Hľadám mamičku na písanie. Poklebetíme o deťoch?

monikat75
19. jan 2009

Ahojte, chcela by som si týmto spôsobom nájsť kamarátky na dopisovanie. Mám dve deti, 5-ročné dievčatko a skoro 6 - mesačného chlapčeka. Ak máte chuť si poklebetiť o deťoch ale samozrejme aj o všetkom možnom, tak neváhajte a odpíšte. Na vaše príspevky sa už teraz teším. 🙂 🙂 🙂

jeliska
1. júl 2009

dobre ranko
ako ste sa vyspali ?No ja som sa moc ani nevyspala uz okolo 4,30 som bola hore 😖
adi aj ja som vcera zehlůila 😀

denduska
1. júl 2009

jeli, my sme skoro vobec nespali, emmke bolo strasne horuco, aj som ju povyzliekala skoro do naha, aj okno som otvorila, strasne dusno bolo...no otras noc...teraz hajka v kociku na zahrade u nasich a ja tu sedim pri nej a hackujem 🙂

ada11
1. júl 2009

denduska, čo hačkuješ? ach...obdivujem ťa, lebop ja pri takýchto činnostiach moc nevydržím a už som niekoľko rokov nič také nerobila a ani robiť nebudem 😉

jeliska, tak so žehlením sme sa dohodli 😀 a kuk sem tú su ešte lacnejšie plienky, to balenie 54 ks sa oplatí najviac, čo som zatiaľ pozerala http://www.pemi.cz/drogerie/detail.asp?ProductI...

denduska
1. júl 2009

adi, moja mamka narobila kopu farebnych stvorcov zo zvyskov a teraz im robim okraj, pozosivam a emka bude mat deku..takze ziadna namahava robota, ani nemam chut sa nejak babrat s dacim.

inak kocky pocujte, videli ste niekedy dieta s rubeolou?? 😕 😕 emmka mala predvcerom miernu teplotu a vcera vecer sa jej vyhodili drobnucke ruzovkaste vyrazticky, ja som myslela ze je to nejaka alergia, natrela som fenistilom ale absolutne ziaden efekt, ma to najma na chrbatiku, hrudnicku a krku husto husto...na tvari ani nie, ale zda sa mi ze mala zopar len uz zmizli ale tie ostatne nemiznu, tak som zaskocena...ja som samozrejme rubeolu nazivo nevidela uz v dnesnej dobe, ja som mlade ucho 😅

ada11
1. júl 2009

dendusaka a mala aj zdúrené uzliny? veď keď chceš mať istotu, tak asi sa to dá zistiť len odberom, alebo dá sa aj nejak inak? ale to by bola sila, ale aj tak si myslím, že eeeeee 😉

ada11
1. júl 2009

ja som rubeolu tiež nevidela live

ada11
1. júl 2009

ja idem obliecť baby a pôjdeme hádam von 😉 tak vám prajem pekný deň 🙂

denduska
1. júl 2009

ved prave ze neviem, nevenovala som tomu pozornost, to moja mamka s tym vysla, stara skola 😀 ..mna by to ani nenapadlo..este jej pozriem tie uzliny, len som sa docitala na nete, ze 25% deti ma velmi mierny az bezpriznakovy priebeh... no krv ani za svet, stacilo ze mi ju dopichali vtedy v nemocnici, ak to prejde kaslem na to, dam jej zobrat az pred ockovanim na rubeolu..
ale obrazky co su na nete, no uplne take iste to je, len skor ruzovkaste nez cervene...ale to cele kozne je alchymia 😒

som len chcela vediet, ci niekto to ozaj nevidel, aby som porovnala 😀

cessy
1. júl 2009

denduska take nieco mal aj moj maly asi pred 2 mesiacmi, cely sa vysypal...najprv brusko, teda spodok bruska, pooim chrbatik, neskor to mal aj na ruckach a vzadu na hlavicke....chudiatko male stale si to svrbil...boli sme aj u lekarky,ta mala podozrenie, ze by to mohol byt šarlach, tak mu zobrala krv, ale nepotvrdilo sa. potom sme isli ku koznej a ta mu predpisala neake maste a po tych mu to po2-3 dni preslo. ale na brusku sa mu to potom este ale 2 tyzdne drzalo.ja som hned myslela, ze to je ten atop.ekzem. nikdy som ho nevidela, tak som myslela, ze to je on. a este som malemu davala kvapky, ak by to bola neaka alergia 😕

kozna lekarka mi zakazala davat jablcka, lebo ze teraz co dovazaju jablka, tak ze maju neaky agresivny postrek, na ktory taketo deticky reaguju.ale do teraz presne neviem z coho to mal 😒

cessy
1. júl 2009

denduska daj sem link, ktory obrazok sa ti podoba na to co ma emmuska. pozriem to ci je to take co sme aj mi mali 😉

denduska
1. júl 2009

cessy, no takto to vyzera, dufam ze to otvori...
http://cache.eb.com/eb/image?id=82612&rendTypeId=4

http://images.google.sk/imgres?imgurl=http://up...

jej to zacalo na lickach, krku ramienkach, hornej casti chrbatika a dnes to uz ma vsade cely chrbatik, hrudnicek a trochu aj nozky rucky....som sa zlakla, lebo tak to vraj presne to ide s rubeolou, neviem, zajtra asi skocime tiez na kozne tu v KE, moj muz tam ma kamaratku, tak sa ona pozrie ze co to je. Ja som fakt myslela ze je to alergia, ale fenistil vobec nepomohol, a nezda sa mi ze by ju to svrbelo. Je taka spokojna vysypana 😀 ale zas si neviem predstavit, kde by to mohla chytit... 😕

monikat75
autor
1. júl 2009

ahojte, tak sa hlásim po 100 rokoch, už sme doma, máme krásne nové okná a už aj všetko upratané, umyté a všetok nábytok na svojom mieste, akurát ešte žalúzie nám majú prísť založiť a bude všetko ako má byť, inak čo sa tých svokier týka, my sme od štvrtka min. týždňa bývali u svokrovcov až do dnes rána a ja mám tiež našťastie dobrý vzťah s nimi oboma až na niektoré maličkosti, ktoré mi prekážajú ale to sa dá prežiť, je to super 😉

denduska dúfam, že u Emky sa nepotvrdí tá rubeola a že jej to čo najskôr zmizne 😅
katka mne tiež tvrdlo pri prvom tehotenstve brucho asi od 24. týždňa a kolegyne sa mi smiali, že to nič nie je, mrchy a potom boli aké prekvapené keď ma gynekológ vypísal na PN a potom na rizikové tehotenstvo, pretože mi hrozil predčasný pôrod a tiež som musela hlavne ležať a robiť čo najmenej a tiež som brala magne B-6, a aj v nemocnici som si 5 dní poležala mesiac pred pôrodom a nakoniec sa mi Veronika aj tak narodila o 3 týždne skôr ale mala našťastie aj dobrú váhu - 2750 g a aj všetko bolo v poriadku a teraz by už na ňu nikto nepovedal, že sa narodila skôr, patrí medzi najvyššie a nechcem sa chváliť ale aj medzi najšikovnejšie deti v škôlke - no a dnes aj jej začali prázdniny
ale ty sa neboj, len buď v kľude a všetko bude v poriadku, veď už len mesiac a pol a Viktoria bude na svete 🙂
jeli tak prajem šťastnú cestu a oddýchni si na Slovensku 😉
ivet dúfam, že Tobiasko je už v poriadku
mirka aj ja som pozrela fotky, Kubko je zlatučký, taký brčulko krásny 😝
ozaj adi aj Marek má 7 zúbkov, takže sme na tom rovnako
prajem vám pekný zvyšok dňa

kkkatarinkaaa
1. júl 2009

ahojte
no, tak ja sa dnes cely bozi den ,,serinkam,, s hrachom...... 😠 uz mam vyse hlavy od rana, to je uz ozaj na nervy...tak ma bolia prsty od stikania, tak to slo zle, tazko a bolo ho kopec 😠

ozaj, chcem sa vas spytat-je tu nejaka mamina, ktora nema-la monitor dychu?
monikat-hadam aj nam to takto dobre dopadne...niekedy sice nelezim kolko by som asi mala, ale bude dobre 😉 inak super ked to uz mate takto vynovene 😉 nam zas vcera doniesli konecneeee nasu novu sedacku, tak mozme konecneee byt sami hore v nasej obyvacke.huraaaaa 😀 😀 😀

mirka099
1. júl 2009

ahojte.... my sme dnes skoro cele poobede boli v parku, Jakubko sa vyhral do sytosti.... chudak taky bol unaveny... a to asi aj zapricinilo ze uz sa bol mrzuty padal ako slivka... ked sme dosli domov tak tak nestastne spadol a buchol sa o roh stola... strasne som sa zlakla.. nad obocim centimetrova trzna rana, krvacalo to....teta vravela ze je to len roztrhnuta koza a tak sme nakoniec na pohotovost nesli.. aj plakat prestal rychlo.... aj krvaacat mu to prestalo tak hadam to bude v poho... ale jazvu asi bude mat..... ☹ ☹ ☹ chudak uz buva, ani veceru si nespapal....
denduska, aj ja dufam ze sa nepotvrdi tvoja obava z rubeoly, hadam je to prejde ako malem Alexikovi...
katarinkaja lubim hrach... ti zavidim, by som vam ho vsetok zjedla 😅
pa a bru noc

denduska
1. júl 2009

katka, my mame monitor dychu ale prve mesiace sme ho ani nepouzivali, lebo mala bola nonstop s nami v posteli...takze tak 🙂

mirka, sila...aj moja Emma dnes spadla a tresla sa o roh postele, a ma na cele napravo brutalnu bozulu, plakala ako diva chuderka ☹

cessy
1. júl 2009

pekny vecer dievcata 🙂
denduska no z tych fotiek to vyzera byt podobne, ale nas to mal aj ako keby taku krupicku, ale potnicky to tiez neboli. neskusala si jej dat neaky Zodac, alebo Fenistil??mna sa hned pytali, ci som ja nejedla neake vitaminy, ktore by jej mohli vadit, kedze kojim.alebo nieco tropicke...ale na to si urcite vsetky co kojime davame pozor.
som veru zvedava co to malicka bude vlastne mat

kkatarinkaa mnaaaam hrasok, super
ja mam monitor a pouzivam ho dodnes, ja sa o maleho velmi bojim....a tiez som kade co citala, tak mi ho pre istotu mame

mirka mi sme tiez dnes maly uraz...maly sa pusta chodit a neviem ani ako a pristal na licku..uz sa mu tam aj modrinka risuje

denduska
1. júl 2009

cessy, ved to ze som jej dala fenistil....a nic....a dnes vecer uz to mala aj na lytkach a nozkach...a zda sa mi ze to presne tak aj mizne....uz je to celkovo vyblednute... ja som myslela ze to kvoli tomu ze som jedla paradajkovu polievku no ale jedla som ju aj dnes a nezhorsilo sa a vobec uz predtym som jedla vela paradajok a mala s tym nemala problem. tak uvidime...ale predpokladam ze ani oni nebudu vediet, ved keby to aj bola rubeola, co uz teraz s tym...ak sa to nezhorsi, tak mozno aj dobre ze to prekona prirodzene a hotovo.

co to dnes tie nase deturence padaju ako zhnite hrusky 😅

kkkatarinkaaa
1. júl 2009

no..dakujem za vsetky nazory. Lebo my ho nemame a pravdu povediac, zo zaciatku som nad tym uvazovala, ze si ho kupime na 100% a teraz uz na 100% nie som presvedcena. No uvidim ako sa dohodneme...teda rozhodneme.

ada11
1. júl 2009

denduska, veď uvidíš, čo ti povedia 😉 ja tiež ale neviem kde by to mohla dostať 😕 ja by som dermatologička nikdy nemohla byť, lebo mne sa väčšina kožných chorôb zdá rovnaká alebo podobná 😀

denduska
1. júl 2009

adi ani ja...ale vies co je zakladne pravidlo kozneho - mokre susit a suche mastit 😀 tak by som asi fungovala ja 😀

inac katka my sme kupovali cez inzerat, lacnejsie o dost, a musim povedat ze zacal pipat len raz, aj to bol falosny poplach, malinka bola este lahucka a bola polozena na vankusi na kojenie..z toho mala urobenu taku akoby kolisku a preto to asi nechytilo...ale mala som nervy teda riadne...to mala osem dni vtedy.

ada11
1. júl 2009

denduska 😀 😀 😀

cessy
1. júl 2009

kkatarinkaa ja sa v noci obcas zobudim, viem ze mam zapnuty monitor, a pocuvam maleho ako dycha..potom sa pokojne otocim na druhu stranu a spim pokojne dalej...

denduska 😀 😀 😀 😀

jeliska
1. júl 2009

ahojte my sme boli cele popoludnie tiez vonku aj sme na vecer zmokli 😉

jeliska
1. júl 2009

cessy ja sa teda o eli nebojim lebo spi vedla nas a to jej dychanie je pocut az do kuchyne 😀

ada11
1. júl 2009

jeliska, gratulujeme k synáčikovi 😉

baby pozrite si jeliskine nastavenie 😉

ada11
1. júl 2009

monika, dodatočne gratulujeme k 11-tim mesiačikom 😉 ja som úplne pozabudla na tie fotky, ale keď mne sa do toho vôbec nechce 😉 ináč ja aj málo fotím, mala by som viac 😒

ja sa už teším, keď tú budú "naše prvorodičky" meniť nastavenia v pase. 😉 dnes mi suseda povedala, že čaká mimi, taká som bola rada 🙂 ach...to je krásne 😉

jeliska
2. júl 2009

dobre ranko!Adi asi si nekukla par stranok dozadu tam som pisala ze cakam chlapceka 😉 inac dakujem

kkkatarinkaaa
2. júl 2009

jeliska- tak gratulujem k chlapcekovi!!! to sa mi vzdy tak pacilo-ze dievcatko-chlapcek... 😵 hadam aj my tak raz budeme....

jeliska
2. júl 2009

diki kati 😉
ideme sa pomaly zberat na odchod uz sa tesiiime 😉 😀 😀

ada11
2. júl 2009

jeliska, vôbec som si to nevšimla, ja ani neviem či vás mám prečítané, takže asi nemám 😕