Holiť alebo nie ?

danielitka26
11. aug 2008

aký máte názor na holenie intímnych partií. nehanbíte sa za to ked idete ku gynekológovi a ste oholená úplne alebo naopak ste zarastená ??

cervena_ciapocka
14. aug 2008

ono je super dat si nejaky vonavy kupel na nohy a jemna masaz (take v podstate skor hladkanie 😅 ) ale vyhnut by sa mali hlavne tlakovej masazi chodidiel.

gabii83
14. aug 2008

no tak super, tak to dalej mozem aj ja, nechcela by som si nohy holit so ziletkou, staci intimku, tam nevydrzim epilator, 😀 😀 😀

peta1510
14. aug 2008

Gabiii,ale pre istotu sa spytaj.Mozno sa to nesmie kvoli krcovym zilam, pri nich sa to neodporuca a v tehotenstve sa vedia niekomu zvacsit,neviem.

gabii83
14. aug 2008

ok
😔

digysa
22. máj 2009

A ja chcem ozivit staru temu, lebo ma zaujima tato otazka...

Ako CASTO sa holite? A co vsetko si holite? Ja som na to velmi leniva ale byvam v subtropickom podnebi, kde mame skoro cely rok same leto. To ma Pan Boh potrestal.....taka leniva a musim sa holit po cely rok... 😢 😢

Holim sa "dole", podpazusie a nohy od kolien dole.....kazdy druhy den.

kili
22. máj 2009

digysa, ber to tak, že aspoň nemusíš obliekať deti v zime, to je 100x horšie ako sa každý druhý deň oholiť 😉

briketa
22. máj 2009

jednoznacne brazilsky vosk a je pokoj na mesiac (na tri tyzdne)
nohy strojcekom

saska.t
22. máj 2009

Holim si vsetko okrem stehien tam mam biele chlpky, podpazusie kazdy 2 den , nohy strojcekom 1x mesacne a intim partie 1-2xtyzden, je to hygienicke esteticke a aj moj manzel si holi vsetko, samozrejme okrem noh 😀

martinaema
22. máj 2009

ja sa tiež holím od krku po palce na nohách - podpazušie a intímne partie žiletkou, ostatné nemilosrdne epilátorom. Aj predlaktia. Prvý krát to nehorázne bolelo, ale zistila som, že keď si to robím priebežne, tak raz za dva týždne, ked sú ešte neni všetky chlpy vyrašené, tak je to pohodička. Akurát na podpazušie sa neviem odhodlať - švagriná to skúšala, ale potom ešte 3 dni chodila ako nejaká búchačka - ruky od tela. Inak ja aj so segrou sme porast zdedili po tatkovi - a teda riadny 😠 😝 Si predstavte, že ja si musím odchlpovať ešte aj ruku od zápästia po prsty a prvé články prstov 😝 😝 😝
A najviac ma serie, že na bruchu pod pupkom mi zostalo po tehotenstve 5 hnusných dlhých čiernych chlpov. Vytrthávam s pinzetou

briketa
22. máj 2009

Saska, nahodou taky chrumkavy, opaleny cyklista s oholenymi nohami, vobec by mi to neprekazalo 😀 😀 😀

jul
22. máj 2009

ja si holim podpazusie,intim.partie a nohy od kolien dolu kazdy 2 den ziletkou,no v zime som lenivejsia to len kazdy 3den 😝 strojcekom som este neskusala. 😉

mikalove
22. máj 2009

aj ja holím a depilujem podla toho ako to bolí,ked budem bohatá,zamestnám si na to nejakú kozmetičku a kym budem žiť vyrobcovia žiletiek určite neskrachujú,tiež som lenivá,ale je to nespravodlivé,že my ženy mame takéto starosti ☹ ☹

sirinka
22. máj 2009

ja pravidelne iba podpazusie a intimne partie...ale ku koncu tehu som sa tam dole uz nedostala, tak obcas ma oholil mm a ked nie, tak som sla na prehliadku aj zarastena...ved dolezite je snad ci je to tam ciste a nie kolko chlpov akej dlzky tam rastie...
na nohach mam chlpky riedke a svetle, to riesim len pre vlastny pocit, inac to ani vidiet nie je...
no a ostatne partie tela mam normalne zachlpene a pride mi to celkom normalne, ale mam svetle chlpky...

womenne
22. máj 2009

ja som skušla raz depilaciu a skoro mi oči vypadli od bolesti 😀 fuj slzy mi tiekli veru potokom neznašam bolest 😀
takže jednoznačne žiletka,ale nebavi ma to každy druhy den,hi ale ja mam nato manžela ten sa z radostou na to ujme a ja si oddychujem vo vani 😎
ešte som rozmyšlala nad epilatorom ale niesom si ista.

sirinka
22. máj 2009

womenne ja to ani neskusam...mna to boli uz len pri predstave...asi som staromodna, ale u mna tiez vedie ziletka...

bashka
22. máj 2009

jednoznacne trhat...vsetko a vsade. Ja by som nemala nervy na holenie kazdy den. Ved to az tak strasne neboli... 😵 😵 😵

saska.t
22. máj 2009

no briketa - to mas pravdu ale nie na kazdom chlapovi to vyzera dobre 😀

zrzulka
22. máj 2009

No ja neviem ale poznate nejaku zenu co by sa neholila? myslim na viditelnych miestach. ved to je hnus.

nanyka
22. máj 2009

ja trham vsade, aj v podpazusi ..- no prave ma vystrasila moja kozmeticka, ze tam sa to nema trhat, ze ona to dokonca odmieta robit (ja si to robim strojcekom) - z dovodu nebezpecia pre uzliny v podpazi 😒 poculi ste o tom nieco?

saska.t
22. máj 2009

nanyka ano pocula ale ci je to pravda neviem ... zevraj tam je velmi jemna koza a pod nou uzliny, nie je tam ziadny tu, ktory by ich chranil a preto ze je to nebezpecne 😅

sirinka
22. máj 2009

zrzulka poznam...je to huste, ale co uz...

zrzulka
22. máj 2009

Tiez som to pocula ale neviem si predstavit zeby som sa neoholila. v zime sa neholim tak casto. Raz za tyzden. Ale teraz v lete sa inak neda...

darina77
22. máj 2009

Zrzulka, poznám, napríklad ani moja mama sa neholí ani podpazušie. A nechápe prečo sa ja holím, že však už som vydatá 😀
Ale ženy pod 50 rokov už asi skoro všetky holia podpazušie a nohy

kisska
22. máj 2009

babule poradte - co potom? Ja som tiez rada krasna, cista, oholena, ale tam "dolu" ma neuveritelne vytaca, ked sa mi dorastajuce chlpky zapaluju a pichaju ☹ 😠 . Najviac sa mi osvedcuje namiesto ziletky depilacny krem, ale s tym musim opatrne, lebo ked zasiahnem citlivejsiu kozticku a necham dlhsie posobit, tak stipe (aj dlho po holeni), ale zase ziletkou je to rychlejsie (pouzivam veet a ten sa musi nanasat nasucho a nechava sa pososbit, takze sa musim "rozhodnut" este predtym ako vleziem pod sprchu) a jednoduchsie... ale tie pichajuce chlpky... Detsky krem proti zapareninam nefunguje, trochu funguje detsky zasyp so septonexom, original kremy na ukludnenie po holeni tiez nezaberaju... Nastastie s podpazusim a nohami sa uz tolko netrapim...

bambusko
22. máj 2009

kisska, dobre je kozu umyt nejakym antibakterialnym mydlom/gelom pred holenim. zapaluje sa to kvoli tomu, ze pokozka sa narusi a infikuje tam, kde je citliva. ak sa uz stalo, rychlo a ucinne posobi bepanthen plus 😉

kisska
22. máj 2009

dakujem za tip, ten som malemu este neukradla 😉 ... len aj s tym narusanim koze je to trochu zlozitejsie... kym sa ranky zahoja, tak by to bol zase "bobor" (vyse tyzdna)... tak dlho nevydrzim, ale vyskusam, doteraz som sa spoliehala na gel na holenie.

jul
22. máj 2009

mne sa to zapaluje ked sa holim do protismeru 😖 😅

zrzulka
23. máj 2009

...alebo pockat kym si pokozka zvykne. ja mam tiez strasne citlivu pokozku. Ale teraz je uz dobre... Dokonca z mechanickeho drazdenia sa mi vytvorili utvary podobne bradaviciam. Ale uz su fuc, trapas netrapas dala som si ich vypalit.

nanyka
23. máj 2009

ja ked som sa skusala holit v smere rastu chlpkov, tak to nebolo pekne..nebolo to tak dokonale oholene,ako v protismere..a samo,ze sa to zapalovalo..
odkedy si chlpky depilujem strojcekom,tak je to ok..vzdy ale po depilacii spravim jemny peeling s morskou solou - vtedy sa mi to nezapali 😉

allahan
23. máj 2009

Ahojte, no tak sa aj ja podelím s vami o svoje skúsenosti 😉 Ja sa dole holím už asi 6 rokov a zo začiatku som tiež používala žiletku. Vtedy som mala pokožku sčervenanú a podráždenú ☹ . Po nejakom čase som si kúpila elektrický strojček a od vtedy nemám vôbec žiadny problém. Sem-tam mi vrastie nejaký chĺpok pod kožu, ale to sa dá raz-dva vyriešiť pinzetou. No a keďže mám ten strojček kombinovaný s epilátorom, som s ním maximálne spokojná. Podpazušie a intímne partie holím strojčekom a nohy epilátorom. Fakt super vec a investícia, ktorá sa oplatí 😉 😀