Holiť alebo nie ?

danielitka26
11. aug 2008

aký máte názor na holenie intímnych partií. nehanbíte sa za to ked idete ku gynekológovi a ste oholená úplne alebo naopak ste zarastená ??

melory
12. aug 2008

akurat ho maju v dobrej cene 😀

leishmania
12. aug 2008

ja mam epilator ci depilator, akoze vytrhavanie chlpkoch, ked som zacala pred 2-3 rokmi s tym tak som ho prvy raz pouzila, som dooncila jednu nohu na druhu som uz nemala sil,jakma to hrozne bolelo, potom som sa rok toho ani nechytila, potom som zase isla skusit, zas bolelo, ale tento rok uz trham uz som si na to zvykla, dokonca si vytrhavam aj pod pazuchami, a mam pokoj...myslim ze sa na to da zvyknut 😀

mracik
12. aug 2008

ja sa musím priznať, že mám svoje chĺpky rada, jednoducho sa sama seba páčim. Oholená som bola tri razy, hádtakajte kedy 😀 nikdy viac, dorastanie chĺpkov strašne svrbelo, bolo mi to nepríjemné 😒 Inak zápal som nikdy žiadny nemala a umývam sa pravidelne 🙂)
holím si len tie partie, ktoré vidia iní ľudia, čiže pazuchy a nohy, keď ich mám odhalené,
plavky nosím šortkové, ale to skôr kvôli striám v hornej časti stehien, aj to len preto, že mám nedostatok sebavedomia...
jediné chĺpky, ktoré odstraňujem kvôli tomu, že sa mne nepáčia, sú na obočí 😉

no a hygiena, mám skúsenosť s tým, že ľudia, ktorý sa najviac oháňajú hygienou, vlastne tento pojem ani nevedia definovať... Aj keď čo sa týka holenia, o hygiene sa dá polemizovať počas menštruácie pri používaní vložiek 😉

anmary
12. aug 2008

mracik, si môj človek 😉

xstelinka
12. aug 2008

Myslim, ze kazdy musi sam vediet co mu vyhovuje. Ja si pravidelne holim nohy a pod pazuchou, tak ako pisala Mracik, ludia to vidia a je to nepekne, ked to je zarastene. A pozerala som jednu relaciu, tam hovorili o holeni pod pozuchou a hygiene. Vraj ked sa tam clovek neholi, je to idealne miesto pre bakterie a holenie ma v tomto pripade velky vyznam. Moj priatel sa v lete tiez holi pod pazuchou. A co sa tyka toho dole. To si fakt musi kazdy urcit sam a nema to nic spolocne s hygienou. Ja si to obcas len upravim do plaviek, a niekedy si to cele vyholim. Podla nalady 😉

cervena_ciapocka
12. aug 2008

ako pise xstelinka o tom holeni pod pazuchou 😉
v podstate samotny pot nezapacha, ale zapach sposobuju bakterie, ktore mame na pokozke a najlepsie sa im dari hlavne na chlpkoch. A co viac potrebuju bakterie ako teplo a vlhko a ked sa maju aj kde mnozit, teda na chlpkoch 🤐 🤐 🤐

mracik
12. aug 2008

inak je zaujímavé, ako si veľa ľudí myslí, že ideál je nemať na sebe žiadne baktérie. V podstate je ideál mať na tele (a v tele) tie správne baktérie...

Ale to už je na inú tému...

cervena_ciapocka
12. aug 2008

to ano, mracit, ale ja som hovorila len o bakretiach a zapachu 😉

cervena_ciapocka
12. aug 2008

Inac, mala som koleginu, mlada zena okolo 30, slobodna a rada nosila sukne, pricom nemala vobec oholene nohy a aj cez pancusky to bolo velmi vidiet 🤐 no to sa mi fakt zdalo nevkusne.
Ako to ma kto dole, je v podstate vec len jeho a jeho partnera. Ale tie nohy a podpazusie 😅 by mohli ludia brat ohlad aj na ostatnych 😀

melory
13. aug 2008

zila som spata s prirodou a tiez som odmietala holenie dole...no casom mi zacali vadit "krvave chlpky" a tak som si ich aspon pocas menzesu strihala, neskor preslo na holenie....

monkula
13. aug 2008

čč, my sme mali takú učiteľku na stredne, stále nosila sukne, k nim biele pančušky a tie chlpiská pod pančuchami 😲 😲 😲 volali sme ju chlupatá pacička... 😅

melory
13. aug 2008

cervena ciapocka tak to preto bola v 30-tke slobodnaaaa 😅

monkula
13. aug 2008

mel, to bola dobrá poznámka 😀 😀 😀

cervena_ciapocka
13. aug 2008

melory a ako sa zije spata s prirodou? mozno hlupa otazka ale v suvislosti s tymi chlpami ma to zaujima 😀
A ja som sa tiez dole oholila hlavne kvoli vecsiemu pocitu cistoty pocas menstruacie.

monkula
13. aug 2008

veru, nie je nič hnusnejšie ako chlpy počas MS 😝 😝 😝

melory
13. aug 2008

ze som bola prirodny clovek a verim tomu aj dodnes ale nerobim to, ze chlpy su tu nie len pre nic za nic, ale nam chrania organy, ako napriklad v nose, aby sme nemali vela prachu....a tak je to zo vsetkym, ale kedze nezijem v chatrci v lese a mam okolo seba aj steny bytu, tak to tak tragicky s tym holenim nevidim

gabii83
13. aug 2008

ja si holym podpazusie s epilatorom ako aj nohy a aj predlaktie!!!, tam dole celkom. len to neviem, ze ci tehotna zena, to som ja, moze sa holit s epilatorom, sestra mi povedala, ze nie. vie niekto nieco o tom?

nanyka
13. aug 2008

ja si trham uplne vsade..teda tam kde rastu 😉 len keby mi obcas nezarastali 😔 .. ale u muzov vyzadujem takisto aj v podpazi aj dole - a celorocne,nielen v lete.. 😒 .

cervena_ciapocka
13. aug 2008

gabii83 - aj ja som niekde citala, ze sa nesmie v tehotenstve. Skus sa radsej lekarky spytat.

gabii83
14. aug 2008

ok spytam sa 🙂

roasha
14. aug 2008

ahoky,gabi,ja som sa epilovala aj pocas tehu,dokonca som si epilator vtedy kupila. 😅 ale je fakt,ze je v pribalovom letaku napisane,nepouzivat pocas tehu.logika mi z toho vyplyva taka,-v tehu je telo viac"prekrvene"a ked ti to sklbe chlpky,moze to vtedy trochu krvacat/ale stavalo sa mi to len v tehu/,tak asi tak.iny dovod ma nenapada...ale v nemocke na rizikovke sme sa depilovali vsetky,a dopadli sme vsetky dobre... 😉 vsak sa odhal kazdy den na vizite pred 20krasnymi chlapmi -chlpata ako medved.... 😀
inak po depilacii je z chlpkami pokoj aj mesiac./zalezi od porastu/ 😀 🙂

monkula
14. aug 2008

roasha, ja keDˇso mboal tehu ,tak som na VIanoce od manžela dostala takú tú masážnu vaničku na nohy a tam bolo tiež písané nepoužívať počas tehu.... aasi tie vibrácie môžu vyvolať pôrod.. alae nevyvolali 😀 😀

roasha
14. aug 2008

monkula,takze to doporucujeme babam,ktore "pretahuju". 😀
myslim,ze viac-menej ide o to,ze sa vyrobca strasie zodpovednosti,nie ze to nieco urobi. 😉

monkula
14. aug 2008

asi tak.... lebo iný dôvod ma nenapado la nebolo nič lepšie, ako bublinky na moje slonie tlapičky večer 😵 😵 😵

peta1510
14. aug 2008

Gabii83,ja so si pocas tehotenstva normalne depilovala nohy(ci epilovala?No proste sklabala strojcekom),dokonca som asi 2tyzdne pred porodom sla na depilaciu bikin,lebo cez bruso som si uz nevidela 😀 😀

cervena_ciapocka
14. aug 2008

monkula - pri tej masazi, ... na nohach je velmi vela reflexnych miest, ktore pokryvaju cele telo a vnutorne organy. Napriklad bod na to ked ta boli hlava, alebo mas zaludocne problemy a pod. A tiez su tam body na pohlavne organy a preto je ich masaz v tehotenstve zakazana, pretoze naozaj mozu vyvolat predcasny porod alebo nieco ine neprijemne.

cervena_ciapocka
14. aug 2008

"Ak má príslušný orgán problém, čiže nefunguje tak, ako by mal, pri tlaku v jeho zóne pocítite bolesť. Toto miesto sa masíruje a bolesť postupne ustúpi.
Reflexná masáž chodidiel je dobrá nielen na odhaľovanie zdravotných problémov, ale slúži aj ako prevencia a pomáha udržiavať celkový dobrý stav organizmu."

cervena_ciapocka
14. aug 2008

teraz si presne nepametam kde je to miesto, ale je jedno na to ked mas napriklad bolestivu menstruaciu a je tam jasne napisane, ze sa nesmie masirovat v tehotenstve. Sice ta perlickova kupel nie je to co reflexna masaz, cize tlak na jedno miesto, ale ...stat sa to moze

cervena_ciapocka
14. aug 2008

"Mamma
Technika určená špeciálne pre tehotné ženy a mamičky po pôrode. Budúcim mamičkám sa masíruje brušná oblasť a prsia, čo sa podporuje reflexnou masážou tváre, hlavy, uší, šije a pliec. Vynecháva sa reflexná masáž chodidiel, ktorá by mohla vyvolať predčasný pôrod. Masáž nie je vhodná pre ženy s rizikovým tehotenstvom. Po pôrode sa masérky zameriavajú na oblasť brucha, aby sa maternica vrátila do svojej normálnej polohy."