Hľadám mamičku na písanie. Poklebetíme o deťoch?

monikat75
19. jan 2009

Ahojte, chcela by som si týmto spôsobom nájsť kamarátky na dopisovanie. Mám dve deti, 5-ročné dievčatko a skoro 6 - mesačného chlapčeka. Ak máte chuť si poklebetiť o deťoch ale samozrejme aj o všetkom možnom, tak neváhajte a odpíšte. Na vaše príspevky sa už teraz teším. 🙂 🙂 🙂

ada11
28. apr 2009

jeliska, ahoooooj. snáď si manžel najde nejakú prácu aby si sa nemusela toľko naháňať. 😉 pevne tomu verím 😉 V Motole som bola so žiakmi na exkurzii, tak tomu sa hovorí nemocnica, bludisko 😕 ozaj Eli má slovenské občianstvo alebo ako to je, keď sa narodí mimi cudzincom. 😕

kkkatarinkaaa, tak zajtra drobca uvidíš v plnej kráse, tak si to uži. ach...to je krásne.... 😉 daj vedieť pocity a výsledok /ak to nie je tajné/ 😉

cessy, veď keď spapá Alex aj roztlačenú stravu, tak je to len dobre. 😉 ušetríš elektriku 😀

denduska, aj ja budem asi dlho mixovať, lebo Anet je taká cicka. dnes som behala po doktoroch celé dopoludnie, tak som jej nestihla uvariť, tak som jej dala kupované. no musela som jej tam dať MM aby mi to zjedla 😠 zatiaľ kožná napísala, že to je detský ekzém, neuzavrela to ako atopický, dala jednu masť zarábanú a potom Locoid, tak uvidíme. no a ja som si dala vypáliť dusíkom na rukách také bradavice, tak teraz to mám také hnusné naliate, opuchnuté a štípe to teda dobre, snáď sa to rýchlo zahojí, lebo som nejaká nemotorná s takými rukami 😠

ivet, tak nech si priateľ nájde rýchlo prácu, i keď v tejto dobe je to ťažké 😉

cessy
29. apr 2009

dobre ranko

katarinka drzim palceky nech to dnes dobre dopadne 😵

ivet100
29. apr 2009

ahojte, katarinka,daj vediet ako to dopadlo....

ivet100
29. apr 2009

je tu teraz niekto,alebo ste vsetky vonku s detickami?

ada11
29. apr 2009

ivet, ja som tu, von pôjdem asi až okolo 15, 00 😉

ivet100
29. apr 2009

ahoj ada,chodis von s Anetkou len poobede,alebo je to dnes nahoda?

ada11
29. apr 2009

väčšinou chodím až poobede, doobeda len keď potrebujem niečo vybaviť 😉

denduska
29. apr 2009

ahojte, musim tu pisat kratsie prispevky, lebo stale kym dopisem, vypadne mi net 😠 ....strasne tu fuka vietor tak je to asi tym, uz tri dni vypadava....dnes sme boli cele doobedie s emmkou v zahrade, ona si spinkala v kociku a ja som si citala casopis...pohodka 😵
a ide jej uz aj horna jednotka...uz len druha chyba a pojdu jej styri zuby naraz 😅
dnes vecer som zasa sama, muzik si plni pracovne povinnosti... 😝
katarinka ozvi sa co a ako 😉

cessy
29. apr 2009

ahoj denduska
aj tu fuka...kedy zas bude svietit slniecko 😨 😠 .uz aby to bolo
4 zuby naraz??chudiatko...nam ide konecne prvy...ale nervozny je riadne 😒

kkkatarinkaaa
29. apr 2009

ahojte babulky 🙂

tak, my sme uz doma....videli sme nase babatko,ale kedze sa tak strasne tocilo a vrtelo, tak nejlepsi sme videli akurat tak hlavicku- nostek pusu, ocka 🙂 a take nieco, ako je pohlavie....to ani naaaahodou 😎pri tych vsetkych x pohyboch, ktore nam tam predvadzalo, tak sme z toh neboli ani taki prekvapeni...aj ked, dufala som-spolu s manzelom, ze sa to dnes dozvieme, kedze uz bezi 23.tyzden..no nestalo sa.ale neva, hadam nabuduce uz bude kludnejsie. Ale tak som rada, ze sme ho spon videli, tu malinku tvaricku a rucky zovrete do pasticiek, moj maly papmusik 😵 😵 😵 takze takto sme dopadli. Ale dr. bol uplne zlaty, o nejake 2tyzdne mam dobehnut zas a pozrie sa mu lepsie medzi nozicky 😀 az teda bude mat male dobry den 😀

idem spravit asi torticku-taku nepecenu, jablkovu s piskotkami.majte sa a pekny zvysok dnika, aj ked takeho zafukaneho 😕

cessy
29. apr 2009

ahoj katarinka, ze je to krasny pocit 😵 😵 😵

takto tam moja svagrina chodila tiez, bola tam 3x aj tak jej nezistil co to bude...povedal ze hadam dievcatko.
aj fotky ti narobil a DVD??

monikat75
autor
29. apr 2009

ahojte, pekný deň prajem všetkým, katarinka teším sa s tebou, určite to bol skvelý pocit, takto vidieť svoje bábätko 😉 , ja som na 3D ultrazvuku nikdy nebola, len na klasickom, lebo v našom meste ho žiadny doktor ešte nemá len v Rožňave a to je od nás 40 km takže trošku od ruky
my sme boli dnes s Marekom v poradni, takže váži už 9250 g, myslela som že viac bude mať na to, že sme boli až po 6 týždňoch - inak jemu už idú ďalšie dva zúbky - horné - už ich vidno, a dolné už má celkom von, už začína ma aj hrýzť pri kojení 😒 , takže po dlhom čakaní už bude mať takmer 4 zúbky naraz, konečne 😅

aj u nás dnes fúka vietor, ale je slnečno a celkom príjemne teplo
ivett to ma mrzí s tou manželovou prácou, snáď sa mu podarí čoskoro niečo nájsť
zatiaľ sa lúčim, majte sa pekne

denduska
29. apr 2009

katarinka, aspon budete mat prekvapenie, ako kedysi, to bolo take romanticke - Mamicka, mate dievcatko!..a teraz uz kazdy vie dopredu....aj ked na usg sa tiez mozu zmylit obcas... a nemas ziaden citak? ja som mala velmi silny ze to bude baba 🙂

monika, ved mna emma uz parkrat tak kusla ze sa mi az zaiskrilo pred ocami a ked som skrikla, ona sa zacala rehotat 😠 😀 som zvedava co bude teraz ked bude mat rozsiahlejsi chrup 😕

ivet, jeli, snad si vasi chlopi nieco najdu, strasna je doba teraz😒 a ty jeli, ved ty sa musis setrit!!!

u nas sa konecne vietor trochu utisil, tak snad uz zajtra nebude tak fukat (aj ked hlasili nejaky dazd dokonca ci co)

ada11
29. apr 2009

kkkatarinkaa, tak super, že ste mimi aspon videli, robí vám prekvapko, 😉 asi bude hanblivé 😀

monika, ale veď to má Marek krásnu váhu 😉

denduska, aj mňa Anet pár razy pohrýzla, sem-tam si urobí hryzátko z mojej baradavky, ale to vtedy keď vymýšľa, inak saje pekne, ale bolí to fest, že? 😝

kkkatarinkaaa
29. apr 2009

ahojte 🙂
cessy- no, spravil aj DVD, vecer si to pozrieme, len neviem neviem ci aj nieco uvidime 😕
spravil aj foto, ale len 2ks...tak sa ospravedlnoval, ze ho to mrzi, ze len dve fotky...ale ved aj ja sama som videla, ze ozaj sa tak vrtelo a kopkalo, ze to bolo ozaj tazke.ale aj tym dvom som rada 🙂

monikat, ada, denduska- no, bol to krasny pocit, to ano 😵 jaaaaaj, uz ked ho tak budem drzat na rukach, hm, to ale bude...a ked mi bude hryzt ciciky 😀 ako vase deturence vam, tak to bude fantazia 😅 😨 🙄 ha ha ha- teraz sa mi smeje, cooo?? 😅 a zeby som mala nejaky extra citak...to asi nie,aj ked, asi zacinam mat taky pocit, ze to bude slecna, hanblivec po mame 😀 aaaale ved uvidime, raz sa to isto dozvieme 😀

a az teraz som si precitaka denduska-dost skoro, ze? - ze si sa pytala ze ako sme na tom so surodencami...tak ja mam este sestru a brata-obaja su este slobodni a starsi odomna...takze som ich oboch akosi predbehla 😉

kkkatarinkaaa
29. apr 2009

ale cela moja rodina je doma, na vychode, takze som tu ako prst ☹

ivet100
29. apr 2009

katarinka, ja ti tak zavidim to 3D, ja som na to nebola,lebo som stale vahala,hoci v Prievidzi to mame, skoda, ze som to nevyuzila. Ja som sice pohlavie vedela od 17 tyzdna, kedze som kvoli mojmu veku bola na amniocenteze v Martine a tam to na papieri zaroven s inymi vysledkami bolo napisane. Strasne sme chceli dievcatko,ale teraz sa tak tesim z nasho synceka,ze si uz ani nespomeniem na to ako velmi som tuzila po dievcatku

denduska
29. apr 2009

katarinka, ved aj moja rodina je cela na vychode..viem ako sa citis... vychod je jednoducho specificky 😀
ivet, ved to je jedno co to je, len nech je to zdrave... moj muz chcel straaasne chlapca, aj sa mi zdalo ze bol trosku sklamany ked sa dozvedel ze bude dievcatko..ale teraz? cha, ved ta ked ho zbada, hned sa odo mna odtahuje a on je cely blazeny 😀 😵

ada11
29. apr 2009

aha..aj ja som zabudla sa vyjadriť k tým súrodencom, ja mám staršieho brata o 1,5 roka a žije v Prahe, ešte nemá deti 😉

kkkatarinkaaa
29. apr 2009

denduska- mas pravdu, je to uuuplne jedno co to bude len nech je zdravucke..a a no vychod je ozqj specificky 😀 😀 😀 jaaaj chyba mi, strasne 😢

ivet-no, to 3D -ak sa vydari- tak je to take mile, tam ho tak pekne vidis, ako keby to bolo take skutocne...ved aj je, ale je to bohovske ked vystiera rucky a otaca sa a kope a neviem este co vsetko...pri dalsom uz pojdes 😎 a verim ti, ze mate radost z maleho, je rozkosny 😵 boze vy tu mate vsetky take chutne deticky 😵 😵 😵

no idem ja sikovne do sprchy a za drahym do postele 🙂 papa dobru nocku

kkkatarinkaaa
30. apr 2009

dobre ranko

tak, ja som opat vystrojila draheho do prace tak mozem ist spat do postele...dnes vyzera ze bude pekne, tak som zvedava. 😎

jeliska
30. apr 2009

dobre ranko 😉 nejako vas zanedbavam, musim sa polepsit 😀
katka no moj tiez uz isiel okolo 4,30 ale my sme s eli spinkali 😉 inak ja som nebola na 3d ale moja sestra bola a krasne fotky ma .Nedas si aj ty nejake do albumu?Som zvedava 😅
no u nas to vyzera ze bude pekne, vcera bolo strasne prsalo ale akurat my sme dorazili domov.
cESSY bola som sa zapisat a si predstav ze som bola uz 36 v poradi tak to znamena ze tam museli ist baby uz v pondelok 😖 no je to tu strasne ak sa nezaregistrujes tak potom mozes rodit volakde za prahou 😢
ahoooj adi dakujem za privitanie si predstav, ze som bola iba s polovickou znamymi a s ostatnymi som sa ani nestretla tak asi az nabuduce 😉
moni inak co sa tyka tych vah tak ked sme prisli na slovensko tak eli som odvazila u sestry a mala rovnych 8 kilov a presne o tyzden sme jub vazili znova u sestry a mala 7 kilov no je to baby normalne a to ju babky vykrmovali 😀 no uvidim co mi povedia na poradni ideme buduci tyzden 😅
ivett som sa ta chcela spytat davas tobiaskovi chlebik , lebo ja chcem zacat davat ale eli mi zje iba suchy chlieb ale sunku nie a neviem ako to do nej dam lebo okamzite onucha a zbada ze to je sunka tak nezje 😖
deni to vies ze sa setrim i ked to tak nevyzera 😀 😀 a co sa tyka surodencov tak to mam 4 ale skoro vsetci sme prec ja som druha najstarsia 😉

denduska
30. apr 2009

ahojte babenky, tak my si sedkame v zahradke, emmka spi v kociku, je krasne, uz nefuci...a vy ako? 🙂

vcera som si citala jednu diskusiu kde som si pisala s babami ked sme este boli tehu, a normalne ma chytila nostalgia 😅 😢 😀
ja som este emme nedavala chlebik ani ziaden lepok, ale vcera som jej dala vyzivku jednu kde su aj cerealie a vobec to nechcela...tak neviem cim to bolo, predtym take jedla bezne ked boli bez "obilia" 😀 a to som sa chystala jej dat pomalicky nejaky rozok kedze uz bude mat zubale, no ale asi to nepojde 😕

vidim ze vase deticky budu mat komu sesternic a bratrancov okrem tej mojej 😀

denduska
30. apr 2009

kopu..nie komu..ach tie preklepy tu vonku nevidim dobre na monitor

kkkatarinkaaa
30. apr 2009

jeliska- vies, aj som rozmyslala, ze by som tam nieco dala ale su ozaj take dost rozmazane 😖 tak neviem....inak, s tym registrovanim v nemocnici...to je ozaj sila,esteze tu take maniere nemaju...teda dufam !!!!alebo sa mylim????

denduska- ta nostalgia...myslis to tak, ze ti prislo trosku luto za tym obdobim tehotenstva?

denduska
30. apr 2009

katka, no asi tak nejak...ze bola este v brusku, kopkala...a ja som mala na vsetko cas 😀 a ked bude druhe niekedy, tak to uz nebude take, lebo tato mala opica urcite bude vyzadovat kopu pozornosti 🙂

monikat75
autor
30. apr 2009

ahojte, prajem pekný deň 😉 tak si predstavte švagriná včera o 23,20 porodila synčeka Jakubka, 51 cm a 3380 g, takže celkom slušný chlapisko, takže sa všetci tešíme, obaja sú v poriadku,
ale zároveň včera zomrela švagrovi stará mama, takže majú v rodine zároveň smútok aj radosť - asi to naozaj tak bude ako sa hovorí, že niekto odíde a niekto zase na tento svet príde 😒

jeliska blahoželám Eliške k 10. mesiacov - aj keď neviem presne kedy ste oslávili - lebo na tej fotočke to ukazuje až týždeň - a môj Marek má dnes už 9 mesiacov - presne toľko ako bol v brušku 😝
inak to je fakt sila s tým registrovaním sa v nemocnici, ale keď sa inak nedá, tak radšej sa treba, lebo fakt by to nebolo nič moc, keby si mala ísť rodiť niekde mimo Prahy
katarinka a odkiaľ presne pochádzaš - ak teda to nie je tajomstvo - naše mesto predtým tiež patrilo do Východoslovenského kraja, ale odkedy sú nové kraje, tak už sme Banskobystrický - takže vlastne stredné Slovensko - my sme totiž tak na hranici krajov
veru denduska dve detičky sú dve detičky - aj keď moja Nika našťastie vôbec nežiarli na Mareka, ale pozornosť si vyžaduje, to hej 😵

monikat75
autor
30. apr 2009

a ešte som zabudla - veru adi Marek má peknú váhu, ale on je aj veľmi veľký - aj hlávku má veľkú, minule som mu kúpila tričko na leto a horko ťažko mu ho viem prepchať cez hlávku - hoci predavačka ma presviedčala, že to musí byť dobré 8 mes. bábätku, ale to ešte nevidela to moje 😝 veď moja susedka má o 5 týždňov staršiu dcérku a tá vyzerá pri Marekovi akoby mala len pol roka, taká je malinká - ale čo už moje detičky budú obidve veľké - veď aj Nika patrí medzi najvyššich v škôlke 😉

cessy
30. apr 2009

ahojte
tak nas maly ma 10,5kg....je to taky maly tuckosko...papat mi papa tak priemerne, mozno 80-100g na obed...ale ked ho potom idem kojit, tak sa az trasie, co sa tesi na mliecko.. 😉

kkatarinkaa aj ja si myslim, ze budes mat dievcatko.. 😵
ked som bola ja tehu..tak som hnes tusila, ze to bude chlapcek, potom som isla k bratrancovi v 16tt na sono a naozaj sa tam skryval chlapcek 😅

kkkatarinkaaa
30. apr 2009

cessy- ano? noooo, uvidime teda, inak, ja ked sa snim tak rozpravam-s babatkom-tak velakrat mu hovorim, ze ,,moja malinka,,....ale potom sa hned opravim a zasa mu vravim,ze ja ho lubim, aj ked je tam v brusku chlapcek 🙂 tak hadam mi rozumie 😕

denduska- no, mna niekedy tak napadne, ze ake je to teraz vsetko fajn a super, nemame este ziadne starosti, sustredim-e sa len na to moje tehotenstvo a tak si to vychutnavam...lebo ako vravis-aj mna to obcas napadne- ze potom az budeme cakat druhe, tak to bude uplne ale uplne ine. No, ale necbudem predbiehat, najprv nech sa narodi to nase prve srdiecko, zdravucke a potom budeme riesit dalsie 🙂 ved vsetko chce ten spravny cas.
ale uvidis denduska, ze to vyzadovanie pozornosti tvojej emmky bude isto prijemne.lebo je proste vasa 🙂

monikat- no ja pochadzam z okresu Presov...takze este vychodnejsie od vas 🙂