Hľadám mamičku na písanie. Poklebetíme o deťoch?

monikat75
19. jan 2009

Ahojte, chcela by som si týmto spôsobom nájsť kamarátky na dopisovanie. Mám dve deti, 5-ročné dievčatko a skoro 6 - mesačného chlapčeka. Ak máte chuť si poklebetiť o deťoch ale samozrejme aj o všetkom možnom, tak neváhajte a odpíšte. Na vaše príspevky sa už teraz teším. 🙂 🙂 🙂

paola.o1
11. mar 2009

ahojte. ja by som sojove mlieko nedavala minimalne do 3 rokov. ja ked som este kojila, tak som si dala pohar sojoveho mlieka a maly sa okamzite vyhadzal. a citala som taky clanok, ale uz ho vobec neviem najst, kde spajali soju s tymi umrtiami mladych futbalistov.... ze nieje taka zdrava atd. ako si mysleli. soja je silny alergen, ako orechy...

denduska
11. mar 2009

tak super 😨

cessy
11. mar 2009

no pekne, o tom som ani nepocula 😕

cessy
11. mar 2009

denduska, jeliska,ada, ked kojite vedia vam deticky papat aj z flasky??jeden den som maleho nemohla kojit, davala som mu do flasky moje MM namrazene a nic poriadne nezjedol, musela som mu to davat lyzickou je to u nas velky problem a maleho uz ucim na zazracny hrncek.
dudlik maju vase deti??

denduska
12. mar 2009

cessy, ja som flasku nikdy neskusala...asi preto ze som nemusela zatial...ale davala som uz malej trosku cajiku aj predtym lebo mala problemy s kakanim..ale to vzdy len lyzickou. Teraz jej davam do zazracneho hrnceka a naucila sa z neho pit rychlo, aj ked tu na MK som citala o tom temu a pisali tam ze deti sa s tym nevedia rychlo naucit..jej to islo celkom fajn. A mame ten zeleny naustok.

pred chvilou sa zobudila, opica jedna mala.... 😠

jeliska
12. mar 2009

ahojtwe idem akurat do prace.Eli sa zobudila o 6,00a nie a nie zaspat, tak sa manzel stara 😀
inak co sa tyka toho sojoveho mlieka tak sa moze pouzivat ako nahrada mater. mlieka od 1 roka.paula a co sa tyka alergii tak ty si alergicka ale nasa mala neni na nic lebo my sme s manzelom neni alergici takze sa to neda zovseobecnit a neni pravda , ze je to ako orechy alebo arasidy soja nie je alergen skusim ti najst este clanok o produkte klikni si na tu lekaren ked chces tak ja tam napisem dr a spytam sa jej na to.Alebo teraz idem do lekarne tak sa poytam nasich dr co si o tom myslia.A co sa tyka futbalisty tak sa vzdy sa mozer nieco stat asi bol silny alergik ale to neznamena ze aj nase deti budu 😉 papa no inak deni nezavidim tak skoro a co robite teraz?

jeliska
12. mar 2009

paula tak s tym alergenom si mala pravdu modifikovana soja je alergen tu je link no co v dnesnej dobe neni alergen 😠 tak by bolo najlepsie bio inak to sojove mlieko zajac sa moze pouzivat nie je tam modifikovana soja http://cs.wikipedia.org/wiki/Sója#Geneticky_mod... musim utekat ozvem sa vecer pa

denduska
12. mar 2009

tak nevadi, ja som citala niekde ze existuje aj ryzove aj kukuricne mlieko ako nahrady, tak to snad bude lepsie 🙂

cessy
12. mar 2009

ahojte
denduska a aky mate ten hrncek Avent??lebo ja ho malemu obcas skusam dat, ale akosi s tym neviem, obcas sa mu podari potiahnut a potom sa cuduje... 😕

cessy
12. mar 2009

neako nepozorne citam, ved pises ze mate ten zeleny sosacik, tak musite mat aventovu flasku... 😨 preco si dala hned zeleny??ved ten je az od 12mes.??

denduska
12. mar 2009

cessy mame avent, to moj muz dostal od niekoho este za svojich mladickych cias, akoze na fernet aby mu nevykvapkalo 😅 🙄 chlapi, co mam na to povedat... 🙄
ale som mu ho skonfiskovala pre malu, on mal v tom zeleny naustok, ja som chcela kupit biely ale zdal sa mi dost drahy na taku somarinku...tak ze skusim ci jej to nepojde..a islo, tak uz biely nekupujem....ja stale naplnim tak do polovicky a najprv ja potiahnem ci ide...a potom jej dam...ale nie vzdy chce z toho pit...

monikat75
autor
12. mar 2009

ahojte no ste toho veľa popísali, kým som tu nebola 😉
cessy všetko naj prajem tvojmu Alexkovi k dnešným 7 mesiačikom - a čo sa týka toho cumlíka, tak môj Marek ho chce, hlavne keď ide spinkať, tak ho stále cmúľa, a pritom sa povie, že kojené deti nechcú cumlík a ja ešte stále kojím ale zase dcérka vôbec nechcela cumlík a potom stále plakala, nevedela sa ukľudniť a zato malý sa s ním stále ukľudní, takže som aj rada, že ho chce - a čo sa týka fľašky, tak mliečko mi chce malý z fľašky - som mu pár krát dávala, keď som mala boľavé prsníky ale čajík vôbec nechce z fľaše tak ten mu dávam po lyžičkách, lebo pohárik som zatiaľ nekúpila
a jeli to sójové mlieko môžu aj 7-mesačné deti lebo tvoja Eli je staršia o mesiac tak neviem

cessy
12. mar 2009

monikat75 Alexko moc, moc dakuje 😵

cessy
12. mar 2009

my cumlik nemame, maly ho mal asi tak 2-3 tyzdne a potom uz vobec..., asi pred tyzdnom som ich vylozila, ze skusim ci niektory nechyti a nic 🤐 , mne z falsky pil zo zaciatku feniklovy cajik.neskor uz iba lyzickou... 😵

monikat75
autor
12. mar 2009

a ešte som zabudla cessy ja som registrovaná v Hami klube, lebo čo sme dostali v pôrodnici ten kufrík tak tam bola prihláška tak som ju vyplnila a teraz mi z času na čas niečo pošlú naposledy to mliečko Hami 2, takže preto ho mám
a ozaj ženičky ako skoro po spapaní príkrmu musíte drobčekov dokojiť - môj Marek vydrží niekedy pol hodinu - maximálne hodinu - ale to sa stalo asi tak 2 krát, väčšinou po tej polhodine sa musí dopapať

cessy
12. mar 2009

monika ja davam malemu zatial len k obedu zeleninku, inak len kojim. a po obede si chvilku posedi v stolicke a potom mu hned dam mliecko. obeduje okolo 11.30 a vydrzi mi do tej 16:00, ako kedy 😉

jeliska
12. mar 2009

ajojte my sme dnes boli po dlhom case s nasim kamosom enom kt, je od Eli o mesiac starsi 🙂 boli sme trochu pokukat v PALADIU to je take velke nakupne centrum, no nic moc tam nemali 😒
inak ja davam tiez dudlik Eli ale iba ked zaspava to ho chce aj plienku ale inak nema vobec
a
flasticku pouzivame od firmy NUK zo zaciatku tiez nechcela pit cajik ale od takeho 6,5 mesiaca uz pije aj si sama drzi, ale to jej nerada dovolim , lebo vsetko mame mokre 😉

jeliska
12. mar 2009

cessy inak to ti dobre vydrzi 4,5 hod 😉 inak tiez sa pridavam k blahozelaniu 😵 😵 😵

cessy
12. mar 2009

dakujeme jeliska 😉 😵
no ale nieje to kazdy den, ale co sledujem, tak v priemere po obede vydrzi 4 hod. 🤐

ada11
12. mar 2009

cessy, Alexovi prajeme všetko najlepšie k "narodeninám" /veď do roka je to každý mesiac 😀 /

Anet nechytí fľašu, skúšala som jej dať čaj aj MM. Keď som si odstriekavala 2 mesiace mlieko, tak pila z fľaše a mala aj dudlík, síce moc nechcela ale sem-ta- ho chytila. Teraz ako je len kojená, tak nechce ani fľašu ani dudel. 😉 Teraz mi to moc nevadí, ale budem ju učiť aj na fľašu, lebo keď bude leto aby pila čajík. 😉

jeliska
12. mar 2009

ajoj adi a davas uz aj prikrmy?

cessy
12. mar 2009

ada11 dakujeme...
na flasu neuc, skus ju naucit na hrncek... 😉

monikat75
autor
12. mar 2009

ahojte, vidím, že ste tu 🙂
cessy aj ja som si pomyslela, že ti dosť dlho vydrží nepapať - od obeda až do štvrtej, tak som to skúsila aj ja dnes s malým a zlatúšik vydržal od jednej do piatej spokojne - a pritom dnešný príkrm spapal len veľmi máličko.
a kde ste kupovali tie hrnčeky - v lekárni alebo niekde v supermarketoch?
ada a tvoja maličká už má zúbky a cessy tvoj malý tiež - má už zúbky či nie? môjmu Marekovi nie a nie vyjsť 😒

cessy
12. mar 2009

ahoj monikat75
mne na obed spapa okolo 40-50ml, zatial len tolko ☹
okolo druhej ho davam spinkat, neplace je spokojny, tak uz nekojim..
nas maly je dost tucny, tak preto mu moc nenutim, ked nechce
ten hrncek kupis aj v DM drogerii, aj v lekarni aj v detskom obchode, my mame Avent- kuzelny hrncek, ale zatial sa nan len ucime, kupila som ho lebo nekvapka z neho, maly musi sat, aby mu tiekla vodicka 😵

monikat75
autor
12. mar 2009

diky cessy a koľko stojí - typujem tak okol 5 eur - viem že sú dosť drahé - či ešte viac?

monikat75
autor
12. mar 2009

a koľko ti malý váži, že máš pocit že je tučnučký 😝

jeliska
12. mar 2009

ajojte tak som dala akurat eli spinkat zapla som jej premietacku tak pozera anjelikov 😀 a co vasi uz spinkaju no prave place tak idem ☹

jeliska
12. mar 2009

no uz je tuha v premietacke sa nam vybila baterka tak som sa s nou aspon pomodlila dva desiatky ruzenca 😉

ada11
12. mar 2009

jeliska, áno už dávam príkrmy od 7.2. zeleninkové a od 7.3 aj mäsko a druhý príkrm ovocný . Anet spapá tak 100-140 ml, potom ešte dokojím, ale nie hneď, tak za 30 minút až hodinku. 😉

cessy, aj som nad tým rozmýšľala, že hrnček, ale dostala Avent fľašu, tak som to chcela skúsiť, ale kúpim hrnček 😉

monika, ešte nemáme zúbky, ale už jej je vidieť bielu čiarku tesne pod ďasienkom, tak čakám... 😉

jeliska
12. mar 2009

adi tak isto sme zacinali aj my ale o 2 mesiace skor 😉 eli je strasny zrutko spapa aj 200 ml ale zo zaciatku okolo 100-150 ml asi tak ako vy 😀 a tiez som este za hodinku kojila ale teraz uz nie ako kedy ak chce zapit tak jej dam aj cajik