Hľadám mamičku na písanie. Poklebetíme o deťoch?

monikat75
19. jan 2009

Ahojte, chcela by som si týmto spôsobom nájsť kamarátky na dopisovanie. Mám dve deti, 5-ročné dievčatko a skoro 6 - mesačného chlapčeka. Ak máte chuť si poklebetiť o deťoch ale samozrejme aj o všetkom možnom, tak neváhajte a odpíšte. Na vaše príspevky sa už teraz teším. 🙂 🙂 🙂

denduska
12. máj 2009

ahojte babenky, tak u nas sa schladilo...
rozmyslali sme ze pojdeme s malou na dovolenku v lete ale asi lietadlom, lebo ona by v aute tak dlho nevydrzala....chceme ist az v auguste ked uz bude mat rok..neviete mi poradit nejaky lahucky kociarik do lietadla? 😕 ja ani netusim teda aky by mal byt..asi nejaky golfac..ale aky...?

ada11
12. máj 2009

ahojte maminy, hlásim sa po nieklkodňovej odmlke, idem si vás prečítať, ale ako vidím vôbev ma nešanujete, lebo ste toho popísali až až 😉

monika, dodatočne prejeme všetko naj k obom sviatkom a ďakujeme za blahoželanie k 9. mes. 😉

denduska, ja som skúšala dať chlebík alebo rohlík, ale Anet sa stým neskutočne drhne, dávi ju to, nevie to ešte spracovať, ani keď jej to namočím do MM 😕 piškóty musím stúhať do výživy 😠 nejako sa Emmka rozbehla s tými zúbkami, nepreháňa to ? 😀

jeliska, Anet má stále len 2 dolné zúbky a aj to malé, nejako jej pomaly rastú a už ich má dosť dlho 😕

ivet, ja som dávala Maťke Nutrilon takmer do 3 rokov, verím, že to zaťažuje rozpočet, z kravského mlieka som jej varila omáčky. 😉

ada11
12. máj 2009

jej...ste zlaté, že ste si na mňa spomenuli, že som sem "za mlada"chodila 😀 nejakp nestíham, lebo muž je stále niekde preč, tak som sama s deťmi 😝 mamina ide zajtra na liečenie, tak ani zálohu na stráženie nebudem mať 😉 Zajtra Maťka vystupuje ku Dňu matiek, tak sa teším 🙂

ivet100
12. máj 2009

ahojte,
tak si sa konecne adka ohlasila,uz som sa obavala,ze mate nejake zdravotne problemy,ale to,ze nestihas,ked je muz stale prec,tak to poznam a chapem,ja to mam doma take iste. Ja som s malym stale sama,niekedy aj tyzden a bez ziadnej pomoci,ale uz som si nato zvykla,len toho casu je fakt malo
chcela by som aj ja davat UM co najdlhsie,ale kedze muz stratil pracu a dost nas to financne zatazuje,tak budem bud musiet prejst na UM lacnejsie alebo na kravske,este uvidime ako to vsetko bude
ja som sa prave pustila do zelhlenia a tak k PC odbieham len tak nahodou

ada11
12. máj 2009

ivet, veď to, človek by doprial svojim deťom len to naj, ale keď sa nedá, tak sa nedá 😉 ja viem ako to bolo u nás, ja som bola s Maťkou v pôrodnici, mala problémy všelijaké ako predčasná a do toho mi muž oznámil, že dostal výpoveď, tak iné už ani netrebalo. len ja som nemala na výber, Maťku nastavili na Nutrilon od pôrodnice, takže ja som moc špekulovať nemohla, keďže nám aj vracala, keď ešte v nemocke jej zmenili mlieko, tak začala chudnúť 😕 ale bolo to finančne dosť nákladné, ale moji rodičia nám pomohli tým, že sme u nich bývali a nič neplatili 😉 no a pomaly sme sa zotavili a už sme skoro rok na svojom 😉

ináč Anet bude asi fakt pri každom zube sopliť a kašlať, lebo aj teraz síce prestala sopliť ale zase kašle, takže bude takto na tie zuby asi reagovať, že vraj je to pomerne časté 😉 takže sa začínams tým zmierovať, ale aj tak keď ju počujem, tak mi je z toho zle. ☹ Maťka vôbec takto nereagovala, ani som nevedelq, že jej idú zuby, no darmo, každé dieťa je iné. 😕 😉

ada11
12. máj 2009

cessy, všetko naj Alexovi k malým "narodeninám" 🙂

kacenkami
12. máj 2009

Ahojte zienky, vidim, ze tu debatite vo velkom,tak sa k vam pridam, ak mozem.Tiez som na materskej, mam 4rocneho a 14mesac.syna. Starsi je v skolke a s mensim som doma. Uz by som najradsej sla do prace. Snazila som sa na internetovych strankach hladat nejaku pracu na doma,no vsetko bolo take nezaujimave. Ale nasla som. Ak by ste niektora z Vas chceli vediet o co ide, rada sa s Vami podelim o informacie. Katka

kkkatarinkaaa
12. máj 2009

ahojte holky 🙂
tak, ja si uz naplno uzivam sladky domov 😵 😵 😵 😵 😵 je tu sice chladnejsie, ale to vooobec nevadi 🙂
cesta bola fajn, malinke kopkalo tak som ho hladkala ze o chvilu sme uz tam 😉
kiva- tie mena...My sme este rozmyslali nad Nelou....ale nakobniec zvitazila Viki 🙂 a manzel tiez chcel Veroniku, ale to zasa ja poznam jednu dievcinu Veroniku...taku ktoru ozakj nemam v laske, tak akosi mi ani to meno nesedi 🤐 Ale mame aj chlapcenske v zalohe-Jakub 🙂 tak uvidime co to nakoniec bude. Na buduci tyzden sa chystame na sono do nemocky, tak sa hadam dozvieme...
kacenkami- vitaj 🙂

a dodatocne- blahozelam k vsetkym tym ,,mesacinkam,, a zubkom 😀

ada11
12. máj 2009

kkkatarinkaaa, tak si teda užívaj "iný vzduch" 😉

kiva, a ty nie a nie rodiť ? 😕 držíme päste nech to vám obom super dopadne 🙂

monikat75
autor
12. máj 2009

ahojte aj ja želám Alexkovi všetko naj... k 9. mesiačikom 😉

denduska
12. máj 2009

jeej aj ja zelam vsetko naj naj naj 😉

dnes je emma zlaaaa 😠 uz ma bielu bodku na dasne, tak dufam do zajtra uz bude dobre a zub von.... 🙄 tak budeme mat 6 zubov juchuuu 😎

inak minule hovorili o menach a na prvom mieste celoslovenskom bola Sofia 🙂
Mne sa este paci meno Valeria, lenze tie volaju Valika to je bleee 😅 teda aspon tie Valiky co ja poznam su take bleee 😀 A este Henrieta, Greta, Ela, aj Diana moze byt, Bibiana (velmi sa mi paci Bibka), aj Tatiana...no neviem ake by som dala ak by bolo dalsie dievcatko 😵

cessy
12. máj 2009

ahojte...
alexko dakuje a posiela kazdej boztek 😵 .... 😅

monikat75
autor
12. máj 2009

ahojte adka som rada, že ste v poriadku a tie soplíky mi má teraz aj Marek, keďže mu tiež idú zúbky, teda vlastne už vyšli aj tie horné dve, takže už máme 4 zúbky 😉
adka prajem ti príjemný zážitok zajtra v škôlke - my sme to mali včera - detičky boli rozkošné - dokonca sa naučili aj tanček, ale ako naschvál nám skončila kazeta na videokamere, takže sme ho nemohli celý natočiť, no čo už, zákon schválnosti 😒

kkkatarinkaaa
12. máj 2009

caute maminy...mozem jednu otazocku? kupovala ste niektora kociarik v polsku?? my sa tam chystame a nemam sajnu aky je tam vyber a pod.....jeden som prave nasla kt.sa mi pozdava, len ci bude aj tam? 😨
tu je kuk http://www.babydirekt.eu/sk/kocik-synchro-sport

ada11
12. máj 2009

kkkatarinkaaa, skús toto https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea... tam ti poradia. ja mám všetky kočíky z Poľska a som spokojná. u nás bol ten čo máme pri Anet oveľa drahší ako tam a je to to isté. aj golfové palice sme kupovali ešte pri Maťke a tie použijem aj pri Anet 😉

monika, veľmi sa teším na to vystúpenie. tak ako si písala minule, niekedy mi aj slzička vypadne 😉

denduska, že 6 zúbkov 😕 😕 😕 to kde na to chodíte ? 😉

jeliska
12. máj 2009

ahojte 🙂
tiez prajeme alexovi vsetko naj naj....
adi super ze ste v poriadku.U nas je manzel doma tak vacsinou ani nestiham na net, lebo mame net spolu s telkou a ked chcem ist na net tak manzel kuka telku tak musim iba vtedy ked nie je doma 😠 ale to mi zase eli nedovoli.Vzdy sa ku mne doplazi a chyti sa ma a postavi a krici mamamam tak sa jej vzdy venujem 😵
kati inak nad jakubom som rozmyslala aj ja ale manzel ze by mu hovorili Kubo a to sa mu nepacilo 😝
inak ten kocik je pekny ale mne osobne by asi vadili take male kolecka 😒 inak v polsku sme nekupovali ale mame kopu znamych kt. tam kupovali o dost lacnejsie ako u nas 😉
ivett tak mi sme presli na um a kupujem najlacnejsiu od dm drogerie a v pohode aj som kukala zlozenie je podobne ako sunar co stoji 260 cz a z dm mame za 150 cz tak to je dost velky rozdiel a ma 600 g 😉
adi so zubami sme na tom rovnako furt 2 zubky
ozik dnes sme mali na navstevu kamosa maleho Ena o mesiac starsi od Eli tak sa spolu vyhrali 😉 vacsinou Eli brala vsetky hracky zistila som , ze je lakoma 😀 a len jej prospeje ked bude mat surodenca 😀 😀

monikat75
autor
12. máj 2009

katka ja mám kočík kupovaný tu - aj teraz a aj pri Veronike, aj športový - golfáč mám kúpený tu, ale viem, že niektorí majú aj z Poľska a sú spokojní akurát jedna kamoška mala z Poľska a niečo sa jej pokazilo, tak bola nešťastná, že to ani nemá ako ísť reklamovať, že keby kúpila niekde tu, tak nie je problém, takže to máš tak, keď kúpiš tam na trhu, tak to bude bez záruky a keď v obchode, tak aj keď ti dajú záručný list, ale budeš ochotná cestovať kvôli reklamácii z Topoľčian do Poľska, veď to máte dosť ďaleko 😢 ale samozrejme že rozhodnutie je na tebe, to ja len konštatujem všetky za a proti 😝
jeli tie detičky museli byť rozkošné keď sa spolu hrali - náhodou si ich neodfotila - ak áno hoď foto do albumu 😅
a adi ozaj ak máš foto tvojej Martinky tak tiež daj prosím do albumu, chcela by som ju vidieť, keďže sú s mojou Nikou takmer rovnako veľké 😉

ada11
12. máj 2009

monika, to foto pridám, ale neviem kedy, lebo chystám sa na to už pol roka. doma som nefotila už viac ako mesiac, lebo mám plnú kartu a ešte aj baterky vybité. no ani jedno ani druhé nie je problém, len ten čas a chuť. no posnažím sa. už som si aj foťák vyložila aby som nezabudla. 😉

ivet100
12. máj 2009

ahojte,
zelam vsetko najlepsie k 9 mesiacom Alexovi
kacenkami ahoj medzi nami, tak to ta obdivujem,ze sa ti uz chce do prace,ja som nutena tohto casu hladat nejaku pracu popri MD,lebo muz stratil pracu,ale keby nemusim, urcite by som nesla pracovat,lebo si to na materskej uzivam a chcem sa malemu venovat naplno,mozes mi do IP poslat informacie o tej praci,pozriem sa na to,dakujem
jeliska, poznam to mlieko z DM babylove,davala som ho malemu okolo 3 mesiaca popri MM,ked som mala laktacnu krizu a musim povedat,ze bolo velmi dobre a malemu aj chutilo,jedinu chybu malo,ze sa horsie rozpusta v mlieku,Hami sa tak krasne napeni,ale aj ja chcem prejst na toto mlieko,lebo u nas stoji okolo 4 EUR/129,-SK/ a Hami stoji okolo 9 EUR /270,-SK/ a to je podstatny rozdiel,prave sa ho chystam zajtra kupit a skusim ci ho bude chciet,dam ti potom vediet,dobre? tebe ho Eli pije v pohode? inak zlozenim mliek sa netrapim,lebo vsetky maju tiez zakladne hodnoty rovnake,inak by nepresli prisnou kontrolou a nedostali by sa na trh,co ja viem,tak v Nemecku toto mlieko z DM kupuje velmi vela maminiek
u nas sa dnes poriadne ochladilo,ale na vikend ma byt zase teplo 🙂

denduska
12. máj 2009

katarinka, kocik je peknucky, mne sa paci 😉
My mame oba kociky cez inzerat, prvy bol hlboky tank Tako, cize tiez polsky, viem ze kazdy ho ohundrava ale mne vyhovoval, chodili sme s nim totiz viac do lesa nez do mesta, takze na to bol ako stvoreny. A druha vec ze bol priestranny, a ozaj sa mi to vyplatilo najma v zime ked bola mala vo fusaku. Inak sa mi pacia uplne ine kociky, ale z tohto hladiska bol pohodlny.
Druhy je Babypoint sportak, vzadu ma velke kolieska, vpredu mensie otocne, manevruje sa s nim super, som s nim velmi spokojna, ale citim ze ked nejdem po asfaltke, hrka to ako besne, kedze nie su nafukovacie, a dost mi to vadi....no ale kocik s otocnymi kolieskami nafukovacimi som nenasla...mozno som mala viac hladat ale dost stranok som presla a nenasla som.... Tak sa snazim chodit po asfaltke 😀 ale inak je fakt super.

jeliska
12. máj 2009

deni my mame baby design sprint sportak a tiez mi na nom vadi, ze ked idem po dlazdiciach tak hrkoce 😠
moni tak to foto nemam ale teraz sme si zabudli kabel od fotaku na slovensku tak si nove foto ani nemozme stiahnut 😅
ivet vcera som jej ho dala 1-krat sama nechcela pit ale ked som ju drzala a krmila tak vsetko vypila 😀
myslim ze si zvykne pomaly 😉
inak aj ja som pocula ze v nemecku patri medzi najpredavanejsie 😵 inak mne sa normalne rozpusta komplet cele 😅
inak ivet co by si chcella robit ?Ja chodim tiez brigadovat k nam do lekarne a ani sa nenarobim napr. tento tyzden chodim iba na 2,5 hod a v piatok chodim na cely den a kazda koruna dobra , tiez si manzel hlada novu pracu .
Prave v piatok ma pohovor tak nam drzte palce, aby mu to dobre dopadlo 😅

ivet100
12. máj 2009

ahoj,denduska ja mam tiez kocik babypoint ale golfac,nadmieru som s nim spokojna,kolieska su tiez umele ale nehrkoce az tak
jeliska,ja som ochotna popri MD robit cokolvek ale len na par hodin tyzdenne a najradsej tak na 2-3 dni v tyzdni,aby som bola co najviac s malym,skusim sa spytat v mojej praci,ci by sa to nedalo riesit na par hodin,ja som pracovala pred materskou v jednom Hoteli v Bojniciach ako managerka a tam by som sa chcela vratit aj po MD

kkkatarinkaaa
13. máj 2009

ahojte
adi- dik za info, uz som tu stranku pozerala 😉
denduska-dakujem 🙂 mne hned padol do oka.nbo ako pises, asi su teda lepsie nafukovacie kolesa...no nic, uvidime, dufam a verim ze daco dobre vyberieme...
monika-ja viem, mas pravdu, vsetkom ma svoje za a proti..uz len spravne sa rozhodnut aje to 🙄
jeliska- drzim palce 😉 😉 😉 nech ten pohovor dopadne na jednotku !!
tak ja bezkam vonku, dnes sa nam fakt oteplilo 😎 pekny dnik vsetkym paaaaa

denduska
13. máj 2009

katka, nemusia byt nutne nafukovacie - zalezi kde s nim budete chodit ak najma po meste, nema to az taky vyznam...ono s nafuk.kolieskami byvaju kociky aj o dost tazsie...my chodime vela do lesa, takze nam sa vyplatilo, a hlavne ja som ho neskladala ani nedvihala 😅 tento druhy uz nema, ale s nim do lesa nechodime, malu mame v nosici.
ono niekedy je dobre si prejst aj inzeraty, ja som sa niekedy divila ked som citala - predam kocik...este zabaleny, mame dva, dostali sme.... A kocik taky luxusny,a ze dostali sme..a dva!!..tak len ticho zavidim 😠 😀 a mavaju aj zarucne listy ak nie su starsie..ten moj babypoint ma este 😉

jeli aj ja drzim palce! a nieze mu das nevyzehlenu koselu 😀

denduska
13. máj 2009

ta dze sce šicke? 😀 asi vonku behace bo veľmo ceplo a slnko švici.... 😵

cessy
13. máj 2009

ahojte,
vonku fuka taky studeny vietor...brrr. z vnutra vyzera nadherne ale je zima, teda chladno.
chcela som sa opytat,ci ste niektora taka ekologicka, ze pouzivate latkove plienky...lebo dost o tom citala, tak preto sa pytam.....ja pouzivam pampersky...ziadna ekologia... 😵

denduska
13. máj 2009

u nas dnes bolo horuco dost...
ja som velmi chcela latkovky, ale muz ma zrusil ze kde to budem susit - a mal pravdu, my mame v dome dost chladno, tak by to asi nebolo najrychlejsie susenie...
tak mame pampersky..teda huggiesky, po pamperskach sa mi vyhadzala.

monikat75
autor
13. máj 2009

jeliska aj ja držím manželovi v piatok palce na ten pohovor, nech si ho vyberú 😉
cessy ja tiež používam pampersky väčšinou, alebo občas aj huggiesky alebo helen harper-ky, ale pri Veronike som používala látkové až do 10. mesiacov kvôli kĺbikom
no denduska vonku sme boli ale vietor strašne studený ale som musela ísť ku krajčírovi dať si skrátiť nohavice tak som zobrala aj maličkého na prechádzku a teda chudáčikovi sa normálne kýchalo
ozaj denduska nám asi tiež ide piaty zub lebo už má biele hneď veďľa tých dvoch hore a taký ja mrzutý chudáčik skoro celú noc nespal len sa trhal zo spánku a plakal, dneska som ako zbitá - nevyspatá 😒 , dúfam, že dnes to bude lepšie

jeliska
14. máj 2009

ahojte 😉
dakujem ste zlate 😵 no koselu mu vyzehlim i ked nevim ci to pomoze 😀
mna co sa tyka plienok tak ja som zo zaciatku pouzivala latkove ale aj pampersky sme to striedali lebo Eli mala problemy s kyclami ale nakonec sme davali iba pampersky a na to tu fejerovu perinku to nam aj dr povedali, ze to je lepsie ako latkove a ze sa to eli hned zraste .Aj tak bolo Eli to nosila cca mesiac i ked v tom vyzerala jak nafuknuta bublina 😀 ale od 4 mesiaca vsetko ok. 😉 Teraz mame kupene huggies aj pampersky 😉
No vyzera to , ze dnes bude pekne 😵 Pojdeme s kamoskou vonku aj s malymi tak si Eli uzije kamosov 😉
Majte sa zatial krasne 😵

ada11
14. máj 2009

ahojte bambuľky 🙂 ja som tu dnes hneď ráno, síce jeliska ma poredbehla 😀 , pijem kávičku, lebo večer a noc boli ťažké, tak sa trochu regenerujem 😉

včera mala Maťka to vystúpenie, taká bola zlatá, hm...to je tanečnica, Lets dance je nič proti tomu 😀

ja používam , teda nie ja ale Anet 😀 babylove, Tesco fialové, mala som aj pampersky, ale teraz nie je akcia... 😉 pri Maťke som používala 7 mesiacov látkové, jednorázovku som jej dávala, len keď sme išli von 😉