Hľadám mamičku na písanie. Poklebetíme o deťoch?

monikat75
19. jan 2009

Ahojte, chcela by som si týmto spôsobom nájsť kamarátky na dopisovanie. Mám dve deti, 5-ročné dievčatko a skoro 6 - mesačného chlapčeka. Ak máte chuť si poklebetiť o deťoch ale samozrejme aj o všetkom možnom, tak neváhajte a odpíšte. Na vaše príspevky sa už teraz teším. 🙂 🙂 🙂

mirka099
20. nov 2009

juj, chudacik maly... a to co, ste chori?
ja uz musim, odpved si precitam vecer... ahooj

cessy
20. nov 2009

ok, tak hadam sa tu vecer aj stretneme. maly ma len sopliky, inak nic ine... 😉

monikat75
autor
20. nov 2009

ahojte, ivet ozvi sa ako dopadli včera tie skúšky z vodičáku? už to máš dúfam úspešne za sebou 😉
jeli pekné fotky, malý je zlatučký a fakt mu tá hnedá veľmi pristane, aj ten kočík je pekný 🙂 a tá Eliška sa podľa mňa veľmi podobá na tvojho manžela,teda neviem, čo hovoria ostatní ale mne sa tak zdá 🙂
denduska tak to je super, že máš takého manžela, že ti všetko pekne pomenil doma, kým si bola u rodičov, určite ťa príjemne prekvapil 😅

ivet100
20. nov 2009

ahojte,kocne som sa dostala k pisaniu. Tak co sa tyka vodicaku, testy som spravila ale jazdu budem opakovat,lebo som na cvicaku trochu suchla jednu tycku a samozrejme mi to neuznali. Skoda,mohli trochu prizmurit ocko,alebo sa tvarit,ze to nevideli 😉
citala som,ze ste rozoberali odstavovanie deti od kojenia. cessy ja som kojila Tobiaska do 17 mesiacov,ale len v noci,to uz bol zavisly a hladal ma stale. A musim povedat,ze maly este aj teraz hocikedy,ked nemoze vecer zaspat,tak si pyta cicik,on nechce mlieko,aj tak ho uz nemam,ale chce si ho podudlat,je to smiesne,lebo je uz dost velky ale ja mu ho hocikedy dam, trva to tak 2minutky, on je spokojny a mne to zatial nevadi. Ale v noci sa uz nebudi
denduska,to mas doma poklad, myslim tym tvojho muza,ked sa takto stara

ivet100
20. nov 2009

mirustek, v Takku som bola aj ja na nakupe, kupila som malemu tricka a sebe rifle

cessy
20. nov 2009

ahoj ivet, ze aj napises. uz sme boli zvedave. no skoda ze ti to nedali.....ale neboj na buduce das vacsi pozor a uz ho dostanes.
jej to je zlate.....aj moj cez noc len dudkal a netahal, preto som sa na to dala, ale rano a vecer stale kojime 😵

mirka099
20. nov 2009

ahoj cessy tu si? ako malicky? buva pekne?
ivet tak teda aspon polovicu uz mas za sebou, aj to je daco 😉 este jeden den nervov a mas to za sebou 🙂

mirka099
20. nov 2009

😢 tak si mi usla..
konecne som nasla knihu co chem kupit muzovi k narodkam.. uz som si myslela ze ju nezohnam...tentoraz sa oplatilo snorit po nete 😵 😵
idem si ja teda citat..

bru

denduska
21. nov 2009

ahojte, tak my sme dnes same....Emmka je dajaka vyhukana co tu nebola 10 dni, ku kazdemu sa boji...trva jej kym sa osmeli 😒 a to v KE robila randal 😅 dufam ze sa spamata chudatko aj ekd v utorok zasa ideme prec 😒

cessy, dufam sopliky vam prejdu....

mirka no, aj ked on je niekedy az prilis workoholicky...a potom ma to hneva..ale teraz ma fakt dostal

ada11
21. nov 2009

ahojte bambuľky 😉

tak mi nemáme nič dobrého nové...bola som s Anet v nemocnici - v nedeľu večer začala vracať, tak sme išli na pohotovosť a aj si nás tam nechali a v pondelok mala už aj hnačky, takže dehydratácia ako vyšitá aj popri infúznej liečbe, 3 dni som ju len kojila, fakt len MM pila. no a teraz papá len tak 30 % z oho čo pred tým, nejaká je rozhodená a bude sa dávať dlho dokopy ☹ zistili jej aj anémiu, takže tak, ešte ideme na odbery, ja jej musím ododbrať stolicu na mikráčku a ana parazity...chúďa taká je dopichaná, nemohli jej zaviesť Chiraflexku /ohybnú ihlu/, tak ju pichali na niekoľko razy 😠 ☹ no a aby toho nebolo málo, tak Maťka začala horúčkovať popri užívaní ATB, ja v nemocke, Maťka chorá doma, takže normálne sa nám darí, teraz je pre istotu mamina v nemocnici a ocino leží s chrípkou. ja neviem prečo sa nám takto nedarí ☹ normálne som z toho už unavená a smutná /tak som sa narevala v tej nemocke, že až...ja som taká slabá ☹ / medzitým som grcala aj ja a mužovi bolo blbo a nič nejedol 2 dni/ v pondelok idem ešte s Maťkou na odbery, lebo stále kašle - od 3.10. takže sa nenudíme.....

cessy, snáď je už malinkému lepšie 😉

už aj máte niečo kúpané na Ježiška? nikto ste si neobjednávali oblečko z bess ?

jeliska, všetko najlepšie malinkému k 1. mesiačiku 😉

denduska
21. nov 2009

adiiiii ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹
a co vysledky z imunologie..nemate??? 😕

monikat75
autor
21. nov 2009

ahojte, ivet tak držím palce na tú opravnú jazdu, tá už určite vyjde 😉
adi tak to je fakt smutné, že obe dievčatká máš také choré ☹ a že ste dokonca boli s Anetkou v nemocnici, veru verím ti, že si si aj poplakala, máš to ťažké, veď odkedy si píšeme na tejto stránke - od januára t. r. tak u vás sa to fakt s tými chorobami nejak nechce zastaviť 😒 ja už vám fakt zo srdiečka prajem, nech už vám raz prevždy dajú tie choroby pokoj a nech ste už konečne zdraví 😉

cessy
21. nov 2009

adi no to sa vam teda dari, dufam ze vyzdraviete a dlho dlho sa na vas nenalepi lebo choroby a tazkosti uz mate vycerpane aj na tento aj na najblizsie roky ☹ 😉

moja svagrina ovjednavala z bess ale nebola spokojna. objednala malej neaky cerveny overal so snehuliakom, oprala a stale to pustalo. nam objednala to iste v bielom a to je v pohode. je to taka hrubsia bavlna.
ja objednavam obcas s mamimo. skus aj tam pozriet 😉

moni ty este kojis???neako som to asi prehliadla 😕

denduska
21. nov 2009

ahojte, pada nam net 😠 pise ze je pripojeny a neni 😠

adi ja si myslim ze tam bude nejaka, ako sa vravi v mudrej literature underlying cause, teda pricina, nieco za tym, co to vsetko vysvetli, ved Anet je furt chora, ja zvyknem pozerat na Spektre Mystery diagnosis ci ako sa to vola, a tam boli take deti, ze furt chore, trapili sa roky, jednemu nakoniec zistili tazky kombinovany imunodeficit, co je vrodene, druhemu Crohnovu chorobu atd atd...ale co je podstatne su v liecbe a ziju uplne normalny zivot, len to treba hladat, lebo to nie je mozne, mna by to strasne stvalo a verim ze teba tiez... 😖

ja som objednavala cez mamimo tricko muzovi tmavomodre a je velmi dobre..sice aj drahe bolo kus...

ada11
21. nov 2009

denduska, ešte nemáme výsledky z imunológie - Anet brala ATB 2 razy, ale chorá bez ATB bola ďalšie 2 razy, teraz tá gastroeneritída, 5 razy sople, ale čo má dosť štve je ten ekzémik na líčkach, hlavne preto som išla tomu imunológovi...tento týždeň budem volať o výsledky, som zvedavá, možno aj alergia na bielkovinu KM bude pozitívna, uvidíme, dám vedieť. Maťke zmenil Aerius na Cezeru, dnes som kúpila ďalší sirup proti kašlu, ale len skorocelový, lebo ani tie "chemické" nepomohli 😉
ináč ďakujeme za priania týkajúce sa uzdravenia 😉 kebyže sú aj vyslyšané 😉

mirka099
22. nov 2009

ahojte, tak my sme si dnes zase dlhsie pospali.. 🙂 poobede sa chystame na blahozelat starkej...

adka,tak vas to peklne postihlo celu rodinku... dufam ze cesy mala pravdu, a ze tie choroby si uz naozaj vycerpate na xy rokov dopredu. a ze uz budu len zdrave, budu ti robit radost, a ty si konecne oddychnes.

a ako nedelujete babky?

jeliska
22. nov 2009

ahojte 😉
adi aj mna mrzi , ze taketo choroby vas trapia 😠 😠 😠 my sme nastastie zdravi ,dufam, ze to nezakriknem 😅
tato noc bola strasna, maly od vecera nie a nie zaspat a zaspal az okolo polnoci 😖 zatial sme sa s manzelom pohadali ale rano uz sme sa aj udobrili 😀 este so mnou tocia hormony ostosest.Manzel , ze este mam narok v sestinedeli, potom ma uz nebude tolerovat 😀 😀 nakonec som maleho nechala spat s nami tak sme vsetsi styria spali az do 8,00 . 😉 a teraz maly este furt spinka 🙂
na obed ideme ku kamosom pomoct im stahovat byt .Teda muz ide a ja budem s kamoskou na nich pozerat a komandovat 😀

mirka099
22. nov 2009

jeli tak to mas super zariadene.. to komandovanie manzela, aj to spatie v posteli.. ze 4 v jednom 😀 ono by to tak malo byt, ze spravna rodina by sa mala zmestit do jednej postele... my tiez tak lenosime (spat nespime, kubko spava vylucne sam v postielke) takze lenosime tiez styria, aj so psom 😀

mirka099
22. nov 2009

baby ...... prave som dovysavala... maly bol sam v izbe.. nechala som otvorenu skartovacku, a on cely je obsah vysypal po celej izbe.. vyzeralo to u nas ako po navsteve perinbaby 😀 ... mala som ho vyvadit, ale zmohla som sa len na smiech 😀 😅

denduska
22. nov 2009

adi, mne vravela imunologicka, ze hlavne u malych deti je kopa alergii nonIgE..cize z krvi nic nevyjde, ze to zistis jedine dietou...my sme ju skusali vtedy ale u nas nepomohla..inak vylucit vsetko mliecne je dost fuska, ked kojis znamena to ze ju musis aj ty dodrziavat a mlieko je vsade 😖 ani kusok cokoladky 😅 ...kazdopadne Emmka mlieko ako take odmieta, zje syr a tvaroh a jogurt ale mlieko ani kravske nevypije, ani jej nenukam. Tak ked sa vyzdravie, skuste to, ci jej to nepomoze, inak to moze byt x milion veci..ekzemy su nevyspytalne 😒

jeli, no to aj ja cakam ako sa budeme hadat 😖 pri Emmke sme sa strasne hadali, tak co bude s dvoma 😅

monikat75
autor
22. nov 2009

ahojte žienky, mne dnes malý huncút sa zobudil ráno o siedmej a zaspinkal len pred chvíľou a 12.30, takže to vyzerá tak, že už možno bude spávať len raz, lebo inokedy ide doobedu spať už po 3 hodinách, uvidíme, čo z toho bude
cessy ja už nekojím, kojila som 13 mesiacov a pár dní, ale aj to ku koncu už len večer pred spaním, a potom som prestala, lebo mu už moje mliečko zrejme nestačilo, stále po kojení ešte vypil 240 ml mliečka, čiže to už bolo asi len zo zvyku
mirka tak malý je šikovný, keď ti takto "upratal", takže si mohla vysávať zase 😉 inak mirka môj Marek tiež spinká zásadne len vo svojej postieľke, on ani na našej posteli vôbec nechce spať, som to niekedy aj skúšala, či nezaspí skôr, ale on sa hneď postaví a nad posteľou máme hneď vypínač, tak sa s ním hrá a zapína a vypína svetlo a veľký úsmev pri tom, čiže už to ani neskúšam, keďže tak pekne spí v postieľke

mirustek1
22. nov 2009

ahojte-som tu len na skok,takze som vas rychlo precitala
ivet-vela stastia na tu jazdu,neboj....

ada-to ma mrzi s tymi tvojimi detickami,ale hadam uz bude lepsie,drzim palce

denduska-no vidim ze mas sikovneho muzika,ale mna by asi siblo,keby moj kupil nieco do bytu bez mna,lebo ja stale nieco vymyslam a keby sa mi to nepacilo,aj dnes som bola v ASKU a doniesla som si 3 druhy stoliciek a rozhodujem ktore kupim,lebo chcem nove

ozaj,piatok sme mali dobre vysledky mocu....................hura 🙂 ,tak uz neberie ATB,ale utorok musim zas odobrat moc,tak sa natrapime,ale hadam budu dobre vysledky 😉

denduska
23. nov 2009

ahojte, tak my mame uprsane rano, Emmka v noci plackala, to sa uz davno nestalo....ale potom sme spali do stvrt na 9 😀
Tak my budeme dnes prat, pratat, zajtra zas cestujeme 😝

laurinkadanielka
23. nov 2009

ahojte denduska aj my sme mali uplakanu noc a ties potom spala do pol 9 😉 aj u nas prši dnes budeme len nutri čušať 😉

mirustek1
23. nov 2009

ahojte-aj tu prsi,tak sme doma,mali sme kamosku s malym na navsteve a Emka sa stale po nom vesala,stiskala,bozkavala a jemu sa to nepacilo 😉 a my sme spali dobre-klop-klop 😉

laurinkadanielka
23. nov 2009

mirustek to aj moja rada robi a mame tu suseda o 3 mesiace mladši a ten sa jej boji nelubi sa mu to 😉 a laurinka ho tak stiska ledva ho občiahne 😉

monikat75
autor
23. nov 2009

ahojte 😉 aj u nás už prší, zrána to vyzeralo celkom sľubne, aj slniečko na chvíľu vykuklo ale už po ňom ani stopy ☹
my dneska s manželom slávime 7. výročie našej svadby, tak som včera - v predstihu od neho dostala krásnu kyticu červených ružičiek - presne 7 aby to bolo symbolické, tak ma tak milo prekvapil, že nezabudol 🙂
mirustek tak to je super, že konečne ti má Emka v poriadku tie výsledky moču, snáď sa už celkom uzdraví 😉
prajem vám pekný deň 😉

mirustek1
23. nov 2009

monikat-tak vsetko najlepsie k vyrociu,my sme uz mali 8 rokov,ale to ubehlo..... 😉

laurinkadanielka-Emka ho tak stiska,ze on az pada na zem,co len z nej bude???? 🙂 takto chalanov nahanat 🙂

ivet100
23. nov 2009

ahojte,ako sa to dobre cita,ze spite s detickami aj do pol deviatej. Tobiasko pre istotu bol dnes hore od 5,30 hod., ale nejeden krat sa stane,ze vstava uz od 6 hod., nastastie ma nechava este driemat v posteli a on sa hra, ale nie je to uz taky spanok.Ale je pravda,ze on vecer zaspava tak do 19,30 hod.,takze asi nepotrebuje tak dlho spat

mirustek, to je super,ze ste mali dobre vysledky mocu, ja verim,ze to tak uz ostane
dnes je take divne pocasie, ani ked bola hmla to nebolo az take super,ale mne to vyhovovalo viac

laurinkadanielka
23. nov 2009

no veru aj ta naša by len chalanov nahanala a to su ešte špunti čo budeme hovoriť ked budu velke slečny 😉 u nas sa ukazalo slniečko tak pojdeme von ked sa vybuva ale nejako sa nechce buvať