Hľadám mamičku na písanie. Poklebetíme o deťoch?

monikat75
19. jan 2009

Ahojte, chcela by som si týmto spôsobom nájsť kamarátky na dopisovanie. Mám dve deti, 5-ročné dievčatko a skoro 6 - mesačného chlapčeka. Ak máte chuť si poklebetiť o deťoch ale samozrejme aj o všetkom možnom, tak neváhajte a odpíšte. Na vaše príspevky sa už teraz teším. 🙂 🙂 🙂

rejocka
20. jan 2009

Adka,aj my sme donedávna horúčkovali a to dá teda zabrať,stále v jednom kole,sledovať ako dýcha,či klesla teplota,tiež som len bdela a nedovolila som si ani oko zažmúriť,ale pekne mz pili čajík,tak klesala horůčka.Aj dávate zábaly?Opatrujte sa 😵

rejocka
20. jan 2009

Jeliška ja bývam v Leviciach 😉

jeliska
20. jan 2009

adi a davala si jej cipek nech jej aspon klesne horucka ak mas panadol alebo nurofen tak jej to kludne daj

jeliska
20. jan 2009

my sme este nastastie horucku nemali ale asi by som jej dala cipek alebo sirup 😖

jeliska
20. jan 2009

rejocka v Leviciach som teda este nikdy nebola ☹

ada11
20. jan 2009

zábaly nedávam, minule som jej chcela urobiť vlažný kúpeľa nemohla som sa na to pozerať, čo robila. Chúďa. Staršia dcérka do dvoch rokov mali vždy pri infekte horúčky 40 st. 3 dni, vždy sme skončili na pohotovosti a pichli Hydrokortizon. Staršej som dávala aj zábaly, kleslo to o 0,5 st. a do hodiny to zase vystúpilo. ☹ Dávam paralen čípky a už som skombinovala aj s nurofen čípkami, keďže vtedy sa môže zvoliť 4 - hodinový interval. O chvíľu jej pôjdem premerať teplotu a uvidím, ale je mi to strašne ľúto, keď za takú krátku dobu už 3 razy. Anet nechce čaj ani vodu, len cicik, tak jej ponúkam častejšie.

jeliska
20. jan 2009

tak to hej daj jej prso vczdy aby mala dostatok tekutin ale to je zle ze uz takto za sebou ma horucky a doktory na nic neprisli ?

jeliska
20. jan 2009

Inac ked spominas starsiu nemaju to dedicne ,ze su v takom malov veku nachylne ?
A Anetka ma vsetky ockovania za sebou, alebo neboli ste niekdy teraz na ockovani? 😢

rejocka
20. jan 2009

🙂to je jedno adka,len nech pije a vetraj,ja sa horúčky tiež veľmi bojím-keď rýchlo stúpa,alebo sa nedá zraziť.Dominko mi mal ako 2.ročný febrilné krče-to bol horor ☹

ada11
20. jan 2009

na nič neprišli, brali jej len kapiôárnu krv na krvný obraz, ale podľa mňa by sa zišla odobrať venózna na krvný obraz aj s diferenciálom a trebalo by urobiť aj CRP. To je strašné, keď lekári len čakajú, akoby na zázrak. Vo štvrtok idem Dr. tak jej to navrhnem ak ma nevyhodí z ambulancie. Maťka má, že vraj zápal prínosových dutín, ale nemá žiadne príznaky, len kašeľ a to už 6. týždňov ☹ Nahrievam ju soluxom a dávam Otrivin, tak uvidíme. Vo štvrtok pôjdem určite k dokine.tak ja teda idem premerať a už vypnem aj PC. Dobrú a pekné sny. 😔

rejocka
20. jan 2009

ozaj teraz nedávno som čítala o horúčke-bez iných príznakov a veľa mamičiek písalo,že išlo o 6.chorobu,taký vírus čo sposobuje horúčky a vyvrcholením je vysypanie na brušku,chrbátiku a tým choroba odoznieva a horúčky ako prišli tak aj odídu...

jeliska
20. jan 2009

aj tebe dobru nocku a aby ste mali pokojnu noc 😀 Navrhni tej dr. nech vam spravi vysetrenie vsak za to nic neda

ada11
20. jan 2009

jeliška na očkovaní hexou sme boli v novembri a prevenarom pred vianocami - máme len prvé dávky, mali sme ís´t teraz 15. ale nemohli sme práve skrz tie horúčky, že až po 2 týždňoch a teraz zase nemôžeme. Ani jedna z mojich princezničiek nemá očkovací kalendár tak ako má byť. ☹

jeliska
20. jan 2009

rejocka no dufam ,ze nas to nezastihne 😉

jeliska
20. jan 2009

adi ani my sme neboli na ockovani tak ako ma byt ale to je vina nasej dr. nie zeby bola moja chora ibaze nasa dr. ma dobry bordel ordinaciia ani nevie kedy sme objednani a tak...

ada11
20. jan 2009

rejočka, na to som myslela, keď mala horúčku 1. raz, ale výsyp sa nekonal, takže to ono nebolo. Ale už fakt idem robiť čo mám, tak pa.

jeliska
20. jan 2009

rejocka ani sa nedivim ze su rozne nemoce v dnesnej dobe 😠

rejocka
20. jan 2009

neboj,treba dať včas liek a sledovať vzostup teploty.No my od vtedy máme Diazepan v pohotovosti,od vtedy chvála Bohu nič 🙂

jeliska
20. jan 2009

ty davas na znizenie teploty diazepam?

rejocka
20. jan 2009

🙂 pokojnú nocku všetkým,tak zajtra.vlastne dnes 😀

jeliska
20. jan 2009

lebo diazepam je ked mas stavy uzkosti, depresie svalove krce...
😕

jeliska
20. jan 2009

aj tebe rejocka idem aj ja spat krasne snicky 😀

rejocka
20. jan 2009

nie na zníženie,to dávam panadol,alebo nurofen,a diazepan,musím dávať keď má 38,5 a viac-ano na svalové krce,na také upokojenie-2mg,ale len pri horúčke.To je vlastne to čo zvyknú pichnúť na pohotovosti ke%d má dieťatko veľkú horúčku a nevieš zraziť.papa

jeliska
20. jan 2009

jaj tak tak to hej idem aj ja pa 😉

monikat75
autor
21. jan 2009

Ahojte ale ste sa riadne rozpísali, ja som tu včera večer nebola, lebo pripojenie na internet máme len v detskej izbe a nechcela som malú rušiť, ale už sa na tom pracuje, aby sme ho mali v obývačke.
Táni dúfam, že tá pera je už v poriadku a dnes môžeš spokojne pracovať.
Adi dúfam, že Anetka ti už mala lepšiu noc a že tie horúčky čoskoro ustanú, nech je ti babuľka zdravá. 🙂 Zatiaľ prajem pekný deň. 🙂

denduska
21. jan 2009

caute zeny, vy ste tu toho riadne popisali, ja uz som bola vo vecnych lovistiach 😀
ja som malej nasla take suche miesta na lytkach aj stehienkach a laktoch a baby v inej teme ma vystrasili ze tak moze zacinat atopicky ekzem.... ☹ a moj muz ho ma, tak to je aj celkom mozne...ale vobec ma to netesi ☹

inak diazepam je na horucku vyborny liek, tie 2 mg urcite neposkodia, ja som si ho dala aj ako dospela raz ked som bola riadne chora, horucka klesla aj som sa fajne vyspala 🙂

ada11
21. jan 2009

diazepam sa pri vysokých horúčkach dáva ako prevencia febrílnych kŕčov, alebo sa zvykne dávať aj Hydrokortizon - injekčne alebo vo forme čípkov Rectodelt. 😉 Anetke som dávala o 1,30 hod. v noci paralen. čípok, odvtedy nie, ale stále má 38,3-38,5 st. Diazepam mám po ruke, ale dám ho až keď teplotab vyskočí nad 39,5 st.. Maťka začala sopliť. ☹

jeliska
21. jan 2009

dobre ranko 🙂 zienky no my sme mali dobru noc akurat sa Eli zobudila dost skoro rano a uz ju nemozem uspat ☹
Ada to ma mrzi ze vam teplota este neklesla ale neviem diazepam takemu malemu clovickovi by som asi nepodavala akurat keby mu teplota neklesala vsak ty vies najlepsie 😀

jeliska
21. jan 2009

dendy to aj my mamew take suche miesta na lytkach a stale malu natieram olejcekom no dufam ze tro neni atopicky ekzem 😖

ada11
21. jan 2009

jeliška u takých drobcov sa nedáva celé 2 mg, len 1 mg, prípadne ešte menej. 😉 idem zase premerať a ak nebude mať vysokú, tak idem variť, lebo inak dnes by bola u nás diéta. 😒