Holiť alebo nie ?

danielitka26
11. aug 2008

aký máte názor na holenie intímnych partií. nehanbíte sa za to ked idete ku gynekológovi a ste oholená úplne alebo naopak ste zarastená ??

sumienka2525
23. máj 2009

allah: Aj ja mam taky kombinovany. AZ nato ze ja si epilatorom holim komplet vsetko. Ale som spokojna , az na zarastanie a sem-tam zapalovanie sa chlpkov.

allahan
23. máj 2009

sumienka2525: tak to teda klobúk dolu 😲 , ja som si podpazušie a dole epilatorom skúsila len raz, keď som ho kúpila a povedala som si nikdy viac. Z podpazušia mi normálne išla po epilácii krv a tá bolesť mi veru nestojí za to. Na nohách je to v pohode a podpazušie mám oholené raz-dva, tak mi nerobí problém holiť ho pred každým sprchovaním. Hlavne, že sa nemusím babrať s penou na holenie a žiletkou, to zaberalo oveľa viac času 😖

mywiel
23. máj 2009

Lekarovi je to jedno ten je zvyknuty na vsetko... 😉 😀

sumienka2525
23. máj 2009

allahan: No to je sila zvyku. Ja mam problem ze mam hrube a vela chlpkov, takze ziletkov ked som sa holila uz na druhy den som pichala a svrbelo ma to. Bola som z toho na nervy. Takze som sa prekonala a zacala som s epilatorom vsade a teraz ma to uz ani neboli. Pazuchy si epilatorom vytrhavam len pol roka a v pohode ,len ma to na zaciatku stipkalo ale nebolelo. Teraz aj ked sa dlhsie neepilujem, tak mam tie chlpky ovela jemnejsie.

mimka54
23. máj 2009

babule po holeni si to potrite detskym pudrom s obsahom azulenu, nezapali sa to a nezarastie 😉 😉 😉

allahan
23. máj 2009

ten som používala aj ja, keď som ešte používala žiletku. Teda buď krém, alebo zásyp s azulénom. 😵 🙂

nanyka
23. máj 2009

mne tiez sprvoti tiekla krv v podpazusi, ale telo si zvyklo a uz je to v pohode...pri holeni mi najma vadilo, ze to nebolo pekne a ostaval tzv. "tien" - bolo vidno, kde chlpky rastu, tmave miesto..pri depilacii tento problem odpada 🙂

kisska
23. máj 2009

allahan, sumienka - to mate damsky holiaci strojcek, alebo multifunkcny pansky? Ak to nie je tajomstvo, prezradte znacku, nazov, pripadne cenu/link na predajcu 😉

sumienka2525
23. máj 2009

kisska: No ja mam Braun, je to damsky strojcek a mam tam dve vymienacie hlavy ( na vytrhavanie a na holenie) plus kadejake nadstavce su tam . Kolko presne stal uz neviem okolo 3000 sk pred dvoma rokmi. Ale som s nim spokojna. Teraz je uz vela dobrych strojcekov v obchodoch.

allahan
23. máj 2009

Kisska: Ja mam Philips, tiež s dvomi vymeniteľnými hlavami - jedna je s planžetou na holenie (podobne ako sú pánske holiace strojčeky) a druhá hlava je s kolieskami na vytrhávanie (epiláciu). Na tú epilačnú hlavu sa dá dať ešte taký kryt, ktorým sa zmenší šírka hlavy pre citlivejšie partie. Ale tú ja nepoužívam, keďže si epilujem len nohy 😉 . A koľko stál už teda vôbec netuším. Mám ho asi 4-5 rokov 🙂 , takže teraz už bude aj tak cenovo niekde inde.

grenadinka
23. máj 2009

kocky urcite holit, ale ja som mala problem pred porodom, som si nedovidela 😀
no strasna sranda som bola ako malomocna.
tam trs chlpov, tam hladke. 😖
lekari mali isto strasnu komediu zo mna. 😅
ale to nic po porode som to hned v porodnice napravila.
tak ziletky do boja 😀

allahan
23. máj 2009

....no, s tým bruškom som mala problém aj ja, ale vyriešil ho priateľ 😉 . Pekne krásne som mu dala do ruky holiaci strojček a on sa na to veľmi rád podujal 😉 😀 😉

katyl
23. máj 2009

baby, a co by ste mi povedali, kebyze vam napisem, ze som sa od porodu este....a teraz to posepkam......n.e.h.o.l.i.l.a??? 😀 😀 😀 😀 😀

grenadinka
23. máj 2009

allahan, no tak mas stastie. 😉
moj priatel nechce nic vidiet pred tym ako to je uz hotove a pekne 😅

grenadinka
23. máj 2009

katyl, je to asi vec nazoru.
nevadi ti pardon za vyraz ten bobor 😅 .
ja by som sa asi tiez neholila ale potom sa hambim. 😔
tiez to necham trochu narast- ale len pre to ze som leniva 😒

allahan
23. máj 2009

grenadinka: no, to moje holenie celé aj tak spískal on 😉 , nahovoril ma na prvé vyholenie a aj to si zobral na starosti on, tak s tým našťastie vôbec nemal problém 🙂 . Ináč by som tiež asi nevyberala pri pôrode bohvieako, keďže by som sa určite nenechala holiť v nemocnici 😖 , nasucho a jednorázovým strojčekom 😨 . Dosť, že žena nemôže po pôrode poriadne sedieť, oni nám ešte spôsobia aj pálenie a svrbenie, tým ich nešetrným holením 🤐

allahan
23. máj 2009

Katyl: Ja si tiež myslím, že to je vec zvyku a názoru. Ja som predtým o holení nechcela ani počuť a teraz si zas neviem predstaviť, že by som sa nechala úplne zarásť. Je síce pravda, že sa dole holím zväčša len raz do mesiaca, ale to len kvôli lenivosti a nedostatku času 😖

katyl
23. máj 2009

ja sa sice nehanbim, ale som strasne leniva, ja sa normalne ani nemalujem, iba ked som mala vo firme nejake dolezite rokovanie, potom som to vyriesila tak, ze som si kupila drahe vyrazne okuliare, pod ktorymi nemusim mat sminky, take su vyrazne 😀 mne sa to jednoducho nechce davat rano on a vecer off...ale do porodu som sa holila pravidelne a nahladko..odkedy som doma z porodky sa´mi nechce...nie, nepozerajte sa do pasu kolko mam od porodu, prosim nie 😀 😀 😀 😀 😀

grenadinka
23. máj 2009

allahan, neviem ako inde po slovaci, ale u nas v ruzomberku vobec neholia 😅
by som sa asi citila ako lezba , keby ma mala obskrabkavat sestricka 😒

allahan
23. máj 2009

Grenadinka, tak to tam máte dobré, že neholia. U nás v DK vraj holia. Našťastie nemám osobnú skúsenosť, keďže mám ochotného priateľa 😉 Mňa sa len sestrička opýtala, či treba holiť a ja som jej povedala, že netreba, že som 😵

digysa
24. máj 2009

Niekto sa tu pytal otazku, ze videli ste nejaku zenu,co sa v dnesnej dobe neholi???? Moja mama sa tiez neholi...ale ked pride ku mne, tak sa holi ako diva.... Tiez by sa za to hanbila...

katyl: to asi velmi do spolocnosti nechodis....je sice pravda, ze doteraz bola sama zima... Takze to si mala dobre vypocitane 😉 ALe neviem si predstavit teraz v jarnom a letnom pocasi bez holenia...

Musim sa priznat, ze ja mam velmi jemne a blede chlpky, to ma zachranuje, ak vynecham 1-2 dni. Nikto to este nevidi, iba ja uz citim, ze to zacina pichat 🙂
Ja mam denno denne hole nohy- sukne, sortky, saty....Rifle som nemala ani nepamatam (velke teplo)....a v plavkach som asi tak 3-4 krat v tyzdni medzi ludmi. Chodim hrat tenis raz do tyzdna, tam tiez musim mat oholene nohy....Teraz nam cely tyzden prsalo, tak som sa vytesovala...nemusela som si holit bikiny....
No jednoznacne je u mna holenie ako umyvanie zubov....

A este som sa chcela spytat na O B O C I E... Upravujete si ho? Ak ano, tak ako si ho trhate? Voskom, pinzetou? Ako casto?

saska.t
24. máj 2009

digysa obocie si upravujem 1x v tyzdni a kedze ho mam na hnedo vytetovane je to velmi jednoduche obtrhas pinzetou len chlpky mimo tetovania a je to hotovo ale uz je to 6 rokov tak sa chystam opät tetovat, lebo uz sa straca 😉

renka9
24. máj 2009

obocie si trham sama s pinzetou, asi raz do tyzdna, podpazusie denne ziletkou, a dolu by som sa mohla tiez denne 😝 , rychlo zarastam a na tmavo, keby som sa holila iba raz do tyzdna, tak by to svrbelo a pichalo... naholim sa iba ked mam menzes.... 😝 . Nohy si v zime neholim, som leniva, nechce sa mi 😀

renka9
24. máj 2009

a co chlpky nad hornou perou 🤐 , mate aj s tym problem ?

marika80
24. máj 2009

digysa obocie si davam upravovat threading a tam mi ho troch aj pristrihne (viem, ze by sa to nemalo) ale inak tam mam taku hunu. chlpky nad vrchnou perou si voskujem sama doma tak kazde 2-3 tyzdne, zalezi ako rasi 😀

sirinka
24. máj 2009

katyl no od posledneho porodu som sa v intimnych oblastiach este ani ja neholila... 😝
ale uz mam jazvu po cisarskom zahojenu, tak v najblizsich dnoch to asi padne... 😉
inac je to iba tvoja vec a tvojho partnera este mozno...

ja mam s obocim najvacsi problem...to su najtmavsie chlpky na mojom tele a ja zase leniva...takze kazdy den vytrhnem nejaky moc vyrazny, ale tak poriadne len obcas...

tinus20
24. máj 2009

ja sa holim od kedy som zacala "zarastat"podla mna je to ovela hydienickejsie a estetickejsie ako byt zarastena jak opica a hlavne v obdobi menstracie si neviem predstavit byt zarastena 🤐
moja gyn.sa ma akurat spytala ci mi to holenie nerobi problemy(svrbenie a tak) to je vsetko co nato povedala

tinus20
24. máj 2009

ja som to v tehotenstve riesila zrkadlom...bola to sranda ked som sa v zrkadle obzerala zo vsetkych stran aj 20 min,kym som to dala do poriadku a kedze som do poradne chodila od 25tt kazde 2 tyzdne tak to dakedy pekne liezlo na nervy s tym bruchom 🙂

angua27
24. máj 2009

ja som sa začala holiť tak nejak postupne. najprv dole len trošku pristrihla, neskôr začala tu kúsok holiť, tam kúsok a teraz si už nechávam iba malý trojuholníček. úplne bez sa mi to nepáči. 🙂
nohy, podpazušie - v zime raz za týždeň-dva, v lete každý druhý deň, niekedy aj každý. mám bledú pokožku a hnedé chĺpky, tak kým sa neopálim je ich brutálne vidieť. používam žiletky, ale niekde v skrini mám aj depilátor (taký ten multifunkčný), tak ho asi zase vytiahnem. a mne tiež po depilovaní rastú jemnejšie chĺpky a menej, len to dlhšie trvá a to mi vadí.
a ešte ma napadlo, pred 4 rokmi som chodila na elektrickú ihlu na podpazušia. a dosť mi to pomohlo. nezbavila som sa úplne všetkých chĺpkov, ale sú jemnejšie a podstatne menej. 😎
obočie - dôkladne raz za týždeň a ak niečo zbadám, čo tam nepatrí, tak aj každý deň. 😉
nad perou si našťastie nemám čo trhať.
ruky a stehná si neholím, mám tam mini jemné chĺpky, ktoré mi nevadia. a keďže mám hlavne na rukách milióny pieh, tak tie chĺpky ani nie je vidno. 😀
a pred pôrodom som sa oholila sama, asi tak 3 dni pred za pomoci zrkadla. trvalo to fakt dlho, ale bola som rada, že som to nemusela potom absolvovať v pôrodnici.

nastasia
24. máj 2009

baby, ako sa oholit aby to nepichalo a nesvrbelo? zatial som to skusala len ziletkou, ale nie na vsetky miesta sa dobre dostanem a ked tam nejake chlpky zostanu tak je to potom utrpenie.