Holuby na balkóne. Ako sa ich zbaviť?

sjuzocka
7. sep 2008

Som uz zufala, mozno ste niekto prisli na nejaky zaruceny sposob, tak poradte, ak viete - ako sa sakra zbavit tych otrasnych holubov, co si z nasho balkona rozhodli urobit svoje hniezdocko lasky? Umyvam dokola ten obsr...y balkon a uz ma to fakt nebavi ich stale odhanat, vzdy sa vratia a to na tom balkone susievam pradlo, tak si viete predstavit aka som nadsena ked sa tam pri nom vyskytuju tie otravne tulave vtaky... 😠

juraj3210
6. dec 2013

@sjuzocka
pozri si toto:http://pcsgel.hu/?page=refs

kristian1410
16. dec 2013

juraj3210
to je všetko pekné a zaujimáve, len zaujímala by ma účinnosť gelu v praxi a to z dôvodu, keď sa gel aplikuje na miesto kde boli holuby zahniezdené, následne vykonávajú nálety na to ošetrené miesto a snažia sa dosťať späť, avšak gel ich bude odpudzovať čo je samozrejmé. Naopak, svojim náletom výrazne zanesú nečistotami povlak gelu, perie, trus, prach, čo si myslím môže výrazne prispieť k zníženiu účinnosti. A to nehovoríme o znečisteniach vplyvmi poveternostných vplyvov 😒

climbmontgroupslovakia
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
climbmontgroupslovakia
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sandyka26
4. júl 2014

Ja mám ten istý problém s tymi hnusnými vtákmi ☹ už mi to totálne lezie na nervy , pretože KAŽDÝ jeden deň o 5:00 jeden priletí na balkón a húka mi tam všetko os*rie a totálne mi to ide na nervy lebo keď sa raz zobudím tak už neviem zaspať ... 😢 Poraďte mi prosím niečo, ako sa ich zbaviť... Ď. 😎

powersdiver
17. sep 2014

@sandyka26
dobrý deň,
tak ako tu už bolo niekoľkokrát písané, ak máte problém s holubmi na balkóne, pomôže Vám spoľahlivo len zasieťovanie.
Ponuku rôznych sietí, aj transparetných môžete nájsť na stránke www.hostinkovo.sk

ochranaprotiholubom
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
arretha
13. máj 2015

no tak ja som sla na holuby ,,pekne zostra,, - kupili sme byt, samozrejme na balkone hniezdo. hniezdo zlikvidovat, na balkone som nejaky cas nechala krabice zo stahovania, aby sa im nedalo zosadnut a vobec, aby sa im to nevidelo ako miesto prijemne a vhodne na hniezdenie. na zabradlie, kde pristavali (je dost siroke) som pripevnila nasledovne: kartonovu krabicu rozrezat naplocho. napichat do nej klince (aspon 5cm dlhe). odspodu je dobre karton podlepit, aby nevypadavali. spagatom som to pripevnila na zabradlie. holubkom stacil jeden pokus o pristatie na balkone a viac sa neukazali. kartonovo-klincove ,,ozdoby,, samozrejme mozno dat hocikam na balkone, kde pristavaju. zarucene pochopia, ze su nevitane. cely spas nestoji viac, ako par eur zaklince a lepiacu pasku 🙂
lovu zdar!

mirka0677
13. máj 2015

my sme natiahli takú zelenú sieť, cca za 8 eur z predajne pre záhradkárov a pomohlo to. bývali sme na 4.poschodí a zdola to vyzeralo pekne. montáž trvala tak 10 minút. nevýhoda bola, že ak bola upevnená len tak voľne, mohli na balkón vletieť malé vtáčiky, ktoré potom mali problém vyletieť.

alexa7766
1. jún 2015

@sjuzocka
Mám ten istý problém. Každé ráno ma ide šľak trafiť, keď vyjdem na loggiu, všetko je obsraté. Tiež tam mám zavesené CD, ale nepomáha, tak som im nalámala rožky a postriekala fixinelou. Uvidím zajtra ráno, lebo mám taký pocit, že tam chodievajú z noci do rána.

arretha
2. jún 2015

balkon mame zaskleny, uvidime, ci bude problem s nalietavanim na parapet.... ak ano, kupime original ostne...
alexa, cd, vypchaniny vtakov a ine veci nepomozu, ani otrava, to som skusala tiez, ony su az prilis inteligentne. jedine, co pomoze su mechanicke zabrany.

alexa7766
4. jún 2015

@arretha
Musím si poklepať, ale už mám s holubami pokoj. Zavesili sme na šnúry na prádlo zvonkohru a mám už tretím deň loggiu čistú a dúfam, že to tak aj zostane.

jankaorodova
11. jan 2016

Ahojte ja som mala tiež problém s holubmi na balkóne.
Obrátila som sa na profesionálnu firmu,ktorá sa zaoberá aj takouto činnosťou a
bola som spokojná.Problém bol vyriešenýrýchlo, jednoducho ,lacno a hlavne mám už pokoj
od tej lietajúcej hávede.
A najhlavnejšie je ,že sa už nemusím báť o zdravie svojej rodiny 🙂
Aby som nezabudla ,treba sa obrátiť na firmu DE-AQUA s.r.o.

www.de-aqua.sk

https://www.facebook.com/deaquashop/photos/a.65...

Prajem vám víťazný boj nad nimi 🙂

sardinka335
11. jan 2016

No ...tak holuby to je katastrofa...ked sa to začne kotiť to mozete vyhanat a to ma taku drzost ze x krát im to hniezdo vyhodím a oni ho aj tak budu robiť, nanosia si paličky, vetvičky..to v priebehu hodiny čo dokazu je nonsens...a už tam sedi, všetko obsrate len zmývam.
No pozriem vaše typy lebo uz to začina.Des bes...

zazana22
11. jan 2016
Používateľ zazana22 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od zazana22.

ja som pocula ze aj zavesene CD by mali pomoct

sardinka335
11. jan 2016

@zazana22 aaaaaale možeš tam mat zavesený aj kamion CDčiek...nepomaha.
Mne robili hniezdo v jednom črepníku a tak som tam cela natešená kupila taku imitáciu vtaka, ktorý reagoval na pohyb a ked sa do neho ,,ťuklo,, tak čvirikal...2 dni ,,ho,, obzerali a na tretí tam uz sedel holub vedla tej atrapy!!! Uplne spokojne...

zazana22
7. mar 2016
Používateľ zazana22 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od zazana22.

@sardinka335 ked to je uz tazko s nimi :/

allesandra
21. aug 2016

@jankaorodova a co vam tam vykonali z tej firmy? Napiste konkretne ake kroky podnikli

sisika
11. apr 2017

Obnovujem tuto temu,nakolko sa prave v tychto dnoch budilapravidelne 5.20 na to ze holuby randia na nasom balkone. Plieskaju kridlami,hrkutaju,suchocu....
Hladala som vselico-no najviac sa mi pacil napad zasadit aksamietnicu-vraj im vadi jej pach,a zaroven odpudzuje aj hmyz. Takze som nabehla do Obi,kupila zopar kvietkov,upratala cely balkon a poumyvala ho Savom-takym vonavym na podlahy(vraj aj ta intenzivna vona holubom prekaza). Kuty som nechala uplne volne(predtym som tam mala naskladane kvetinace).
Kvietky som zasadila aj do zavesnych truhlikov na zabradlie,aj do stredu balkona do takeho velkeho kvetinaca). Do tych zavesenych som este dala solarne svietidla,na zabradlie natiahla ponad celu dlzku tenucky drotik,aby si nemohli sadnut.
Do velkeho kvetinaca som zapichla taku vrtulku,z leskleho materialu.
No a uz dva dni mam pokoj od holubov,myslim ze to bol parik a chceli zahniezdit-no zda sa ze pochopili ze u nas teda nie. Naokolo je dostatok stromov-tak snad si najdu miestecko.

Mate este nejake overene tipy-ako holubov odplasit?

tener
4. máj 2017

my sme si požičali vzduchovku a surovo som ich vyvraždil, skúšal som všetko aj úrady a tak, kruzok na nohe to nemalo, robí to bordel a ničí kvety, nič nezaberá, tak som išiel po poslednej možnosti. ešte som rozmýšľal minule že čo sú 12 voltove batérie na kravské ohrady, tak ju napojiť na balkón keďže je kovový a sadajú hlavne tam, ale to už boli po smrti....zatiaľ kľud, držia sa od balkónu.

maria1955
15. apr 2018

Včera som vyložila krásne muškáty,ráno prvé čo som spravila,išla som na balkón,a muškáty polámané!!!som bezradná neviem čo robiť!!vie niekto poradiť??

miluna777
15. apr 2018

Aj my mame s nimi problem, v kuse si stavali hniezdo pod balkonovym kreslom. Co tyzden som vyhadzovala nedostavane hniezdo aj s vajcami. Leskle veci, cingrlatka aj atrapy dravcov prekuknu, zoparkrat to skusia a zistia ze im to nic neurobi. Naozaj pomozu iba ostne na kazdu pristavaciu plochu alebo siete.

sianna
20. júl 2018

@alexa7766 pomohlo?

viking004
14. okt 2019
Používateľ viking004 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od viking004.

ja som si dal na balón odpudzovač a ten som kúpil v eshope odpudzovace.sk a mám pokoj od holubov a aj od otravných susedov

viking004
14. okt 2019
Používateľ viking004 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od viking004.

@sjuzocka riešenie je veľmi jednoduché dajte na balkón odpudzovač pozrite na odpudzovace.sk

viking004
16. nov 2019
Používateľ viking004 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od viking004.

@sjuzocka Nebudete zúfalá tiež som mal na balkóne holubov kúpis som si odpudzovač plašič vtákov na odpudzovace.sk
https://odpudzovace.sk/odpudzovace-plasice-vtakov/ a mám pokoj občas nejaký priletí a zachviľu je preč

jaro2846
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
wilkinson45
26. feb 2022

zdravím. Vy..... ľudia, čo riešite divé, hlúpe zviera, čo k Vám príde a chce žit vo Vašom okolí tým, že ich pozabíjate, tak ste obyčajné zvery, horšie ako tie, ktorých prítomnos´t týmto riešite. Hanbil by som sa za takýto prístup a nie to vypisovať na verejných fórach.
Keď chcete Vy slušní ľudia so srdcom na pravom mieste naozaj riešiť problémy s holubmi na balkóne a pod., skúste si vyhľadať nejakú neziskovú organizáciu, ktorá rieši práve tieto problémy s liahnutím a prebývaním divých mestských vtákov. Sú to väčšinou slušní ochotní ľudia, ktorí prídu vezmú mláďatká a presne Vám povedia a zdokladujú, čo bude s daným (v tomto príp. holubom urobené). Viem to z vlastnej skúsenosti, pretože tento problém som riešil neraz. Holuby sa stále vracajú a je to dosť problém. Ale pokiaľ máte problém s dospelími holubmi a nemáte mladé, tak je najlepšie kúpiť si nejakú ultrazvukovú plašičku a to naozaj pomáha. Ja som skúšal všetko možné.....plašiče z plastu(vrana), ligotavé predmety, octovú vodu a dokonca aj tie kovové pichliače na parapet. Nepomohlo nič iba tento prístroj.
Nerobím nikomu reklamu, ale toto mi naozaj zafungovalo. Mal som za 4 roky bývania na balkóne 6 X mladé a stále sa vracali.....nakoniec som úplne vypratal balkón a dal som tam ten UZ plašič a pomohlo to. Je s tým určite viac roboty, ako chytiť pušku a vystrielať ich, alebo ich otráviť, ale pre normálnych a empatických ľudí je toto podľa mňa najlepšie riešenie, aké môžete spraviť aj ako prevenciu pred akýmkoľvek vtáctvom, ktoré vám nevyhovuje v blízkosti.

Ďakujem tým slušným