Hľadám mamičku na písanie. Poklebetíme o deťoch?

monikat75
19. jan 2009

Ahojte, chcela by som si týmto spôsobom nájsť kamarátky na dopisovanie. Mám dve deti, 5-ročné dievčatko a skoro 6 - mesačného chlapčeka. Ak máte chuť si poklebetiť o deťoch ale samozrejme aj o všetkom možnom, tak neváhajte a odpíšte. Na vaše príspevky sa už teraz teším. 🙂 🙂 🙂

mirka099
21. jan 2010

my sa akurat chystame kupovat novy fotak.. ja som to nacala..hovorim muzovi, ze nas uz zle foti, ze maju taky obycajny v nay-ku za 80 €.. no a uz mame vybraty za 250 € 🙄 ze uz ked, tak nech ma to, a to... dufam ze nakoniec sa vratime z 500 € manzelovou novou hrackou 🙄 🙄

denduska
21. jan 2010

ahojte, mirka priprav sa ze to nebude menej ako 500 😀 😀
ja som bola v praci, chcela som im oznamit ze odchadzam pomaly znova na matersku, ale nebol tam ani rpednosta ani primarka, inak som si pripadala ako idiot lebo cele oddelenie nam prestahovali a kym som to nasla musela som ist za kamaratkou na ine nech mi to zisti 😝

monikat75
autor
21. jan 2010

ahojte, denduska som rada, že ste obidve aj s maličkou v brušku v poriadku 😉 a aj Ajši že sa nepotvrdila tá diagnóza, iste ste veľmi radi 🙂
mirka aj môj manžel si vybral foťák, ale že vraj len za 145 eur, takže do leta naň musíme nejak našetriť, lebo keď sa podarí, by sme chceli ísť zase ku švagrovcom do Rakúska a spolu s nimi by sme išli do Talianska k moru na pár dní, lebo oni bývajú celkom blízko hraníc, tak by bola škoda to nevyužiť, no ale to je ešte ďaleká budúcnosť, ako sa hovorí, treba dožiť 🙂
a ozaj stále zabudnem sa vás spýtať, viem, že je to individuálne ale aké slová už rozprávajú vaši drobci - lebo môjmu sa veľmi nechce - on len mama, kaka, teta, tata, Veroniku volá na, na seba povie, že sa volá ma ale pritom aj mackov volá ma, a ešte sem tam sa mu podarí oco - ale s takým zvláštnym c, a ešte vie napodobniť zvuky zopár domácich zvieratiek a včera sa mu podarilo povedať akože čau - cau 😉
ivet a aďa vy ste sa nám už dávno neozvali, ako sa máte a čo máte nové, napíšte 😉

jeliska
21. jan 2010

ahojte 🙂
tak u nas prevladaju slova teda iba slovo mama a nic nejako sa eli zasekla a potom iba ta ba de ne to jej ide najlepsie 🤐
inak ikeu my ani nespominajte kupili sme komodu ale hned sme ju aj isli vratit 😖 vrchna deska bola poskodena tak nam vratili peniaze a teraz neviem ci mam kupit dalsiu alebo radsej skrinu pre malyxh, lenze nevim ci sa nam to aj zmesti do toho maleho bytu 😖 tak mozno pockame a ak sa budeme stahovat do toho vacsieho tak potom tam si kupime, no ale to je este vo hviezdach 😒

denduska
21. jan 2010

no emmka hovori mama tato dedo (to je babka aj dedo)..ked poviem ze ide babka, tak si da rucku k usku a ze Halo - lebo je zvyknuta ze moja mama stale len vola 😀 no a este vie cica ale to znie ako sisa, tiger je tg...moje brucho vola baba, samozrejme ajsu vola Aša. a presne maco je ma. a ked poviem ako sa vola tatik tak ze Tono ale niekedy z toho urobi Nono 😀 a ja som Dena alebo este lepsie Deňa - jak ciganka cista 😀 A este vie daj, tam, ham a take klasicke zvuky.

ale u nas na dedine je dievcatko, ktore este nemalo rok a pol a povedalo - Maminka ja nechcem kakat do plienocky, podme kakat na serblik. Uplne vazne, tak rozpravala uz vtedy, dlho som ju nevidela, tak teraz bohvie ako uz melie.... 😀

laurinkadanielka
21. jan 2010

ahojte aj my už rozpravame a skoro stale ale vetšinou len prve dve pismenka ale mama tata dedo baba povie pekne 🙂a hlavne ked si laška a povie mama papam neviem kedy sa my hu podari odnaučiť od cicika 🙂

mirka099
21. jan 2010

no my sa tiez este nechytame velmi rozpravat
vieme mama, oco, havo, starka je kaká, starky takisto kaká.maco je maco, vsetko co huci je bubu a co fuku je fufu 😀 vie este teta, baba.. a vie rak - vola ho hak... a vsetko ostatne je hanba 😀 hanba je jeho najcastejsie slovo 😀

baby kuknite si fb... dnes som sa naplakala.. satrihali sme jakubka 😢 ale je fesacisko z neho , ale nieje to uz moj kuceravy drobcek

mirka099
21. jan 2010

jaj a zabudla som... kamaratka z porodnice ma synceka co uz tri mesiace plynule rozprava (rovnako stary ako kubko) pekne, krasne zrozumitelne.aj cele basnicky u vie.. pripada mi to ako fantazmagoria 😅 sa tesim ked uz kubik bude rozpravat

co sa tyka fotaku... no vychytili sme sakra zlavu, + zlavu od kamarata zato ze je zamestnanec..vseho vsudy nas vysiel 250€... ale je to uz poloautomatika, poloprofesionalny, takze muz je spokojny 😅

mirustek1
21. jan 2010

mirka-tak to ste kupili super 🙂 mozte fotit,idem popozerat tie fotky 🙂

inak mne Emka hovori tiez len-mama,tata,baba,kaka,napodobni niektore zvieratka a este sem.tam nieco zopakuje,ale netrapim sa ,Klarka tiez do 2rokov nic nehovorila 🙂

mirka099
21. jan 2010

jaaaj baby..stale chodim kukat maleho ako spinka.. je tam uuplne ine dieta 😅 moj anjelik, dnes mal narocny den

denduska
21. jan 2010

ahojte, tak my zajtra odchadzame naspat domov ze KE...nechce sa mi balit a hlavne potom prat a zehlit... 🙄

dnes muzik robil gulas z diviaka mnaaaaaam asi som este nikdy nejedla taky dobry 😵

mirustek1
21. jan 2010

denduska-to balenie,pranie a ........poznam 🙂 ale vsade dobre,doma najlepsie,si potom vzdy poviem 🙂

mirka-je naozaj ako vymeneny,ale vlasky narastu 🙂

cessy
22. jan 2010

ahojte....
mirka to co????tie vlasky 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 teraz je uuuplne iny, ale stale krasnučky 😉 😅

mirustek1
22. jan 2010

ahoj cessy-maly buva??? 🙂 Emka ano,tak som sem skocila 🙂

cessy
22. jan 2010

mirustek skoda...ja som napisala a isla prec.... ☹ ano maly spinkal 🙂a spal dokonca 2,5 hod, takze som mala cas...
ale bola som na FB, mohla si ma ohlasit....mohli sme popisat 😒 ☹

ada11
22. jan 2010

ahojte maminy, zase som tu dlhšie nebola, tak som si prečítala len poslednú stranu 😉

Anet hovorí tiež také klasické slová : mama, mami, tata baba, dede, Ňaňa /akože Maťka/, havo, papa, daj, neni, papu /papuče/, koko /kocka, nimam koko /nemám kocku/. Inak Anet má laryngitítu, tak berie Atb, nemôžme ísť von a doma je to na nervy 😠

jeliska
22. jan 2010

ahojte
jeej adi ty aj zijes 😀 😀 😀 sme sa dlho nevideli 😀 😀 😀 resp. nepopisali
inak miri kubko je zlatucky 😵
ja sa dnes tesiiim , pride mi segra z tt a bude tu aj s malym do utorka tak super 😉 idem este neco poupratovat a nevim ci mam navarit 😅 muz isel kamosovi a povedal, ze ked pride tak spravi kura s ryzou tak pockam nanho 😎
eli sa mi tu hraje a maly spinka ten tusim iba spi a spi zlate to dieta 😀 😀 😀

mirustek1
22. jan 2010

ada-ahoj,ty mas smolu na tie choroby 😀

jeliska-keby niekedy aj moj muz nieco uvaril,ale on nic..... 😒

cessy-mne spala Emka az 3,5hod,tak som si aj porobila 🙂

denduska
22. jan 2010

ahojte, my sme dnes dosli konecne domov....inak sme ani nemuseli nikde zastavit, emmka prvu hodinku nadavala, dalsiu spala a tretiu celkom prezila v pohode, normalne ma prekvapila 😎

mirustek1
23. jan 2010

denduska-ona sa zmeni,aj nam Emka cele cesty plakavala a teraz uz pohoda 🙂

a kde ste vsetky???u nas je krasne slnecno,sme doma s Emkou same,nasi isli zas lyzovat,mne sa nechcelo,a teraz im zavidim,musia mat krasne pocasie 🙂

cessy
23. jan 2010

mirustek ahoj....
maleho uz mam hore, tak moc sa pisat neda....co porabate??pojdete aj von??
my sme aj doobeda boli a asi tak za pol hodinku pojdeme zas. sice je zima ale slniecko krasne svieti

mirustek1
23. jan 2010

ahoj cessy-mne este Emka spi,ale asi 3x plakala,nieco bude,od rana ma aj trochu sopliky,tak hadam to bude len to,tiez pojdeme trochu von,lebo dobeda sme boli len v meste,kupila som Klarke koberec pri postel,co si ona vybrala 🙂

cessy
23. jan 2010

mirustek mne spinkal zas 2,5 hod. tak som si aj nieco stihla porobit...
no aj ja sa chystam malemu do izbycky neaky kupit, aky motiv si vybrala klarka??

mirustek1
23. jan 2010

cesy-si tu? co davas malemu ked ma sopliky,lebo mne Emka este nemala 🙂

cessy
23. jan 2010

mirustek v podstate nic......lebo si nechce dat, reve pri tom ako sialeny, trha sebbou, tak ak by som chcela dat, tak nemam sancu.....davam mu len ked je muz doma a pomoze mi s nim.
davala som otrivin ale zda sa mi ze nasivin je lepsi..samozrejme pre deticky....taktiez vobec neodsavame 😒

cessy
23. jan 2010

som tu, len odbehujem k malemu, lebo papa jablko, aby mu nahodou nezabehlo 🙂

mirustek1
23. jan 2010

ja som chcela taky neutralny,ale ona si vybrala iny,skusim to najst a dat sem

cessy
23. jan 2010

jaaaj ja rozmyslam ze co....ja ze ten sprej do nosa 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 si sama emka vybrala 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

mirustek1
23. jan 2010

🙂 tak ta by si teda vybrala 🙂
ved uvidim,co bude,mozno to prejde aj same a ty davas ovocie papat ked sa ti zobudi,ci normalne jedlo,lebo ja jedlo,alebo jogurt a potom ovocie,hocikedy 🙂

cessy
23. jan 2010

mirustek ja davam vzdy jogurt......zvykol si tak nan ze ked ho vyberiem z postielky, prezleciem ho obujem, tak hned uteka k chladnicke a vykrikuje jo-go-jo-go-go-go, tak mu davam vzdy jogurt.
kedze staval dnes o druhej, tak jogurt ma za sebou a teraz som si ja krajala jablcko a kusok som mu dala...
tiez davam hoci kedy ovocko 😉