Hľadám mamičku na písanie. Poklebetíme o deťoch?

monikat75
19. jan 2009

Ahojte, chcela by som si týmto spôsobom nájsť kamarátky na dopisovanie. Mám dve deti, 5-ročné dievčatko a skoro 6 - mesačného chlapčeka. Ak máte chuť si poklebetiť o deťoch ale samozrejme aj o všetkom možnom, tak neváhajte a odpíšte. Na vaše príspevky sa už teraz teším. 🙂 🙂 🙂

denduska
11. jan 2010

laurinka na socialnej poistovni ci na urade prace?

cessy
11. jan 2010

lauri napis presne kde lebo ja som na to este ani nemyslela aco vsetkok tomu potrebujem

cessy
11. jan 2010

lauri nic???? 😕

laurinkadanielka
11. jan 2010

dendi na socialnej poistovni cessy pojdeš na socialnu poistovnu tam ti daju žiadosť a potom do roboty a tam ti da papier že si ešte na materskej a potom znovu na poistovnu a to je všetko potom to pride pisomne či to dostaneš mala som aj malej rodny list prefoteny ale nepytala ho

laurinkadanielka
12. jan 2010

ahojte baby v televizii hovorili že ktora mamička pobera matersku stači len ked vypiše žiadosť tak ked si ti pojdete vybaviť tak uvidite čo vam tam povedia

denduska
12. jan 2010

ahojte, lauri diky. A to je nejake specialne tlacivo, skoda ze sa neda z netu stiahnut 😅

ja som bola dnes na test na cukor, som myslela ze umriem ze nemozem do obeda jest..ale uz som spat a napapana 🙂

cessy, vcera sme boli vyskusat kocik na Emmke, no jej je len tak tak, ona je dlhan, ale to je jedno aj tak tam sediet nechce 😀 ale nakoniec sa unavila tak tam aj zaspala, tak sme sa fajne presli aspon. A huraaa, konecne aj moj muz nejaky kocik pochvalil 😎

laurinkadanielka
12. jan 2010

dendi daj si do googla rodičovsky prispevok a mala by si tam najst na stiahnutie tlačivo skus

denduska
12. jan 2010

lauri, uz som nasla na stranke ta3 - ze ak je matka poberatelkou prispevku pred aj po 1.1.2010, staci zaslat kratku ziadost listom na prislusny urad prace. ze potvrdenie zo socialnej poistovne treba len ked ide o novu ziadatelku alebo neviem co. Tak som rada, lebo ja mam zamestnavatela v Kosiciach a urad prace v Tepliciach tak sa mi nechce lietat 300 km 😅

laurinkadanielka
12. jan 2010

no vieš na každom urade to je inač ale počula som to dnes na ta3 neviem prečo som ja musela mať s roboty potvrdenie

denduska
12. jan 2010

no dufam ze mi nebudu robit problemy..dnes som bola v praci na personalnom sa spytat co potrebuju ked prechadzam z rodicovskej na matersku a ako prve sa na mna tetusa vyrutila ze preco tam chodim v case uzavierky...a z jakej marie si mam domysliet ze maju11. januara, takmer v strede mesiaca uzavierku..skoda ze tam nebol moj muz, by jej hned povedal...mne sa nechcelo handrkovat, prave som sla z labaku a z prsta mi este krv tiekla..ale sa aj hned zastavila, lebo jak mi stupol tlak tak mi stuhli cievy... to je fakt jednanie 🙄

monikat75
autor
12. jan 2010

ahojte, ja mám za sebou dva zlé noci po sebe - Marek bol včera aj predvčerom v noci hore takmer dve hodiny, takže som spala v noci spolu cca 5 hod., lebo ráno síce spal do 8.30 ale ja som musela vstávať už o siedmej ráno vychastať Veroniku do škôlky, tak len dúfam, že do tretice všetko dobré a už dnešná noc bude pokojná 😉
denduska tak to ma mrzí, že sa k tebe na personálnom tak nepekne správali, ja som robila mzdovú účtovníčku a je pravda, že v čase uzávierky je najviac roboty, ale nikdy som nikoho nevyhodila, keď som aj nemohla stránku hneď vybaviť, tak som to potvrdenie dotyčnému neskôr poslala poštou - ale to som ja, ja som taký ústretový človek 😉

denduska
12. jan 2010

monci, ved ja viem, inac na mzdovom mame prijemnu tetu, tato bola na personalnom, furt taka nabubrela...ved som chcela len tri vety od nej, ale nevadi 😉

my sme praveze tuto noc konecne spali, som zvedava co bude... 😕

mirka099
12. jan 2010

Ahojte, sa pridávam, jak pravá kancelárska krysa... Ku mne skor chodili v case uzavierky faktury ako zive osoby 😀 ale ked dosli aj tie zive, napr..ze si spomenuli ze si nevybrali gastrace, tak leteli z kancelarie rychlostou svetla 😀 samozrejme zalezi od situacie, ale vzdy ma dokazala do nepricetna vytocit ludska hlupost 🙄

dnes som bola na urade, koli tomu zvyseniu rodicovskeho..stacilo im vypisat jedno lajstro a hotovo 😉 esteze tak...

aaaa este jedna novina..vsimla som si ze kubinovi uz cumel vykrivil predne zuby.. tak sa chystame na radikalny krok.. ZRUSENIE CUMLOVANA ! drzte palce

cessy
12. jan 2010

mirka mi mame tiez jeden uspech.....maly spinka sam v izbycke a je spokojny....len mne je veeelmi smutno 😢

cessy
12. jan 2010

no a to s tym cumlom nieje bohvie co......cimskor mu ho zober, 2-3 dni placu a zvykne si 😉

denduska
12. jan 2010

mirka, ale ja neviem, nie som v kancli, ale uzavierka dvanasteho? ved kazdy koho poznam uzavierkuje na prelome mesiacov... 😠 ale to nic...

cumel, ach som rada ze Emmka v ramci oslavy prveho roka, cumel vyhodila a bolo...dokonca strasne revala ked som jej ho chcela dat..nastastie 😎

cessy jaj, to ja si neviem predstavit mat Emmku v inej izbe...by som furt chodila kontrolovat ci zije 😅

cessy
12. jan 2010

denduska ja mam monitor stale zapnuty....inak by som ani nespala. ja tostale pouzivam, pre istotu 😉

monikat75
autor
13. jan 2010

ahojte, chcem sa vám pochváliť, malý mi túto noc prespal prvýkrát vo svojom kratučkom živote celúúúúú noc, normálne som nechápala, ale som mu skúsila premiestniť postieľku, takže asi je teraz v lepšej zóne, len dúfam, že to zase nezakríknem a aj dnes prespí celú noc, držte palce 😉
veru cessy ani ja si ešte neviem predstaviť, že by som Mareka nemala pri sebe v spálni, veľmi by mi chýbal 🙂
denduska, vieš to s tou uzávierkou je tak, že uzávierka nie je len to, že sa urobia výplaty, po tom ešte treba vyplniť kopec tlačív s tým súvisiacich a kopec podkladov povytláčať a pozakladať, a toto väčšinou robia personalistky a ešte záleží na tom, aký dátum v mesiaci je výplatný termín, to má každá organizácia inak, ale jasné, že to ju neospravedlňuje, že bola taká protivná
mirka a ty si čo presne robila, pozerám, že tiež v kancelárii ako ja 😉

mirka099
13. jan 2010

bre ranko
moni by sme boli v jednom kancl dve..baba personalistka, a ja som bola financacka..teda som este.. dufam 😕 😅
inac kubik my sam spava v izbicke presne od jedneho roka... jemu to vtedy pomohlo, akonahle som ho dala do izbicky, prespal celu noc... trvalo to asi dva mesiace, a odvtedy je to s tym spankom hotova katastrofa..aj dnes bol styry razy hore..prave som rano muzovi rozpravala ako som uz z toho unavena, ze spanok takto "kuskujeme"

a zo zaciatku som aj ja chodila furt kontrolovat... aj doteraz.. ale nam samostatne spinkanie pomohlo..

cessy
13. jan 2010

monika nedala som ho do vlastnej izbycky, ze by som ho pri sebe uz nechcela, ale bola som nachladnuta a mala som hroozny kasel a zakazdym jak som zakaslala maly sa zobudil a potom nasledovalo 10min uspavanie a to bolo aj 5-7x za noc. aj mne velmi chyba.....v noci ho chodim pozerat skoro kazdu hodinu, neako sa bez neho stale budim. ale monitor mam tiez zapnuty, tak dufam ze bude vsetko ok. a spinka krasne, celu noc a cez obed tie 2-3 hodinky prespinka

denduska
13. jan 2010

ahojte...tak my sme dnes smutni...nasa havina bola u veterinara lebo posledne dni zacala krivat na labku....a ze to vyzera ako dysplazia laktoveho klbu..uvidia sa az po rentgene co bude na buduci tyzden...ale zatial to tak vyzera a ak je to to....do dvoch rokov prestane chodit.... 😔 😔 😔 😢 😢 😢 😢 😢 😢

monikat75
autor
13. jan 2010

cessy ja dúfam, že si sa neurazila, tak som to nemyslela, že by si Alexka pri sebe nechcela, to by som sa neodvážila tvrdiť a viem, že je to možno lepšie, keď si detičky skôr zvyknú sami spávať v izbičke, viem to podľa Veroniky, ona spávala s nami na veľkej posteli až kým som neotehotnela s Marekom a až potom som ju naučila v detskej samú spať - ale u nás doma sa to ani nedá, žeby Marek spinkal sám - lebo v detskej spáva Nika a ďalšiu voľnú izbu nemáme 😉
denduska to mi je ľúto vášho psíka, hádam to nebude tá diagnóza, ktorú spomínaš, držím palce, nech sa nepotvrdí 😉

mirka099
13. jan 2010

dendi ☹ ani neviem co ti na to napisat ☹

este k tomu spavaniuu v izbicke... my to mame super, lebo medzi detskou a spalnou mame okno..cize ked uz ideme spat, okno otvorim a ked placeka hned ho pocujem.

poobede som mu z cumla odstrihla tu spicku.. dal do pusy, lenze nevedel to dudlat..tak dlho na neho pozeral, potom na mna..nechapal chudacik..potom ho smaril o zem ze taky nechce 😀 heh.. tak dni bez cumla mam zaistene, horsie to bude v noci

laurinkadanielka
13. jan 2010

ahojte dendi aj naš chudačik vidi už len na jedno oko a j na druhom sa mu robi šedi zakal 😔no my dudlik nepozname len mamin 😉

laurinkadanielka
14. jan 2010

ahojte babenky čo je s vami tu nikto nebol ☹ ☹

monikat75
autor
14. jan 2010

ahojte a tu celý deň takmer nikto 😒
ja mám za sebou druhú dobrú noc - Marek sa zobudil len raz - vypil trocha čajíka a spinkal až do rána a aj cez deň spinkal zhruba o pol hodinku viac ako zvykol, keď bola postieľka na starom mieste, takže som ju asi naozaj premiestnila do dobrej zóny 😉
mirka aj ja by som už chcela malého odnaučiť od cumlíka - hoci on ho má výlučne len na spanie, ale predsa, veď 31. januára bude mať už 1 a 1/2 roka, takže by bolo načase, možno vyskúšam tú tvoju radu 😉 a ty napíš, že ako si Kubko zvyká, či si mu musela dať druhý cumlík alebo v pohode
a aj vy ostatné ženičky ozvite sa ako sa máte, čo detičky, nech nám to tu trošku ožije 🙂

mirka099
14. jan 2010

ahojte..
no moni, ten "upraveny" odstrihnuty cumlik si sice do pusy dava, ale po chvili ho vyplujelebo mu nedrzi v puse asi 😅
no na spanie mu davam este..na to som sa este neodvazila.. ved aj s cumlom bol tuto noc hore 5 razy... uz pockam kym vyjdu dolne ocaky, a dufam ho oducim kym zas nezacnu rast dalsie stolicky 😅

cessy
14. jan 2010

ahojte...no aspom od niecoho nebudem musiet ja odvikat, od cumlika........ lebo musela som oducat od spania s nami, musela som oducat od denneho kojenia, nocneho..... 😒

denduska
14. jan 2010

ahojte my sme mali otrasnu noc....mala sa zobudila, napinalo ju na vracanie, zahlienena, natrela som dasna kamistadom zrazu ticho, zaspinkala hned...o dve hodiny znova plac, horuca, klepala sa od zimy, snazila som sa jej dat panadol, zasa ju naplo, nic si nenecha dat do pusy, tak horko tazko som dala cipok....a potom spinkala do rana...cez den, v pohode, akoby nic, len trosilinku soplik....teraz som jej dala panadol, sama pytala, ukazovala na flasku, tak som zvedava...nech sa aj zobudi ja sa s nou budm hrat celu noc len nech nehoruckuje a neplace chudatko moje...tie zuby su svinstvo....uz je druhy na spadnutie a nie a nie, asi jej to narezem 😅

a to muz dnes odisiel na lyzovacku, esteze som u nasich keby naaahodou nieco..

monci super hajate 😉 , snad sa aj ja dozijem 😅

cessy
14. jan 2010

denduska juuj, no tie zuby su fakt trapenie nielen deticiek ale aj nas mamiciek.nasmu malemu vysiel jeden zub ani nevieme ako ale vsetky pred nim tiez horuckoval, soplil a vela plackal. 😒