Hľadám mamičku na písanie. Poklebetíme o deťoch?

monikat75
19. jan 2009

Ahojte, chcela by som si týmto spôsobom nájsť kamarátky na dopisovanie. Mám dve deti, 5-ročné dievčatko a skoro 6 - mesačného chlapčeka. Ak máte chuť si poklebetiť o deťoch ale samozrejme aj o všetkom možnom, tak neváhajte a odpíšte. Na vaše príspevky sa už teraz teším. 🙂 🙂 🙂

cessy
7. máj 2009

monika tak vsetko naj k meninam a narodeninam 🙂 😵 😉

ivet100
7. máj 2009

monika vsetko najlepsie zelam 🙂
musim povedat,ze mate velmi sikovne deticky, moj Tobiasko vedel spravit sam od seba tap-tap az okolo 11 mesiaca, teraz tapka stale a papa vedel dat tiez az tak neskor a stale som ho ucila nech ukaze ako narastie a on to nikdy nechcel ukazat len povedal tak, ja som ho ucila taky narastiem a on si zapamatal len slovo tak
on zase dost rozprava na svoj vek ale ukazovat az tak velmi nikdy nechcel 😉

denduska
7. máj 2009

ahojte babenky, my sme sa dnes doterigali k nasim na predlzeny vikend do KE..uz mam toho cestovania niekedy akurat dost..ale musim povedat ze bola dobra cesta, ani mala nevystrajala ako ma vo zvyku v poslednom case, dokonca hajkala dost dlho...
monika vseeetko naj naj naj prajem 😉
Aj Anetke adi nech sa uz konecne zo vsetkeho VYLIECI!!!!

moja emma nevie ani tapi tapi ani papa, aj ked ju to ucim , ale vyzera ze rozumie len je leniva a stale sa pritom len smeje a ceri tie dva zubky na plne kolo 😀 ale uz hore ma jednotku a dvojku prerezanu pekne uz cakame len dalsie dve ale uz je to na spadnutie 🙂 inak sa jej usta nezastavia, furt nieco melie...ale len o co ona chce, bude asi svojhlava po tatovi, ved maju tamer rovnako aj narodky.

cessy
7. máj 2009

ivet, ale aj moj ukaze len ked sa mu chce a ma naladu....v poslednej dobe si zacal tlieskat po kojeni..pozeram nanho, ze to co...a on si tlieska a smeje sa 🙂

andula999
7. máj 2009

dobry vecer vsetkym prajem. najde sa niekto,kto si so mnou rad popise o vsetkom,nielen o detoch?

cessy
7. máj 2009

andula jasne,pridaj sa 😉

andula999
7. máj 2009

ahoj cessy,mas cas si chvilu pokecat?

cessy
8. máj 2009

andula vcera som tu bola asi do 23hod. medzi tym som piekla. potom som uz isla spat, keby si skor napisala, tak by sme popisali 😅

denduska
8. máj 2009

krasne rano, my sme sa dnes dobre vyhajkali, huraaaa...
inak predvcerom som emmke dala prvykrat piskotu, nechcela som jej este davat ale uplne som bola zufala ze nic neje, ked uz nechcela ani ryzovu kasu...tak som jej popucila banan s broskynovou vyzivkou a do toho som jej struhla piskotu...a ona to zbastila hned 😕 takze to nechutenstvo nebolo asi kvoli zubom 😠 a este aj spala od osmej do druhej v noci. len teraz neviem ci jej mozem davat aj nadalej, vy davate detom piskoty alebo chlebik a tak? alebo davali ste v takych 8 mesiacoch? ja som nedavala lebo manzel je alergik a podla takeho jedalnicka pre deti ohrozene alergiou je lepok vhodny az od roka...

cessy
8. máj 2009

ahoj denduska, my v rodine potravinovu alergiu zatial nemame. malemu som uz skusala robit kasicku z ovsenych vlociek. mal ju raz a nic, ziadna reakcia...asi mu ju aj dnes spravim.
piskotky som este nedavala, lebo tam je bielok a ten by sa mal davat az od roka, tak neviem, ale vela mamim dava detske piskoty aj marina keksy.ja som malemu zatial davala asi 2x tych medvedikov nestle, co su pre deti od ukonc.6mes.

netmona
8. máj 2009

ahojte,,,no ten náš zjedol všetko 🙂 ,,netreba sa báť poklil nije alergia, , ale treba sledovať, a opatrne,,lebo dnes sú už alergické deti na hocičo,,ale npr. hruška je ovocie čo neni alergené

denduska
8. máj 2009

cessy, vidis ten bielok mi ani nenapadol, tak uvidim ci este piskotu dostane,alebo jej kupim nejake tie detske keksiky..len minule nemali v lekarni ked som bola... nevadi 😅

ved to ze teraz je uz vsetko alergen, to mozem rovno jej len vodu davat 😠

monikat75
autor
8. máj 2009

ahojte, prajem krásne ránko, ďakujem za blahoželania 😉
denduska vy sa teda nacestujete na trase TT - KE, čo? a to chodíte stále autom alebo aj autobusom, či vlakom?
inak denduska ja dávam malému piškóty od 6. mesiaca - pridávam ich do výživy, najprv som ich strúhala, ale teraz len polámem na malé kúsky a už to pekne spapá a aspoň má tú výživu sýtejšiu, u nás v rodine tiež našťastie nikto nemá potravinovú alergiu
ale môj malý už konečne chce papať banán, taká som rada, doteraz ho vždy striaslo, keď som mu dala a včera spapal až 3/4 🙂

monikat75
autor
8. máj 2009

inak vyzerá to tak že kiva už asi porodila, lebo sa tu dlhšie neukázala 😝 tak snáď sú obe v poriadku
aké máte počasie? u nás je nádherne slnečno a teplúčko - ako stvorené na varenie guláša alebo opekanie ale môj manžel je zase v práci 😒 a poobede cestuje do PP a vracia sa až zajtra, ide so švagrom osláviť narodenie syna ale v nedeľu má voľno tak snáď bude pekne a konečne využijeme ten náš altánok 😝

denduska
8. máj 2009

monika, no my sme vecni cestovatelia...ale teraz uz chodime hornou trasou cez martin, odkedy pootvarali tie dialnice, je to ovela rychlejsie a aj bezpecnejsie nez dolna... ale inak by sme tento vikend boli doma, len nam maju davat folie na skla do auta, a to mame po znamosti v KE, tak sme si to spojili s vyletom. Dnes pojdeme aj na detsku zeleznicku, od prveho maja je otvorena tak sa tesim 🙂

kiva asi fakt porodila 😕 dufam ze je vsetko OK.

cessy
8. máj 2009

kiva?? naozaj sa tu uz davno neobjavila....

prave teraz citam na detskych piskotach OPAVIA, ze vhodne pre deti od 3 rokov... 😨 , myslela som ze od roka.. 😨 co este take obsahuju co deti nemozu okrem toho lepku??neviete?? 😕

ivet100
8. máj 2009

cessy,ja som davala piskoty u od 8 mesiaca,ale samozrejme len v malom mnozstve a do teraz mu ich davam len do vyzivy alebo s jablckom
tak to som aj ja zvedava, ci uz kiva porodila
ahoj andula, vitam ta medzi nami a rada si aj ja s tebou pokecam o vsetkom moznom 🙂
dnes bolo u nas krasne pocasie, boli sme u rodicov na dome opekat,tak sa TObiasko poriadne vybehal a utahal,hned ako sme prisli domov zaspal

cessy
8. máj 2009

ahojte....
dnes vecer tu okrem ivet nikto nieje??a detsku krupicu tiez tak skoro??
kiva haloooo, ta fakt asi uz isla 😨

ivet100
8. máj 2009

cessy,ja napriklad detsku krupicu este nedavam,ale vraj sa moze aj tak skoro,ja ju nedavam preto,ze by som ju robila s normalnym mliekom a ja davam malemu este stale UM
asi tu uz nikto nie je, vsetci sviatkuju,ja som sama doma,Tobiasko spinka,tak sedim pri PC

cessy
8. máj 2009

no asi sviatkuju...uzivaju si volno 😅
a kravske mlieko chces od kedy asi zaviest?? a ake pokracovacie mliecko davas Tobiaskovi??

kkkatarinkaaa
8. máj 2009

ahojte kocky.ste tu este??
ja sa idem este len sprchnut...dnes som bola na cviceni pre tehotne.dnes sme tam boli ,,AZ,, 2 !!! sila, co? stale min.13-15 kuskov a dnes taka bieda..hm.ako inak zijete?

jeliska
9. máj 2009

dobre ranko prajem 😉
monika aj ja ti dodatocne blahozeram k narodkam aj k meninam. 😉
CESSY inak na tych piskotach si kazdy vyrobca pise co chce, lebo napr. na bala piskotach je od 6 mesiacoch 😅
ja co viem tak by deti do jedneho roku nemali mat bielok iba zltok potom alergeny ako jahody ,rajciny a lepok okolo 8 mesiaca ale je to otazne ak su rodicia alergici tak jasne ze musi byt vacsia kontrola 😉ale napr,my sme neni akurat manzel je alergicky na syr tak eli ho este nedavam 🙂
inak ivett ja som prave zvazovala ze od takeho roku chcem dat zaviest kravske plnotucne mlieko, co si ty myslis ?
dendi teda vy nas so zubami prebiehate!!!!! 😀 😀 😀my sme furt na 2 dolnych 😀
a adi vy ako so zubami , nodufam ze anet uz bude zdrava 😉
kati a co ty ako sa citis 😉
inak my sme tiez boli na vylete a dnes budeme mat trochu rusno, pridu k nam kamosi jeden je francuz tak manzel bude robit specialitu 😀
a co vy co mate na plane???

cessy
9. máj 2009

jeli kazdy pise inak, ale co to teda tie piskoty obsahuju 😕 , ked tam dali az do troch rokov???len tak to tam asi nedali, nie??vobec neviem... 😒 ....ale viem ze ich kopu mamiciek dava a niektore aj od 6 mes.. 😒 .

kkatarinkaa a cvicis chodis do nemocky, alebo do Vitalisu??

denduska, kde si??

jeliska
9. máj 2009

cessy oni sa obhajuju s tym ak by sa zistiilo alebo ak by sa nejaka mamina stazovala ze jej maly je alergik tak preto tam pisu ze od troch rokov a to je na vacsine potravin alebo hraciek.Uz aj na roznych vitaminov je pisane ze od3 rokov co je blbost niektore vitaminy nie su vobec vhodne pre deti 😉 inak piskoty obsahuju cele vajco a preto by sa mali od roka

kkkatarinkaaa
9. máj 2009

caute...

jeliska- dik, celkom dobre.az na to, ze som vcera spadla 😖 tak som sa nestastne potkla na nasom havinovi...on sa chudak z toho tesil 😠 a ja som mala nervy...ale myslim ze je vsetko ok.male sa vrti, tak som kludna.a nakoniec-nebol to ziadny hrozostrasny pad...

cessy- chodim do Vitalisu, som tam velmi spokojna.a v nemocke ani neviem ako to prebieha...aj ty si chodila?

cessy
9. máj 2009

ahoj kkatarinkaa

aj ja som pocas tehu spadla.... 😒 , padala som na brusko, ale neako ani neviem ako sa mi podarilo spadnut na bok 😢 , aj ma potom trosku spodok tahal, ale vsetko bolo ok. davaj velky pozor na seba a na cloviecika v tvojom brusku 😅
nie, ja som tu nechodila cvicit do nemocky, lebo ja som tu v TO ani nerodila, ja som rodila v PE.a vo vitalise viem ze sa cvicilo, ale nechodila som. chodila som tam dost aktivne cvicit, ked som nebola tehu. 😵

ivet100
9. máj 2009

ahojte,
cessy,jeliska,ja som bola presvedcena,ze do roka budem Tobiaska kojit a od roku prejdem na plnotucne kravske mlieko,aj so to tak planovala. Nakoniec ani neviem preco som sa rozhodla,ze este aspon do 1,5 roka budem davat UM a tak mu davam mlieko HAMI Junior 3,je to od 12 mesiacov a velmi mu chuti.Hoci financne nas to teraz velmi zatazuje,kedze partner ostal bez prace, dufam,ze este aspon 2 mesiace mu ho budem davat ale inak od roka davam kravske mlieko normalne do polievok,zemiakovej kase a papa to aj Tobiasko,nezistila som ziadnu alergiu na mlieko,tak dufam,ze sa ani neobjavi. Nasa doktorka preferuje pri spozorovani nejakej reakcie na kravske mlieko davat radsej polotucne mlieko,pretoze plnotucne mlieko obsahuje vela mliecnej bielkoviny,ktora prave vytvara tieto alergie. Asi na tom nieco bude,lebo moja mama spominala,ze kedysi ked mali kravy a mlieko doma,tak ho detom riedili este trochou vody prave preto,aby nebolo take silne. Tak u nas vela mamin dava prave polotucne mlieko.

inak ja som pri tych piskotach nejako nerozmyslala aj ked je pisane od 3 rokov,davala som ich malemu este pred ukoncenim jedneho roka,teda ovela skor

je tu aj teraz niekto?
jeliska a to mas pravdu,ze aj na vsetky hracky pisu od 3 rokov,aj to len pre "istotu" keby sa nieco stalo, napisu to aj na hracku,ktora je velka a nemoze tam dieta nic z toho zjest,ale napisu radsej pre istou od 3 rokov

cessy
9. máj 2009

ahoj ivet, ja som tu, ale popri tom aj zehlim a pozeram TV 😅

cessy
9. máj 2009

o tych hrackach viem, ale na inom jedle ako na piskotach som sa s tym nestretla, ze nevhodne pre deti do 3 rokov, preto ma to zaujalo 😉

ivet100
9. máj 2009

tak to si dobra cessy,stihas zehlit,pozerat TV a este byt aj pri PC,ja som chcela tiez zehlit,ale potom som si to rozmyslela,ze budem zajtra poobede,ked bude maly spat