H&M, NEXT, ZARA. Ako sa k nim dostať veľkoobchodne?

derylka
12. nov 2009

Ahojte. Máte niekto info ako sa dostať k tejto značke (veciam) velkoobchodne?... Viem že ku KENVELO sa dá ale neviem sa dopátrať k týmto značkám... Za každú pomoc vopred veľmi pekne ďakujem.

pookie
13. nov 2009

A co zalozit si nejaky outlet? Neviem ako to funguje ale ked som bola doma na SVK tak som si v jednom meste vsimla outlet Next a mali priamo vypisane ze tovar z vypredajov ale mali tam aj ine znacky tak podmienky su asi ine ako na otvorenie obchodu Next alebo ostatnych spomenutych. Dobry napad, zislo by sa to vo viacerych mestach.

prasiatko30
14. nov 2009

k zaciatocnemu dotazu - o h&m a nexte ti neviem povedat ale k zare ti mozem povedat len tolko ze politika skupiny inditex kde patri aj zara je taka ze franchize neprevadzaju-vsetky obchody su "prevadzkovane"priamo firmou 🙂 oni maju dokonca aj vlastne outlet obchody - lefties.

akira13
14. nov 2009

babula90- ABSOLÚTNE súhlasím! Je priam nemysliteľné, že v novembri sa NIKDE na Slovensku nedá zohnať zateplená súprava. Alebo zimná čiapka:-/ Ja keď sa zamyslím, v našom meste som za cca 3 roky čo nakupujem detské veci kúpila asi... 4!!!!! kusy oblečenia! V obchodoch na SK to bude asi... 50 kusov a cez internetové obchody nakupujem takmer denne 😀 Nuž, u mňa je to už mánia 😀 😀 😀 , lenže vidím, že v tom nie som sama 😝 A je pravdou, že si radšej priplatím (lebo keď spočítam poštovné, mohla som mať takmer raz toľko vecí 😠 ) za kvalitu a aj aby to nejak vyzeralo 😵

Pookie- outlet by bol super, ale vlastne každé H&M alebo Next na SK je outlet 😀 😀 😀
Prasiatko30- ďakujem za trefnúúúúú odpoveď 🙂

babula90
14. nov 2009

akira, veru, je to až smutné, každým rokom sa opakujúce, že letný tovar majú pomaly až po lete a zimný tiež neskoro 🙄 v októbri mrzlo a neboli absolútne pripravení na sneh, atď. zohnať tu niečo moderné pre moju 9 ročnú je veľký problém. Keď ideme vyslovene kúpiť konkrétnu vec, nemajú, klasika.... 😠
Takže aj ja nakupujem cez net a som závislááááááááááá tiež 😔 , ale spokojná.
Ale štve ma to, že máme taký obmedzený výber a vysoké ceny, prečo je to všade naopak??? Veď už dávno nie je socializmus 😒 Inde majú 3x také platy, lacné veci, je to nespravodlivé. ☹

pookie
14. nov 2009

Akira viem ze su to outlety 😉 ale ten obchod co som videla mal tiez v nazve outlet ale ono uplne nebol pretoze to vobec nebol taky klasicky Next obchod, neviem preco ho teda dotycna nazvala outlet... Nebol to ani sekac ale mala tam veci z vypredajov, asi jej to niekto nosi. Neviem, bol by problem otvorit si obchod keby niekto dovazal tie veci zo zahranicia? Nemusi to byt priamo jedna znacka ale mix viacerych. Asi to sa snazia baby zistit, ze? 😀

sofik
15. nov 2009

ja si myslím že priamo licenciu nedostanú ale tiež by som skor rozmýšlala nad dovážaným tovarom zo zahraničia a predávat to tu v nejakom obchode. Viac značiek - viac tovaru.

Napr: ked sú výpredaje v Anglicku, nakúpit toho hromadu a potom to tu popredat, poznám viac ludí čo to tak robia a oplatí sa im to. Idú na aute tak 4x do roka, nakúpia plné auto vecí a potom to predávajú. 🙂

Možností je vela len treba skúšat a nečakat že návratnost je hned.

Aj cez mimibazar nejaké dámy predávajú tovar značky Next a pod....aj to je jedna z alternatív. 😉

babula90
15. nov 2009

sofik, ale tie ceny by boli s navýšením zase privysoké pre ľudí, treba sa dostať ku veľkoobch.cenám...
na MMB je to zdieračstvo, aby na ženách na MD tak zarábali, viem, že každý si pomáha ako vie, ale mnohokrát sú tie ceny premrštené. 😝

pookie
15. nov 2009

No ked su tu (UK) vypredaje tak sa oplati kupit veci ale neviem si predstavit nakupovat v takom mnozstve aby sa to potom predavalo v obchode, asi by naozaj bol najlepsi ten velkoobchod ale to asi nie je mozne lebo tie znacky su urcite nejak chranene a za velkoobchodne ceny nekupite pokial nie ste v retazci. Neviem... aj ja som premyslala ze by som sa pustila do Nextu a posielala to odtialto na Slovensko ale ked sa zarata postovne a podobne vydavky tak v tom velky business nevidim, neviem ako to robia baby co s tym pracuju, mozno poznaju niekoho kto chodi pravidelne napr. kamionom a daju si doviest veci tym sposobom, stale lacnejsie ako kurier. Na SVK by som veru tie veci nekupovala, dost predrazene a vyber ani zo stvrtiny ten co tu. Ale hadam sa to zlepsi.

babula90
15. nov 2009

pookie, suhlasim, ist autom do UK a nakupit veci- z toho sa veru nevyzije... to mozu iba ak mamicky na MD prilepsit si par drobnymi...
A babrať sa s balením a zasielaním, zaberie to strašne veľa času, na tom sa zarobiť dá, ale o to v tejto diskusii nešlo...
vidíš, tak čo máme robiť a kde nakupovať v tejto diere? 😕 😠

pookie
15. nov 2009

No je to onicom... sprvu som nechapala ked mi niekto hovoril ze mat dieta je luxus, ale ked si predstavim ze by som bola na SVK tak by som im dala za pravdu. Tu sa naozaj omnoho lepsie nakupuje oblecenie, plienky vyjdu tiez lacnejsie a aj detske vyzivy. Ked som s maminou isla do obchodu lebo chcela kupit par veci malej tak som si nic nevybrala lebo za cenu jedneho pulovrika si tu mozem kupit 2-3. Nehovorim ze hned Next ale dobre si vyberiem aj v supermarketovych retazcoch ako Asda (znacka George), Sainsburys (Tu) atd. Tak vidim odkial prameni vasa nespokojnost a tuzba zmenit to. Ak by ste nieco vymysleli tak dajte vediet, rada pomozem 😉 🙂

babula90
15. nov 2009

Presne tak, moja reč, George aj TU je dobrá kvalitka, my nemusíme mať hne´d najdrahšie veci, malým deťom ej to aj tak šumafuk 😀 Pookie, kde Ty bývaš? Juj ako Ti závidím tie možnosti 😔 , v lete som bola vo Westone a keby mi batožina dovolila, nakúpila by som raz toľko. 😀 Niečo úúžasné, asi by som sa tam liečila zo závislosti odo nakupovania, ale kamoška mi vravela, že by ma to prešlo. Stále nechápem, prečo je v UK tak lacno, ale vraj pre blízku lodnú dopravu, vraj, kým to príde ku nám , sa to na tej doprave veľa nabalí.....

pookie
15. nov 2009

Ja som na severe Anglicka 🙂 Veru nepotrebuju drahe veci, ved tak rychlo rastu a zas ked su vacsie a dlhsie im vydrzia tak sa aj tak tie veci znicia pri tych vselijakych aktivitach, lozeni, behani atd. 😉 Je to ine ked sem clovek pride na par dni, zlakaju ho akcie a ked aj vidi tu kvalitu za lepsiu cenu, tazko odolat. Ja nejak vela nekupujem, asi tym ze som tu tak si to tak neuvedomujem, pockam si na akcie a potom kupim aj par vacsich kuskov, napr. po lete tricka na to dalsie ale vo vacsom cisle. Neviem cim su tie ceny, moze to byt dopravou alebo som pocula nieco o DPH ze na SVK je vacsia.

filomenka29
23. nov 2009

derylka vsak z netu sa to da objednat

nguyen
23. nov 2009

filomenka29 ale ona to chce predavat, cize chce to kupit za "velkoobchodne ceny" aby sa jej vratil pripadny transport, vydavky spojene s predajom a aby na tom nieco aj zarobila 😉 a na predaj vyrobkov ZARA a H&M podla mna potrebujes licenciu ak ich chces predavat klasickym sposobom (ako aktualnu kolekciu) s cim teda vela skusenosti nemam, ale podla toho, co som pocula, musis splnat kopu podmienok, su tam dost vysoke minimalne rozlohy predajnej plochy, s cim spojeny pocet zamestnacov ich plat a socialne odvody, transport, sklad, zaruky, zalohy alebo dokonca odkupenie kolekcie pre predaj a to si fakt malokto moze financne dovolit. Ale skus sa opytat priamo v INDITEX Groupe (vlastnik ZARA) a mozno sa dozvies, ze maju aj ine koncepty predaja, nemusi to byt vyslovene ZARA (maju aj BERSHKA alebo ine lacnejsie znacky, ktore by sa v nasich koncinach predavali mozno lepsie). Ako je to H&M fakt netusim, ale pripada mi este komplikovanejsi. Moj priatel pracuje vo firme, ktoru vlasnti byvaly agent INDITEXu a dnes robi hromadne dopredaje starsich kolekcii ale teraz pracuje s MEXXom, ESPRITom a SCOTTAGE, BCBG ... co su firmy tak o dve triedy vyssie ako ZARA a asi o pat tried vyssie, ako H&M a napriek tomu je to stale velmi zlozite. Treba si uvedomit, ze cim viac je znacka "low cost" tym viac kusov musis predat aby to bolo aspon trochu rentabilne (hovorim o tisicoch artikov za mesiac minimum), na lacnych veciach je velmi mala marza preto sa musis sakra obracat a navyse, ak to chces robit klasickym sposobom, budes musiet vela investovat a neviem, ci ti oni s niecim pomozu, pripadne sa niecim voci tebe zarucia....uprimne myslim ze INDITEX, GAP a H&M su po McDonalde, Stabucks Coffee a General Motors najvacsie "industrialne svine" 😖

filomenka29
23. nov 2009

nguyen, jjjaaaaajjjjjjjjjjj uz som to pochopila! Vdaka a kde sa nachadzas?

nguyen
23. nov 2009

ja som vo Francuzsku, ale podla mna tie podmienky su vsade rovnake 😉

murcos
23. nov 2009

ja sa vratim ku tej centrale.
skus poguglovat - pod pojmom obchod a centrala.
viem, ze vela je riadenych z ciech. (alebo z rakuska)
prip. chod priamo do obchodu a oslov veducu predajne, ta by ti mala vediet dat info

babula90
23. nov 2009

nguyen, nik lepsie by to nenapisal.
ako som aj ja spominala, chce to za sebou niekoho veeeelmi bohateho a HM by ani nepristupil na take podmienky ako otvorit filialku v takom malom meste, bohuzial...

bubba
24. nov 2009

a keby si otvoris obchod ktoreho tovar sa bude skladat z viacerych znaciek?

bubba
24. nov 2009

proste aj neznackove aj znackove atd...a ked budes predavat napr. produkty od Zara ale aj ine,lacnejsie,drahsie,neznackove...tak co si bude potom koncern Zara uplatnovat u teba?

nguyen
24. nov 2009

to sa asi neda ☹
teda mozno sa mylim ale uz som pochodila kus sveta, a ti co ma poznaju vedia, ze som maniak do handier, ale ZARA a H&M som nikdy v zivote nevidela inde ako v obchodoch ZARA a H&M. Ah pardon ano - v sekaci 😀

Ale vazne, vcera som bola kuknut na stranku INDITEXU a ono to vyzera dokonca tak, ze oni maju centralny system a vsetko vlastnia oni ako firma. Treba si uvedomit, ze ich rocny obrat je vyse 10 miliard euro (!!!) oni sa asi dost tazko budu zapodievat s niekym, kto im "velavynamne" ponukne svoje sluzby predavanim 100 kuskov mesacne v policke hraniciacej s ich konkurentom.

Implantacia je podmienena studiou trhu v danej oblasti, aby sa im to oplatilo treba aby bol dopyt. Potom to isto riesia so sefom sefa sefovho sefa pre implantaciu ci co ja viem co …. Group - no co vam budem. A ked si vezmete ich obchody, to je ako McDonald's alebo Starbucks, kdekolvek vo svete tam vstupite vyzera to tam rovnako, co podla mna znamena, ze to zariaduju (materialovo aj proporcionalne) oni sami, teda im to defakto patri. Potom si tam daju valstnych zamestnancov - rozstrukturuju atd atd… ked sa pozriete na etikety (myslim oridzo etikey z vyroby) na obleceni, mate tam cenu v kazdej mene, to znamena ze si nemozes davat vlastne ceny, ale ich ceny. A ceny? Tak to je kapitola sama o sebe. Predajna cena je kalkulovana na zaklade roznych vstupov - naklady na vyrobu cize material, cena prace (v cine!!!) transport, rezijne naklady (platy sefovi a sefovmu sefovi!!!!) no a cele je to ratane na tzv ekonomicke mnozstvo : napr tricko XY bude stat 5 euro ako z neho predame 100 000 za tyzden. Ak predaju iba 70 000 tak defacto prerobili (co nie je pravda lebo sa nahrabu inde ale teoria je taka) Cize ty ako samostatna jednotka nemas v tomto svete miesto. Tvoj obchodny potencial sa nijako nezmesi do ich minimalnych vydajov, podmienenych qvantitou vyrobkov. Proste na tom nemozes zarobit ani ty a oni tiez nie. Takze ich nezaujimas.
Je to global sourcing, globalna logistika, globalny predaj (globalne zotrocovanie krajin tretieho sveta a ine svinstva, len aby par chlapikov pri korytku mali o miliardu naviac rocne do vacku) jednoducho globalizacia… tymto ludom je jedno, ze ludia z mesta XY nemaju moznost predavat alebo kupovat ZARU, bude ich to zaujimat az vtedy, ked si budu isti ze tam na tom prudko zarobia a az potom zainvestuju a otvoria butik, ale oni sami, nie nezavisly predajca a bude to ich butik s ich matrosom, kde nehrozi, ze vo vedlajsej policke najdete kus oblecenia (sice tej istej farby, z toho isteho materialu, sity v tej istej krajine dokonca tymi istymi rukami, doplavajuci k nam tou istou lodou, ALE) s etiketou inej znacky.

…si myslim ja, ale este raz opakujem co som uz pisala, mozno maju alternativne koncepcie, kedze sa tvaria ze sa poludstili … mozno…. Napis im, uvidis.

nguyen
24. nov 2009

pardon - kvantitou 😀

babula90
24. nov 2009

Zara alebo HM sa nedá predávať v 1 obchode s inými značkami!!! 😕 😀

babula90
24. nov 2009

presne tak a lacná prac. sila v takom Bangladéši 🤐

erika.k
13. jan 2010

Ahojte. Chcela by som Vas poprosit o radu. Skusala som sa registrovat na stranke www. next.co.uk,ale bohuzial mi nechcu pri registracii akceptovat v kolonke "contact number" slovenske cislo. Ma niektora z Vas skusennosti s registraciou na tejto stranke. Pomoc by som uvitala.

Vopred dakujem 🙂

babula90
14. jan 2010

erika, myslim, ze Next na Slov.neposiela...

pepies
14. jan 2010

next na 100% na Slovensko neposiela. Treba mat adresu v UK.
Babula ahoj 😉

babula90
14. jan 2010

čau Pepies 🙂 škoda, že Next neposiela, však? 😒

pepies
14. jan 2010

veru škoda ....... 🙂

reka99
Odpoveď bola odstránená
Zobraz