Hľadám mamičku na písanie. Poklebetíme o deťoch?

monikat75
19. jan 2009

Ahojte, chcela by som si týmto spôsobom nájsť kamarátky na dopisovanie. Mám dve deti, 5-ročné dievčatko a skoro 6 - mesačného chlapčeka. Ak máte chuť si poklebetiť o deťoch ale samozrejme aj o všetkom možnom, tak neváhajte a odpíšte. Na vaše príspevky sa už teraz teším. 🙂 🙂 🙂

cessy
26. nov 2009

ahojte mirka nech ste cim skor zdravy ☹ , lebo nieje to bohvie co,ked su nasi malicky chorucky.... ☹

my sme u

cessy
26. nov 2009

omylom som stlacila odoslat

my sme uz celkom dobre na tom, uz iba kaslik 😉

mirka099
26. nov 2009

baby, zlate ste dakujem.. mam len chvilku, nemozem sa od neho ani pohnut... lezi tu so mnou v spalni, pred chvilou za zobdil, dostal strasnu zimnicu... velmi som sa bala, nikdy som takto svoje dieta nevidela.. uplne sa triasol, netrafil si dudusku do ust.. ani pit nevedel z flasky, tak nim triaslo. zabalila som ho do dvoch diek, paplonika a potom mu to preslo... potrebovala som ist na wc, chuddacik chcel ist za mnou ale nevladal, tak sa len zkotulal z postele a lezal tam na zemi.-. ani plakat nevladal.. baby velmi sa o neho bojjim, o chvilku pride muz, aspon uz nebudem na to sama... kusok krvi by ste sa mi teraz nedorezali...

inac boli sme u doktorky, berieme uz antibiotika.. tapa jedna nemohla nam ich uz dat vcera...?
dedni pokaslieva, ale nie tak ako psik, to sa ma pytala aj dr... skor tak zachripnuto, hlasok ma uplne slaby zachripnuty..
dufam mu to prejde, vobec netusim co to je...

mirka099
26. nov 2009

este som zabudla.. pred pol hod papal od teplopty ibuprofen a teraz ma 39,5 😔 😔 😔 ja ani neviem ako sa robia zabaly, poradte ak mate skusenosti.. len nech uz pride muz... 😔

denduska
26. nov 2009

mirka zabalit len hrudnicek do vlaznej velkej plienky a na to suchu plienku nic viac, nikdy nebal nozky ani rucky, lebo tym centralizujes krvny obeh a pretazis srdiecko..vacsinou treba trikrat zabal zopakovat...kym teplota klesne o 1 stupen...
niekedy je lepsie sprchovat vo vlaznej vode..musis vyskusat

ako dlho teplotuje?? no neviem ak mu to neklesa, ja by som sla na pohotovost, nech mu daju infuzku, lebo predpokladam ze nepije dost, a to je alfa omega znizovania horucky...

mirka099
26. nov 2009

ddendi, normalne sa mi trasu ruky, nedokazem pisat.. davala som mu zabaly presne tak ako si pisala,(volala som mamine, ta ma navigovala..... vlaznu plienku,nato suchu, a este zakryt paplonikom... uz som zopakovala trikrat a stale nic.. tak pokracujem.. prave dobehla svokra, preto mozem ppisat.. a ak mu klesne zrejme pojdeme na tu pohotovost.

mirka099
26. nov 2009

dendi,. este som zabudla... ked som u premerala druhy krat hned ako som dopisala prvy prispevok, mal uz 39,9.... okamzite som mu dala diazepam od krcov, a tie zabaly...
co myslis? mame ist na pohotovost? a co nam tam urobia? lieky mame, teplotu hadam dokazeme udrzat.... 😔

denduska
26. nov 2009

to som este chcela Diazepam 2 mg kludne mozes, ja by som teda urcite dala, pockaj a premeraj...ak pije dost, nemusite ist, ale ak nechce pit, mali by mu dat infuziu, lebo take male dieta sa lahko dehydruje...neznamena ze vas hned poslu do nemocnice ale mali by ho aspon zavodnit. Mozes tam skusit len zavolat, doktori na pohotovosti maju vacsinou lepsie reakcie nez obvodaci co pchaju len panadol a atb...

denduska
26. nov 2009

ked ma takmer 40-tky, tak ocividne tie lieky nezaberaju 😒 skusila si striedat panadol a nurofen? to mozes kazde tri hodiny, raz jedno, o 3 hodky druhe

mirka099
26. nov 2009

uz mu klesla.. ma necelych 38. a panadol nam vcera dosiel, dr. nam dala ibuprofen baby.. vraj je to lepsie a silnejsie.. ale mne sa zda ze mu to nejak nezabera....
teraz je o sto stupnov leúpsie, uz aj rozprava, ale stale je slabi.. piije dost, davam mu aj lyzickou ked odmietne flasku...
len som zvedava ako bude v noci

denduska
26. nov 2009

no super, tak len lezkajte, naozaj treba mat dva rozne lieky, neni pravda ze ibuprofen je silnejsi..kazdy reaguje inak
preto ak neklesa po jednom treba striedat
drzte sa, myslim na vas

jeliska
26. nov 2009

ahojte 🙂
mirka tak to je mi strasne luto s Jakubkom ☹ hned sa za vas pomodlim aspon takto si na vas spomeniem 😉 dufam, ze vam uz teploty klesaju.
MY sme dnes sa boli 1-krat prihlasit do kniznice konecne som sa odhodlala.Bola som tam s kamoskou a s jej dvomi detmi, tak sa tam hned aj vyblaznili , maju tam super detsky kutik 😵 teraz uz spinka ale david je so mnou v kuchyni ako obvykle 😎 aspon ze neplace iba pozera na strop
idem cakt na muzika a pozerat ordinaciu

cessy
26. nov 2009

juuuj mirka mas starosti s jakubkom, ak mozes napis ako sa mate, lebo teraz vecer moze teplotka stupat ☹ .
tiez na vas myslim ☹

cessy
27. nov 2009

dobre ranko

mirka no ako??ked som sa v noci zobudila k malemu hned som si na vas spomenula. ako sa ma jakubko, este stale ma take vysoke teplotky???

mirka099
27. nov 2009

ahojte... v prvom rade dakujem baby, ste take zlate.. dendi tebe patri specialna vdaka velmi si mi pomohla, v tej chvili mi bolo nazaj mizerne... velmi som sa o neho bala,, najskor ta zimnica, potom tie zabaly...

v noci sme este mali horucku, ale od lieku mu klesla. celkom pekne spinkal aj v noci. len teraz rano, ma to hrdielko strasne zhorsene, uz ledva pocut jeho hlasok, len nejake silne chripanie.. aj ked zhlbka dycha, tak to chripe strasne.
teraz neviem ci treba ist ale mu uz tie antibiotika zaberu...

mirustek1
27. nov 2009

mirka-az sa mi chlpy stavali ked som to ciatala,tak ste si teda vytrpeli,no je mi ta luto aj maleho Kubka,ale neboj zvladla si to super,a lieky uz hadam zaberu,tak sa drzte a daj vediet,a nedusi ho vecer,zeby to bola laringitida?

ja ked mala vysoke teploty Emka srchujem tiez vlaznou vodou,alebo ju balim do mokrych studenych plienok a potom do suchej,tak ako pisala denduska a odcitavas 0,5C z teploty ked meras v konecniku?

mirustek1
27. nov 2009

denduska-ja robim Emke tak,ze jej mokre vreckovky obviazem okolo rucicky,na znizenie teploty a tak potom spi,to sa nema robit,ako si pisala?mne to niekto poradil,tak neviem teraz

Emka mala dnes vysledky mocu dobre,ale nie uplne negativne,ale nemohli to zopakovat,lebo ho bolo malo,tak zas o tyzden znovu odoberat 😀

ja som bola dobeda na preventivke u zubara s Klarkou,nema kazy,super 🙂 ale uz rok ma vypadnuty predny zub a stale nenarastol novy,dasno je uz opuchnute,hovoril,ze to este nevidel,tak jej mam dasno masirivat,silno,aj ked ju to bude boliet,aby sa zub prerezal,alebo jej rozreze to dasno,uz ste to poculi,ozaj dendi ty mozno nieco vies,tvoja mama je zubarka

a inak,uz vela pisem,ale dlho som tu nebola,vcera som bola v kozmetike a v kadernictve a uz nie som blondina,ale taka medena-risava s blond melirom 🙂 zmena,zeby este zmenit chlapa???? 🙂 😉

denduska
27. nov 2009

ahojte, mirka nemas zac 😉 a ozyvaj sa!

mirustek, no ja viem stale tak ze koncatiny sa balit nemaju, lebo potom to robi perifernu vazokonstrikciu - cize stahuje cievy, tym padom sa viac krvi dostava k uz aj tak pretazenemu srdiecku a este viac to zhorsi obeh😒 Vobec ked ma dieta pri horucke studene ruky nohy samo osebe, to je velmi zly znak, to uz znamena prave to ze telo samo sa sustredi uz len na zasobovanie dolezitych organov a takto vlastne zacina sok.

s tym zubkom, hej prerezava sa, ale to len vtedy ked je to velmi bolestive opuchnute, lebo ze vraj sa to potom lahko zapali a infikuje...kazdopadne, Emmke ked sla horna jednotka, mala to hrozne spuchnute a potom spadla v ohradke na hrkalku - a tym si to rozrazila, krvacalo to dost ale zub bol vonku okamzite 😅
Takze mas novy look 😎 No uvidime co na to povie tvoj muz...aj na to ze ho vymenis 😀 😀 😀

mirustek1
27. nov 2009

denduska-diky za vysvetlenie,tak uz to nebudem radsej robit,
no muzivi sa farba paci,ja som uz mala takuto,ja to dost striedam,ale teraz som dlhsie nosila blond melire 🙂 a na tu vymenu,no neviem,musim sa opytat 😉 😀

cessy
27. nov 2009

ahojte...
mirka no ako ste na tom teraz??

mirustek mala ti uz spinka???

mirustek1
27. nov 2009

ahoj cessy-zaspala asi pred 15min,je to taka betarka,ze dala som ju lahnut a 3x si vyzliekla pancusky,tak som jej dala pyzamo,aj tie nohavice si vyzlieka,tak skoncila v takom overalovom pyzamku a velmi sa na tom bavila 🙂 😉

a Alexik tiez spi?

cessy
27. nov 2009

ano spinka mi od 11:45

tvoja mala si vie dat dole pancusky???to ten moj lenivy synak veru nevie, alebo sa mu nechce?? 😀

mirustek1
27. nov 2009

cessy-ani ja som nevedela,ze to vie 🙂 😉 ale aj vcera si ich niako vyzliekla,aj dnes,musim ju pospehovat ako to robi 🙂 🙂 🙂

dnes som jej varila vajickovu polievku a velmi jej chutila,davala si uz malemu? 🙂

monikat75
autor
27. nov 2009

ahojte, mirka tak to mi je ľúto, čo si si prežila s Jakubkom, tak snáď už zaberú ATB a bude mu lepšie, prajem mu rýchle uzdravenie 😉
mirustek veru, veru, hovorí sa že keď žena mení farbu vlasov, tak chce niečo zmeniť aj vo svojom živote, inak podľa mňa je to blbosť, ale možno na tom niečo bude, ale podľa mňa sa to týka hlavne slobodných 😝
inak ani môj malý si nevie ešte vyzliecť punčochy, ale ponožky už hej 😉
ozaj mirustek, to pekne vydržali Klárke zúbky, mojej Nike už narástlo 8 trvalých zúbkov - z toho 2 stoličky a ďalšie 2 sú na ceste, inak jej sa asi pred rokom začali postupne kývať jeden po druhom a zubárka bola tiež prekvapená, veď to boli zdravé zúbky a keď jej ich vytrhla, tak zistila, že to už trvalé zúbky vytláčajú mliečne, takže ona má najviac trvalých zúbkov zo všetkých detičiek v škôlke 🙂
cessy a Alex ti je už celkom zdravý, či ešte má tie soplíky?

cessy
27. nov 2009

vajickovu myslis rascovu????

cessy
27. nov 2009

alebo porovu s mrkvou a s vajickom???robim mu ju uz davno
teda ale stale davam len zltok

monikat, sopliky sa nam zas neako vracaju, hruza ☹

monikat75
autor
27. nov 2009

Marekovi tiež veľmi chutí vajíčková polievka, ale jemu celkovo polievočky chutia 😉

mirka099
27. nov 2009

este ze je muz dnes doma.. kubka mame len na rukach,asi ho boli to hrdielko, obviazala som mu to mastnou handrickou a na to salik... .. hlas ma ako dvestorocny sfajceny tuberak 😖 zakazdym ked si odkasle tak sa rozplace... ani chodit nevladze, velmi ho ta choroba vysilila
😔moj maly, hlavne nech rychlo vyzdravie.
mirustek, my uz teplotu meriame len pod pazuskou. cize neodratuvame.
inac ta zmena imidzu to by som predpisala povinne min. dva razy do roka.. ako balzam na dusu 😵

monikat75
autor
27. nov 2009

mirka tak manžel si vzal dovolenku? tak aspoň nie si na maličkého sama, keď je chúďatko taký vysilený z tej choroby, ale neboj, určite to už nepotrvá dlho a začne sa pomaly uzdravovať 😉

cessy
27. nov 2009

mirka drzte sa 😒 , neboj malicky sa rychlo uzdravi 😵