Hľadám mamičku na písanie. Poklebetíme o deťoch?

monikat75
19. jan 2009

Ahojte, chcela by som si týmto spôsobom nájsť kamarátky na dopisovanie. Mám dve deti, 5-ročné dievčatko a skoro 6 - mesačného chlapčeka. Ak máte chuť si poklebetiť o deťoch ale samozrejme aj o všetkom možnom, tak neváhajte a odpíšte. Na vaše príspevky sa už teraz teším. 🙂 🙂 🙂

denduska
2. okt 2009

mirustek, no ved ja viem ze je to uz asi nanic zajtra odoberat, ale my sme 30km od nemocnice, takze tu je to take drsne u nas... 😒 ja dufam ze sa to vcas podchytilo a infuzie nebude treba, lebo to je jasne ze by sme museli do spitalu 😝 do nedele ak bude mat take vysoke horucky tak nastupujeme ☹ ale dnes vecer vyzerala ovela viac k svetu nez doteraz tak sa len modlim nech je to OK.
ja som sa vzdy snazila ju casto prebalovat, plienky-neplienky a ked sa pokakala tak okamzite sprcha, to sa ani inac nedalo pri tom mnozstve co ona nalozi 😅 tak neviem co viac mam spravit pre tu hygienu 😕

mirka, no studovana..ale napriklad sek vypisat neviem a to nie je vtip 🤐

ivet100
2. okt 2009

ahojte,vidim,ze mirustek a denduska mate naozaj problemy,teda lepsie povedane vase deticky, mne Tobiasko este nebol takto chory,ale ked mal 2 mesiace,tak mu 2x sprechodnovali slzne kanaliky a ked som videla ako tam place,teda nebolo mi vsetko jedno. Tym som chcela povedat,ze si deti musia vela vytrpiet,ale su silne,tak zelam aj vam skore vyzdravenie

monika,myslim,ze ty si raz spominala,ze si musela kupit Marekovi mliecko 2 a bala si sa ci ho dostatocne zasyti. Ja si myslim,ze urcite ano, tie mlieka su takmer rovnake,len niektore vitaminy a latky tam davaju v roznych mnozstvach podla potreby dietata v danom veku. Ja kupujem doteraz Tobiaskovi mlieko Babylove 2, lebo 3 je velmi husta a je ako kasa a to sa nedalo pit. a maly prespi celu noc. Tak sa nemusis bat,ze mliecko bude slabsie. Teda podla mojho nazoru

ivet100
2. okt 2009

boze,to som sa rozpisala a to som chcela napisat len par riadkov 🙄

monikat75
autor
2. okt 2009

veď ivet aj ja som si to ohľadom tých UM myslela, ale keď ten môj malý hladosť, napr. aj dnes večer sa poriadne nenapapal, zjedol len pol banána, a celkovo dnes ani obed poriadne nespapal, potom vypil 180 ml mlieka - asi o 18.45 a už pred chvíľou zase spustil veľký rev a vypil zase 180 ml, ale to zvykne každý večer sa ešte raz doraziť mliečkom a potom už zvykne spať do rána, dúfam, že aj dnes tomu tak bude

mirustek1
2. okt 2009

vidim,ze dne su vsetci chlapi niaky rozbehani a vacsinou sme same

aj mne pije Emka mlieko2 a prespi celu noc,podla mna to uz nieje o hlade,ale o zvyku papat v noci.

monikat75
autor
2. okt 2009

wav, zase preklep - že hladosť - chcela som že hladoš

mirka099
2. okt 2009

ivet, uz som pocula vela chvaly na tie dm mlieka? naozaj su take dobre? mne maly UM odmieta, skusala som uz bebu, sunar, hami, nutrilon.. zeby som este aj toto? je to sytejsie ako kravske? ak aj nie, asi je vhodnejsie, ale co mam robit ked mi ho nechce?

monikat75
autor
2. okt 2009

mirustek asi máš pravdu, ale keď ja ho inak neviem upokojiť, veľakrát skúšam mu dať dudku a chvíľu počkať, potom zase ale nakoniec aj tak tak reve, že by zobudil aj Veroniku, takže mu dám tú fľašu a je kľud, mne sa Veronika budila do 2,5 roka v noci a pýtala si mliečko

mirka099
2. okt 2009

veru mirustek...aj moj prave odisiel do nocnej 😒

monikat75
autor
2. okt 2009

ozaj ivet a čo stojí to Babylove 2 a koľko gramová je krabica, síce u nás nemáme DM drogeriu ale kúpila by som si niekde vo väčšom meste

mirustek1
2. okt 2009

mirka vyskusaj,mne tiez nechcela Emka ziadne,ale toto DM zacala,sice po troske a zvykla si,

monikat-mne vypije vecer max.150ml,aj nie vzdy,tak to je naozaj poriadny hlados

mirka099
2. okt 2009

moni, som na tom presne rovnako.kubko ako teraz v noci nespava, len place a place, jedine co ho uspi je kakauko.. a tak mu robim niekedy aj dvakrat za noc, inac by sme vobec nespali.. aj ja sa bojim ze si navykne na papanie, a potom sa uz bude budit len koli tomu

monikat75
autor
2. okt 2009

veru mirustek, veď to aj je riadny pucko, hlavne v líčkach, mne sa to ani tak nezdá, lebo ho vidím stále, ale keď vidím potom fotky, tak žasnem, keď vidím tie líca 😕

mirustek1
2. okt 2009

mirka a ked mu ponuknes len cajik,to asi neuspejes,co?oklamat sa neda

mirka099
2. okt 2009

mne vypije 300 ml kazdy vecer (vynimka je ak ma sytu veceru) a potom v noci este raz alebo ked je zle aj dva razy po 300 ml... tak to vyjde niekedy aj skoro na liter... fuuuuha, a ja ze preco su tie plienky tazke jak delo 😀

mirka099
2. okt 2009

mirustek nie, hodi mi ju do ksichtu 😀 v lepsom pripade iba odlozi a reve dalej 😀 😀 😀

mirustek1
2. okt 2009

mirka-pane boze,to teda strasne vela spapa,a cez den ostatne pekne papa?ci si nerobi zasoby v noci

mirka099
2. okt 2009

tak normalne, ranajky, obed, olovrant, vecera... ja neviem, ja uz pre neho mliecko nepovazujem za jedlo 😅

monikat75
autor
2. okt 2009

mirka, teda, to tvoj Jakubko prekonáva aj môjho Mareka v množstve mlieka
a inak s tou fľašou čaju spraví aj môj malý to isté čo tvoj 😝

mirka099
2. okt 2009

nooo. najlepsie je ze cely nazhaveny zacne z chuti pit, a ked mu dojde ze som ho oklamala, strasne sa vie nastvat 😀

mirustek1
2. okt 2009

baby -tie deti si s nami robia co chcu....ale su zlate,najlepsie je ked vie ze robi zle a bude sa mi pozerat do oci a spravi to aj tak

monikat75
autor
2. okt 2009

mirustek to poznám, môj malý presne tak isto, najnovšie hlavne s tými našimi žalúziami - ťahá tam tie siloni a tie guľôčky na vyťahovanie - pozrie na mňa tak huncútsky vie že to nesmie, ale aj tak si nedá pokoj, darmo skríknem alebo ho capnem trošku po rúčke, že no-no, on aj tak provokuje 😀

mirka099
2. okt 2009

no presne... ani nema zmysel mu nieco zakazovat.. len mu ukazujem co mi vadi a cim ma vie nastvat 😀 zacnem ho asi za zlobu chvalit, hned bude poslusny 😀

monikat75
autor
2. okt 2009

a pritom múdre knižky píšu, že dieťa už v 13.tich mesiacoch vie rozoznať, keď sa mu povie, čo nesmie ale aj tak to ešte neplatí na 100 % 😵

monikat75
autor
2. okt 2009

mirka pozerám, že si aj v nočných sovách, obdivujem ťa, že to vieš vydržať tu byť tak dlho do noci a potom ráno vôbec nie si unavená?

mirka099
2. okt 2009

mudre knizky 🙄 ale tie su na nase premudrele sikovne deturence prikratke 😀
ale naozaj, ja dost citam, mama a ja, aj tak kade tade po nete.... cim dalej vsak zistujem ze moj syn si robi co chce 😠 ale niektore clanky stoja za to

monikat75
autor
2. okt 2009

aj ja zvyknem čítavať tie múdre články, tiež aj na mama a ja, veď tak som tiež voľakedy aj chodila do témy detičky Júl 08 ale už som tam dávno nebola, lebo už mi stačíte vy 😝

mirustek1
2. okt 2009

oni to podla mna rozoznaju,ale robia to aj tak
mirka-aj ja som ta pozerala,ze ste s cessy v sovach,ja by som bola unavena,ja velmi rada spavam,ci si pospis cez den?

monikat75
autor
2. okt 2009

mirustek ja som myslela, že si nás už opustila, som rada, že si ešte tu 😅

mirustek1
2. okt 2009

som,som,ale rozmyslam ci nepojdem spat,vy ked ste same doma ja vy tak vsetko vyjedate?ja hrozne a vsetko krizom-krazom,prave sa napchavam cokoladou