Hľadám mamičku na písanie. Poklebetíme o deťoch?

monikat75
19. jan 2009

Ahojte, chcela by som si týmto spôsobom nájsť kamarátky na dopisovanie. Mám dve deti, 5-ročné dievčatko a skoro 6 - mesačného chlapčeka. Ak máte chuť si poklebetiť o deťoch ale samozrejme aj o všetkom možnom, tak neváhajte a odpíšte. Na vaše príspevky sa už teraz teším. 🙂 🙂 🙂

cessy
9. máj 2009

ivet aj ja som chcela zajtra, ale potom som si to rozmyslela, ze to radsej spravim dnes a zajtra budem mat pokoj, mam tu dve prania z dneska tak pomaly zehlim 😠 😒 ☹

ivet100
9. máj 2009

cessy ja mam na kope uz tri prania,tak neviem kedy sa toho zbavim a to v pondelok uz budem prat zase,hrozne.
Zehlis este stale malemu vsetky veci? Ja stale zehlim vsetko i ked uz by som ani nemusela,ale mne sa to paci viac ked je to ozehlene aj na tych detoch je to take pekne

ivet100
9. máj 2009

vsimla som si,ze najcastejsie si tu asi ty. Mavas manzela malo doma,alebo sa venuje inym konickom a ty sedis za PC?

cessy
9. máj 2009

nie, nie...manzel sedi tu vedla a pozerame film....
pc mame stale pusteny, tak ked idem okolo tak pozriem ci nieco nove...a ked hej, tak napisem

cessy
9. máj 2009

ivet ja zehlim uplne vsetko, aj ponozky.....zehlim tak aj mne aj muzovi 😉

cessy
9. máj 2009

ja by som mu dala konickov, ved ma mna a maleho 😉 , pc mame na barovom pulte, takze.....

kiva23
9. máj 2009

Caute caute!!! Este stale nerodim!!! Nebola som dlho, lebo doma chaos, prerabky, fofry, chystacky.... A este stale nie je vsetko na poriadku. Moj termin 15.5 sa neodvratne blizi a ja mam pocit ze idem vybuchnut. Emocionalne aj fyzicky. Mam chut kricat AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 😀

monikat75
autor
10. máj 2009

ahojte, my dnes konečne varíme prvý tohoročný guláš, sa veľmi naň teším, manžel má konečne voľno, tak sme to využili a aj počasie je krásne 😉
kiva takže ešte nič ale 15. je už na budúci týždeň v piatok takže sa ti to blíži riadne, držím palčeky nech je všetko O.K. a nech máš dobré zážitky z pôrodu a milý personál 😝
inak aj mňa čaká žehlenie, maličký mi spinká, manžel s dcérkou varia ten guláš, tak som sem len na chvíľu odskočila a idem sa do toho pustiť, lebo už je to celkom slušná kopa - ozaj cessy to fakt žehlíš aj ponožky, leto to som ešte nepočula 😕
ivet ja som tiež rozmýšľala, že maličkému začnem dávať kravské mlieko od roka lebo malej som dávala od roka, kojila som ju do 10. mesiacov a potom som jej dávala ešte 2 mesiace UM a potom som prešla na kravské a v pohode
denduska ty si kde? či ešte stále v KE tak si užívaš pohodičku u rodičov 😅

kkkatarinkaaa
10. máj 2009

ahojte

cessy-aha, ja som myslela, ze sa malinke narodilo tu v TO.ty si priamo z TO? alebo? inak-ja si davam pozor a fakt sa snazim nech je stale vsetko ok...tak hadam mi to vydrzi az do terminu 😅

kiva!! tak silno silno drzim palce!!! neboj, ked to zvladli ostatne, zvladneme aj my 😉 😉 😉

tak ja bezim dnes je tak super 😎

cessy
10. máj 2009

ahojte...
monikat ano zehlim aj ponozky, lebo som mala neaku alergiu na mikroorganizmy, ktore nezabija ani pranie, tak som musela vsetko zehlit, inak som sa vyhadzala....a neako mi to ostalo...uz by som ani nemusela, ale uz je to asi zvyk. a malemu budem zehlit asi stale tak isto ako nam, nepaci sa mi ked je niekto pokrceny, ved to je na obleceni vidiet, ci je prezehlene, alebo nie.... 😉

kkatarinkaa som priamo z TO, ale nerodila som tu. 😉 . inak som si vsimla ze mas termin augustovy...mne vsetci hovorili, ze to je zle byt tehu v lete, ze budem spotena, unavena z tepla........ale ak by som si mohla vybrat, tak zas by som chcela byt cez leto tehotna...bolo to super....mala som 4 tehu saty...nemusela som sa obliekat ako cibulka cez zimu 😅

denduska
10. máj 2009

ahojte, tak sa konecne hlasim..dnes sme sa vratili z KE domov, uz som sa bala ze co zas emmka bude vystrajat cez cestu chudatko, ale ona normalne spala od KE az po Ruzomberok! a spala by aj dalej, ale tam sme stali v kolone a ked sa auto nehybe, emma nespi 😀

co sa tyka zehlenia, predtym kym emmka spala aj cez den casto, som vsetko vsetucko zehlila..aj ked ponozky nie 😅 ....ale odkedy si da polhodku doobedu a polhodku poobede, uz nestiham..takze to obmedzujem na nevyhnutne...ale mam rada vyzehlene veci, nechapem ako moze niekto vyjst nevyzehleny, teda napriklad co sa tyka kosele alebo bluzky...bola tu taka tema zehlenie plienok, a ked som tam napisala ze som zehlila vsetky, a potom tie co som skladala do postoliek lebo jednak sa to lepsie sklada a jednak to by som sa hanbila u dokiny keby som vybalila malu v dokrkvanej plienke tak ma dobreze neukamenovali ze co na tom zalezi, a nejaka babenka tam napisala ze neznasa zehlenie a nezehli ani sebe ani malej ani muzovi, ze on neznasa vyzehlene pradlo....tak to si neviem predstavit...ani mojho muza chudaka v doktorskom bielom plasti, 100% bavlna co sa perie na 90-ke keby som ho poslala jak krave z pysku keby vysiel 🙄
no ale som sa rozpisala o zehleni 😀

dnes zo Sturca spadli nejaki Nemci chudaci..nastastie sa im nic nestalo...

katarinka aj ja som spadla v 17.tt...na bok ale tak ze nohy my vyleteli az nad hlavu 😝 😖 ale vsetko bolo OK 😉

idem daco zjest..hladna som jak vlk po tej ceste... 🙂

ivet100
10. máj 2009

ahojte, denduska uplne s tebou suhlasim s tym zehlenim,lebo to fakt vidiet ci je nieco ozehlene alebo nie,ja to vidim aj ked niekto nema ozehlene tricko a teda to vela zien nezehli. Ja tiez zehlim vsetko,len ponozky a spodne pradlo nie ale donedavna som zehlila aj panske boxerky. Plienky som tiez stale zehlila a pekne sklada,tiez by som sa u doktorky hanbila,keby vytiahnem neozehlenu plienku.
kiva,tak to sa ti uz naozaj blizi,ja ti zelam prijemny porod a nech mas z toho dobry pocit. Mne sa to mozno lahko hovori,ale ja som mala porod velmi dobry a uzivala som si prichod nasho syna na svet,stale som pocas porodu cakala kedy pridu tie velke bolesti o akych som pocula,ale pre mna to boli stale znesitelne bolesti az do konca. 🙂

cessy
10. máj 2009

ahoj denduska, normalne si mi tu chybala...ako ste sa maly?? 🙂

jeliska
10. máj 2009

ahojte 😉
no co sa tyka toho mlieka tak presne ivett ako pises ty a ja uvazujem, ze zacnem eli davat kravske mlieko lebo uz ked ju kojim tak vobec nechce ☹
dufam, ze ked mi nepije mlieko tak to az tak velmi nevadi 😅
inak co sa tyka toho zehlenia tak ja moc nezehlim okrem ely tej zehlim furt ale manzelovi a mne nic moc extra 😉
cessy aj ja celkom tesim , ze budem nosit v lete saty i ked na to horko moc nie 😒
kati ja som tiez padla to ked som 1-krat stala na lyziach a narazila som do stromu ale nejako som citila ze ely bude v pohode tak som to ani neriesila 🙂
kivi aj ja drzim palce nech mas lahky porod 😉

kkkatarinkaaa
11. máj 2009

ahojte 🙂
ja som dnes taka natesena, ideme o chvilu na vyletik-k nasim domov na vychod 😵 😵 tak dlho som uz nebola doma,jaaaaj 😵 😵
idem este dobalit veci skocim na postu a ide sa 😉

kkkatarinkaaa
11. máj 2009

cessy, denduska, jeliska- no aj ja myslim ze som mu nijako neublizila, kedze sa pekne hybe aj nadalej 😵 len je to taky neprijemny pocit, ked clovek padne a vie ze v brusku je mimi 😔

denduska
11. máj 2009

ahojte, ja mam dnes perny den - doslova, len plnim pracku od rana...a zehlila som horu muzovych nemocnicnych veci 😀
cessy, jej, ved aj ty mne, vlastne vsetky ste mi chybali 🙂
v KE bolo super, pochodili sme obchody, aj prechadzky kade tade..no super bolo, pekne pocko.. 😵

u nas je riadny hic, slnko pecie, ale dufam ze poobede bude prsat lebo je tu sucho na zaplakanie...

kiva, ja uz som cakala ze sa ozves z porodnice...inak ja som par dni pred terminom myslela ze uz nevydrzim, nevedela som sa ani hybat, bola som hrozne nezgrabna, a plakala som pri kazdej prilezitosti...a nakoniec som pockala este par dni po termine...
ale aj ja chcem rodit nabuduce tiez v lete, bolo to super, lahke saty a pohoda, nie kabaty alebo bundy.

Emmka ma dnes zas jeden zo svojich aktivnych dni, rano vstala o 5.40, potom spala asi 40 minut o pol deviatej no a teraz spinka uz asi polhodinu..takze cakam kedy vstane, sidlo jedno...

este k tomu mlieku, ja by som zacala asi plnotucnym a ozaj zriedenym s vodou a postupne menej vody...lebo jedna baba vravela, ze robila v mliekarni a vsetko, nielen mlieko, ale aj jogurty, vsetko okrem plnotucnych a smotanovych je sama zelatina a podobny grc..proste sama umelina... Ja mlieko inak vobec nemusim, ani moj muz, nikdy som ho nemala rada, tak uvidim potom co na to povie mala, az pride cas. Pre zaciatok mam v skrini ryzove mliecko obohatene vapnikom a fosforom, tak to sa chystam vyskusat niekedy... 🙂

jeliska
11. máj 2009

tak sme presli pomaly na um 😉 eli zatial vypije vsetko som zvedava dokedy 😉

kiva23
11. máj 2009

Ste fakt zlate, dakujem vam vsetkym... No tiez som takakadejaka, ale v podstate je vsetko ok :D, uckam sa, hajam, varim, riadim, soferujem....
kkkatarinka, ja tiez chcem dat asi dievcatku meno Viktoria.... ale uz som z tych mien taka zblbnuta, ze uz ani neviem ake sa mi paci.... Nemate nejake napady&?

monikat75
autor
11. máj 2009

ahojte, ja som od rána nejak nestíhala sa sem dostať, ráno som bola na pošte a v obchode, potom hneď za obedom som išla ku zubárke, a keď som prišla, tak o chvíľu mi už bolo treba ísť do škôlky - dcérka mala vystúpenie ku dňu matiek - boli sme aj s manželom aj s maličkým - taký bol podarený, celý čas bol spokojný len sa obzeral a počúval detičky - vôbec nemrnkal
veru denduska aj u nás je sucho na zaplakanie 😒
kiva no tak s tými menami to máš ťažké - veď ich je kopec - a teraz už aj tie zahraničné - manžel povedal, že keď bol zapísať na matrike Mareka tak mu matrikárka dala taký zoznam - asi 2000 mien - ktoré nie sú v našom kalendári ale už za ne netreba platiť - takže tak - ale pre inšpiráciu ja mám Veroniku, kamoška má Beátu, susedka Lauru, potom teraz u nás dávajú meno Nina, Petra, Miriam, Ema - ako denduska atď, ale tvoja Viktoria je krásne meno aj mne sa páči len s manželom sme sa na ňom nezhodli 😝

denduska
11. máj 2009

mne sa velmi paci Renata..neviem preco, dnes sa velmi nedava...manzel mi ohundral 🙄 a este Karolina. Viktoria som mala byt ja povodne 😀
Kamosky maju Alexandru a Bereniku.

cessy
11. máj 2009

ahojte...
kkatarinkaa stastnu cestu a tiez stastny navrat domkov prajem... 😉

denduska ahoj...Berenika??to som veru este ani nepocula take meno, ale zaujimave. my keby sme mali dievcatko tak sa vola Vanesa, alebo Diana 🙂 . mne tiez muz vela mien hned zavrhol ....hned kazde prirovnaval....aj napr Diana-Diava 😠

jeli, tak tak, male v brusku teraz potrebuje vela zivin z tvojho tela, je krasne ze si eli kojila doteraz 😅

kiva...sup, sup podme rodit....

monikat mala si dnes veru zhon.. 😨

jeliska
11. máj 2009

no u nas prsalo furt 🙄 hned by som sa s vami vymenila 😉 a este k tomu rano padali krupy ale aspon eli spala do 8,30 😀
ja vobec neviem ake dam druhe meno ak to bude dievcatko 😉 asi otvorim kalendar
inak musim sa pochvalit, ze som dostala ku dnu matiek nie sice od ely ale spolocne s manzelom sme isli do cukrarne co inokedy tak casto nechodievame 😉 nie som na kvetiny radsej mam sladke a co vy ako ste oslavili
teda monika super ked vam spravia taky program v skolke 😉

jeliska
11. máj 2009

musite mi poradit nejake mena viktoriu ma uz objenanu moja sestra 😀

monikat75
autor
11. máj 2009

ahojte, katka ja ti tiež želám šťastnú cestu a príjemný pobyt u rodičov 😉

inak cessy Diana sa aj mne veľmi páči, ale manžel pozná jednu Dianu, ktorú nemá veľmi v láske, takže to hneď zavrhol, lebo že to meno by mu pripomínalo stále tú babu ☹
jeli to je dobre že si malá zvyká na UM, lebo tebe treba živiť teraz to druhé bábo v brušku 😉 a čo sa toho mena tak už som dala nejaké typy a ty sa môžeš inšpirovať aj českým kalendárom, veď aj Eliška je české meno, nie?
no deň matiek sme nijak zvlášť neoslavovali, akurát ten guláš sme vonku varili a manžel mi kúpil za detičky dvojo takých dezertíkov, takže celkom milé od neho 😝
jeli a ten dážď by si nám už mohla poslať, nám už na dvore aj trávička strašne vyschla a to nehovorím a záhradke, čo moja mamka posadila - ja k tomu totiž vôbec nemám vzťah

monikat75
autor
11. máj 2009

aďka a ty si sa kde stratila - dúfam, že detičky sú zdravé 😅

jeliska
11. máj 2009

no moni to by som ti rada poslala zase prsiiiiii 😒
adula halooo dufam ze je vsetko ok 😉
inak moni eliska je aj v slovenskom kalendari ale je pravda, ze je to ceske meno 🙂

monikat75
autor
11. máj 2009

jeli vyzerá to tak, že sme tu len my dve, inak aj u nás hrmí ale dážď zatiaľ nikde 😖

monikat75
autor
11. máj 2009

no nič idem ja spinkať, veď v noci ešte budem určite aspoň dvakrát hore, takže ti jeli prajem dobrú noc 😔

jeliska
11. máj 2009

aj ja tebe prajem dobru nocku a krasne sny