Hľadám mamičku na písanie. Poklebetíme o deťoch?

monikat75
19. jan 2009

Ahojte, chcela by som si týmto spôsobom nájsť kamarátky na dopisovanie. Mám dve deti, 5-ročné dievčatko a skoro 6 - mesačného chlapčeka. Ak máte chuť si poklebetiť o deťoch ale samozrejme aj o všetkom možnom, tak neváhajte a odpíšte. Na vaše príspevky sa už teraz teším. 🙂 🙂 🙂

mirka099
1. okt 2009

tak keby sa postastilo tesime sa jak blchy... ale sami to zatial "postastit" akosi nechceme 😀 komplikovane

cessy
1. okt 2009

obcas kade tade popisem.......

cessy
1. okt 2009

jaj, takze aj chcete, aj nie..... 😒

cessy
1. okt 2009

jej maly mi placka, odbehnem

mirka099
1. okt 2009

som si vsimla, vela raz som uz na teba natrafila.. do batoliat ani nemozem ist, som schopna to citat do rana 😀

mirka099
1. okt 2009

tak uz asi pojdes spat, nie? ja som chcela pridat este foto, ale fotak sa vybil a vonkoncom sa mi nechce nabijat 😒
pojdem aj ja asi, mam novu knizku...

cessy
1. okt 2009

halo!!!

cessy
1. okt 2009

no tak nic, idem aj ja ☹
dobru noc a pekne sny 🙂

jeliska
2. okt 2009

ahojte ja som uz od nejakej 4,00 hore, co sa furt prehadzujem a chodim na zachod 😠 teraz idem do tej nemocnice tak sa asi babo nevie dockat 😀
vidim ze ste tu vcera boli skoro do polnoci 😀 ja uz som davno spala 😵
tak sa zatial majte krasne KRASNY DNIK VSETKYM PRAJEM 😉

denduska
2. okt 2009

caute zeny, tak my zase 39 v noci, a prehadzovala sa a mrnkala, volali sme jednej pediatricke, ta povedala ze to mozu byt zuby, ale aj mame zobrat ten moc, tak teraz cakame a ideme k nasmu dokimu.... a ja staaale verim ze to bude 6. choroba 😅
jeliiiiiiiiiiiiiiii mozno uz dnes porodis..ale este radsej nejaky ten tyzden pockaj.. 😉

a cessy dakujem 😉 dufam ze uz Emmka vyzdravie a sa aj ja pripojim k nejakej nocnej debate 🙂

monikat75
autor
2. okt 2009

ahojte, tak my sme tiež mali úžasnú noc, ale nemyslím si že od zúbkov, Marek mi včera pekne zaspinkal okolo 19.00 hod. a potom o 22.30 sa zobudil na mliečko, vypil fľašku a inokedy znova zaspinká a včera sa postavil a začal si rozprávať akoby bolo ráno, hneď nato sa pokakal a potom bol hore až do polnoci, ani za nič nechcel opäť zaspať ale z postieľky som ho nevybrala, lebo inak by bol hore možno ešte dlhšie 😢 no a ráno o 7.00 už bol vyspatý, ale zato teraz skoro zaspinkal, už po 2 hodinách, asi dospáva noc, huncút malý 😝
inak ja som môjmu malému zle spočítala zúbky, on má 4 dole a 6 hore - vrátane tých dvoch stoličiek, čiže už 10 zúbkov 😉
jeli tak držím palce v tej nemocnici, nech vyšetrenia dopadnú dobre a potom napíš ako bolo, no veď už máš pred sebou posledné 3 týždne tehu 😅
denduska tak snáď vám prejdú tie teplotky, lebo nie je to nič moc také prebdené noci 😒

mirustek1
2. okt 2009

jeli-drzim palce
denduska-hadam to Emmke prejde,a budu to zubky,daj vediet ako to dopadlo s mocom,

mirka-ja mam tiez vacsi rozdiel,ale neviem poradit,ma to vyhody aj nevyhody,ako pise aj monikat.Mne uz Klarka velmi pomoze,da na Emku pozor,postrazi mi ju pred obchodom,zahra sa s nou,Klarka je uz samostatna,teda skoro,tak ja sa mozem naplno venovat Emke,a tym ze som doma,zvladam lepsie aj skolu s Klarkou,ale na druhej strane,ked budu vacsie,ci sa zahraju spolu,to asi tazko uz.A s tou robotou?materske po sebe,asi by mi bolo dlho doma stale,takto som sa trochu odreagovala v robote,mala som zmenu,od materskej,ale je pravda,ze potom sme sa velmi tazko rozhybavali k dalsiemu babu,uz sa mi moc nechcelo ani z roboty,aj som uz tak spohodlnela.Takze naozaj neviem ako by som to urobila,keby sa to dalo vratit,ale minimalne 2-3roky by som urcite mala rozdiel,aby som si vedela vychutnat obe deti.........................ale som toho popisala a to som ani nepila...xixi

mirustek1
2. okt 2009

baby porazi ma,ja tu mudrujem na koniku a uplne som zabudla ze som dala varit zemiaky,aj som citila smrad,myslela som ze niekomu nieco zhorelo a to mne aj hrniec.............

denduska
2. okt 2009

no tak v moci mame bielkoviny, ketony na jeden krizik, a stopy krvi, sono obliciek vsak bolo uplne uplne ciste...este sa robil odber zo zily..isiel manzel lebo ja by som to nezvladla...a volal ze Emmka bola taka statocna, ze doktorka sa rozplakala 😢 😅 😢 😅

tak dostali sme atb ak teplota nesklesne, CRP mame ambulantne medzi 8-20 co je naprd vysledok, moze to byt zle ale vobec nemusi 😒

a pozerali aj zuby a zub to nie je... ach jaaaaaaaaaaaaj....tak vysledky krv budu zachvilu, zavolame uvidime..som zvedava....drzte palce

no a k tym detom...ja som tak ci tak chcela deticky tak dva roky po sebe, takto to bude 1 rok a 8 mesiacov, mam kamosku co ma tak sestru a nevedela si to vynachvalit aj ked vravela ze mama si zo zaciatku uzila s nimi ale potom to uz bolo super. MNe je to takto lepsie, lebo keby som sla na 2-3 roky do prace, potom zas na MD, tak neodatestujem ani do aleluja, tak to budem mat pekne ucelene v hlave 🙂 dufam 😀

mirustek1
2. okt 2009

denduska-aj Emka mala taketo vysledky mocu a CRP mala 98,norma je do 6,takze velmi vysoke a robili jej aj mocovy sediment?inak aj Emka mala sono dobre,ale ze to moze by t ok aj pri zapale obliciek....tak myslim na vas,a mala velmi vysoke aj leukocyty a ty si doktorka?

denduska
2. okt 2009

no, mame vysledky, takze leukocyty takmer 12tis a CRP 56, takze sme vyfasovali ATB, nic sa neda robit, pravdepodobne je to zapal dolnych mocovych ciest, tak fajn ze sa to chytilo a nepreslo vyssie, ja aj tusim kde to mohla chytit, boli sme sa totiz v sobotu kupat a mne tam bola hrozna zima.
mirustek, hej som..ale ako hovorim "v zacviku" 😀 robila som ani nie polroka a prislo babo... 🙂

mirustek1
2. okt 2009

denduska-velmi som bola zvedava ako ste dopadli,tak super,ze ste to zachytili skor,a nedopadli ste ako my,nasa Emka mala 18,7tis.leukocytov,inak ja som zdravotna laborantka a robila som na hematologicko-transfuznom oddeleni,a na ktorom oddeleni si robila?

Moj muzik ma posedenie z roboty,tak sme same,asi si pojdem napustit vanu,Emka uz spi,a Klarka uz lezi,tak mam vecernu pohodu

laurinkadanielka
2. okt 2009

ahojte aj my sme same tatino je v nočnej a mala už buva tak vas dočitavam 🙂

mirustek1
2. okt 2009

ostatne maju asi doma ocinkov,tak sa venuju.....

denduska
2. okt 2009

mne odisiel muz na polovacku 🙄 musim ist popratat lebo v kuchyni je hroza, cez den som nic nestihla, a potom sa vratim, dufam Emca bude hajat, teraz vecer mala uz len 38 tak budem rada ak to tak ostane..

mirustek, robila som na aro..teda este stale robim...dufam na mna pockaju😀 tak sme od fachu 😉

mirustek1
2. okt 2009

to je teda tazke oddelenie,ja by som nemohla vidiet tie stavy pacientov.....
este ma napadlo a robili Emmke aj mocovy sediment a kultivaciu?lebo podla tohto potvrdila nefrologicka,ze islo aj o oblicky,...inak sranda,mame Emky aj s podobnymi diagnozami

mirka099
2. okt 2009

dendi, tak vam prajem skore uzdravenie.. chudatko emmka ☹
mirustek, v podstate ste sa s monikou zhodli... urcite je to lahsie prvy rok dva, no pozdejsie je to nevyhodne v tom, ze sa uz asi tak nezahraju... a ktovie mozno si budu rozumiet viac, ako keby boli v podobnom veku, ved co dieta to ine spravanie...dakujem aj tebe za nazor...
ozaj co bolo dnes u vas na obed? tipujem ze zemiaky uz asi nie 😀

my sme dnes boli cely den vonku, doslova odpadol do postielky.. prisli sme domov, a hned aj v topanockach sa skriabal do postielky(to urobil prvy krat v zivote 😀 ) ledva som ho stihla prezliect do pyzamka, vytiahol kakauko a spal... urcite vsak bude spinkat zle, ked sa velmi unavi v noci sa mu zle spi. 😒

mirka099
2. okt 2009

mirustek naozaj, takze emmky sa rozhodli blicovat zo skoly 😀 chudatka male, kubik mi este nastastie nebol tak chori... musi to byt narocne... dufam skoro vyzdraveju

denduska
2. okt 2009

mirustek, no dali nam skumavku nech chytame moc na K+C, tak a este sme dnes nechytili...aj tak by to mohol muz doniest do labaku najskor zajtra, tak sa budem snazit.
Hej a dokina vravela, ze strasne vela deti to teraz ma, ze to predtym take nebolo...rozmyslam cim to je 😕
inak ja robim zatial len na sale, ktovie co poviem potom ked ma daju na oddelenie 😝

mirka, to aj nasa, ked sa velmi unavi, spi hrozne 😒

mirka099
2. okt 2009

no baby ste to rozbehli... v reci studovanych 😕 vidno, ako si pisala dendi, ze ste od fachu 😉

mirustek1
2. okt 2009

mirka-zemiaky skoncili v kosi a hrniec som nemohla ani docistit,ale mozno ta maly prekvapi a bude pekne spat

,mne dnes Emka spala od 10hod do 13.30hod,tak uz pobede nechcela,uvidim ci nezacne uz len 1x denne

denduska-podla mna ked zajtra odoberies moc,uz to bude ta kultivacia prekryte ATB,aspon tak mi to tvrdili v nemocnici,lebo ja som stihla dat Emke doma 2 davky ATB,no som velmi zvedava,nechcem aby si vytrpela chudatko to co my,Mne vysvetlili,ze je to tym,ze maju plienky,aj tym ze su spinave aj od stolice a maju to hlavne dievcatka,lebo ze maju kratku mocovu ruru,tak sa tam rychlo dostane infekcia,aspon som to takto pochopila...ja laik,ked oni tak mudro hovoria,a ze moja Emka tymi teplotami predtym a zubkami mala asi oslabenu imunitu,tak to dostala

mirustek1
2. okt 2009

mirka-keby mne bol niekto predtym o tomto povedal,tak hned by ma napadlo,ze jej odoberiem moc a nebudem cakat

inak s tym babom,asi by som to nechala na nahodu a potom pomaly skusala a kedy bude,tak bude.....a ono rozhodne za teba

a cessy asi studuje matiku.....

monikat75
autor
2. okt 2009

ahojte, prišla som pozrieť, ktoré ste tu 😉 ja som tiež len sama s Marečkom, ktorý samozrejme spinká, manžel išiel hrať volejbal, lebo majú zajtra turnaj a Veronika je pri svokre, lebo prišla švagriná z Rakúska, tak si chce užiť maličkého bratrančeka Jakubka

monikat75
autor
2. okt 2009

ozaj zabudla som, prajem obidvom Emkám z celého srdca skoré uzdravenie 😅

monikat75
autor
2. okt 2009

zase ste zdrhli, keď ja som prišla, žeby som si skúsila písať sama so sebou 😒