Holiť alebo nie ?

danielitka26
11. aug 2008

aký máte názor na holenie intímnych partií. nehanbíte sa za to ked idete ku gynekológovi a ste oholená úplne alebo naopak ste zarastená ??

misskkaa
11. júl 2009

ja sa holim vsade ziletkou a penou-klasika 😵 ,ale uz si ledva dovidim,ale bud to vyriesim tak ze si sadnem pred zrkadlo,alebo dam priatelovi ziletku do ruky,ved aj ja jemu niekedy holim. horsie to bude ku koncu tehu, to uz ani on nebude pomaly vidiet 😀 . nerada by som aby na mna sestricka pri porode vytiahla tupu ziletku 😒

jankaw
11. júl 2009

Ja si tam uz tiez dlhsie nevidim 😀 tak holim iba tak "na slepo" a ked idem k dr. do poradne tak pred tym ma oholi manzel, len jemu to trva pol hodinu 😀 sa bojim ze ked ma to chyti a kym ma on oholi tak porodim aj doma 😀

majka0106
13. júl 2009

treba dat manzelom do ruky ziletku a nakopnut ich aby to bolo rychlo 😀 😀

katrin21
13. júl 2009

baby... inak vy co pisete, ze sa neholite ale depilujete.... tak len pre info.... tusim holenie a depilacia je to iste.... vy ste asi mysleli epilaciu.. vytrhavanie, nie?
ja si nohy vytrhavam, mam epilator Philips uz roky.... niekedy to boli, ale hlavne, ked su chlpky dlhsie, ale ked sa mi nechce pride na rad klasicka ziletka damska...
pazuchy holim ziletkou. skusala som vytrhavat strojcekom. neda sa , bolest jak....a aj bikiny.. to by som nevydrzala.. ale na nohy je to fajn... a medzi nôžkami sa tiez holím ziletkou..... tak po pamati 😀 obcas so zrkadlom, ked chcem byt " dokonala",.. ale nie je to stale... prioste ked citim, ze uz zarastam, tak sa oholim...

mima1
13. júl 2009

katrin nasla som toto: Čo znamená epilácia / depilácia

V poslednom desaťročí sa najefektívnejšou metódou trvalého odstránenia ochlpenia stala laserová epilácia / depilácia. Výrazy epilácia a depilácia sú totožné, ich význam je rovnaký. Princíp na báze ktorého laser ničí - odstraňuje chlpy sa volá selektívna fototermolýza. Znamená to, že laserový lúč vnikne do korienka (folikulu) chlpu a definitívne ho zničí. Z takéhoto korienka (folikulu) už nový chlp nevyrasti

cize tie slova moc neriesim. ja som myslela strojcek ktorym chlpy trham. 😉 a nemusim holit stale

mimkao
13. júl 2009

Aj ja si depilujem (vytrhávam), aj v oblasti bikín,aj pod pazuškou, jedine od kolien dole používam žiletku, lebo tam ma to boli najviac 😒 A aj šušu si chcem teraz skúsiť s depilátorom. 🙂

katrin21
13. júl 2009

mimka
: tak to epilujes.. nie depilujes 😉

katrin21
13. júl 2009

mima: no tak to mi je novinka.... jazykovedec by sa cudoval 😀

co ja viem - epilacia bolo vzdy odtranenie chlpka s korienkom, vytrhnutim..

depilacia je ako holenie, gelmi.. a pod... ale ved na tom svet nestojí

mima1
13. júl 2009

mimkao 😀 😀 ja myslim ze za pokus nic nedas. naozaj sa to da prezit treba vyskusat. ja som skusila raz bolelo ako svina ale ked som sla druhy krat uz to bola pohodickaaaaaaa naozaj nekecam. no ta bolest zato stoji. ale myslim ze to ako bolest neoznacujem skor ako stipkanie 😉

mima1
13. júl 2009

a este toto :Depilácia verzus epilácia

Aký je rozdiel? Depilácia je odstránenie chĺpku nad povrchom pokožky, napr. holením alebo chemickou depiláciou. Epilácia je odstránenie celého chĺpku aj s korienkom. Do epilačných metód patrí epilacia voskom, pinzetou, strojčekom, laserom a elektroihlou. Ak budem ďalej uvádzať “(d)epilácia” myslím tým oboje.

katrin21
13. júl 2009

mimkao: vidis, a mna to boli presne opacne.... pazuchu nevydrzim, ani bikiny....

nohy.... najprv odhol a potokm ked budu kvyrastat tak skus.... ja musim zo zaciatku tak viac tlacit tym strojcekom, akoby to masirovat, potom to bolí menej,... 😉

mima1
13. júl 2009

Epilácia metódy sa v súčasnosti používajú v súčasnosti pohybuje medzi metódy dočasné a trvalé. Dočasné metód epilácia je najčastejšie nazývaná depilácia keďže metóda pre trvalé odstránenie chlpov sa nazýva epilácia. Spoločné metódy depilácia patria:

* Holenie alebo ostřihovací (ručne, alebo s elektrickým holiace strojčeky)

* Depilátory (krémy alebo "holení prášky", ktorá sa chemicky rozpustia vlasy)

* Trecí (hrubý povrch kože sa používa na vlasy)

Depilácia pomocou epilácia

Epilácia depilácia metódy by mohli byť niekedy považovaný za trvalé spôsoby odstraňovania ochlpenia, aj keď väčšina jej metód by mohla ponúknuť len dočasné prostriedok na odstránenie nežiaduceho ochlpenia (aj keď trvá dlhšie ako depilácia).

mima1
13. júl 2009

dlhe chlpy by som neradila trhat strojcekom. to boli naozaj. ja som prvy krat oholila a potom n adruhy den skusala ked boli malicke vonku

luise
13. júl 2009

Ako dievča som si raz trhala dlhé chlpy strojčekom a parádne sa mi doňho zamotali. 😝 Tak to určite nikomu neodporúčam! Inak v pohode,keď som neni lenivá. Najradšej mám žiletku,lebo to je najrýchlejšie. 😀

fyalynka
13. júl 2009

cawte ja sa tiez pripajam k nazoru, ze kozusina patri zvieratam a nie ludom 😀
pouzivam ziletku aj pod pazusky, nohy aj medzi nimi 😀 Je pravda co pisete, ze to rychlejsie vyrasta,
ale nejako to neriesim...to uz je zvyk, sup-sup a som ako babatko 😀

lamada181
13. júl 2009

baby aj ja sa holim dlhe roky ale mam problem strasne sa vyhadzem hlavne po porode ale to uz som rok a najhorsie je na tom ze to niesu male bodky ale az pluzgiery plne hnisu a to pouzivam novu ziletku vzdy poradte mi nejak

marcca
13. júl 2009

ahojte, ja tiež "epilujem" zhruba 2 roky - nohy aj pazuchy, zvyšok žiletka...a pohoda, už fakt nič necítim 😉
ale prvý raz epilátor dlho bežal naprázdno, kým som sa odvážila priložiť ho k nohe 😝 a to mi chlap na povzbudenie nalial pohár vína 😀 kým som skončila, stihla som stiahnuť pol litra 😀 😀 😀
inak odporúča sa na prvý raz dať brufen či ibalgin...vraj to tlmí trocha 😕

lamada, neskúšala si krémy určené po holení 😕 alebo skús zmeniť spôsob holenia (epilátor či depilátor), príp. zájsť s tým ku kozmetičke, tam to robia odborne, možno by to pomohlo 😉

lamada181
13. júl 2009

skusila som kremy lacne drahe skusila som epilator depilator stale to iste prave ze sa habmim ist s timto na kozmetiku predsa je to take

marcca
13. júl 2009

no myslím, že oni už videli kadečo 😉 a ak by ti to malo pomôcť, možno stojí zato to skúsiť 😎

lamada181
13. júl 2009

no ved uvidim akurat zajtra idem k dr s dcerou tk sa opytam nenapadne vdaka

mima1
13. júl 2009

mne najviac vadi to ze ked som si oholila ci uz nohy alebo ine casti ze akonahle som sa osprchovala alebo na druhy den rano uz som citila chlpky ze rašia. strnisko a mohla som ist zas. myslim ze epilovanie depilovanie uz neviem ako to nazvat ani nezaberie tak vela casu. je to sice par minut ale nie viac ako 20 cize sa to da. to stihnem cele telo nohy podpazusie a medzi nozky 😀 no a ked som si zobrala kolko miniem co ja viem za pol roka ziletiek tak sa to vyrovnalo aj cene strojceka. ja myslim ze tie co maju doma strojcek mali by skusit aj ked na viac krat ale vyskusat naozaj to zato stoji 🙂 😉

marcca
14. júl 2009

mima, pravdu máš 🙂 ja som tiež maximálne spokojná s epilátorom a to mám ten starší typ a úplne jednoduchý - 2 rýchlosti a nič viac 😕 ...však teraz existujú tie masážne či chladiace, tak to musí byť úplná parádička 😎

katrin21
14. júl 2009

mne sa tiez viac apci strojcek ako holenie... 😉

ale nedzi nohami.. to by som nevydrzala, to vas baby obdivujem... ani pazuchy nevydrzim..

majka0106
14. júl 2009

katrin sme na tom rovnako 😉

cestovatelkaandrea
14. júl 2009

no ja najradsej chodim na epilaciu voskom. mam potom aspon mesiac pokoj. inak na cervene vyrazky po holeni mi pomahala zinkova masticka. mozte skusit, ale netreba jej davat zbytocne vela 😉

mima1
14. júl 2009

katrin ked si zvladla porod tak toto je malina 🙂 teda ja zas neviem co je porod ale v tejto chvili zvladnem radsej trhanie celeho tela strojcekom ako keby som mala rodit. to je premna uz teraz nocna mora 😅
ale inak ked som sa rozhodovala ci kupit strojcek alebo dalej ziletkovat tak som sa este zaujimala o holiace strojceky. chcela som to kupit aby som nemusela stale ziletky a ze to by mi snad nevadilo kazdy den strojcekom holit. ale skusenost nemam mozno aj to je dobra moznost. 😉

kili
14. júl 2009

ja mám depilátor, ale nepoužívam, lebo to bolo úplne na nič. teda vytrhalo mi to tie hrubšie chlpky, ale tie jemné nie, takže som sa musela aj tak holiť. a depilácia mi potom aj tak nevydržala dlho, keďže tie oholené chlpky dorástli rýchlo, však boli len oholené. tak to bolo fakt o ničom. máte niekto takúto skúsenosť?

a dole som si nejaký čas trhala pinzetou 😅 , ale aj tak som mala potom vyrážky, tak neviem, čo by spravil depilátor 😒 . No a problém ten istý, síce som si ich vytrhala, ale rýcho mi dorástli iné, čo som vytrhané nemala. ja fakt neviem, čo robím zle 😒

katrin21
14. júl 2009

mima... porod bol kapitola sama o sebe, mala som z neho panicky strach a nakoniec to prirodzene neslo, mala som aj epi, ale skoncilo to cisarskym... mala uz bola ohrozena, dlho sa to tahalo...

takze ako boli porod neviem, ale po cisarskom to je urcite horsie,lebo je to este dlho.. porod je jeden den...

a veru kazdy mesiac sa trapit bolestou medzi nohami sa mi nechce...

nanyka
14. júl 2009

najlepšie je pred depilovaním dať si sprchu - koža i chĺpky zmäkknú a ide to lepšie..
- s tým ibalginom to je pravda - tak pol hodinku pred trhaním, ozaj to zmierni bolesť
a po depilácii vraj nie je dobré dávať nič na báze masti, ale najlepšie detský púder - je antiseptický a predchádza sa tým zapaľovaniu chĺpkov
1-2 krát do týždňa si urobiť peeling depilovaných miest - ja si ho robím peelingom na báze morská soľ-olej , počas sprchovania, pokožka je potom krásne jemná
a každý večer pred spaním sa nakrémovať - pokožka je jemná a nestihne "zhrubnúť" - čiže chĺpky sa dostanú na povrch v pohode, čiže opäť ďalší krok, ktorý pomáha proti zarastaniu..

otázka: skúšali ste niektorá cukrovú pastu? robia s ňou aj brazilku...len sa akosi neviem odhodlať 😅 - hanbím sa

marorlinko
14. júl 2009

ja sa hollim tam uz roky uplne na hladko,citim sa lepsie takto,preco by sa mal niekto hambit za to,prave naopak si myslim, jedine chlpy ktore mi nevadia su ,,chlpy,, na hlave cize vlasy 😀