Hľadám mamičku na písanie. Poklebetíme o deťoch?

monikat75
19. jan 2009

Ahojte, chcela by som si týmto spôsobom nájsť kamarátky na dopisovanie. Mám dve deti, 5-ročné dievčatko a skoro 6 - mesačného chlapčeka. Ak máte chuť si poklebetiť o deťoch ale samozrejme aj o všetkom možnom, tak neváhajte a odpíšte. Na vaše príspevky sa už teraz teším. 🙂 🙂 🙂

cessy
14. mar 2009

a ako robis tu kukuricnu kasu??kupujes na to kukuricnu muku??potom to varis a hotovo?,alebo to aj mixujes??este som to nerobila 😉

monikat75
autor
14. mar 2009

ahojte, ale včera ste sa riadne rozpísali, mala som čo dočítavať - ja som včera nestíhala, mali sme veľa vybavovačiek po meste, nákupy a ešte varenie, upratovanie - však to poznáte, takže už o 21. hod. som zaľahla do postele - bola som strašne unavená
inak denduska to bola sila s tými dverami - vidíš dačo na tom piatku 13.ho bude 😒 a blahoželám manželovi k získaniu titulu
aj u nás bolo dnes krásne počasie a aj teplúčko až 8 stupňov
no musím už končit - malý mrnčí - nie a nie zaspinkať a to nespal už od 14.15 a už som ho nakojila z obidvoch prsníkov, spapal celú výživu a nič ☹ asi ho mordujú tie zúbky
majte sa ak sa bude dať budem tu neskôr 😉

cessy
14. mar 2009

ahojte uz som tu aj ja...dnes sme zas maly problem zaspinkat ☹ , asi sa nam tiez tlacia zubky, lebo takyto mrzuty ako je posledny tyzden uz davno nebol...

ada11
14. mar 2009

ahojte...dnes bolo krásne 🙂 Anetke začína soplík, ale akoby jej stekal a z toho kašle.... ☹

cessy
14. mar 2009

ahoj adi, my sme mali podobne asi pre tyzdnom ☹

ada11
14. mar 2009

cessy, prešlo mu to samé? Ja som ju dnes inhalovala ale iba raz, zajtra skúsim viac. 😉 Ráno sa jej veľmi ťažko dýcha, bambuľke mojej.. ☹

cessy
14. mar 2009

u nas to zacalo tak ze maly mal najprv zvysenu teplotu, myslela som si, ze mozno zubky, ale potom ale o dva dni zacal kaslat a potom sa pridal aj kaslik. male chudiatko, stale si chytal hlavicku, tak som s nim zasla k lekarke...dala mu neaky sirup a uz je dobre...

ada11
14. mar 2009

cessy aký sirup?

cessy
14. mar 2009

juuj, ani neviem ako sa to volalo, maly to vobec nechcel papat, davala som mu to asi 5 dni...odvracal hlavicku, plackal, tak som to cele hodila do kosa, ale ako sa to volalo vazne neviem

cessy
14. mar 2009

potom som kupila hedelix a ten som mu davala...

ada11
14. mar 2009

cessy, no neva... Idem ja spať, tak dobrú.... 😔

denduska
15. mar 2009

ahojte, ja len zas narychlo, kym mi tento stroj nebuchne pod rukami 😅
cessy, kupujem normalnu kukuricnu kasu instantnu, zn. Ravita, v obchode to maju pri bezlepkovych potravinach, a to len do toho zamiesam a je.... maju aj kukuricnu krupicu aj muku, no ale to treba varit. Inak je to ovela lacnejsie, je aj ryzova, obe maju 200 g, ale stoja tu 1 E a nieco, pritom nestle 250 g stoji vyse 3 E. Kupila som tam aj kukuricne cestovinky. Inak mne to vobec nechuti 😝 No ale ked jej hej, tak je to len dobre 🙂

Inak baby, skuste davat C vitamin, napr. Cebion, minule som si citala ze vo veku okolo pol roka, a specialne po zime, sa vycerpaju zasoby v organizme a zacnu sopliky a tak. Ja malej davam, teda teraz sme zacali, lebo vlastne ja nejem ziadne ovocie a zeleninu takmer (vyhadze sa zo vsetkeho), takze z mojho mlieka urcite nebude mat dostatok, mne aj riadne zacali krvacat dasna, mamka (zubarka) mi pozerala a povedala ze nemam zapal ani kamen ani nic, takze je to urcite z toho.

Tak sa lucim, ideme do Madarska na nakup, som zvedava. A vecer cestujeme spat domov takze to bude zas den.

cessy
15. mar 2009

ahojte
denduska urcite su tie kase aj lepsie, ved my sme dostali ryzovu nutrilon a ta dokonca obsahuje aj skoricu....a to deti do roka nemozu 😠 ,je tam toho minimum, ale preco to tam davaju neviem.. 😠
kukuricne??ja kupujem tie bezlepkove ryzove.to som ani nevedela 😒

monikat75
autor
15. mar 2009

ahojte, ja som tu len na skok, akurát som popratala po obede a ešte mi treba žehliť, musím to ešte stihnúť lebo o tretej k nám má prísť návšteva
denduska potom podaj info, že ako bolo v Maďarsku - a bola s vami aj maličká, lebo my sa tiež s manželom chystáme niekedy zhruba o mesiac, lebo sa tam oplatí vraj všetko od oblečenia cez potraviny - manželovi kolegovia chodia pravidelne- len musíme vybaviť Veronike pas - lebo už 5-ročná musí mať vlastný pas a Mareka musíme dať zapísať do pasu - lebo asi aj jeho budeme musieť vziať, lebo si neviem predstaviť ako by vydržal pol dňa bez kojenia - keďže odsávanie mi veľmi nejde - zato ma zaujíma denduska či bola Emka s vami, lebo že ako si poriešila ty to kojenie
prajem vám peknú nedeľu 😅

monikat75
autor
15. mar 2009

ahojte ja som už tu a vy 😝

ada11
16. mar 2009

dobré ránko maminy... 🙂

denduska, ja mám Cebion kúpený asi 2 mesiace, ale nemôžem dávať, lebo Anet ešte užíva obdeň Biseptol... ☹ Ale keď doužíva, tak ho chcem dať... 😉 Takže to sa bude chodiť na nákupy do Maďarska namiesto Poľska? 😕

cessy, a nevieš či ten sirupček boli antibiotiká, asi nie však?...Anet stále chrčí, už viac kašle, niekedy sa jej nedá dobre nadýchnuť, steká jej to nosohltanom dole /aspoň si myslím, keďže soplík nemá, ale zahlienená je/. Kúpila som Sinupret a inhalujem, tak uvidím..

ada11
16. mar 2009

monika, tak aj vy ste mali návštevu, aj my takú nečakanú s dvomi malými deťmi, bolo trochu vzruchu... 😀 😝

monikat75
autor
16. mar 2009

ahojte - prajem pekné ránko - u nás slnečné, len akosi fúka vietor 😖
adi tak to máš s tou Anetkou smolu, že je zase chorá ☹ no a naša návšteva bola len s jedným dieťaťom - chlapček rovnako starý ako Veronika tak sa spolu prehrali - detská vyzerala ako po výbuchu ale našťastie si to aj popratali
a už vám dačo rozprávajú deti - myslím ma-ma, ta-ta, ba-ba môj Marek zatiaľ len také nezrozumiteľné džavotanie ale zato som včera zistila, len tak mu vravím, že urob pa-pa a on tak trochu zdvihol rúčku a zakýval a pritom som mu to ukazovala len pár-krát - zaujímavé ako sa tie naše deťúrence rýchlo učia 🙂

ada11
16. mar 2009

monika, Anet hovorí- ma-ma, ta-ta, ba-ba, de-de, te-te/ta /ako kedy sa jej podarí/, na-na, ňa-ňa /tak si hovorila Maťka, keď sme sa jej opýtali ako sa volá, tak ona ňaňa/, ale najčastejšie hovorí ma-ma 😅 Anet nechce vôbec robiť ťap-ťap ťapušky....

monikat75
autor
16. mar 2009

a ozaj adi chcem sa spýtať, tvoja Martinka už ide od septembra do školy? a v ktorom mesiaci je narodená?
moja Veronika zatiaľ nie - ona je narodená 5. septembra, takže ani na zápis sme nemuseli byť, ale ona síce šikovná je a myslím, že by školu zvládla, ale v škôlke čo má kamarátky, tak sú všetky septembrové a dve sú októbrové, a ani jedna z nich ešte nejde do školy, tak som je nechcela vytrhnúť z kolektívu - dúfam, že to nebudem ľutovať - hoci ona už chce písať, počítač, číslice pozná všetky - tak dúfam, že sa nebude veľmi nudiť na rok v škôlke - lebo pôjde už druhý krát do prípravky - veď ale som si pomyslela, že radšej nech je najšikovnejšia, akoby jej to malo robiť problémy 😝

monikat75
autor
16. mar 2009

no môjmu malému sa sem tam podarí akurát to ma-ma ale skôr to znie ako mo-ma - aj keď viem že on ešte nepozná význam - že to som ako ja mama, len to hovorí, lebo je to ľahké povedať

ada11
16. mar 2009

monika, veď to je jasné, že nepoznajú význam slov, Maťka prvý raz povedala, také uvedomelé mama v 11.mesiacoch... 😉 Ale je to zlaté, keď to povedia aj "neuvedomelo".. Maťka je nar. 25. júla, takže do školy by mala ísť, boli sme aj na zápis, ale ja ju dám pre istotu zdiagnostikovať na školskú zrelosť/nezrelosť, ona tiež pozná písmená aj čísla, vie ich aj napísať, veď na zápiser sa musela podpísať, bola by som rada, kebyže ide /ona sa ale mala narodiť 15.9./ 😉

jeliska
16. mar 2009

krasne ranko 😉
My sme boli cez vikend u kamosky ma novy podnajom tak sme trochu kolaudovali 😀 a teraz ideme k dalsej kamoske pozerat filmy ani neviem ake 😅 inak musime sa pochvalit Eli uz 2 krat po sebe spala celu noc az do 4 rano asi to bolo tym , ze sme jej namiesto kasi vecer dali 1- krat hovadzie masko a tak nemala potrebu byt hladna lebo jej asi dobre travilo 😀 😀
Inak my sme zdravi ja idem teraz kazdy den od pol stvtej do sestej do praci tak potom sa bud ozvem vecer alebo po ranu, zase vecer je manzel doma a to ma asi na net nepusti lebo bude chciet pozerat tv.My mame v pocitaci aj net aj tv naraz to aby ste tomu rozumeli 😉 inak my sme este kukuricnu kasu nedavali ale skusime dat .
Tak sa zatial majte krasne a krasny den i ked u nas to tak nevyzera 🙄 je zamracene
inak este som zabudla v piatok nam krstni doniesli behak pre Eli.Tk sme hju tam dali ale stoji tam bezva 😀 ale ani sa nepohne.Teraz som ju tam tiez dala a ide ako rak dozadu, no musime uz ist mame stretko tak sa majte papa 😉 😉 😉

ada11
16. mar 2009

jeliska, tak pekné "kino"u kamošky, tak Eli sa už polepšila, paráda... 🙂 v práci príjemných zákazníkov.. 😉 Aj tak ťa obdivujem ako to zvládaš... 😕

cessy
16. mar 2009

ahojte konecne som sa sem dostala 😅

cessy
16. mar 2009

ada11, ten sirupcek nebol antibiotikum, len neaky z lekarne, cely som ho platila...

a ci nas maly rozprava??tak ako samu chce, na-na-va-va-va-ga-la-ta. jak maly mongol 😉 , ale myslim ze na rozpravanie ma este kopu casu... 😕

denduska
16. mar 2009

caute, my sme sa vcera vratili od nasich z Kosic, takze dnes len vybalujem, upratujem, hroza, teraz som si na chvilku sadla od rana....fuh....

monci, Madarsko, vydrbali sme so sebou, dorazili sme do miskolca a tam vsetko zavrete, mali nejaky statny sviatok! vsade len sami kosicania 😀 takze dobra rada, vzdy si to zistite predtym nez pojdete, ale sme kukali na ceny cez vyklady, tak boli ozaj o dost nizsie nez u nas..... takze niekedy nabuduce to snad vyjde..

inak nasej havine sa ta rana rozpadla, aj ked sme jej to zaviazali, ona si to furt davala dole a furt to vylizovala, tak ja uz neviem, vypadli jej vsetky stehy, hnisa to, uz to stale len vytieram repikom, lebo fakt neviem co s tym...

emmka este nic nehovori, slabiky ziadne, obcas jej vyleti "slovo" napr. nie, hej 😀 ale inak si blaboce statocne. A huraaa, zacala sa plazit, takze teraz mam hlavne ja o zabavu postarane... 😵

jeliska
16. mar 2009

ahojte akurat cakam manzela nech sa vystriedame pri malej 😉
eli vobec neroby tap tap tapusky ale dava papa ako kedy sa jej chce a keca hlavne mamamam 😀 a uz sa zacina davat na styri ale nic moc

jeliska
16. mar 2009

inak pozerali sme film Milk videli ste to je to o schvaleni gayov vo san francisku dobre to bolo

jeliska
16. mar 2009

adi diki no snazim sa 😉