Hľadám mamičku na písanie. Poklebetíme o deťoch?

monikat75
19. jan 2009

Ahojte, chcela by som si týmto spôsobom nájsť kamarátky na dopisovanie. Mám dve deti, 5-ročné dievčatko a skoro 6 - mesačného chlapčeka. Ak máte chuť si poklebetiť o deťoch ale samozrejme aj o všetkom možnom, tak neváhajte a odpíšte. Na vaše príspevky sa už teraz teším. 🙂 🙂 🙂

cessy
22. jún 2009

no prv ked bolo casu, tak sa dalo robit...ale teraz z malym...ty este aj s bruskom....ved si to musime ulahcit, no nie?? 😎

mirka099
22. jún 2009

inac baby, my sme mali oslavu roka pred mesicom, bola torta a tiez dve velke studene misy.. v strede salat, dookola paradajky, sunky, mäska, syry, a nejaka zeleninka.... a este asi tri studne aspiky... a hostom veru chutilo, zjedli skoro vsetko... (akurat som mala problemy s riadom, bolo nas vela a ked sa niekto najedol hned som umyla tanierik aby mohli aj dalsi 😨 ) nabuduce budem vediet ze mam dokupit plastove. co uz neda sa mysliet na vsetko 😀

jeliska
23. jún 2009

mirka tak esteze si i to pripomenula musim kupit aj ja platove lebo mam iba sest a malo by nas byt cca 12 😉
asi budeme robit tie misy a ktomu ocka to chce robit muz + este asi nejake pomazanky asi rybacie a nejaku sunkovu no uvidim 🙂

jeliska
23. jún 2009

idem teraz do prace a budem az do vecera 😠 cely tyzden teda okrem zajtrasku tak dufam ze vsetko stihneme

mirka099
23. jún 2009

Ahojte.. neviem ako vy ale my sme sa zobudili do uprsaneho rana.... uf, taky skaredy den 😠

monikat75
autor
23. jún 2009

ahojte, cessy tú jablkovú tortu, čo si dala tú stránku, tú poznám už dávno, ibaže mi tam dávame miesto vanilkového pudingu zlatý klas - veď to je takmer to isté a navrch nedávame jogurt, ale tortu vyklopíme a polejeme čokoládou a ozdobíme lentilkami a tých piškótových vrstiev dáme niekedy aj 5, len na vrchnú vrstvu idú piškóty z opačnej strany, pretože keď sa torta preklopí aby pekne stála 😝
a tie misy zvyknem robiť aj ja, ale ešte presne ako ty píšeš mirka do stredu dám šalát - buď zeleninový alebo miešaný a dookola dám šunku a na druhú misu zeleninu, prípadne syr a varené vajíčka - teda veď aj nám sa to už blíži už len 5 týždňov a aj náš drobec má rok 😉 ale to rýchlo ubehlo, čo 😕 ň
mirka aj u nás ráno trochu pršalo, ale teraz už je tak všelijako, chvíľu svieti slnko, potom sa zamračí, ale už neprší, jaj žienky v sobotu nám idú meniť okná za plastové - máme už na jednej polke domu a teraz rodičia došetrili, tak po roku ideme dať na druhú polku, normálne mám obavy, zase ten chaos, všade prach atď, veci vysťahované z izieb, no a pri manželových službách to budeme dávať dokopy aj s maľovaním minimálne 5 dní, takže bývať ideme ku svokre, lebo Marek by ani spinkať nevedel v tom buchote a prachu, ach aby to už bolo za nami, ale už sa teším, že budeme mať všade tie pekné okienka 😉

mirka099
23. jún 2009

monika tak tie okna ti vobec nezavidim, akoze je super ze budete uz peknucky, ale co sa tyka toho neporiadku, hluku a bordelu kolo toho... my prerabame bytik pomaly uz druhy rok, tiez vzdy daco dosetrime potom prerobime... ked sme delili izbu (velku obyvacku sme predelili na detsku a spalnu) robili sme omietku, podlahy tiez som byvala u rodicov.. sice tam nebolo zle, ale predsa to nebolo ako doma, nemohla som si robit co chcem. a aj s Jakubkom to bolo tazsie. a ten nekonecny bordel, prach, byt uplne rozbity... chcela by som uz zazit v nasom byte aspon mesiac bez toho aby sme daco prerabali.. uz chcem mat klud 😖
to ze sme z toho vsetkeho boli s muzom nervozni ani nehovorim...

ada11
23. jún 2009

ahojte maminy 😉

u nás pred chvíľou lialo ako z krhly 😠 ☹
k tomu prerábaniu, my sme prerábali rok, lebo sme menili aj dispozíciu bytu a robil to muž s bratom a len popoludní alebo cez víkendy, ja som bola tehu, ale najväčšia výhoda bola, že sme bývali u našich, takže sa nič nemuselo večer upratovať a tak, ale v podstate tam by sa ani nedalo bývať počas prerábky 😉 ešte stále chýbajú nejaké drobnosti, ale to je pohodička, jednak sa už ani mužovi nechce do takých drobností a jednak aj koruniek nie je nazvyš a keď aj nejaké dostaneme, tak sa rozkotúlajú ani nevieme ako 😉

takú jablkovú tortu robíme aj my 😉 ale fakt strašne rýchlo sa blíži ten prvý rok našich deťúreniec, ach....až mi je ľúto, že to prešlo tak rýchlo ☹ 😕 my to máme v lete perné, lebo 25.7 má Maťka narodeniny, 26.7 Anet meniny a 7.8. Anet narodeniny a 9.9 Maťka meniny 😉 takže my oslavujeme 8.8 naraz všetko okrem septembrových menín 😉 musím urobiť tortu a u nás sa podáva normálne riadny obed a bude aj u nás vtedy brat so ženou, tak prídu, lebo sú krstní rodičia 😉 už aj viem aké bude menu- polievka klasika a kuracie prsia s broskyňou, syrom a šunkou a nejaká príloha....

aj my chceme ísť kúpiť prvé topánočky pre Anet, pri Maťke som mala také biele celokoženné z roku 500-600 a boli fajn a aj tá cena bola fajn 😉 u nás je od štvrtku jarmok, tak chcem kúpiť dievčatám rovnaké šaty aj s klobúčikmi, veľmi sa mi to páči, keď sú rovnako oblečené 😉

kkkatarinkaaa
23. jún 2009

ahojte...tak my sme sa nedavno vratili z mesta.boli sme v tom obchode pod branou a kupili sme tu spanielsku deku.tak sa mi velmi pacila uz davno, ked som ju zbadala na nete, tak som bola rada, ze ju tam mali. dala som ju uz do albumu , myslim ze je velmi prakticka..
inak, aj u nas je otrasne ..uz prebieha asi nejaka tretia burka od rana 😖

cessy
23. jún 2009

ahojte, tak to pocasie sa nam teda vydarilo 😠 😠 😠

kkatarinkaa ja som mala tiez takuto deku s cvokmi a zipsom, ale mne sa to vobec nepacilo...maly sa mi v tom stale zosuval dole, takze vobec nemal hlavku tam kde je ten otvor...a do autosedacky ani nehovorim... 😒 tam to vobec nepasuje....ja som tuto deku vyuzila leda tak ked sme boli v nemocnici, ked som s malym chodila po vysetreniach. do autosedacky sme kupovali taku specialnu deku do autosed. a este som aj deku bez tych cvokov kupila, lebo mi to tam vadilo, ked som ho s tym v kociku prykrivala. mne to velmi vychvalila pani v prvom obchode pod branou...tak som to kupila 😖
toto je len moj nazor, mozno niekomu inemu to vyhovovalo, ved uvidis co ti este dievcata napisu 😉

denduska
24. jún 2009

caute baby, nam vcera cely den nesiel net!! normalne som z toho bola nervozna 😅

katka, ja som spanielsku deku nemala, takze ti neporadim ci si dobre kupila, ale mala som zimnu do autosedacky a tu som vyuzila na sto percent aj do kocika, bola fajna tepla, prakticka, suchy zips a ides 🙂

mirka099
24. jún 2009

ahojte baby a mame tu dalsi uprsany den 😠
katka ja som ziadnu taku deku nemala, jedine co ti mozem na sto percent odporucit je spaci vak.. ja viem nie o tom bola reč, ale mne v tom Jakub spaval v zime nonstop, nemusela som sa bat ze sa odkope a bude mu zima. a este sa mu v tom aj lepsie spalo ako bez...

kkkatarinkaaa
24. jún 2009

no....cessy-velmi si ma nepotesila 😒 ale neva, ved uvidime...

denduska
24. jún 2009

jooj u nas lejeeee....hroza 😠

katka, ved uvidis, ja som vyuzila mnoho veci co niektore mamicky absolutne, takze sa neboj 😉

mirka099
24. jún 2009

katka, denduska ma pravdu, moja svagrinka mi dala kopec veci co su vraj uplne nanic, vobec neprakticke ja som ich pouzivala mne boli nahodou prakticke. ci uz perinku, z ktorej jej dieta spadlo az uplne na spodok a nebolo mu ani vidiet hlavicku (nam sedela super) a plno inych dalsich veci...

jeliska
24. jún 2009

no u nas furt prsi akurat ideme robit tortu a piect kolac tak drzte palce nech sa nam podari 😀 😀

ivet100
24. jún 2009

ahojte,aj u nas stale prsi, pocasie na nevydrzanie a udrazat Tobiaska stale v dome je naozaj velka drina, kedze by sa bol najradsej stale doma. Este sme stale u svokrovcov na dome a ideme sa tu unudit. V sobotu ideme svagrinej na svadbu do Bernolakova, tak bude opat trochu zmena
ja som nepouzivala ziadnu deku ale mozno na rozdiel od inych maminiek som az do 3 mesiacov pouzivala perinku a maly sa v nej citil velmi spokojne.
my sme rok oslavovali v januari a mala som objednanu tortu s velkym cislom 1 a dala som na nu este jednu sviecku modru.Torta bola piskotovo-ovocna, takze taka aby ju mohol maly jest, okrem toho sme mali spravene misy salamovu a syrovu a navareny gulas z lane s knedlou. Jedla bolo az-az.

monikat75
autor
24. jún 2009

ahojte, tak najprv jeli želám tvojej krásnej Eliške k dnešnému krásnemu 1. rôčku všetko naj... hlavne to zdravíčko a vám príjemnú oslavu 😅 😅 😅
no tak to počasie u nás je tiež úžasné, som zvedavá ako bude v sobotu, lebo keď bude takto, tak nám ani tie okná nevymenia 😠
ja som od rána zavárala čerešne, som sa s nimi piplala 2a1/2 hodiny a teraz som ešte varila obed a až teraz som sa dostala k počítaču, že mám chvíľku voľna, maličký mi zaspinkal a manžel tiež spí po nočnej, inak dnes ideme s Marekom do poradne, budú ho očkovať, normálne mám už dopredu strach, lebo čo počúvam kamarátky čo majú deti v Marekovom veku, tak toto tretie očkovanie znášajú deti najhoršie, tak držte palčeky 😝
katarinka ja som tiež španielsku deku nemala, takže neporadím, ale ako napísala mirka, každému vyhovuje niečo iné, takže tebe možno bude praktická, inak dúfam, že ty keď porodíš, tak sa prídeš občas pozrieť na túto našu stránku, že na nás nezabudneš, aj keď jasné že času bude pomenej 😝
prajem vám pekný hoci upršaný deň 😉

cessy
24. jún 2009

kkatarinkaa ja som to nemyslela v zlom.... 😕 , mozno budes sikovnejsia ako ja a bude ti to vyhovovat... 😅

denduska
24. jún 2009

jeliiiii, aj ja gratulujem, mne az teraz doslo ze dnes mate sviatok, nuz uz nemas babatko ale batoliatko 🙂

monci drzim vam velmi palceky, aj ja som pocula ze tretie ocko je najhorsie, aj ja som ho vraj ako mala strasne znasala, ze prve dve absolutne nic mi nebolo a tretie horor. drzte sa, ja som mala tiez ist s emmkou dnes ale som sa vyhovorila ze ideme prec, co teda cez vikend idem, k nasim na vychod, tak sme to posunuli o mesiac, ale vtedy tu mozno zas nebudeme tak to (dufam) posunieme na rok. V niektorych krajinach sa ockuje len dva krat toto, niekde 4 krat, kazdy to ma dinom danom, tak si vyber. Kazdopadne drzim palceky velmi velmi.

cessy
24. jún 2009

jeli a aku tortu idete robit???potom daj aj foto....

mirka tiez sa pridavam.....spaci vak je super vec, my mame 3 dva hrubsie a jeden uplne tenucky a stale ich pouzivam...uz su take znicene pranim 😒 ...., ten tenky ten este nemal, ten je na leto. 😅

kkkatarinkaaa
24. jún 2009

cessy- ale nieeee, kdeze, to je uuplne ok 😉 ja sa ani nehnevam ani nic podobne 🙂

ako vsetky pisete- asi ozaj pridem na vsetko sama- co nam bude a nebude vyhovovat.. a to urcite zalezi vela aj od babatka, ved kazde je predsa ine.

Eliska- vsetko naj oslavencovi. 1. rocik- to je teda ina udalost!Tak si to pekne uzite a vychutnajte 😉 😉 😉

a monika- no ja tu budem rada chodievat aj po tom, ked sa mimi narodi 🙂 len vies, pokial sa do toho dostanem, asi mi to chvilku potrva ...ale urcite na konika nezanevriem, kdezeeee 😀
mirka- aj ja som pocula pozitivne ohlasy na spaci vak..ale asi mam este cas, nie? ved teraz bude spinkat vacsinou-ked nie stale - v perinke, nie?

kiva23
24. jún 2009

Ahojte Zienky!!!

Tak to som tu ale dlho nebola.. Je to teraz trochu problem dostat sa sem 🙂

Tak z dvoch su traja! Nasa mala Viktroka nam robi radsot a vcera oslavila prvy mesiac .. Pri porode vazila 3 970 g a 52 cm. Vsetk prebehlo vpoho a fyziologicky.Takzeopat sa potvrdilo: Baby vzdy vsetko zvladnu na jednotku!😎

Nemate niekto info ohladom nosenia? Zalozila som aj forum s touto temou, tak ak mate skusenosti alebo infosky hodte to tam.

monikat75
autor
24. jún 2009

ahoj kiva, tak blahoželám k Viktórii, a to mala peknú váhu na dievčatko - takmer štyri kilá 😉 ohľadom toho nosenia ti neviem poradiť, pozerala som trochu tú tvoju tému ale fakt s tým nemám skúsenosti, my sa vozíme len v kočíku a so zaspávaním sme nemali problémy - teda keď bol maličký do troch mesiacov tak to skoro vôbec nespal cez deň - výlučne iba v kočíku vonku, lebo mal koliky,ale ja po skúsenostiach s Veronikou som ho nenaučila zaspávať na rukách ani na prsníku, tak sa naučil sám v postieľke alebo v ohrádke - ale teraz už len v postieľke
denduska díky, už to máme za sebou, nakoniec mu dali aj tretiu dávku Prevenaru, takže zase do oboch nožičiek, našťastie zaplakal len pri vpichu a teraz spinká, dala som mu obklad a uvidíme ako bude neskôr, snáď to bude dobré 😉
inak ten spací vak som trochu používala aj ja, ale mne sa strašne zle potom manipulovalo s malým, keď som ho kojila, tak som to musela zrušiť a kúpila som klasické pyžamko

kkkatarinkaaa
24. jún 2009

kiva- blahozelam!!! Tak Ty uz mas malinku Vikinku, ja na nu este len cakaaaaaam 😅

kiva23
24. jún 2009

kkkatarinkaaa!!! drzim palce!!! tiez to teda bue babizna? 🙂

cessy
24. jún 2009

ahoj kiva no ako???chybala si nam tu.. 😵

mirka099
24. jún 2009

Ahojte baby, v prvom rade, Jeli prajem všetko najlepšie ku Vášmu velkemu dnu. Nech malicka robi nadalej taku radost ako doteraz.
Monika my sme tiež boli dnes v poradni, a tiež nam davali tretiu davku Prevenaru... Večer krasne zaspinkal, ale teraz sa nedavno zobudil s velkym placom a teplotou. Nozicka napuchnuta a bolava. Dala som mu Panadol, vypil si flasku cajiku, asi polhodinku som ho hladkala, velmi ho to muselo boliet chudatko moje. Akotak zaspal, tak som ticho ako myška, aby som ho nahodou nezobudila. Pravdepodobne nas caka dlha noc (ako vlastne po kazdom ockovani)
Ivet aj my sme mali perinku skoro 3 mesiace, lepšie sa mi s nim manipulovalo hlavne pri kojeni.
Aaaa uz pocujem ako mrnči, baby drzte nam palce...
Bru noc
😔

kkkatarinkaaa
25. jún 2009

kiva- ano ano, bude to dievcatko 😵 😵 😵 tiez Viktoria 😵
mirka- hadam ste sa vyspali dobre, v ramci moznosti 😔

denduska
25. jún 2009

ahojte babenky, ahoj kiva, gratulujem!! a priebezne sa ozyvaj 😉

katka, aj ja som mala perinku, je to fajn vec 😉

mirka, aj ty sa ozvi ze ako sa mate...aj maly ako sa ma aj s manzelom sko ste na tom, dufam ze dobre 😅