Hľadám mamičku na písanie. Poklebetíme o deťoch?

monikat75
19. jan 2009

Ahojte, chcela by som si týmto spôsobom nájsť kamarátky na dopisovanie. Mám dve deti, 5-ročné dievčatko a skoro 6 - mesačného chlapčeka. Ak máte chuť si poklebetiť o deťoch ale samozrejme aj o všetkom možnom, tak neváhajte a odpíšte. Na vaše príspevky sa už teraz teším. 🙂 🙂 🙂

mirka099
30. nov 2009

bre rano dievcata 🙂
tak nam je uz lepsaie, kubko sice este pokaslieva, ale uz je ovela lepsie... este na dnes mame atb, tak neviem ci mame ist esze zajtra k dr, po nejaky sirupcek na ten kasel... uvidime ako bude zajtra

dendi, tak ako citam, vcera ste maly ozaj blby den... sa vam to nakopilo tie urazy.. chuda mala.. ako jej je? ako ste spinkali?

jeli to je super, ze spite co velkej posteli? a nepadate z nej v noci?

u nas nic nove, askura tto ze teraz som poriadsne chora ja, a nemam si ani ist kedy k dr, lebo som s kubikom sama... tak sa trapim bez liekov, ale kaslat na to, hlavne ze malemu je lepsie.. len ho dufam teraz nanovo nenakazim 😖

denduska
30. nov 2009

ahojte no dnes uz lepsie, mirka som rada ze aj vam...emmka spala, ja velmi nie..
no u manzela v nemocnici lezi mlada zena s chripkou a obojstrannym zapalom pluc na are..nevedia ci prasacia ci aka, aj tak je to jedno..ale...museli jej ukoncit tehotenstvo sekciou..bola v 20.tt 😔 ...normalne mi zacina lepit..

mirka099
30. nov 2009

dendi, to je velmi smutne 😔 urcite to bolo nevyhnutne, len ako laik nechapem preco? koli liekom? nemohla ho donosit?
ty ale teraz na taketo veci ani nemysli.. taktiez by si vobec nemala pozerat reflex a podobne relacie... este si daco privolas..mysliet treba len na pekne veci.. na tie nase "poslusne deturence" krasne, ktore aj ked nam zeru nervy, lubime ich ako kone, a bojime sa o ne od narodenia az kym neskoncime dakde v strarobe na cintri 😨

cessy
30. nov 2009

ahojte....
denduska tak to je teda sila, velmi smutne......tiez neviem preco, ci koli liekom a potom naslednym poskodenim distatka????? ☹

mirka tak kubikovi je uz lepsie???konecne, dost ste si teda uzili 🤐 😔

mirka099
30. nov 2009

cessy ako vravis.. viem ze su na svete maminky s naozaj chorymi detickami... a myslim ze vzdy ich budem obdivovoat ako to zvladaju, kde beru sillu... kubikovi je uz dobre, ale posledne dni , sa citim akoby mi ubrali rok zo zivota...len som cakala kedy mu uz bude lepsie, a dnes mu uz teda je, a to tak ze aj na ritusu dostal 😀
su to proste nase deticky,a to o com tu pisem chapu len maminky 😵

mirustek1
30. nov 2009

mirka-som rada ze je uz je lepsie, :- 🙂 len naozaj aby si to ty nepreniesla zas na neho,ale hadam ked bral lieky bude odolny 🙂

denduska-to je hrozne,ale ty na to nemysli,aj ked viem ze sa to moc neda 🙂 a Emmka je uz v pohode,tak super

ja som bola dobeda v meste,este som pokupila niake darceky a oblecenie Klarke a sebe som bola popozerat parfemy,no neviem sa rozhodnut este ktory si kupim na jeziska,poradne,co je take pekne,nechcem moc svieze,lebo take mam,nieco na zimu
🙂

ivet100
30. nov 2009

ahojte,mirka je dobre,ze dnes je Kubkovi uz lepsie a neda mi dodat aj moj nazor k tomu,ze si pisala denduske,aby teraz nepozerala reflex - uplne s tebou suhlasim, dokonca ja som to ani v tehotenstve nemohla pozeravat,lebo tam ukazuje len smutne pribehy a same chore a postihnute deti ☹

denduska,tak to ti poviem,tomu sa povie "blbec" den,aky si mala vcera a teda hlavne aky prezila vcera Emmka, snad sa dnes uz nic podobne nestane,ale pri takychto detickach,ktore radi objavuju vsetko nove sa to stava casto,teda myslim tie pady a narazy

denduska
30. nov 2009

joj baby tak ja reflex vobec nepozeram..za cely zivot som videla 2 krat..aj to som revala a ani som nebola tehotna....to nehrozi

mirustek mne doniesol muzik teraz z londyna hugo boss neviem ako sa vola ale je to take pomarancove, mne sa velmi paci ale asi to bude pre teba prilis svieze 😀
inak moja naj vonavka ostane britney spears curious..taka modra.. super super vonavka..a to je skor sladkaste 😵

ivet, no ved moj muz mal v detstve ADHD a vraj predispozicia na alergie a ADHD sa dedi spolu, alergie uz Emmka ma, takze uz vidim co ma caka ach boze moj...ale vcera som si citala temu o ADHD a ostala som znechutena z toho ake problemy su v skolke, a najma v skole...najma co sa tyka uciteliek... esteze mam svokru specialnu pedagogicku 😅

monikat75
autor
30. nov 2009

ahojte, ja som včera vôbec nestíhala sem prísť, doobeda som sa zaoberala prípravou obeda a poobede sme boli všetci na rodinnej oslave, môj starý otec oslavoval krásny vek 90. rokov, takže sme boli blahoželať 😉
mirka to je dobre, že už je Kubkovi lepšie, určite už celkom vyzdravie a neboj sa určite ho nenakazíš, ja si tiež myslím, že keď doberie ATB, tak hádam bude nejaký čas zase odolávať chorobám 🙂
denduska tak tomu sa povie že keď smola tak poriadna, čo sa týka toho včerajšieho dňa, čo si prežila s Emkou, ale aspoň, že dobre spinkala a že dnes sa máte lepšie 😅
u nás je dnes celkom pekne slnečno, hoci hlásali dážď, doobeda sme boli v Tescu ešte pokúpiť darčeky na Vianoce a aj deťom na Mikuláša a teraz sa manžel išiel prejsť s malým, lebo potom sa skôr unaví a lepšie zaspí a poobede ideme na návštevu ku svokrovcom
veru máte pravdu s tým reflexom, ja som tiež keď som bola tehotná to vôbec nemohla pozerať a teraz to tiež takmer vôbec nepozerám, lebo ja si to potom veľmi pripúšťam, ale na druhej strane ďakujem tam tomu hore, že mám zdravéééé detičky, myslím, že viac si ani nemôžem priať 🙂

denduska
30. nov 2009

monika, tak to uz je co povedat 90.rokov.krasne 😵 ja sa nebojim zeby som sa toho dozila...v dnesnom svete ani dochodku nedozijem 🙄

ja este nemam absolutne ziadne darceky...pojdeme asi niektory vikend do europy do BB a tam daco pokupime..i ked cez vikend je tam riadne husto a posledne co si prajem je ochoriet 😖

inak co sa tyka tej mamicky s chripkou - sekciu robili lebo prisla uz v sepse-otrave krvi 😔 a dnes zomrela 😔 😔 😔 mozno to ani nebola chripka, ale vraj hej 😔 preco nevinnym ludom sa take deje a vrahovia tu behaju medzi nami...? 😖 sorry, ma to trosku zobralo...

cessy
30. nov 2009

denduska 😨 to je hrozne ☹ ☹ ☹
normalne mi smutno zostalo ☹ ☹ ☹

mirka099
30. nov 2009

dendi... 😔 to je strasne...nespravodlive... boze, ked sa zamyslim ake problemy ma dnes trapili... nieje nic cennejsie ako to kes sme zdravi.

denduska
1. dec 2009

ahojte, no aby som to korunovala, vcere vecer mi este aj andulka zdochla ☹ uz som vedela ze coskoro to pride, lebo bola taka nijaka....tak aspon vianoc sa mohol dozit chudak operenec..este druha ostala, ta vyzera k svetu...dajake divne dni to su 😒

Emmka nespala celu noc. Sa mrvila, vytlacala ma...no hroza a rano sa rehli ze ako sme sa fajne vyspali 😠 😀

laurinkadanielka
1. dec 2009

ahojte no to je strašne čitala som to včera na internete dendi ale tam pisali že porodila cisarskym zdrave dieta v 32tt no aj my sme mali hroznu noc mala zaspala pred osmou za polhodinu sa prebudila a potom do pol jednej buntošila no hruza 😉

denduska
1. dec 2009

lauri, to asi nebola ta ista 😒 neviem preco to kosi tehotne 😠

mirka099
1. dec 2009

Ahojte.... dendi zas sa rozpravame o pochmurnych temach 😠
Preezrad nam radsej ako sa citis? Uz ti vidno brusko? Tesi sa Emmka na sestricku? Prezrad nam trosku obsirnejsie, ako sa citis, ved uz o chvilocku budes mat v perinke mala babatko 😵 😵 😵 😵 😵
A nejake foto bruska nemas???? 😉

mirustek1
1. dec 2009

denduska-tak to je hrozne,au mi ostalo hrozne,ja som velmi citliva na taketo veci ☹ hned si to vzdy premietnem na seba a moju rodinu a potom ani nespim....ja ked som bola tiez tehu a videla som co sa deje v nemocnici som to zle znasala 😀 ale podme mysliet radsej na pekne veci 🙂

tu dnes je otrasne a prsi,tak som sa putila do velkeho upratovania obyvacky,skrinky upratane,kvety sprchujem a to ich mam naozaj dost a velke,ledva som ich ponosila do vane,teraz odsuvam sedacku a ledva fucim.... 🙂

laurinkadanielka
1. dec 2009

dendi tato zomrela v banskej bystrici čo som o nej čitala

denduska
1. dec 2009

lauri no tak to nie je ta, tamto bola v martine 😉

mirka, no celkom dobre, vysadila som si aj tie lieky na srdce, zatial sa drzim, ale ked bude treba znovu si ich budem musiet dat...ale dufam ze nie. Emmka neviem ci sa tesi, ale bozkava mi brucho 😀 a vravi baba a ukazuje tam...predtym ju bila tak som jej vysvetlovala ze to nemoze, ze tam dnu je babo a odvtedy sa snazi to nerobit 😅 Jaj mam fotku, ale ja sa hanbim ju tu dat lebo to taka amaterska mobilom. Manzel sa tesi, ze ked este viac podrastiem, tak si ma nafoti svojim megafotakom, pri Emmke ho este nemal, a tam ma vselijake clony a filtre a objektivy tak to bude urcite pekne..a potom to tu dam 😉

mirustek som sa dobre nasmiala ze - podma mysliet na pekne veci. tu je dnes otrasne... 😀 😀 😀

inak ja som na smrt "zvyknuta", prvy den co som bola v praci, mi pred ocami umrel clovek, aj ked je to hrozne, ale da sa to nejakym sposobom nepripustat si, to len tato ze bola tehotna a rovnako ako ja...a vlastne v tom istom meste...no uz nic, take veci sa stavaju len my o nich nevieme - co je dobre 🙂

mirustek1
1. dec 2009

ahojte,uz vam drobci spia,???Emka sa uz naobedovala,a isla do postielky,zas si stiahla pancusky a uz vie aj rozopnut aj spaci vak 🙂 😉 no uvidim kedy zaspi 😉

ada11
1. dec 2009

ahojte maminy 😉

to je strašné, že sa také veci stávajú, bŕŕŕŕ.... ☹ až mám husiu kožu 😒

mirka, super, že je Kubkovi už lepšie a prajem nech čo najdlhšie odoláva všetkým chorobám 😉

denduska, ty myslí len na samé dobré veci 😉 volala som tomu imunológovi o výsledky, tak Anet má imunitu OK, len má dosť ťažkú sideropen. anémiu, takže aj zásoby Fe veľmi nízke, takže berie Maltofer - postupne zvyšujem, lebo sa musíme dostať na 2x10 kv., k tomu kázal Imunoglikán, lebo pri Nízkom Fe môže byť zvýšená chorobnosť. No a Maťka tiež imunitu ako-tak OK, ale prekonala EBV, čo ma dorazilo 😕 vôbec som ani nepomyslela, ale keď si to dám tak do súvisu, tak mi to sedí, len škoda, že sa na to neprišlo - brala aj ATB, lymf.uzliny mala zväčšené, chodila som dokine, že sa mi to nezdá, že má také uzliny veľké a bolestivé, ale ona, že to neva aj keď ATB liečbu už končila a výter bol neg. Mohla brať aspoň nejaké antivirotiká, ale čo už. Mala by to byť za ňou 😉 Nebola to mononukleóza ale prebehlo to pravdepodobne pod obrazom infektu DC 😉 ja si asi fakt budem musiieť zohnať Isoprinosine a pri teplote najskôr dať to a keď nezaberie do 3 dní, tak až potom ATB. Matke nikto neveri, len čo ma štve, že stále kašle. Nemala som už odvahu či jej brali krv aj na chlamýdie, mykoplazmy, ale o 2 týždne musím ešte zavolať o výsledky týkajúce sa alergie. 😉 To som ti napísala celú anamnézu 😀 Jéééj a gratulujem ku dievčatku /gratulovala by som aj ku chlapcovi 😉 /, je to super, ja mám dve princezničky a som maximálne spokojná, veľmi sa ľúbia - ani som si nemyslela, že to bude také super, lebo švagrinine deti sa moc nemusia 😕

ja si myslím, že tej "novej" chrípky je aj viac prípadov, veď sa nerozozná od sezónnej, len podľa odberu a to robia malému počtu ľudí s príznakmi chrípky 😉

denduska
1. dec 2009

adi vcera bolo v damskom magazine, ze sa vracia cierny kasel 😕 tak dufam ze ho matka nema chudera. ale ze sa to vycsinou len tak prejavuje - dlho kasel. nic ine. ja uz neviem co vam mam poradit, este snad ta alergia, no som zvedava co vam vyjde. no a este tie chlamydie...snad...boze vy ste hotova zahada!!

mirustek, no my sme sa este k pancuskam nedostali..zatial len k ponozkam. A dnes mi Emmka prvykrat povedala Papať 😵

mirustek1
1. dec 2009

ada a co je to EBV,?nic mi ta skratka nehovori,ale ty mas stale tiez nieco s tymi tvojimi babami,inak ja som tiez mavala casto kase a zapaly DC apriedusiek a vysli mi aj chlamidie a brali mi aj mykoplazmy a tie boli OK.
a ozaj ako sa dari v skole a co si pokupila skolacke na vianoce?ja uz mam ale este zhanam Bindeez,velmi to chce,nemate to nahodou???? 🙂

cessy
1. dec 2009

mirustek mne uz spi, idem docitat

ada11
1. dec 2009

mirustek, Maťke sme kúpili v Dráčiku jednu veľkú a jednu malú kresliacu súpravu, lebo ona stále kreslí a píše 😉 chcem jej kúpiť pyžamo a knižku, okrem toho som jej kúpila taký tunikový svetrík 😉 no dáme jej aj jedného mobíka 😀 EBV je taký vírus, ktorý vyvoláva mononukleózu 😉

denduska, nestraš, čierny kašeľ 😕 tak to by ma nenapadlo 😕

ada11
1. dec 2009

ja som zvedavá, či schvália a v akej podobe, tan nový zákon o RP, lebo mňa sa to dotýky dosť a neviem čo urobím potom s robotou 😝

denduska
1. dec 2009

adi, ale ked jej brali vyter asi by to nasli...sice na to asi treba nejaku specialnu kultivaciu...mozno

inak ja toho mojho muza zabijem...ta baba nezomrela, zije 😠 aj ked v kritickom stave. super ze cloveka uz dopredu odpisu, to je strasne klebetna nemocnica 🙄

mirustek1
1. dec 2009

denduska-tak hadam sa ta baba mozno z toho nejak zazrakom aj dostane

ada-teraz ty aj robis aj beries matersku?ja ani neviem co maju menit,viem len ze by nam mali asi zvysit matersku 🙂

cessy-ja som zabudla v spalni na komode flasu s mliekom,tak ju Emka povylievala do postielky ,na zem a na seba,a este sa aj pokakala,tak som prezliekla plachtu,poumyvala,a uz hadam zaspi 😉 😀

ada11
1. dec 2009

denduska, ona má ten kašľ skôr vlhký ako suchy, ale je pravda, že sa jej už menil viac razy. ja som chcela aby jej dali makrolidy ak by tam náhodou boli chlamýdie, ale eee, dali Augmentin na ten S. aureus, možno kebyže prvé ATB boli makrolidy, tak by bolo lepšie, ale to sú už len moje špekulácie - aj tak jej prvé ATB dala dokina naslepo bez výteru 😠

mirka099
1. dec 2009

mirustek, tebe Emmka casto kadejako pokrsti postielku 😀
adi dakujem 😵 zelanie je obojstranne 🙂
dendi to je mile.. tak na tie profi fotky som teda velmi zvedava 😅aj moj muz tuzi to takom fotaku, ale ja nemienim dat nas polrocny prijem na fotak 😅

no mne sa Kubik zobudil nejak skor a bez nalady 😖 idem mu dat papat.. ked uvidi ze mame paprikas, to len bude vyvadzat 😠