Hľadám mamičku na písanie. Poklebetíme o deťoch?

monikat75
19. jan 2009

Ahojte, chcela by som si týmto spôsobom nájsť kamarátky na dopisovanie. Mám dve deti, 5-ročné dievčatko a skoro 6 - mesačného chlapčeka. Ak máte chuť si poklebetiť o deťoch ale samozrejme aj o všetkom možnom, tak neváhajte a odpíšte. Na vaše príspevky sa už teraz teším. 🙂 🙂 🙂

monikat75
autor
6. máj 2009

ahojte, denduska ten sturec poznám aj ja, lebo bola som v minulosti v Žiline na operáciu, takže si ho dobre pamätám a ešte som mala priateľa ktorý tam chodil do školy, takže som tú cestu párkrát absolvovala, no nič moc, ale my sme tu v Revúcej tiež obklopený samými horami, takže či sa vyberiem smerom na BB alebo na KE alebo na PP tak to mám samé horské priechody a samozrejme samé zákruty, len čakám kedy to skončí ☹
ja som počas tehotenstva pribrala 13 kg ale po pôrode mi zostali už len 5 kg a podarilo sa mi zhodiť len 1 kg a itie štyri kilá potvory nie a nie zhodiť, snáď keď prestanem kojiť tak sa ich zbavím, lebo v plavkách potom nebudem vyzerať nejak zvodne 😒
u nás je počasie celkom pekné, svieti slniečko, len je trocha chladnejšie
katka potom napíš koľko váži bábätko a koľko meria, teda ak ideš aj na USG
jeli aj ja blahoželám Eli k pokrokom, a s tou váhou sa netráp, moja susedka má malú narodenú 24. júna, to je nejak tak ako tvoja maličká, nie? a ona váži necelých 8 kg ale nie je nejaká chudučká, ona je taká malilinká aj hlávku má takú malú oproti môjmu Marekovi, on pri nej vyzerá ako ročný 😝

denduska
6. máj 2009

ja odkedy poznam mojho muza som sa naucila absolvovat uz takmer vsetky horske priechody, lebo sme stale niekam chodili...dovtedy ma ani nenapadlo 😀 uz take ako Soroska, Vernar, Dobsina, Folkmar, Jahodna su v pohode, cez Branisko nastastie chodime uz len tunelom..ale ten Sturec, to si nejak neviem zvyknut 😖 A este Zbojska, to je niekde smerom na vas, nie monika? to sme sli len raz, a som mala na male 😅

kkkatarinkaaa
6. máj 2009

🙂 no caute.dnes som sa vybavila expresne rychlo 😉 paradicka....
monikat- no miery nemame, pretoze usg nebolo, az 13.juna bude 30.tyzden tak potom bude sono.ale ja asi skocim dovtedy do nemocky za kolegynkami a spravime aj sono a pozrieme si malicke 🙂 juj uz sa teraz tesim!
cessy- no pribrala som 7kg....ja som nikdy ani nebola taky sucharik, takze mam taky citak ze zo mnma bude slonica 😠

jeliska
6. máj 2009

ahojte tak za chvilkou k nam pride kamoska ma malu Johanku necele tri tyzdne ma 😉 tak sa tesim ako ju budem drzat taky maly drobec 😉
ja som pribrala pri Eli 9 kilov ale po porode uz som bola zase na svojej vahe .Teraz som pribrala kilo ale mam poradane velke brusko take som pri eli mala az v 7 mesiaci teraz uz nosim aj tehulske saty a pri Eli som zacala az v 6-7 mesiaci 😉
inak my mame pri trnave tiez taky proiesmyk no skor je to medzi Modrou a blavou vola sa ta Pezinska baba a je to horo ist tadial .My ked ideme na SK tak chodime tadial pokazde.Minule ked sme isli tak som vracala co mi prislo po tych zatackach tak zle 😝 Nevim ci to poznate?
Eli si zaumienila, ze bude menej jest tak sa tiez snazim nieco do nej narvat ale nejako sa nedatri zje iba ovocie a masko so zeleninkou iba trochu 😒

jeliska
6. máj 2009

inac moni ta tvoja kamoska co ma tu malu tak je presne narodena ako eli 😉

denduska
6. máj 2009

katka, prave dnes som hladala nejake CD a nasla som popritom cedecko - USG, 30.tt, 12.6 😀 sranda 😀

jeli, aj cez pezinsku babu som sla, ale uz si nepamatam ci mi bolo zle, najskor hej. Inak suseda ma malu, nar. 28.6, co som pisala ze ma len 8 kg...ale nevyzera vychudnuta, cela je drobnejsia.... no uz cakaju aj druhe, termin ma 10. oktobra..nejak ste sa dohodli? 😀 joj daj dajaku bruchatu fotku do albumu! 🙂

ivet100
6. máj 2009

ahojte,ja sa sem vacsinou dostanem az navecer, ale dnesne pocasie aj mna deprimovalo, cely den prsalo a stale este prsi. Ako vidim,dnes vecer nikto nie je na nete. Ja som si pozrela Panelak a teraz som citala,co ste od vcera popisali.
Pridavam sa k teme aj ja: pocas tehotenstva som pribrala 8 kg a ked som prisla z porodnice, tak som mala 1kg navyse a po mesiaci bol dole a teraz mam dokonca menej kg ako pred tehotenstvom. Tiez som ako ty jeliska nosila tehotenske veci az okolo 8 mesiaca,dovtedy normalne veci.
A co ty kiva, este stale tehulka? Termin sa ti blizi,dnes si sa neozvala,tak sa pytam,ci nahodou nie si uz v porodnici. 🙂

cessy
6. máj 2009

ahoj ivet ja som sem teraz nakukla
to len ja som pribrala tak vela?? 18kg 😕 , ale tiez som to mala len v brusku a zacalo mi rast az niekedy v 5-6 mesiaci. nohy som nemala vobec opuchnute, mozno trosku pred porodom.
domov z porodnice som si priniesla 7kg a do mesiaca boli dole, teraz som na povodnej vahe 😅

jeliska
6. máj 2009

ahojte ja som mala navstevu ale uz odisli tak sa idem venovat vam 😉

cessy
7. máj 2009

dobre ranko..... ☹
dufam ze dnes bude krajsie, lebo ten dazd a zima ma deprimuje 🙂

bubinko83
7. máj 2009

ahojte,
cessy,na dnes hlasili vietor u nas zatial nič,neviem ako u vas?

cessy
7. máj 2009

ahoj bubinko...
ako sa mate??? kolko uz mate zubkov?? 😕

bubinko83
7. máj 2009

cessy 2 zubky zatial.A vy? Ozaj kde ste davaly maleho fotit?

cessy
7. máj 2009

my zatial 1,5 zubka... 😀
myslis tie fotky z atelieru??co som mala aj tu na konikovi??
v NR u jednej fotografky... 🙂

bubinko83
7. máj 2009

cessy,no ja myslim tu čo maš v pase.Ostatne som nevidela ☹ .A kolko ste platili?
My ideme buduci tyžden na fotenie k jednemu chalanovi,to nam jeden znamy vybavil.Už sa tešim. 😀

cessy
7. máj 2009

kolko sme platili??to zaviselo od toho kolko budem chciet vyretusovanych fotiek a podla rozmeru....popri foteni sme si aj potykali, tak potom aj dobru cenu spravila...ale inak bola fakt super ta fotografka...
a to idete tu v TO??cela rodinka?? 🙂

bubinko83
7. máj 2009

ano v TO 🙂 Ale ja toho chalana vobec nepoznam.Ale videla som jeho fotky a su krasne .No uvidime.My sme chceli aj skor ale on nam povedal že lepšie bude ked bude maly sediet už.

cessy
7. máj 2009

hej aj mi pojdeme ale za mesiac zas....ked uz sedi a trocku aj stoji...

ja som chcela uplne take malicke, len sme dost chodili po nemocniciach, tak tie sme nestihli ☹

ma aj neaku www stranku ten fotograf??pozrela by som 😕

bubinko83
7. máj 2009

ako kedy ste chodili po nemocniciach? Ked sa vam Alex narodil? Neviem či ma nejaku webovsku stranku.Ja som videla len fotočky.

cessy
7. máj 2009

neako sme zaspali pri kojeni 😅 , preto pisem az teraz 😅
ano, ale mesiac potom ako sa narodil, mal neake problemy, tak sme boli v nemocnici asi 2 mes. ☹

cessy
7. máj 2009

ja som tu v TO nasla len Jura, teda FotoNatan a tam sa mi nepacilo, ze kazde dieta fatili v tych prisernych kostymoch, ja som chcela take prirodzene fotky. ani tie dorabane pozadia na fotkach sa mi nepacili, ved take si mozem spravit aj sama doma cez program na upravenie fotiek 🤐

cessy
7. máj 2009

halo bubinko uz si tu neni??? ☹

monikat75
autor
7. máj 2009

pekné ránko všetkých prajem 😉 u nás včera vôbec nepršalo ale bolo zamračené ale nič z toho nebolo a ten vietor u nás dnes naozaj fúka ale svieti slniečko
aj ja rozmýšľam, že sa pôjdeme celá rodinka odfotiť ku nám do foto, lebo tiež sa mi to páči a chcem si nás dať všetkých spolu do rámiku 😝
včera poobede sme boli s manželom aj s Marekom sa pozrieť v našom dome kultúry na vystúpenie detí z materských škôl ku dňu matiek - vystupovala aj naša Nika - mali taký tanček, keby ste videli tie detičky boli také rozkošné, nielen malej trieda ale aj tie ostatné, obdivujem tie učiteľky, že ich vedia naučiť taký dlhý tanček, klobúk dole, normálne som mala miestami slzy na krajíčku, to poznáte, keď budete mať väčšie detičky, aké je to dojímavé keď vám recitujú alebo tancujú, ale nemohli sme zostať až do konca, lebo maličký chudáčik nám tam zaspinkal a pritom tam bol veľký hluk, tak sme ho zobrali domov 😵
inak môj malý má dva dolné zúbky a dva horné mu akurát idú už ich vidno ako sa prerezávajú a dnes je chudáčik od rána veľmi uplakaný, takže možno už sa dnes konečne prerežú 😒
inak ivet aj ja pozerám Panelák, ale že vraj už končí 😢

ivet100
7. máj 2009

monikat,to myslis vazne,ze uz panelak konci ?☹ ,tak to mi bude fakt chybat,je to asi prvy serial slovensky,ktory ma takto zaujal a pozeram kazdu cast, pred tym som na Prime pozerala cesky serial Velmi krehke vztahy,este stale bezi ale kvoli Panelaku ho nepozeram, ale ten serial na Prime ide uz par rokov,asi tak 3 roky,ak nie viac
u nas dnes dost fuci vietor,ale je dobre,ze svieti slniecko,tak je trochu teplejsie ako vcera a urcite to da aj na nalade,ked svieti slniecko
cessy, ja by som chcela tiez strasne fotky s malym, mne sa pacia tie umelecke, hlavne ked su dieta aj rodicia obleceny do bieleho a vsetko sa foti na bielom podklade,videla som taketo fotky, ktore rodinka nafotila v posteli v bielych oblieckach,bolo to krasne

bubinko83
7. máj 2009

cessy,neviem kto je ten fotograf fakt.Iba viem že je to mlady chalan a robi to zatial asi len ako koniček.Mne sa tiež u Natana nepačilo.Take umele su tie fotky .A neni su tušim ani retušovane tie fotky.A ktomu všetkemu to tam ma prišerne drahe.

bubinko83
7. máj 2009

monika a odkial vieš že panelak konči? Aj mne je smutno ☹

ada11
7. máj 2009

dnes sme boli akože na poradni, píšem naschváľ akože, lebo moja dokina nerobí všetko, čo by sa malo na poradni robiť´. Anet váži 8800 g, myslela som, že bude mať viac, lebo je nejaká ťažšia, ale to mám asi ja menej sily za 3 mesiace pribrala len 800 g, čo teda nie je "bohviečo" ale veď je jej dosť, len ten chlebík, rohlík nechce papať a stále mixujeme 😉

aj mne sa páčia umelecké fotky...táááákto mooooc by som ich chcela, ale nemám žiadny typ a keď som aj dačo našla, tak za nehorázne prachy 😠

Anet včera po prvý raz urobila sama ťap-ťap-ťapušky. taká bola sladká. 🙂

cessy
7. máj 2009

adi aj my uz vieme ťap-ťap 🙂 , pa-pa a vie ukazat aj taak velky narastiem 🙂
su ucenlive tie deti, pravda

veru tak, nevedia co by od radosti pytali, ale my sme chceli mat neaku taku krajsiu pamiatku, tak preto sme boli. aj teraz mozno za mesiac pojdeme, alebo ked to nevyjde, teda ked nebude mat uz volno, tak v roku urcite a to uz pojde snami aj tatko 🙂 🙂 🙂

monikat75
autor
7. máj 2009

ahojte bubinko a ivet to že panelák končí viem z časopisu TV Max, tam píšu obsah každého dielu a na budúci štvrtok je napísané že seriál panelák o chvíľu končí a asi na tom niečo bude, lebo som čítala na zozname, že JOJ-ka točí nejaký nový seriál so Zuzanou Fialovou v hlavnej úlohe, takže možno ten ho nahradí
môj Marek ešte nevie ťap-ťap, ale občas sa mu podarí zakývať pa-pa
žienky dnes mám narodeniny aj meniny - tak sme trošku oslávili s rodičmi a za chvíľu prídu svokrovci tak ešte aj s nimi trochu, aj keď ja to vnímam ako celkom obyčajný deň 😝

monikat75
autor
7. máj 2009

jej adi teraz som si všimla že Anetka ti má presne dnes 9 mesiacov tak prajem všetko naj... ale hlavne to zdravíčko lebo to ona najviac potrebuje 🙂