Hľadám mamičku na písanie. Poklebetíme o deťoch?

monikat75
19. jan 2009

Ahojte, chcela by som si týmto spôsobom nájsť kamarátky na dopisovanie. Mám dve deti, 5-ročné dievčatko a skoro 6 - mesačného chlapčeka. Ak máte chuť si poklebetiť o deťoch ale samozrejme aj o všetkom možnom, tak neváhajte a odpíšte. Na vaše príspevky sa už teraz teším. 🙂 🙂 🙂

laurinkadanielka
10. sep 2009

ahojte no aj ja budem musieť vyskušať ten sirup čo sa naše deti dohodli že budu take mrzute 😉

denduska
10. sep 2009

inak ja som citala tu na MK diskusiu o tom sirupe a tam skoro nikomu nepomohol, ale uz som ho mala kupeny 😅 ... inak som dnes rano objavila aj novy zub, hornu stvorku ani neviem kedy vysiel ale pocitam ze uz pred par dnami..lebo je uz dost von...a ide este aj dolna, ta je na prasknutie..ach nech uz vyjduuu....

mirustek1
10. sep 2009

ahojte-tak to vam nezavidim to spanie....nechcem to radsej zakriknut,my spime
Ja som chodievala tiez s Klarkou do materskeho centra,velmi sa nam tam pacilo,ona si zvykla na deti a ja som bola medzi ludmi....ako pise monikat,nemala ziadny problem a ja som ju tam nechavala aj samu,zaplatila som a ja som isla behat po meste,bolo to fajn pre obe.

monikat-mne sa to zda straaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaasne vela co spapa v noci,potom ti cez det papa?nevymiena si to nahodou on,taketo deticky by uz v noci vobec nepotrebovali papat,on sa mozno ukludni papanim a potom je prejedeny,no neviem,len rozmyslam a ozaj,mne Emka prespala celu noc,ked som jej davala UM.pri kravskom sa mi budila,tak davam len UM,zje 160ml vecer a spi do rana

monikat75
autor
10. sep 2009

no veď mirustek aj mne sa to zdá strašne veľa, ale ako som spomínala včera on posledné dni cez deň veľmi málo papá, ale ja mu večer tiež dám umelé mliečko - vypije tých 200 ml a potom v noci mu dávam už polotučné, ale už dnes mu idem dať Hami Hajaja, už som mu predtým dávala také, od toho vraj detičky lepšie spia, tak vyskúšam, možno máš pravdu a bude to aj tým mliekom - kravským, snáď sa to polepší, lebo ešte zopár takýchto prebdených nocí a som ako česi povedia vyřízená ☹

mirka099
10. sep 2009

ahojte.. ja len tak kratko, s muzikom mame v obyvacje otvorenu flasku vinka 😅 😵
dnes sa jakubko doriadil ako sa poatri.. rano spadol na chodniku, rovno na celo... utekal a neubrzdil 😒 tak ma na cele velku modru hrcu... poobede mi nejak zle zareagoval na plnotucne mliecko, a ostal cely flakaty na tvaricke.. a vecerom zas utekal ako saleny zas spadol a orypal si celu bradu.. vyzera akoby sa vratil z druhej svetovovej. odfotim ho rano... ach jaj...
ake mate plany na vikend? my mame krumplovku, zbierame zemiaky, uz sa tesim ako bude Jakubko pomahat 😀 😀 😀

laurinkadanielka
11. sep 2009

ahojte my sme mali krumplovku minule no mala bola zlata ako zbierala,my budeme mat naštevu s Bratislavy v utorok chceme isť na vylet do Trenčina aj na nejake nakupy,mala sa rada hrava s autičkami tak jej chceme kupiť tatru 🙂

denduska
11. sep 2009

ahojte, tak ja som vypravila malu na prechadzku so svokrou, a mozem ist vysavat 🙄 inak aj emma ma jeden bager a s nim sa velmi rada hra 😀 mala aj taku suprovu handrovu babiku, ale tu jej znicil nas pes 😠

vcerajsi vecer bol hrozny stale plakala....ale potom zaspala a v noci bola len dvakrat hore, sice rano uz o siestej ale aj tak fajn...tak uvidime dnes zas.

mirka, chudak maly ☹ my nemame plan, v sobotu nejake nakupy a v nedelu budeme vyckavat nasho tatika 😵

monikat75
autor
11. sep 2009

ahojte ženičky, tak mirustek asi si mala pravdu s tým mliekom, čo sa spánku týka, lebo dnes v noci papal Marek len 2x a to spolu vypil zhruba 350 ml, čo sa mi zdá celkom v norme, ale dala som mu UM, takže konečne som sa lepšie vyspala, aj keď u nás sa to stáva pravidlom, že každú druhú noc dobre Marek spí, takže je pred nami zase tá zlá - asi, ach jaj... 😒
mirka chúďa maličký, určite hrozne plačkal, nech sa mu to rýchlo zahojí 😉 tú brigádu ti nezávidím, si pamätám naše zemiakové brigády ešte z čias keď mi žila stará mama - takých 11 rokov dozadu a nemala som ich vôbec v láske, ja nie som totiž typ do záhradky, zaváranie a oberanie ovocia to ma baví ale pletie a okopávanie a pod. veci na to ja nie som 😝
my tiež nemáme žiadne plány na víkend, nakoľko manžel pracuje, ale na budúci týždeň ideme na svadbu, tak sa trošku zabavíme, teda ak mi to maličký dovolí a pekne bude v noci spinkať aj bez maminky - to bude po prvýkrát, no nechám sa prekvapiť 😅
denduska som rada, že maličkej sa upravil ten spánok a ozaj aj včera si jej dala ten sirupček alebo už nie?

mirustek1
11. sep 2009

monikat-tak ma tesi ze bolo lepsie,ja by som mu skusila v noci dat vypit len trosku mlieka,niakych 50ml,na 1 jedenie,nech ma pocit ze nieco papa,ale on by si pomaly odvykol podla mna v noci jedavat,alebo len napit vodicky,co myslim ze si skusala a neuspela, a papal by krajsie cez den,som velmi zvedava ako bude tato noc.
my mame zajtra oslavu-moje meniny a v medelu ak nebude prsat pojdeme niekde,ako vzdy.

denduska-no dobre ze bolo v noci lepsie,hadam to tak aj ostane

inak aj mne Emka trochu mrnkala,ale neplakala,dala som jej cumlik,asi 2x a spala dale,vyzera ze jej pojdu asi tiez stolicky,ma ich naliate,tak uvidim ci sa nepridam k vam nocnej nespavosti 😒

denduska
12. sep 2009

ahojte, fiha to tu nikto nebol?? 😕
vcera som emmke zas dala sirup a spala super....parkrat si potiahla, ani neviem kedy ale co je dolezite vobec neplakala a rano mala takmer suchu plienku 😨 huraaa..tak je dam este dnes, zajtra, pisu ze len do ustupu tazkosti a max.10 dni...

mirustek1
12. sep 2009

denduska-tak super

no my sme mali trosku horsiu noc,Emka sa dost budila a mrnkala a rano mala 38,4C teplotu,tak neviem ci to zo zubkov,no uvidime ako sa to vyvinie dalej,dala som jej cipok,teraz uz buva,Vcera chudatko zas spadla vonku,ma osktrety nostek,peru aj bradu.....moje chudatko
Ja idem rycho robit salat a oblozenu misu,kym spi,moj muzik je v robote,a pobede pride rodina,tak nech to postiham

lescautova
12. sep 2009

cav ja sim misa mam skoro dvoj mesacne dievcatko rada by som s aj ja pisala s nejakou mamickou dik

laurinkadanielka
12. sep 2009

tak vitaj medzi nami a s kadial si?

monikat75
autor
12. sep 2009

ahojte, mirustek no tak to vyzerá potom, že aj tvojej Emke idú stoličky, keďže bola v noci často hore 😉 asnáď sa jej tie chrastičky čo najskôr zahoja
mne Marek celkom dobre spal a bol hore asi 3 x v noci ale len na chvíľu a papal len raz a to 90 ml, a potom až ráno o 6.30 zase papal keď sa zobudil ale zato ja som zase nevedela spať od 3. do 5. v noci tak neviem čo mi zase bolo
laurinka neviem či sa oplatí vítať tú novú mamičku, myslíš že sa ešte objaví, ja pochybujem, ale keď náhodou tak ju aj ja privítam 😝

laurinkadanielka
12. sep 2009

ved uvidime či ešte napiše 🙂

ivet100
12. sep 2009

ahojte, mirustek a mirka,ako citam, zacinaju prve urazy pri padoch. Urcite bolo aj vela placu. Tak to Tobiasko bol priekopnikom v padoch,ked sa naucil chodit. On ma uz 3x oskrety nos! a bradu mal tiez poriadne zosuchanu, same chrasty a o kolenach ani nehovorim. Cele leto,kedze nosil kratke nohavice,tak ich mal poudierane. Ale teraz uz tak nepada. Samozrejme,keby nebol take sidlo a stale neutekal,tak by tolko krat ani nepadol 🙂
mirustek,vsetko najlepsie k meninam

monikat75
autor
13. sep 2009

ahojte ženičky, vidím, že tu nikto nie je, asi všetky trávime víkend so svojimi polovičkami, denduska tebe sa asi už vrátil manžel, takže jasné že na nás nemáš čas, a ty cessy už si doma z Chorvátska, ak áno, ozvi sa?
mirustek aj ja sa dodatočne pripájam ku blahoželaniu k meninám - a ty sa voláš Miriama, lebo včera bola Mária, a keďže máš nick mirustek, tak typujem na tú Miriamu
aďka a jeliska, kdeže ste?

cessy
13. sep 2009

ahojky
moni od vcera vecera sme doma, juuuj ale bolo paradne, az na to ze druhy den dovolenky mi spadol fotak, takze fotky nemame ☹ , len z kamery.z tade som este nedavala robit, tak som zvedava v akej kvalite budu 😕

cessy
13. sep 2009

ste teda popisali za ten tyzden, ani sa mi to nechce citat, snad si najdem cas.....ale teraz tu sa mi veru nechce 😅

mirustek1
13. sep 2009

ahojte-dakujem za prianie,ano som Miriam

cessy-vitaj doma,ja som ti tak zavidela tu dovolenku,hned by som este isla

tak Emka ma od toho piatku stale teploty 38-39C,chudatko je taka mrzuta,uz buva,tak uvidime aka bude noc.Baby ja nebudem mat cely tyzden net,manzel ho berie,tak neviem ako to vydrzim....aspon nieco upracem,ale budete mi chybat,tak pekny vikend a uz sa tesim ked vys budem citat a pisat.

cessy
13. sep 2009

ahoj mirustek, juuj s malou emkou mi je to luto....hadam jej cim skor prejdu tie zle teploty 😒

neboj, bez netu vydrzis v pohode, aspom budes mat viac casu. ja som si na dovolenke na net ani nespomenula. aj ked nam tyzden nesiel net,tak sa to v pohode dalo 😉

mirka099
14. sep 2009

ahojte babenky... my sme mali v noci fofry, zobudila som sa na to ze maly place, hned na to zacal strasne zvracat.... som sa riadne vystrasila... po chvilke sa upokojil, prezliekla som jeho aj postieku a zaspal, ale casto sa budil..pripisovala som to tomu ze papal fazulovu polievku, a ta fazula bola miestami taka tvrdsia, asi mu to nechcelo stravit.. ale teraz ma zvysenu teplotu...tak neviem... co to moze byt?

Mirustek aj ja dodatocne prajem vsetko naj.. inac aj ja som Miriam 😉 vsetci ma vsak volaju Mirka 😅

Ivet, odvtedy uz zas spadol, ma oskrety nostek... vyzera akoby saa vratil z frontu 😠 strasne je pochaby, vonku priam uteka...mamina ho vcera po tyzdn videla tak len bedakala 😀

cessy - vitaj doma.. uz si vybalena?

denduska a vy ste ako spinkali?

cessy
14. sep 2009

mirka dakujem, zatial vybalena, ale vsetko este nieje oprate, nemam to kde susit, tak to este caka na volny susiak na pradlo 😉

dufam ze uz je jakubkovi lepsie. nema to neaku virozu??

jeliska
14. sep 2009

ahojte 🙂
my sme boli cez vikend u kamosky a prave som zistila ze Eli sa vyhadzala na celom chrbte 😝 ma tam take pupaciky tak neviem ci s nou nepojdem ku koznej alebo ci jej to iba namazem no uz som ju mazala s eucerinom 😅 co myslite nestretli s te sa s tym niektora?Neviem ci nie je alergicka na hrozno lebo ho jedla 😅
Popravde koznnej sa mi 2-krat nechce ist 😒

monikat75
autor
14. sep 2009

ahojte, jeli ja som sa s tým nestretla, mne mal Marek alergickú reakciu na prášok, keď bol maličký, a potom neskôr na kel, ale na hrozno nie, to sa ani nepočula, ale je možné keď bolo niečím chemicky ošetrené proti plesni alebo niečomu podobnému, že z toho sa mohla vyhádzať
mirka dúfam, že Jakubkovi prejdú čo najskôr tie teplotky a aj mirustek tvojej Emke - ale u nej myslím že to bude od zúbkov
mne zase Veronika mala včera trošku zvýšenú teplotu a idú jej soplíky, tak som ju preventívne nedala do škôlky, ale našťastie dnes už teploty nemá, takže dúfam, že zajtra jej to prejde a od stredy ide do škôlky, lebo nerada by som ísť za doktorkou, lebo ak bude musieť brať ATB, tak by ani v sobotu nemohla ísť na svadbu a ona sa už tak strašne teší 😉

laurinkadanielka
14. sep 2009

ahojte jeli možno že je to s toho hrozna ved uvidiš ake to bude mať,my už tieš buvame lepšie a moja mala padla rovno na čele ma modrinku až taku zelenkavu hu ma monikat mala si pravdu ta nova už nenapisala ako si to vedela 😉 zajtra ideme na nakupy malej konečne kupiť tu tatru a na taky mali vylet do Trenčina otvorili tam aj mek donald tak sa tešim 😀 😀

kkkatarinkaaa
14. sep 2009

caute, ja opat po dlhooom case..ako obvykle, ze? 😒
cele celucicke dni som stale s drobcekom....a ked spinka, tak utekam spravit to, co mi stoji...dnes som koonecne zehlila napr.uz bolo aj nacase 😅
idem si vas najprv precitat 🙂

denduska
15. sep 2009

ahojte, ja som nemala cas, mala som tu muzicka....este dnes mam ale uz vecer ide domov a ja ostavam este tyzden u nasich...spinkame raz tak raz tak...ale vychadza nam dalsia stolicka hore, tak asi musim pretrpiet...
dnes ideme do popradu sa kupat, tak sa tesim 🙂

monikat75
autor
15. sep 2009

ahojte, vieš laurinkadanielka ja to už poznám, už sa k nám pridalo veľa žien, ale asi tak, že napísali jeden, max. dva príspevky a už ich nebolo, ty si výnimka, takže ja ich privítam, keď sa ozvú aspoň 2x, veď aj tak si to neprečítajú, keď už sem potom nepíšu 😝
katarinka my to všetky poznáme aj my sme takto začínali, ale neboj, potom už si spravíte nejaký režim a budeš mať viac času aj sama pre seba
denduska tak si to užite v tom Poprade a potom daj vedieť ako bolo, lebo mne tam síce býva švagriná, ale ja som tam ešte nebola, lebo je to tam na našu peňaženku dosť drahé 😒

mirustek1
15. sep 2009

ahojte-tak este dnes mam PC doma,tak pisem.Emke uz teploty klesli,dr.povedala ze to je zo zubkou,ma naliate dasna,a v noci stale mrnka,tak uz patrime medzi vas s tym spanim.......Dnes mi zobrala Klarku svokra,tak sme doma same s Emkou,moj muzik robi aj dnes..ako vzdy

denduska-my sme sa uz boli kupat v aquaparku v Poprade,ked sme v Tatrach chodime do Popradu na vylety po sportoch.

kkatarinka-neboj,malinka si postupne najde system,ani ja som nic nestihala,lebo Emka len plakala a nespala.....