Hľadám mamičku na písanie. Poklebetíme o deťoch?

monikat75
19. jan 2009

Ahojte, chcela by som si týmto spôsobom nájsť kamarátky na dopisovanie. Mám dve deti, 5-ročné dievčatko a skoro 6 - mesačného chlapčeka. Ak máte chuť si poklebetiť o deťoch ale samozrejme aj o všetkom možnom, tak neváhajte a odpíšte. Na vaše príspevky sa už teraz teším. 🙂 🙂 🙂

ada11
22. aug 2009

bambuľky, mne nejde skype, vám ide? 😕

cessy
22. aug 2009

ada mne v pohode ide.....ale to uz asi aj tebe, nie???

mirustek1
22. aug 2009

ahpjte-vidim,ze ste preberali hodiny matematiky,ja som to pochopila hned,o co ide....my sme dnes prisli domov a este som rychlo zehlila,zajtr ideme do BA,no koncim,uz tu pobehuje muz,ze co tolko robim....asi chce riesit rovnice.......

denduska
22. aug 2009

ahojte, tak ja som sa sem konecne dostala, poskypovala som s muzikom a uz aj letim hajat, som znicena, neviem co je to tie posledne dni, dnes este aj prsalo u nas cely den, ale emmka mala vynikajucu naladu a len lietala a "upratovala"...ach jaaaaaaj 😅 😀

dufam ze uz niekedy hodime taky hromadny vecerny pokec, len aj ja sa musim nejak dat dokopy 😕

adi, inak dnes emmka zjedla normalne kolienka s brokolicou, myslim CELE kolienka, ona co ju drhlo zo vsetkeho, ale to asi len hrala formu na moju mamku, ved uvidime zajtra... 😨

tak dobru noc babenky 😵

cessy
22. aug 2009

pekny vecer dievcata
takze zas tu bude mrtvo... ☹ denduska ides hajat, mirka ma asi zas hodinu matematiky......mirustek tak isto...no, toto 😒 . a ja bez muza 😨

ada11
22. aug 2009

cessy, nie mne od včera nejde 😠

mirustek, tak rovnice 😀 , ja so dnes muža sprdla, že prišiel až večer a to sľúbil, že príde poobede, takže najskôr som ho odmocnila, potom som mu všetko sčítala a vynásobila, takže dnes nebudú určite rovnice ale hľadanie premenných. 😀

cessy
22. aug 2009

ada hotova kamasutra 😀 😀 😀

denduska
22. aug 2009

cessy, ved aj ja som bez muza 😒 emmka bola uz zas hore, hruza..odkedy berie ten aerius, vobec nespi poriadne 😠 dufam sa stihnem aspon osprsit, lebo ona je fakt kazdu polhodku hore...teraz som citala neziaduce ucinky a tam ze nespavost...no tak super 😖

cessy
22. aug 2009

inak aj moj je dnes neaky nekludny, zaspal mi az po pol hodine a od vtedy bol uz dva krat hore 😒

ada11
22. aug 2009

denduska, keď Anet plakala tak som si všimla, že to hrdielko má až také bordové ☹ preto nechce nič papať, lebo ju určite bolí ☹ teplota jej už ale klesla, mohla by to byť aj nejaká viróza, nie? najradšej by som jej dala urobiť výter z hrdla, aby som mala istotu, ale moja dokina s výterom robí drahoty 😠

aj Anet je od štvrtku dosť nekľudná, mrzutá ☹

ada11
23. aug 2009

tak dnes ste abstinovali ? 😕
prajem aby ste vykročili pravou nohou do nového týždňa 😉

denduska
23. aug 2009

ahojte, my sme dnes boli v BB na vylete..inak mame za sebou otrasnu noc, emmka od jedenastej do druhej strasne plakala az sa zakaslavala akoby mala nejaku nocnu moru, celu noc sa prehadzovala, cickala..horza...takze som zasa vyřízená 🙄 dnes som jej nedala ten aerius, som zvedava 😕

cessy
23. aug 2009

ahojte, my sme dnes boli na grilovacke, takze casu na net nebolo.
doobeda si maly tak buchol hlavicku, ze som myslela ze pojdeme na pohotovost, ale nakoniec to nebolo az tak hrozne ako sa mi to zdalo ☹

jeliska
23. aug 2009

ajojte tak my sme boli v leteckom muzeu a krasne pocasie super letadla 😀
adi krasnu fotku mas aj matula je podarena 😀
cessy esteze nic vazneho Eli si tiez buchla hlavu na preliezacke ale ma tam iba hrcu 😝

ada11
24. aug 2009

tak moje tušenie sa potvrdilo, že to nebudú zuby, dnes som bola u dokiny a normálne som jej povedala, že Anet má to hrdlo zapálené a dnes už bola múdra, že áno, no a včera večer Maťka mala 38,7 horúčku, takže aj ona je maród. hneď im chcela dať ATB, ale povedala som jej, že nech im vezme výter, že veď v júni mali obe babuľky ATB, tak na mňa škaredo pozrela, že až a podotkla, že aj tak o dva dni im tie ATB bude musieť dať. ale už ich dá cielene, denduska to chcem tak moc, keď nechcem aby triafala ATB naslepo alebo podľa citlivosti 😕 veď keď ich mali v júni, tak to je dosť krátka doba, to im vždy bude dávať ATB pri teplote ? 😕 ja už fakt nechápem. no a nepochopím, prečo nemajú pediatri ten CRP prístroj, ja by som to dala odpichnúť hneď obom aj za priamu platbu 😉 tak teraz budeme čakať na výsledok 😝

ako je to u vašej dokiny maminy, hneď dáva ATB alebo berie výter deťúrencom ? 😕

mirka099
24. aug 2009

ahojte, MM ma teraz tydzen dovolenku, tak nieje moc casu na net ☹ ale zato v matike uz riesime nuklearne rovnice 😀 😀
vcera sme boli v Bojniciach, predvcerom na tej chalupe. Kubkovi sa velmi pacilo, vsetky zvieratka boli sice mau mau akurat medveda spoznal ze brum brum 😀
tolko som sa nasmiala na tej matike, vidim ze uz mame novy zargon.. adus ty si to dorazila, skoro som spadla zo stolicky tak som sa smiala 😉
adka, dendi, to ma mrzi ze vase deticky su tak chorucke. dufam im to skoro prejde. dendi vy asi prepac za vyraz aj mna niekdy nastve "len" zubkujete, co? a adka, my sme este ATB (dufam je rec o antibiotikach)nebrali, tak neviem.

mirka099
24. aug 2009

cessy a ako sa buchol? chudacik, ani mne by si sa krvi nedorezala, ked vidim ake urazy ma Jakubko... ☹

ivet100
24. aug 2009

ahojte,nemala som cas na pisanie,tak som sem dorazila az teraz,
adi,denduska, aj Tobiasko je trochu chorucky, ale nastastie su to len sopliky. Ale nadchu ma teda poriadnu, ja len dufam,ze sa k tomu nepridruzia aj teploty
mirka, Kubko sa drzi, ked ste do teraz nemali ATB, velmi dobre 🙂

cessy
24. aug 2009

ahoj mirka, no konecne.....ze sa aj ukazes, ale ked mas muzika doma, tak je to pochopitelne 😅
maly si isiel sadnut, on si tak sada ze sa pusti na zadocek a neako si to zle vypocital a treskol hlavickou do rohu steny, takze v strede cielka ma taky pas, plakala som asi viac ako on ☹ . aj som mu na to chcela nieco studene dat, ale odtlacal si to ruckami a len hlavku si stale do mna tlacil.

denduska
24. aug 2009

ahojte,

adi, vobec nechces vela, ja by som sa zachovala rovnako. Inak nasa pedi ten pristroj na CRP ma, tak mozno skus pohladat u vas niekoho ci tam taky nie je. a prajem anet pevne zdravie a maťke takisto. my sme inak este atb nebrali, dufam to nezakriknem klop klop klop.

cessy, neboj, celova kost je na lebke najhrubsia a najsilnejsia, preto udery tam nie su spravidla nebezpecne...najnebezpecnejsia je oblast pod a za uchom, tam to moze skoncit velmi zle (to su pady z lehatok na bok typicky) a este zahlavie ak je to silnejsie alebo na nieco ostre...

jaj boze, vsetkym dietkam vela zdravicka....my sme celkom fajn spinkali, asi to robil fakt ten aerius 😠

ada11
24. aug 2009

ale dnes doobeda som mala perno, Anet som mala na rukách, lebo je dosť mrzutá a dosť plače, do toho mi kričí Maťka s horúčkou, že chce grckať, tak Anet som dala do postielky, stráááášne tam plakala, ja som behala po byte s miskou, chodila vylievať "grcaničku", robila zábaly , lebo mala 39,4, normálne neuveriteľné potom som si robila niečo v kuchyni a nájdem Maťku ako sa kláňa nad Anetkou a pusinkuje ju, skoro ma šľak trafil, no to bude nekonečný príbeh, odovzdávajú si to jedna radosť
Maťka nebrala ATB 16 meisacov a teraz to asi doháňa, no a o Anet ani nehovorím 😠 ☹ Anet mala ten infekt moč.ciest to brala ATB v januári, potom na hrdielko v júni, no a teraz uvidíme. mne imunológ povedal, že pokiaľ dieťa berie ATB max. 4 razy do roka, tak je to OK.

denduska, ináč som hovorila s imunológom, tak sa na Anet pozrie 😉 Maťka bude brať Bronchovaxom

ivet100
24. aug 2009

ada,tak takyto den ti vobec nezavidim, to si urcite uz teraz poriadne unavena. Chudatko Matka, tiez si musi vytrpiet. Hadam sa date coskoro do poriadku.
Tobiasko sa mi dnes dva krat pocikal! A to uz 3 dni nemal vobec "nehodu". No co tak len prezliekam a utieram. Presne ako si hovorila ty mirustek, ze je to obdobie,ktore je fakt narocne,lebo aj mne zo zaciatku vsetko ocikaval a denne som ho prezliekala aj 5 krat a teraz ked idem von este stale nosim v taske veci na prezlecenie 😉

monikat75
autor
24. aug 2009

ahojte, tak vás opäť zdravím, hoci som tu len na skok 😉 ešte sme tu do piatku - teda už v piatok ráno odchádzame
inak mala som čo robiť aby som vás dočítala ☹
denduska na moje veľké prekvapenie Marek znášal túto našťastie nakoniec len 9 a 1/2 hodinovú cestu veľmi dobre - 3x si pospinkal, mali sme 4 prestávky, počas prvej som ho nakojila a potom stále po kuse pri každej prestávke niečo spapal ale huncút nechcel mi piť čajík, tak som mu dala trochu z Nikinho džúsu, tak ten vypil hneď celý 😉 beťár malý a ešte občas mi počas cesty mrnkal ale keďže Veronika bola vedľa neho tak ho stále nejako zabavila, takže možno je to aj preto lepšie že boli spolu, keby bol sám určite by mu bolo veľmi dlho

adi dúfam že ti obe dievčatká čoskoro vyzdravejú lebo vidím že si dnes mala riadne fofry
ivet teda tobiasko je riadny šikulko, keď už v 19-tich mesiacoch je cez deň bez plienočky 😅
no už končím, ideme dole ku švagrovcom na pokec, majte sa pekne, všetkých chorým detičkám prajem skoré uzdravenie 🙂

mirka099
24. aug 2009

ahojte, ja len tak na skok... dnes sme boli na chalupe, trosku sme si urobili taku brigadu, kosenie krovinorezom, vysekanie agatovych stromov. mame taky pozemok, kt. je dost zanedbany tak ho davame do parady. ked sme dosli vecer ku svokrovcom, Kubik bol taky unaveny ze tam zaspal na gauci... tak sme ho preniesli do postielky, a spi u svokry... a my sme takto s muzom ostali neplanovane sami doma 😅
adi, uf, nezavidim ti tie fofre... prajem skore uzdravenie dievcatam..
cessy, ked si kubik roztal celo (doteraz ma jazvu) tiez som plakala viac ako on 😕
dendi, dakujem za odborne informacie .. super ze tu mame taku studovanu osobu 😀
ozaj ivet... Tobiasko je naozaj sikulko, Jakubkov bratranec Filipko sa naucit "neplienkovat" len tento mesiac. Ma 25 mesiacov... ale verim ti ze si sa na to dala, urcite sa ti nechcelo cakat do dalsieho leta...

ozaj vsimol si este niekto ze nova clenka sem uz nechodi?

laurinkadanielka
25. aug 2009

ahojte baby no už som tu 🙂 boli sme na dovolenke v Terchovej a potom u rodiny na Orave bolo super 🙂 až na to že naša mala nezbednica všade mrnčala,len v lanovke sedela jak prikovana.Aj ja prajem všetko najlepšie oslavencom a chorym skore uzdravenie,my sme mali pred dovolenkou črevnu chripku no to bolo čosi strašne už som si myslela že nepojdeme,ale prešlo to a mala to nedostala ozaj baby čim potierate detičkam zubky ked sa prerezavaju ja calgelom ale už asi nezabera 😉 😉

jeliska
25. aug 2009

ahojte 🙂 lauri aj my sme potierali calgelom a ked nezabera tak skus mundisal gel alebo solcoseryl 😉
my sme nastastie este vobec neboli chori teda adi teba fakt obdivujem vy ste tusim furt chori 😅 som zvedava co mna caka ked sa mi narodi druhe babeno 😕
ivet no ja som sa snazila Eli posadit na nocnik chvilku mi tam vydrzi ale potom sa postavi a vycika sa vedla 😀 2-krat sa jej podarilo trafit na nocnik ale uz ju ani nebudem tam davat sedet, vsak este tomu nerozumi i ked vela ludi mi hovori, ze nech ju ucim ze ako to budem zvladat s dvomi atd.Vsaki budem kupovat dvoje plienky a hotovo, no nie baby?Ona sa vcsinou s tym nocnikom iba hraje bud nosi alebo ked si nanho sadne tak nie nadlho 😅
Teraz k nam ma prist kamoska s malym tak sa naobedujeme a potom pojdeme do zoo zatial sa majte krasne 😵

mirka099
25. aug 2009

ahojte
laurie 😀 to bolo dobre, vidis privolala som ta sem 😀 ja som malemu davala calgel, a teraz mam nieco podobne, je to to iste len sa to inac vola.. aspon tak mi vravela lekarnicka...
jeli, Kubik je len o mesiac starsi ako Eli, a neviem si predstavit ze by som ho uz oducala.. podla ma je na to este maly, nevyzrety.. skusime fakt len to buduce leto, to bude mat ak dobre ratam cez dva roky.. trosku pozdejsie sice, ale co uz, nebudem ho oducat v polovici januara 😕 😅
a co ostatne baby?
ivet ako sa dari nocnikovat?

mirustek1
25. aug 2009

ahojte-konecne som vas docitala,ja davam Emku na nocnik od kedy sedi,ale teraz na poslednej dovolenke sme nocnik nemali,tak si odvykla a uteka mi s neho.No a Klarka mala skoro 2,5roka ked si odvykla od plienok,neskoro,tak Ivet si sikovna a hlavne maly,ked sa pekne odnauca,vobec sa nato netesim.Nechce sa mi moc ani pisat,som smutna,zomrela mi kolegyna,kamaratka,nemala ani 50r,z nicoho nic,v nedelu odpadla a viac ju neprebrali,som z toho zhrozena.

mirka099
25. aug 2009

mirustek to ma mrzi.. prijmi upriimnu sustrast. 😔

cessy
25. aug 2009

ahojte
mirustek uprimnu sustrast ☹ 😢