Hľadám mamičku na písanie. Poklebetíme o deťoch?

monikat75
19. jan 2009

Ahojte, chcela by som si týmto spôsobom nájsť kamarátky na dopisovanie. Mám dve deti, 5-ročné dievčatko a skoro 6 - mesačného chlapčeka. Ak máte chuť si poklebetiť o deťoch ale samozrejme aj o všetkom možnom, tak neváhajte a odpíšte. Na vaše príspevky sa už teraz teším. 🙂 🙂 🙂

mirustek1
4. feb 2010

ahojte,tak som stvrta 🙂
vcera som mala svokru,tak som tu nebola,a venovala som sa jej 🙂

s tymi detmi mate vsetky pravdu,aj mna vie Emka dobre vytocit,s nicim sa nehra,len somarinky vyvyadza 🙂

mirka099
4. feb 2010

babky keby ste dnes videli ako som sa sulala na malom Kubkovi..
on vzdy ked na neho pride kakanie ide sa skryt do kuta, nik ho nemoze videt a tam sa vykaka... dnes sme sa hrali v izbicke asi sa mu nechcelo utekat prec napriek tomu ze to na neho prislo... tak si rucickami prekryl oci a zacal tlacit 😀 😀 😀 si myslel ze ho nevidno 😀 😀 😀
tak taketo okamihy vymazu vsetky tie zle... laska moja mala 😵

mirustek1
4. feb 2010

mirka-tak som sa zasmialq aj ja 🙂 😉 to je zlate,ten ich maly rozumcek..... 🙂 inak aj Emka chodi kakat niekde do rohu a potom ukazuje na plienku a ze ka-ka. 😎

laurinkadanielka
4. feb 2010

ahojte no mne sa prave mala pokakala aj ona zvykne isť do kuta a povie že mama fuj a vypraznila my šufel s tatinovimi ponožkami a trenkami to je jej najvetšia zaluba no uspim hu a budem mať čo robiť 😉 😉

mirustek1
4. feb 2010

to aby sme sa nahodou nenudili,kym budu oni spinkat.......tak nam narobia robotu 🙂 😀
mne sa zacalo velmi driemat,idem si na chvilu asi lahnut,lebo potom ideme zas na tanecny.... 🙂

jeliska
4. feb 2010

jeeej tak ja az stvrta 😅 no nasa Eli ta je tiez riadne cislo , nevim ci ma take strasne obdobi alebo ci ja som taka spatna matka 😝 ked neni po nej tak sa hodi o zem no nastastie uz nie tak casto ako pred vanocami 😖 ale strasne mi leze to jej pistanie na nervy 🙄 🙄 🙄 🙄 davidko je take zlate dieta, furt len spinka nastastie 😉 😉 teraz zlomila lopatku nastastie stala iba 19 cz ale bola uplne nova no co uz

dendi drzim palce , aby ti druhe babo prespinkalo cely den ako moje 😵 😵 neviem si predstavit, keby bol davidko taky uplakany no asi by som sa zblaznila 😀 😀 😀 😀 staci mi ked ho niekedy trapia vetriky 😖

jeliska
4. feb 2010

no ja kym so to vsetko napisala tak si ma miurustek predbehla ja pisem s prestavkami a odbehovanim 😀 😀 😀

jeliska
4. feb 2010

no ja som si neotocila stranku a kukam, ze vy uz kolko mate popisane 😀 😀 😀 som ja ale brzda 😅
nasa elca tiez ako vase kaka do kuta a pride ze mami ba no dost neskoro ked uz je po funuse 😀 😀 😀 😀

jeliska
4. feb 2010

ideme tiez spinkat maly spi uz od 10,00a eli uz sa chystaaaaa

jeliska
4. feb 2010

no tak spat nejdeme ideme na tie kycle a dufame, ze eli zaspi po ceste v aute 😉 potom ideme ku kamoske tak sa majte krasne papapa

monikat75
autor
4. feb 2010

ahojte, tak ja som až šiesta, ja posledné dni ani nestíham sem nakuknúť, lebo od utorka mám doma aj Veroniku, má slabý zápal močových ciest, netuším kde zase prechladla, lebo ju obliekam fakt teplo, ale čo už, akurát, že nabudúci týždeň v piatok má v škôlke karneval, tak dúfam že dovtedy bude fit, lebo už aj kostým sme zajednali 😉
môj Marek síce nechodí kakať do kúta, ale tiež väčšinou príde za mnou a povie že kaka 😉 a on je tiež taký malý huncút, tiež sa na dobrom nezabaví, ale našťastie v poslednej dobe ho začali zaujímať aspoň plyšáky, musím mu ich všetky povyberať zo sieťky a on sa s nimi potom hrá tak, že si ich prekladá z jednej na druhú stranu 🙂 a najlepší sú keď sa hrajú spolu s Nikou, ona ho vie zabaviť 😉

monikat75
autor
4. feb 2010

a ešte sa chcem s vami poradiť, stále na to zabudnem, ja zatiaľ umývam malému zúbky len čistou vodou, ale viem, že existujú aj zubné pasty pre také malé detičky ale ja si neviem predstaviť, ako by mi Marek pochopil, že si má vypláchnuť ústa, dnes som to ráno skúšala a on mi čistú vodu prehltol a potom vypľul už len slinky 😝 vy to ako riešite?

denduska
4. feb 2010

mna vcera Emmka dozrala a zacala som na nu vrieskat na dvore, az moj muz vysiela a zacal on na mna ze co revem ako sibnuta..tak mu vravim ze ty na nu tiez kricis a on ze hej, ale ja len dnu a to nepocut na ulicu. No to je fakt rozdiel pre nu urcite 🙄 😅

monci, su aj pasticky pre take male deti ktore nemusia vyplut...ale ja umyvam len cistou vodou 😉

Inak Emmka tu vcera vecer dost dlho chodila bez plienky aj nocnik mala k dispozicii, potom sme sa kupali, vratili sme sa a zacala mraucat, videla cistu plienku na zemi a kricala toto toto, sadla si na nu a snazila sa zabalit 😅 😅 😅 a tiez mi je vtedy luto ze ved ona za nic nemoze a ja som na nu taka zla a ona je take krasne nevinne dietatko 😖 😖 😖

laurinkadanielka
4. feb 2010

moni ja mam detsku pastu lacalut a to je s jahodovou prichutou a tym čistim aj trošku spapa ale to že je pre take menšie deti ktore ešte nevedia si usta vyplachnuť

ada11
4. feb 2010

hlási sa druhá v poradí 😀

vy ste aké vzorné maminy, ja som vytiahla kefku pre Anet len predvčerom, ale ona si len pošúcha predné zúbky, respektíve peru 😕 ona mi vôbec nepustí do úst ani môj prst, nie to ešte kefku 😝 jednu stličku má totál žltu, predné zúbky má pekné, ale neviem či to nemá od železa, čo berie 😕
no a aj Anet chodí kakať do kúta, vybrala si najchladnejší roh nášho bytu, tak ju posielam, nech si nájde iný a väčšinou si nájde kút v rohovej sedačke 😀 ejjj...ale to potom cítiť, strašne smrdííí 😝

mirka, Kubko musel byť zlatý, veď jasnačka, že ho nebolo vidieť 😉

mirustek1
4. feb 2010

ahojte-ja mam elmex pre najmensie deticky a Emke tak velmi chuti,ze ona namiesto umyvania si len vytlaca na kefku a papa ju 🙂

ja cakam na mojho muza,isiel do susuedou,zas chce ist zajtra do Tatier,aby isiel na to konske polo,neviem ci ste to postrehli,ze to bude,a ja neviem co urobim,mne sa nechce ist na 3dni,zas balit veci, 😀

mirustek1
4. feb 2010

cessy-co je dnes s tebou,nebola si tu????????????????????? 🙂

cessy
4. feb 2010

ahojte....mirustek bola som, ael nepisala som......maly hned zacal pri mne nervacit, tak som zavrela pc a nic nenapisala 😒

denduska
4. feb 2010

ahojte, tak my sme sa dnes poobede boli sankovat, Emmka bola poobede taka unavena ze o siestej tu odpadavala a nakoniec teraz este ani zaspinkat nevedela...

mirustek, ja som pocula o tom pole, ale to sa tam idete pozerat ci sutazit? 😅 lebo to uz neviem podrobnosti o tom...

jaj drzte nam babule zajtra palce na ten odber, uz teraz mam zimomriavky 😖

mirka099
4. feb 2010

moni aj my mame detsku elmex..kubik umyvanie zubkov miluje, zacinali sme tak ze som si umyvala zuby pred nim a on to odkukal..asi po tyzdni ked si poumyval on, mi uz v pohode dovolil aby som mu umyla aj ja...
teraz je to tak, ze on si umyva, a potom to ja dokoncim 🙂

mirka099
5. feb 2010

haloo? dnes nikto?
mne kubik spi uz od 11- ako sa rano zobudil furt len mrncal... to zas bude dlhy den 😝

mirustek1
5. feb 2010

mirka-aj Emka bola dnes nieka protivna,len zle robila,tak sme isli von a uz spi 🙂

denduska-no ako ste dopadli na odberoch???a na to polo len pozerat,nie hrat 🙂

monikat75
autor
5. feb 2010

ahojte, denduska aj ja som na vás myslela, napíš ako dopadli Emke tie odbery, dúfam, že už v pohode 😉
mirustek teraz mi napadlo, ty si tiež z Prievidze ako ivet - videla si ju teraz niekedy, ja len, že sa tak dlho neozvala, dúfam, že je O.K.
ja som včera malého pri kúpaní poumývala mydlom na kľudný spánok, tak si predstavte, že sa budil oveľa viac krát ako inokedy, zvykne sa zobudiť na čajík raz alebo max. 2 x za noc a dnes v noci bol hore asi 5 krát, ale aspoň si pospal ráno do pol deviatej, lebo inak by som bola ako česi povedia vyřízená 😝
ďakujem vám za rady ohľadom tej zubnej pasty, vyskúšam kúpiť niektorú z nich a uvdíme, ak nebude chcieť, tak ostane pri čistení čistou vodou 🙂

cessy
5. feb 2010

ahojte, pridavam sa aj moj maly je dnes neaky iny...umrncany.... za vsetko sa rozplace.....poobede pojdeme von, tak dufam ze aspom tam bude kludny 😉
aj my pouzivame detsku zubnu pastu elmex 😵

jeliska
5. feb 2010

ahojte 🙂 tak my od rana mame frmot 😉 doobeda prisli mamicky s malymi detmi na modlitby, medzitym muz isiel na pohovor potom prisiel a hned k nam dosla aj majitelka s elektrikarom 🙂 a teraz nam tu vrtaju a robia ventilaciu kvoli tym plesniam co sme mali , hadam to pomoze 😅
poobede no skor na vecer pride k nam kamoska aj s muzom aj s malym a budu u nas spat takze super nabity den 😀 😀 😀 no uz ma aj volaju z jednej strany vrtanie a z druhej strany zbijanie 😀 😀 😀 😀 tak sa majte asi sa ozvem az v soboutu ked bude klud , teda mozno, lebo ideme zase na navstevu francuzom 😖 no dufam, ze muza uz zoberu niekam do prace, lebo je to na nervy s nim doma 😝 😝 😝 😝 😝 furt nejake akcie

jeliska
5. feb 2010

ozik dendus som na teba myslela na tych modlitbach aj na emku aj na babo tak hadam ste oki 😵 😵 😵 aj na vas ostane 😵 😵 😵 😵

denduska
5. feb 2010

ahojte tak my to mame za sebou...este sme rano boli na neurologii, lebo Emmka zle chodi, ale nastastie nie je to nic neurologicke, len zlozvyk 😠
no a ten odber..esteze ma nepustili dnu...dokina to robila na trikrat!!!! uz na prvy sa trafila, lenze Emmka tak zatala svaly, ze jej nic netieklo, tak skusila na druhej rucke, znova sa trafila a zase to iste... tak museli dole na chrbte rucky..kde to boli jak fras 😢 😢 😢 som plakala na chodbe..a moj muz dnu s nou....a potom isla a sama si umyvala zakrvavene rucky 😢 😢 😢 ale nastastie odobrali vsetko co chceli tak uz nemusime opakovat nic.

Hihi, ale neurologicka bola super...boli sme tam 15 sekund a uz ju odhadla - fiha ty vyzeras na dobre sidlo, nic dobre ti z ociek nepozera len sibalstvo 😀

Dakujem ze ste na nas mysleli 😉

monci to s tym mydlom bolo super 😀

ada11
5. feb 2010

jeliska, ty si riadne aktívna popri dvoch malých deťoch 😕 , no darmo si taká mladá 😉

denduska, prosím ťa nevieš dokedy treba zaočkovať MMR, rozpätie je medzi 15-18. mes., ale žial to nestíhame, lebo i keď Anet má výter negatívny, tak zase má trochu soplíky, ktoré jej asi zatekajú a z toho sem-tam zakašle, tak ju nedám očkovať 😉 nevadí ak sa to posunie ? tie soplíky má už 3. raz od januára, aj vlani keď jej išlo viac zúbkov naraz, tak soplila a statočne dlho a často 😠 napr. minule známej dokina povedala, že ak nestihne dieťa 3.hexu do cca 12 -13 mesiacov, tak sa musí očkovať odznova, to počujem prvý raz, pretože moja Maťka mala všetky očkovania totálne posunuté a moja dokina nič 😕

denduska
5. feb 2010

adi, to ze hexu treba este raz je totalna idiotina, my mame uz vyse roka(!!) po druhej a odvtedy nic, vobec nie je doockovana a imunolog nic nevravel o tom ze treba odznova - a to je velmi ockovaci, cize by urcite povedal, takze nech sa neda tym odbit, zbytocne zatazovat organizmus dietata a hexa je velka zataz, skoro nikde vo svete neockuju 6 chorob naraz, len tu nam nahucali ze 1 vpich miesto viacerych je setrnejsi a pritom je to blbost. Dokina chce na nej asi zarobit lebo cim viackrat ju pichne, tym viac bodov si moze vykazat a body= peniazky od poistovne. Svinstvo.
a MMR mozete posuvat dokedy chcete, v kalendari je do 18.mes ale v zakone je uvedene len ze najskor od 15. a horna hranica urcena nie je. To je asi najhorsie znasana vakcina vobec, a viem ze neurologovia si svoje deti davju mmr ockovat vo veku 2 rokov - asi vedia preco 😉

mirustek1
5. feb 2010

ahojte.ja som davala Emku ockovat asi len pred 2tyzdnami a dr.povedala,ze ked len trochu kasle,tak sa moze 😀

denduska-tak super ze mate uz za tym,no muselo to byt hrozne 😒 a aj mojej Emke hovoria,ze z tych velkych krasnych oci nic dobre nekuka,len same huncutstva 🙂 😉