanie. Poklebetíme o deťoch?

monikat75
19. jan 2009

Ahojte, chcela by som si týmto spôsobom nájsť kamarátky na dopisovanie. Mám dve deti, 5-ročné dievčatko a skoro 6 - mesačného chlapčeka. Ak máte chuť si poklebetiť o deťoch ale samozrejme aj o všetkom možnom, tak neváhajte a odpíšte. Na vaše príspevky sa už teraz teším. 🙂 🙂 🙂

mirka099
14. aug 2009

uf jeli, tak to ti uz neporadim.. ja sa snazim aby nikdy dlho neplakal sam (neuznavam teoriu nechat sa dieta vyrevat kym nezaspi)... nestalo sa ti ze dlhsie plakala a nesli ste k nej? alebo nejaka ina stresova situcia... asi by bolo dobre nejak ju na to znovu naucit, do buducnosti to nebudes mat takto jednoduche, ked bude aj druhe babo... drzim vam palce, a hlavne tebe prajem pevne nervy 😉

mirka099
14. aug 2009

jeli pozem fotky malej Elisky, a hadam prvy krat si trufam s istotou niekomu povedat, ze mala akoby ti z oka vypadla.. strasne sa na teba podoba... aspon mne to tak pride.. 😉 🙂

monikat75
autor
15. aug 2009

ahojte, tak ja som dnes sama doma, manžel s Nikou sa išli kúpať do Maďarska - z mužovej práce robili zájazd tak išli, dúfam, že im vyjde počasie, lebo tu to vyzerá zatiaľ celkom sľubne
denduska tak škoda že sme sa nemohli stretnúť, snáď niekedy nabudúce, ale aspoň že zúbok už má Emka vonku a ozaj s tým ekzémom sa jej to lepší odkedy máte obidve tú prísnu diétu?
jeli aj mne Marek spáva ešte našťastie 2x cez deň - ráno a aj poobede zhruba tú 1 a 1/2 hodinu a naučený je zaspávať sám v postieľke - vypije mliečko, dám mu dudku a nejakú hračku a on sa s ňou trošku hrá a potom zhruba do tých 5 minút zaspinká 😉
ozaj mirka čo sa toho kakania týka, len sa chcem spýtať, ty dávaš Jakubkovi už polotučné alebo plnotučné mliečko alebo ešte UM, lebo ja som skúsila od roka Marekovi dávať polotučné a odvtedy začal mať neskutočné problémy s kakaním a mňa to hneď nenapadlo že to môže byť od mlieka, nepomáhali ani ovocné šťavy, jogurty ani masáž bruška ani cvičenie s nožičkami a potom po asi 4 dňoch som mu dala UM - dávam mu HAMI 3 a hneď v ten deň sa vykakal - lebo predtým to bolo takisto ako ty píšeš že hovienko na pol ceste ani za svet nešlo von a on na nočníčku sedieť ešte nechce stále z neho ujde, takže som sa vrátila k UM a postupne mu skúšam raz za deň dávať polotučné - ale ja neviem, či to vie, že ho od neho zapekalo ale už mu nejak nechutí - hneď zistí že to nie je UM
a ozaj ešte jeli my máme tiež prekúpené auto - volswagen golf - ale teraz ako sa chystáme do Rakúska sme zistili že má na takúto dovolenku malý kufor, ale niečo iné chcem napísať, že s prekúpeným autom je to tak, že priebežne musíš doňho vrážať nejaké peniažky - my sme napr. na jar dali urobiť takú menšiu generálku, práve kvôli tejto dovolenke a vyšla nás na 500 eur - čiže 15000 Sk - takže slušná čiastka, ale aspoň budeme spokojný že je všetko O.K. - lebo nás čaká zhruba 10-12 hod. cesta - záleží podľa toho koľko budeme mať prestávok - a to závisí hlavne od detičiek ako to budú znášať
inak veru katka je možno už aj v pôrodnici - veď prvý termín mala 19-ho takže možno si ju zobrali už na pozorovanie 😉

ivet100
15. aug 2009

ahojte, monika ja ti poviem,ze mne Tobiasko tiez hned zisti,ze som mu dala mlieko plnotucne alebo polotucne a hned mi vrati flasku naspat,ze ho nechce a idem spravit UM. Takze doteraz sme na UM.
jeliska, presne tak ako ty musim uspavat aj ja Tobiaska, na obed a vecer musim pri nom byt, bud ho hladkat alebo ja lezim na posteli, on v postielke. Ale musi vidiet, ze tam som. Ked odidem, hned sa postavi v postielke a vykrikuje na mna. Podvecer uz spi len vtedy, ked ideme autom alebo ked sa vozi v kociku,takze to vacsinou spi vonku.

denduska
15. aug 2009

caute babenky, vy ste toho popisali..fuh...konecne som to docitala..tak len zopar postrehov

aj ja som kratkozraka 😀 ale dost..a moj muz tiez, tak som zvedava co Emmka 😕

jeli, pytala som sa muzika na ford focus combi a on na to ze to ma obrovsky kufor, este vacsi nez my, takze asi budete spokojni...prakticke aj na kocik a tak... no a nase, nekazi sa, je pravda ze sma na nom vymenili uz nejake veci, lenze to skor v ramci opotrebovania, lebo my sme na nom urobili za rok a pol 100000 km, takze to je dost 😝

mirustek nam vzdy na ritku zabral iba pytiol...nic ine..je tam napisane ze od 10 rokov, ale nemyslim ze vtedy mavaju deti este take problemy 😅 , v kazdom pripade, mna tym mama mastila a zadok mi neodpadol, prave naopak 🙄 😀

inak ten ekzem sa lepsi, vratili sme sa uz takmer k normalnej strave, okrem mlieka...to sme museli vylucit, neverili by ste v com vsetkom je mlieko, rovno vam poviem ze takmer vo vsetkom, alebo aspon nejaka sucast, takze ja by som jej tiez chcela davat aspon jednu davku UM, ale to si budem musiet vypytat na predpis pre deti alergicke na BKM, lebo to sa kupit neda 😒

jaj idem varit emmke veceru, inak dnes nas skoro zabil jeden debil na ceste, ale to dam do samostatnej temy nech si precitaju vsetky mamicky a davaju pozor.

jeliska
15. aug 2009

mirka tak to si este nevidela mojho muza 😀 😀 eli sa na mna vobec nepodoba je cela tato aj vlasy aj pusinku oci akurat ma po mne palec na nohach ale to neklamem a mozno trochu povahu 😅
dendi no tak super si ma potesila a co sa tyka toho debila no nemam slov 😝
ivet tak to sme na tom rovnako ja vacsinou aj s eli zaspim ale to asi preto, ze som tehotna a dost casto som unavena s eli ssom taka nebyvala, no co uz kazde tehotenstvo je ine 😅

mirustek1
16. aug 2009

ahojte-neboli sme cez vikend doma,tak teraz vas citam,co ste popisali.My sme boli cez vikend oslavovat muzove narodky-17kamaratov,tak bolo veselo.Neviem kedy to dospim.....

Mne Emka zaspava sama,napije sa vody alebo caju,lahne do postielky,dam jej cumlik a chyti si plienku,Este sa tam chvilu pohra a potom lahne a spi,takze super.
A s tymi debilmi na ceste mate pravdu,ja som skoro dnes tiez havarovala,lebo debil ma predbiehal a oproti islo auto....a obe deti som mala v aute,moj muz isiel za mnou na jeho aute,tak to videl a nadaval...

denduska
17. aug 2009

ahojte, tak nakoniec to nenapisem do samostatnej temy 😅 totiz - v sobotu sme sli do Bystrice, vychadzali sme na hlavnu...a niekde v dialke dialavej islo auto....tak moj muz pekne vysiel na hlavnu ale to auto bolo zrazu za nami, cize islo minimalne 140 (v obci!!!), okamzite nas samozrejme predbehlo a zacal trubit ako besny....ale okej, to by som prezila, lenze on ako nas predbehol zacal prudko brzdit vyslovene aby sme museli aj my a naburali...a urobil to dvakrat! neviem aku mal z toho zabavu, ale nebyt mojho muza, davno sme minimalne vedla cesty v priekope, keby som soferovala ja, tak to naparem rovno donho. Bolo to strieborne Audi, ŠPZ DK-523AT, zistila som si komu to auto patri, a uplne nahodou je ta osoba z jednej dediny, skadial aj jeden moj kamarat...tak som sa ho pytala a on na to ze su to taki dedinski mafiani, ze nerobia nic len sa vozia cele dni odnikial nikam a takto sa zabavaju..a ten co to riadil uz sa vraj raz takmer zabil na motorke....bohuzial takito ludia su nesmrtelni....

ale ak ho este raz uvidim, prisaham ze mu vylejem brzdovu kvapalinu na kapotu, za to ze som sa musela divat ako mojmu dietatu lieta hlava dopredu dozadu ako handrovej babike...

mirustek1
17. aug 2009

denduska-verim ti ze si nahnevana,ale takymto ludom sa nic nestane,doplati nato vzdy len ten nevinny,teda vo vacsine pripadov.

jeliska
17. aug 2009

dobre ranko 😉
my sme boli vcera cely den sa kupat na priehrade Eli sa velmi pacilo 😀 😀 aj dnes je krasne pocasie ale sama s eli nepojdem vcera sme boli este s dalsimi kamosmi 😀
dnes som sa snazila Eli nechat samu aby pekne zaspinkala ale revala jak besna tak som to vzdala i a dala som si ju k sebe a do minuty zaspala 🙄
dendi teda to bol dobry magor som zvedava ci by nieco take robil keby mal dieta 🙄 🙄 urcite nejaky maldy nie?

monikat75
autor
17. aug 2009

ahojte, my už zajtra veľmi skoro ráno odchádzame na 10 dní do Rakúska, takže sa s vami lúčim, možno sa s vami spojím aj odtiaľ - pripojenie na net tam je, ale uvidím podľa času, majte sa zatiaľ krásne, budete my všetky chýbať 😉

ivet100
17. aug 2009

ahojte, monika, zelam peknu dovolenku a hlavne stastnu cestu, kedze mame na cestach vela "piratov", ktori nam ohrozuju zdravie a zivoty ☹

mirustek1
17. aug 2009

monikat-aj ja prajem peknu dovolenku a stastnu cestu,potom napis ako bolo

a co je s cessy,ta tu uz davno nebola,isli niekde?

mirka099
17. aug 2009

ahojte, ivett pekna fotka, s prvoti som ta ani nespoznala, ze kto to tu zas pise??? 😀
moni prajem peknu dovolenku, a hlavne si oddychni....

mirka099
17. aug 2009

cessy? ty si kde stratena? si nespominala dovolenku.. urcite ste sa rozhodli na poslednu chvilku... ozvi sa ked dojdete, chybas tu 🙂

dendi, to co si pisala je strasne... ked si predstavim ze v aute dieta... v takejto pozicii, ked tebe ako matke, niekto ohrozuje zivot vlastneho dietata... uplne chapem preco si taka nastvana... a najlepsie je za takymto debilom sa nikdy nic nestane.. co z toho ze vy si davate pozor... 😠

jeli ako ste na tom z behanim? a ty dendi? moj Kubko uz beha jedna radost a strasne sa zlosti ked musi ist za rucku, alebo ked musi na ruky alebo do kocika 🙂

jeliska
18. aug 2009

ajojte dnes mame same vybavovacky najprv na urad potom na zdravotku a potom na gyndu. 😝 esteze mam muza doma tak ideme spolu.
Dnes nie je ani pekne pocasie je 19 a slniecko pod mrakom a to hlasili 27 no som zvedava ci bude 😅
moni prajeme ti krasnu dovcu aj celej tvojej rodinke 😉
mirka no nasa chodi ale este nebeha 😖 este je na nu skoro ale zo dna na den je sikovnejsia
ivet krasna fotka musim kuk do albumu ci mas aj nejake nove 😀 ja som chcela dat uz davnejsie ale vzdycky zabudnem 😀

denduska
18. aug 2009

ahojte, moni krasnu dovolenku 🙂

mirka, no emmka chodi po byte suverenne, vonku trosku este pada, ale este nebeha. uz len vtedy bude rosambo doma 😀 ale do kocika tiez nechce.

cessy, kde si?? 😕

katka uz asi porodila, ozvi saaaaa!

mirustek1
18. aug 2009

ahojte-tu je krasne slnecno,ja som upratovala,pobede mi pridu kamosky z roboty,tak chceme ist na pizzu a pivko.Teraz ma Klaraka stale otravuje,caby som sa isla s nou hrat na balkon,ked Emka spi...tak idem

aj ja som rozmyslala,ci uz Katka nie je v nemocnici a cessy uvazovala nad dovolenkou,tak asi isli

ivet100
18. aug 2009

ahojte, ja som dnes bola s malym v meste, ale je tak otrasne vonku horuco/a to hlasili ochladenie/,ze sme sa ponahlali domov a samozrejme cestou mi zaspal v kociku, prelozila som ho a spinka dalej v postielke
ja si myslim, ze katka to uz ma za sebou alebo uz je v nemocnici a coskoro to bude, uz sa tesim na jej zazitky a radost z narodenia dietatka

cessy
18. aug 2009

ahojte babulky
konecne som tu.....
mirka nie, nie...ziadna dovolenka....net nam nesiel, katastrofa........
moc ste mi chybali 😕 😵 . idem to tak zbezne precitat a vecer napisem, budem dufam aj na skype. pokecame.
ak to zas nevypadne 😠

kkkatarinkaaa
18. aug 2009

ahojte vsetky...ozyva sa stratena ovecka 😀 😀 😝 ale nie...len beham hoe dole a dobaluujem posledne veci....zajtra mame termin, v stvrtok poradnu....tak sa modlim a hrozne by som si zelala, aby si ma tam v ten stvrtok nechali.....drzte palce....az sa v stvrtok neozvem, teda nenapisem, tak som tam 😵
a az tu budem, tak co uz... 🙄

cessy
18. aug 2009

ahojte....denduska ahooooj, zajtra mate rocik, ze 😅 ,
kedy bude oslava??

cessy
18. aug 2009

halo, halo???tu nikto????? 😕 😅

mirka099
18. aug 2009

Ahojte
Cessy, Katka vitajte spät 😉 😀 cessy a co mate s tym netom? Katka drzime palce aby to vsetko dobre dopadlo a hlavne aby to bolo rychle 🙂 urcite budeme na teba mysliet... stopercentne sa nevies dockat kedy uz uvidis malicku...
dendi tak sa pridavam k cessy a zelam malej Emmke vsetko najlepsie, hlavne aby posluchala maminku 😀 ... Tu hadam kazdy mesiac niekto oslavuje prve narodeninky 😀 cessy vy ste uz mali? 😅

jeliska
18. aug 2009

ahojte 🙂
katarinka moooc drzim palceky nech to mas rychlo za sebou 😉
mirka ono nas je tu tak vela ze ani nestiham kto ma kedy cessy uz mala,vsak?Tak dodatocne vsetko najlepsie a najkrajsie zelame alexovi a dendi aj tvojej Emke posielame spolu s Eliskou vela pusiniek virtualnych 😀 😀

cessy
18. aug 2009

ahojky mirka
odysiel nam modem a nemali nahradny aby nam zapozicali, tak sme kupili novy a ten pokazeny je na reklamacii.ale uz by to teoreticky malo ist 😉

ano, oslavu sme uz mali, v nedelu
dakujeme za gratulacie 😉

ada11
18. aug 2009

ahojte maminy, som tu len na skok, nejako nestíham 😝

všetkým oslávencom minulým, súčasným či budúcim prajeme všetko najlepšie 😉 cessy aj Alexovi, denduska aj zajtra Emmke 😉 ach....ale to uteká 😕

cessy
18. aug 2009

dievcata kukuk mi do albumu......taku tortu som spravila mojmu syncekovi 😕 😵 k rociku

cessy
18. aug 2009

mirka halooo, kde si???idem pozriet na skype....alebo asi idem spat...
tak dobru noc a pekne sny 😅

mirka099
18. aug 2009

cessy este si tu? juj ta torta je krasna... tak teda dodatocne prajem Alexovi vsetko najlepsie... si naozaj sikovna, musita to bavit, ta torta je naozaj krasna... 😵