Hľadám mamičku na písanie. Poklebetíme o deťoch?

monikat75
19. jan 2009

Ahojte, chcela by som si týmto spôsobom nájsť kamarátky na dopisovanie. Mám dve deti, 5-ročné dievčatko a skoro 6 - mesačného chlapčeka. Ak máte chuť si poklebetiť o deťoch ale samozrejme aj o všetkom možnom, tak neváhajte a odpíšte. Na vaše príspevky sa už teraz teším. 🙂 🙂 🙂

cessy
26. apr 2009

kkatarinkaa, ada dakujem.. 😉 celu tortu som robila ja, aj mysi, ved v albume su odfotene, ked som ich dorobila
kkatarinkaa neboj, zvladnes uplakane dieta ani si neuvedomis ako, moj maly extremne plackaval do 4 mes. a zvladla som to....ale poviem ti, ze velmi nerada na to spominam ☹

denduska
26. apr 2009

caute doprcic, prehrali sme hokej 😠

adi, no veru, on ma tak 11 sluzieb do mesiaca, lebo sluzi prijem + oddelenie a este aj RLP zachranku takze tak....ako ja som zvyknuta ale v poslednom case sa mu to tak kopi viac sluzieb za sebou a to nemam rada ☹ ale nakoniec zajtra nesluzi, vymenil to 😎

katka, emma tiez prve 4 mesiace plakavala, vecer ako odbilo 19.30 zacala a skoncila okolo 23.00 uz ani nechapem ako som to vlastne zvladla....bolo to hrozne ☹ najhorsia je ta bezmocnost ze nevies co jej je.... 😖

ivet100
26. apr 2009

ahojte,no cessy,obdivujem,ked niekto spravi taku krasnu tortu, ja neviem vobec piect, teda az na nejaky jednoduchy kolac

denduska, to spravanie Emmky moze byt len docasne a to aj preto, ze ste zmenili prostredie, mne to robil maly vzdy ked sme prisli od svokrovcov domov,ked sme tam boli dlhsie,ale je pravda,ze ked toho bolo vela,tak som ho vzdy poutierala cistcom, ja na pobosorovanie verim 🙂

kkkatarinkaaa
26. apr 2009

ahojte

tak ja som sa prave okochala na d lets dance 🙂 ach....

hokej- je to katastrofa, ten nas tim je nejaky taky nijaky 😒 pozerala som aj Canada- Madarsko...ten vysledok 9:0 hovori za vsetko...my sme sa s nimi- Madarmi- doslova trapili a Canada mala z toho skor srandu...

cessy, denduska- no, dufam, ze to zvladnem...hadam zo mna bude dobra mama,to si najviac okrem zdravia mojho dietatka zelam 🙂
ste tu este niekto? ja som dnes v noci zasa sama, manzel pracuje, tak idem zalahnut...dobre spajte 😔

kkkatarinkaaa
26. apr 2009

cessy- este k tej torte- ja som celkom myslela, ze tie mysky su kupene! ty kokos, ty si ozaj sikula 😉

kkkatarinkaaa
26. apr 2009

denduska- tak to je fajn, ked sa to drahemu nakoniec podarilo vymenit 😉

kkkatarinkaaa
26. apr 2009

boze, zasa preklepy..... 😕 malo to byt ,,dokochala na lets dance,,

denduska
27. apr 2009

katka, mala si povedat ze si sama, aj ja som bola vcera v noci sama 😀

dnes mame straaasnu zimu, fuci neuveritelny vietor 😠

ozaj, v sobotu sa ma nejaka posadka v aute pytala na cestu - a to auto malo znacku TO...nesli ste niektora cez nas? 😀

monika, ako mala? este ma sopliky? ci uz vystraja v skolke? 🙂

cessy
27. apr 2009

ivet neboj aj ty by si to dokazala, obcas som chodila do temy marcipanove torty a tam dievciny, radili a radili, tak som to vyskusala a vysledok ved vidite... 😅

kkatarinkaa uz viete aj pohlavie dietatka?? 😕 😅 alebo sa chcete nechat prekvapit??

denduska aj my mame treraz neake uplakane obdobie, neviem co mu byva, sice mu idu aj zuby, tak dufam ze je to len tym..

ada11
27. apr 2009

ahojte babmuľky 🙂

denduska, tak to je fajn, že si mužík vymenil službu, no aj tak má toho veľa 😕

kkkatarinkaaa, jasne, že bude z teba dobrá mamina 😉

cessy, tak moje obe baby majú v lete narodeniny a meniny, tak ak nebudem stíhať, viem komu dám urobiť tortu 😀 😉

cessy
27. apr 2009

ada 😀 😀 😀 , to hadam nie..... 😀 😀 😀

denduska
27. apr 2009

aj ja mam v lete narodky...aj emma..aj muzik... 😀 cessy

ada, inak ako Anet? co s tou cysto? a moj muz a jeho praca- to je odysea...no ale tak som si ho brala..aj s tymi sluzbami 😅

ada11
27. apr 2009

denduska, teraz odoberám moč každé 2 týždne, ak nebude bakteriúria a v sedimente Le v norme, tak sa to bude sledovať zatiaľ na sone v pavidelných intervaloch. dokina povedala, že je tam štrbinka, preto treba sledovať, ale ak bude baktriúria a zlý sediment, tak treby urobiť cysto grafiu, na potvrdenie alebo vylúčenie refluxu. takže zatiaľ ešte neviem ako a čo sa bude robiť, tak uvidíme, teraz ideme na sono kontrolu 2.6., tak uvidím 😉 no ale aby toho nebolo málo, tak sa jej vyhil taký ekzémik na líčkach a okolo pusinky, nie je to moc vidno, len keď sa lepšie prizrie človek, má také suché a drsné líčka a okolo pusy, sem-tam drobné vyrážky, na tých ložiskách, no a ja predpokladám, že to bude atopický ekzém. Má ho aj Maťka, myslela som si, že Anet nebude mať, keďže ju kojím,. ale vidíš.. 😠 Chcem behnúť na kožné a potom podľa toho čo mi povie by som ju objednala u imonológa-alerghológa. nepridala som sebe ani jej do stravy čo by jej nmohlo vadiť. síce ja si dám čokoládu a pod., ale nerobilo jej to problém od narodenia.

cessy
27. apr 2009

ada, denduska, nerobte si srandicky.... 😵 😵 😵 , alebo ze by som sa dala na drahu cukrarky??? 😀 😀 😀

denduska
27. apr 2009

adi, neboli ste na ockovani prednedavnom? nam sa vyhodili tiez cervene licka aj drsne flaky po telicku po prvom ockovani...teda myslim to v tych 3.mes....potom to zmizlo....potom sa to zasa vyhodilo a horsie po druhom... a potom mi to uz zacalo vrtat v hlave 😠 teraz to nema, sme tri mesiace po
moj muz ma atopak (ale dost hrozny) na rukach, tiez po ockovani, v dospelosti uz...

tak teraz neviem co s tym... a to ja by som sa este prednedavnom dala zaockovat na vsetko co existuje a teraz tapam 😒

cessy
27. apr 2009

ada to mas s anetkou take problemy??
my sme tiez boli minuly tyzdem u inumologa, ale vNR, nie tu v TO

denduska
27. apr 2009

cessy a preco? mam taky pocit ze kazde dieta chodi k imunologovi asi aj my zacneme...? 😖
a ako cukrarka by si sa iste uzivila celkom slusne to sa vobec neboj! 😎

ada11
27. apr 2009

denduska, boli sme na 2. hexe 17.4., ale takú suchšiu kožu mala už pred tým, ale teraz je to viac. myslíš, že to môže s tým súvisiet ? Maťke sa vyhodil atopický ekzém, keď mala 1,5 roka, ale nič strašné, len 2 ložiská na ruke a nohe. sem-tam ho teraz má na tváričke, ale nie veľmi veľa, jej vyšla vtedy oslabená imunita, inak alerg. testy v norme, ale aj tak berie Aerius večer. neobmedzujem ju ani v strave - papá sladkosti, citrusy, pretože myslím, že u nej to nesúvisí s potravou, lebo aj keď to spspá, tak nemá problémy. keď sa jej vyhodí AE tak je to potieram Locoidom asi 3 dni a potom len premasťujem krémom buď Lipikarol od La Rosche alebo teraz ju natieram mliekom od Sebamedu. No a Anet, uvidím, ale asi by som mala behnúť kožnej, nie? A ak by sa to potvrdilo, že to je AE, tak by nás dokina mala odoslať na imunol.-alergol. ambulanciu, nie. teda aspon si myslím, že by sa to malo vyšetriť, urobiť testy, odber krvi na imunitu a potom nasadiť terapiu, prípadne hypoalergénnu starvu u nás oboch a postupne pridávať alewrgény a sledovať či na to reaguje. Maťka vtedy mala zníženú humorálnu aj bunkovú imunitu, po 2 rokoch sa jej výsledky zlepšili, veď tá imunita sa u takého dieťaťa stále vyvíja. Ináč nebývala často chorá, ani v kolektíve 😉 ťuk ťukťuk

monikat75
autor
27. apr 2009

ahojte, dúfam, že ste ešte tu - ja som včera nestíhala, taká som chorá až hrôza - nos zapchatý, kašlem a ku doktorovi ani nejdem, veď aj tak nemôžem ATB, keď kojím
dakujem vám za blahoželanie k Marekovým meninám
katarinka neboj zvládneš starostlivosť o bábätko, my ženy máme materinský inštinkt, takže všetko zvládneš v pohode, inak aj mne bol Marek prvé tri mesiace strašne uplakaný - mal koliky chudáčik ale potom to prešlo - a skoro vôbec nechcel spinkať cez deň a večer to bolo u nás podobné ako si písala denduska
adi želám anetke nech tie vyšetrenia dobre dopadnú a denduska dúfam, že maličkej správanie sa zmení, myslím, že to chce len čas - držim palce, len vydrž 😉

monikat75
autor
27. apr 2009

a ešte som zabudla, si sa pýtala denduska že ako je Veronike, tak ešte má trošku soplíky aj kašle ešte trochu tak sme ju dnes nedali do škôlky, dúfam, že zajtra už bude môcť ísť a aj Marek už má trošku soplíky ale našťastie nekašle, tak sme kúpili odsávačku na vysávač - inak som si to nevedela predstaviť ale je to super vynálež 🙂

ada11
27. apr 2009

ach...tie moje preklepy 😠

monika, skoré uzdravenie 😉 u vás sa tie choroby tiež stále točia 😠

monikat75
autor
27. apr 2009

adi díky 😅

ada11
27. apr 2009

denduška, Anet si často brhlí očká a má soplík, tak preto si myslím, že to bude AE.

denduska
27. apr 2009

adi, neviem, ja som len postrehla, ze vela mamiciek si take kozne ochorenia vsimne na babatku prave po ockovani...myslim ze to moze suvisiet, staci ze je dieta len trosicku oslabene, nemusi to byt hned vidno a moze sa to tak prejavit 😒 v poslednom case o ockovani citam same horory, aj ked sa velmi snazim, nic dobre okrem stale omielanej vety - ockovanie vyhubilo choroby - som nenasla.... skor len stale viac a viac staznosti prave na atopak, alergie, staly kolotoc chorob... 😖

inak nasa nervozita sa vysvetlila - emmke idu horne zuby, ale dvojky! 😀 maly upir 😀 aj jednotky sa chystaju ale este su len kopceky 😎 inak je stale zahlienena od tej nemocnice, tak do nej lejem calcium chloratum, snad to pomoze... 😕

kkkatarinkaaa
27. apr 2009

denduska- no vidis to ! keby ze viem, ze aj ty si sama nieco by sme podnikli 😀 😀 😀

cessy- no este zatial nevieme, co sa to tam skryyyva...ale tuto stredu alebo ak to nevyjde, tak na buducu stredu idem na 3D 🙂 hadam uvidime 🙂

a baby- DAKUJEM vsetkym za mile slova-ja verim tomu ze to zvladnem-e, to nase malinke v pohodde, ved ja dam vediet 🙂

ada- boze, ja ti tak drzim palce, nech sa uz vystrabite z tych chorob nestastnych 😒

a blahozelam k zubkom denduska 🙂

netmona
27. apr 2009

ahojte,,devčatammja len kuk trochu,,,a idem zas dačo robiť

katarínka,,,tak sa teš ho uvidíš,,no naše babky také možnosti nemyli 🙂

cessy
27. apr 2009

kkatarinkaa a kam ides na 3D?? tu v TO?? ja som bola v Hlohovci a bol to pre mna krasny zazitok 😵

kkkatarinkaaa
27. apr 2009

netmona- ved to, chvalabohu ze veda a medicina s nou- napreduje....

cessy- do TO sa chystam....dufam ze bude to DVD kvalitne....na Hlohovec som aj ja pocula same chvalospevy...takze si to pochvalujes aj ty.dufam ze aj ja budem mat pekny zazitok 🙂

cessy
27. apr 2009

svagrina bola tu v TO a bola spokojna, aj DVD mala celkom dobre...
inak ja uz som vedela co budeme mat, ked som tam isla...a aj tak vnutorne som vedela ze to bude chlapcek 😉 , tam som isla hlavne preto, lebo som chcela vediet ci ma v poriadku srdiecko, chrbticu...lebo som mala v tehu neake problemy, tak preto

ada11
27. apr 2009

ja som bola v HC a boli sme veľmi spokojní. 😉 aj ďalší raz tam pôjdeme 😀 😉

kkkatarinkaaa, u nás to nemá konca kraja, ale ďakujeme 😉

denduska, tak ste prišli na príčinu nespokojnosti 😉 koľko má už zúbkov Emmka ?

ozaj , papajú vaši drobci denduska, cessy chlebík, pečivo a pod. Anet to všetko neskutočne drhne, ja stále mixujem aj potravu 😉