Hľadám mamičku na písanie. Poklebetíme o deťoch?

monikat75
19. jan 2009

Ahojte, chcela by som si týmto spôsobom nájsť kamarátky na dopisovanie. Mám dve deti, 5-ročné dievčatko a skoro 6 - mesačného chlapčeka. Ak máte chuť si poklebetiť o deťoch ale samozrejme aj o všetkom možnom, tak neváhajte a odpíšte. Na vaše príspevky sa už teraz teším. 🙂 🙂 🙂

denduska
1. dec 2009

mirka, ved jemu ten fotak doniesol bratranec z irska za polovicnu cenu... tu by si to nemohol dovolit.

mirustek1
1. dec 2009

ahojte,kde ste vsetky,???? 🙂 mne uz deti spia a zaspal aj muzik tu pri telke 🙂 asi ho unavili obchody,vecer som ho nahovorila ist pobehat po obchodoch,tak dnes on nahanl Emku 🙂 a ja som si kludne mohla nakupita ja Klarke 🙂

ivet100
1. dec 2009

ahojte,mirustek uz si kupila Bindeez? Videla som to v letaku Dracika a maju to teraz v akcii po 13,99 EUR.Ja som to videla v reklame na Minimaxe a zdalo sa mi to velmi zaujimave. Aj mna by to bavilo hrat sa s koralkami.

ada,ja ta normalne obdivujem ako to vsetko zvladas, robotu a deti a este ked byvaju takto caste chore. Klobuk dole, skladam ti poklonu

mirustek1
1. dec 2009

ivet-ved aj Klarka to videla v reklame a tiez som bola v draciku,ale nemaju to,tak stale chodim ci to nedostali,dnes som tam volala a nic 😀

mirustek1
1. dec 2009

ivet a kedy mas tie skusky?

jeliska
1. dec 2009

ahojte 🙂
tak my uz vsetci spime teda okrem mna.Ja som sa nejako vyspala .Isla som si poobede lahnut spolu s detmi a spali sme az tri hodiny 😀 😀 Inak mame taku velku zeleznu staru postel tak na nej eli spava.Sme ju otocili, cize tam ma take zabradlie aby nevypadla.Zatial sa jej tam paci i ked ju stale uspavame tak, ze tam s nou v izbe musime byt, lebo inak by len plakala a nezaspala.Dnes som ju sice poobede nechala samu a zaspala a vecer sme to skusali s muzom a to tak revala chuda 10 minut a nakonec sa zobudil maly tak som isla k nej a potom bola spokojna a hned zaspinkala. 😵
inak ja este darceky ani nemam kupene , mam pre sestru, ale to tu nebudem pisat , lebo druha sestra chodi na konik tak,
aby si necitala 😀 😀 Manzel ten si vcera kupil zvlhcovac vzduchu takze to ma odo mna darcek, lebo ja som mu to chcela kupit na vianoce ,ale bol nedockavy 😀 😀 eli kupim asi odrazadlo spolu s helmou a sestrinmu malemu a neterkam tak to este neviem , je to vekova hranica rok a pol, dva a tri.Tak mi mozte poradit co take 😅
Takym vacsim detom sa lahsie vybera teda aspon podla mna, co myslite monika, ada a mirustek?

jeliska
1. dec 2009

mirustek a co je to ten bindeez?To 1-krat pocujem 😅
inak adi tiez ta obdivujem 😉 ja ani neviem co to je choroba, lebo nastastie my sme este ani raz neboli chore musim zaklopat klop klop 😀 😀
dendi ty len krasne mysli na krasne vecicicky 😵 😵

denduska
2. dec 2009

ahojte tak my sme zasa nespali 😠 Emmka sa posadila, sadla mi na hlavu, nieco blabotala...do polnoci...potom chvilu spala..potom zas nad ranom...a potom zas dve hodky spala..otras...ale neviem ci nebol spln nahodou 😕
ani ja neviem co je to bindeez 😅

mirustek1
2. dec 2009

bindeez koralky-to si ukladas podla sablony alebo podla fantazie koralky,potom to postriekas vodou a vznikne ti obrazok,ktory si mozes niekde nalepit alebo odlozit,je k tomu aj take pero pomocou ktoreho davas tie koralky,aspon tak som to ja pochopila,kedze mi to moja Klarka vysvetlila,ani ja som to doteraz nikdy o tom nepocula ale deti nas naucia 🙂 ju taketo veci s jemnou motorikou velmi bavia

denduska-tak ty to mas naozaj vesele s tou tvoju malou 😉 ta ti da zabrat 🙂 aspon cez den si trosku oddychni,ked bude spat,ak teda bude 🙂

denduska
2. dec 2009

jej to znie celkom fajn, to by aj mna bavilo 😅
inak Emmku som pred chvilou ulozila a teraz som pocula nejaky hrmot..a ona si sedi..tak znova som ju dala lazkat..zaspala...som zvedava dokedy....neviem co je taka nekludna...zeby tie zubky ocne ale ked si ich enchce dat pozriet 😠

monikat75
autor
2. dec 2009

ahojte, jeliska to sa ti len zdá, že väčším deťom sa lepšie vyberajú hračky, ja mám stále problém, že čo Nike kúpim, lebo ona má veľa hračiek a už mi niekedy fakt dochádza fantázia, ale pre také menšie deti by si mohla buď sadu riadikov na varenie alebo lekárksky kufrík, lebo keď bola Nika menšia tak vyšetrovala všetky bábiky ako doktorka 😝 alebo bábiku s príslušenstvom - s nočníkom, fľaštičkou, miskou na jedenie - ja by som skôr povedala že pre menšie deti je viac možností, Nika je už veľká, ju už také detské hry ako napr. kocky nebavia
a tiež má rada také hry kde sa rozvíja drobná motorika - máme doma samé puzle, skladačky a pod.

denduska tak možno sú to fakt u Emky zúbky, keď je taká mrzutá, snáď jej čoskoro vyjdú a bude lepšie 😉
Marekovi zase idú zadné stoličky - obe naraz a už tiež dosť dlho, tak zvykne byť tiež mrzutý hlavne v noci a dnes má tiež nejaký blbý deň - od 7.00 je hore a nechcel zaspať - strašne plakal a nevedela som ho uspokojiť tak som ho nechala teraz na chvíľu samého a už je tichúčko tak už asi konečne spinká 🙂

denduska
2. dec 2009

inak dnes je spln naozaj..

mirustek1
2. dec 2009

tak aj Emka uz spi asi od 12hod,tak rychlo este varim.... 🙂

monikat-naozaj je to tazke s tymi hrackami,ja tiez uz neviem co kupit,lebo mame vela hraciek,ale ked Klarka este stale ich chce

denduska-hadam dnes budete lepsie spat 🙂

cessy
2. dec 2009

denduska ani nehovor ze spln....muz zas bude putovat po celej posteli 🙄 ......

mirka099
2. dec 2009

pridavam sa ..ta het aj zo splnom 😠 😀 tak preto sa dnes zobudil uz o siestej??? 😨 my zvykneme hajat do osmej pol deviatej. 😕 😕 😕

denduska
2. dec 2009

no baby..asi nie je len spln ale aj mimoriadne zla konstelacia hviezd...Emmka dnes vecer spadla a roztala si cielko nad pravym obocim..myslela som ze bude treba sit..ale nastastie nie..len sme jej to stiahli leukoplastom...asi je najvyssi cas vratit sa domov...len do piatku vydrzat...chudatko moje...vyzera ako by ju tu tyrali..ale toto bola moja chyba lebo sa blaznila a povedala som jej nech sa zatoci..a ona sa potkla o vlastnu nozku a narazila o hranu skrine... 😖 😖
ale uz hajka len ja som myslela ze umriem

ivet100
2. dec 2009

ahojte,oj denduska,ta tvoja Emmka to je poriadny kaskader, tolko padov a odrenin, poviem ti to mas ako jedneho chalana 😉
s tym splnom si ani mna nepotesila,lebo ked je spl,tak maly sa vzdy velmi casto budi a vykrikuje zo sna a to sa inokedy v noci zobudi maximalne 1x, mam sa na co tesit
mirustek, skusky mam buducu stredu.

denduska
2. dec 2009

ivet no ona je poriadne sidlo, cisty ocino, ten padal kade mohol ked bol maly, ved mal aj dg. hyperaktivitu. Nastastie sa mu narodil po dvoch rokoch brat tak sa naucil zodpovednosti takze nepozornosti sa zbavil...akurat ta hyperaktivita mu ostala, lebo napriklad teraz doma dlazdi chodbicku 😅 tak som fakt zvedava co vyrastie z Emmky, ale snad ked budu dve tak sa vyhraju aj ked netusim ako ich ustriehnem...asi vsetky rohy a hrany obviazem obvazom 😀
juuuj drzim palce na skuskach 😉

mirka099
3. dec 2009

ahojte
dendi, veru mas ca so obracat pri malej... inac teraz su s kubikom aspon rovnaky... kubko ma nad lavym obocim asi 2 cm jazvu... roztal si to o roh skrine ked sa pochabil...

mozme nad nimi stat nonstop, aj tak sa dokalicia.. nam ostava len dufat ze detske tielko je natolko odolne, ze sa zo vsetkeho dostanu...
takze si to v ziadnom pripade nevycitaj... nestalo by sa to vtedy ale mozno o 10 minut neskor 😖

denduska
3. dec 2009

ahojte,
no mirka, tak si mozu ruky podat. Nedame ich dokopy? 😀

cessy, tak som sa nasmiala ze tvoj muz pri splne putuje..teraz to prave robila aj Emmka...nechapala som co jej je, zeby fakt ten spln?? musim nieco postudovat 😉

este sa chcem poradit, kupovali by ste v mojom pripade surodenecky kocik? Ked sa malinke narodi, Emmka bude mat 20 mesiacov. Jej hlboky kocik som predala cize nejaky kupit musim. Len ona sa v kociku vozit ozaj nechce, iba obcas vyjdeme s buginou tak ze sa vybeha a potom ju doveziem domov...ale zas ja sa s malym babenom nechystam hore dole, u nas na dedine sa ani neda kam, aj emmku som davala len do zahrady hajat, a aj u nasich mam dvor. Ale zas neviem potom co s tym...ked niekedy budeme musiet ist s oboma, kde dam velku ked bude strajkovat? ach joj... 😕 ci kupit ten skejtik?

mirustek1
3. dec 2009

denduska-tak to mas naozaj vesele sidielko,tolko urazov za kratky cas 🙂 neviem ako ti poradit s tym kociarom,ja casto pouzivam kociar,vlastne kazdy den,ale ja chodim aj do skoly,casto do mesta,aj ked idem vzdy autom,vozim si aj kociar,lebo s nim obeham rychlejsie,alr ked ti mala nechce sediet v kociari,no neviem,neviem ako casto niekde chodis,mozno ti lepsie poradi Jeliska,ta ma skusenosti cerstve 🙂

cessy
3. dec 2009

denduska tak tomu ver.....ked sme byvali u svokry tak tam na priamo do okna svietil,lebo malpodkrovnu izbu a on vazne jak kompas po posteli. ale aj mne to bolo neprijemne.no nieco natom asi bude

denduska a cos tymkocikom tiez neviem.my stalekocikpouzivame,neviem si ani predstavit, ze by sme isli do neakeho nakup. centra bez neho, ved maly by bol vsade.aleten skejtik vizera dobre, myslim ze to by bolo lepsie riesenie 😉

cessy
3. dec 2009

mirustek mala ti spinka,??od kedy??mne od 11:45 🙂

monikat75
autor
3. dec 2009

ahojte, denduska ja tiež skoro všade chodím s kočíkom, ale mne na rozdiel od tvojej Emky môj Marek v ňom chce byť, on je dokonca taký zaujatý keď je v kočíku, že sa mu nechce ani rozprávať ani sa usmievať, moja svokra je z toho nesťastná, že sa na ňu nikdy neusmeje keď je v kočíku 😉
mne už malý tiež začal len raz denne spávať, ale keby spal aspoň dlhšie, ale spinká len 1 a 1/2 hodiny a predtým spinkal 2x po hodine a pol, takže ledva stíham, čo to porobiť keď spí a keď je hore, tak musím byť stále v strehu, lebo je to tiež taký beťár, niekedy mám tiež pocit že je hyperaktívny, minule som mu len púšťala vodu do vane a on sa mi vyškriabal na detskú stoličku ktorú mám pri umývadle/ aby sa Nike lepšie umývali zúbky/ a stolička sa mu prevrátila pod nôžkami a v poslednej chvíli som ho stihla zachrániť pred pádom, už by sa určite riadne poudieral
denduska ja netuším čo je to ten skejtík idem si to dať do google 😝

jeliska
3. dec 2009

ahojte
tak dnes sme mali od rana frmot 😝 rano sme isli ku kamoske o 12,00 som bola u dr s elinou na ockovanie a o 14,00 sme mali ist s malym na nozicky, lenze manzel bol v zapche takze sme to odlozili na dalsi tyzden.Poobede som tu mala kamosku a teraz cakam muza co mal prist o 13,30 tak este len teraz prisiel ☹ to je strasne ked je Ph ucpata to aj 3
hodiny stoji a to neni v patek to byva horor 🙄
mirustek tak som o nieco mudrejsia
monika mozno mas pravdu ale vsade uz pisu ze od 3 rokov tak to sa mi zda super, vcera som kupila eliskinej sesternice taku super hru ,ale tiez uz ma 3 a pol takze to sa da.Tym mladsim neviem co .
dendi tak my ani nepotrebujeme kocik , lebo Eli tiez furt len sama a sama ale ked ju pustim tak si ide kade chce, takze som rada, ze ho mam .Inac by som asi furt nahanala Eli takto ju posadim a hotovo.I ked vystraja, ze tam nechce byt ale na dlhe cesty elektrickou alebo metrom tak to nedam dopustit.
Ja by som asi este byt tebou pockala a uvidis ci sa jej bude chciet chodit aj tak za 2-3 mesiace ,lebo teraz ju to moze bavit ale potom uz nemusi .Inak mam kamosku co ma trojrocneho a tiez si kupila surodenecky kocik ale on je strasne lenivy nikam nechce chodit pesi,a zase sesterka tak ta nekupovala nic a mala mala 20 mesiacov ked sa jej narodila druha.Lenze to byvaju na dedine a nikam nechodia 😅

mirka099
4. dec 2009

Ahojte
Maly prave dostal zachvat placu, furt reve ze mama mama ale za ten svet nevieme prist na to co chce 🙂 len uteka ku mne na ruky a mama mama 😅 hmm, tak takt sme zacali dnesny den 😉

denduska
4. dec 2009

ahojte tak mna dnes emmka jeduje, chodi a vresti asi sa nudi alebo co a strasne vystraja, nic nepomohlo, az som na nu zrevala nech je uz konecne ticho, a je 😀 nie som na seba hrda ale huura uz je klud 😅

mirustek1
4. dec 2009

mirka-to aj Emka zvykne len na ruky a nieco ukazuje a cokolvek jej podam hadze o zem,az po chvili sa niako ukludni a uz sa hra 🙂 tak hadam ho to prejde a uz je zdravi??????? 😉

ja uz varim polievku,pojdeme ku kamoske,moj muzik ide na viken d prec,Klarku si vezme svokra,tak budeme s Emkou same,keby si ju este niekto zobral.... 🙂 😉

mirustek1
4. dec 2009

denduska-dnes maju niaky blby den tie nase drobce,mne prave Emka povytlacala v kuchyni zubnu pastua este aj porozotierala,ani neviem kedy ju vytiahla..... 🙂

monikat75
autor
4. dec 2009

ahojte, my sme dnes všetci boli u nás v meste na také podujatie "Revúcke vianoce" a vrámci neho vystupovali detičky zo základných a materských škôl s básničkami, pesničkami a tančekmi a medzi nimi aj naša Veronika so spolužiakmi tak sme sa na ňu museli byť ako hrdí rodičia pozrieť, boli zlatí, sme si ich aj nakamerovali, aby sa aj ona mohla vidieť 😉
mirka aj my máme také dni, že malý len mrnká a stále neviem čo chce, a on to hlavne robí keď je v sedačke a papá, tak stále musí niečo mať v rúčke inak ani pusu neotvorí, najhoršie je keď začne ukazovať na linku a tam kadečo porazkladané a on len hmmm hmmmm a ja netuším čo vlastne z toho mu mám dať, a už niekedy ma tak vytočí, lebo mu podám aj 10 vecí a on stále mrnčí, tak som už tiež skríkla, tak sa zamračil, aj slzičku vyronil ale už bolo dobre 😉 beťári sú tí naši drobci, veru tak... 😅