Hovoríte deťom "ľúbim ťa"?

15. máj 2020

Ahojte hovoríte to svojim deťom každý deň? Alebo s nimi proste trávite čas a nejak predpokladáte že to vedia. Ja svoje deti zbožňujem ale hovorím im to zriedka lebo mi to príde neprirodzene keďže som to sama v detstve nepočúvala. Ako prejavujete deťom svoju lásku? 🙂

kittykat22
17. máj 2020

@lenqua_12325 aaaaw, Lenka, tvoje deti budu urcite vychovane pefektne - s takou zakernou matkou ako si ty 👍😅

tesari
17. máj 2020

Každý deň 😍

ludka140281
17. máj 2020

Hovorím im to niekoľkokrát denne.....lebo mne to takto nik nevravel...bola iná doba,rodičom som vykala a mamke som až na smrteľnej posteli povedala 1x že ju ľúbim.... dovtedy som sa hanbila..neviem prečo...boli sme si trošku vzdialenejšie....a takto nás neviedli..moje deti mi to hovoria často a chcem ti počuť 😊❤️

malamimi6
17. máj 2020

Denne niekoľkokrát 🙂 nám to tiež mamina stále hovorila a aj hovorí ❤️

radka2119
17. máj 2020

Ja to synovi hovorim niekolkokrat za den ked sa tulkame ked vstava rano ked zaspava vecer proste stale .mam potrebu mu to stale hovorit 🙂

ninka78
17. máj 2020

My to hovorime skoro kazdy den niekolko krat a aj maly 4 rocak pride a povie len tak z nicoho nic mamka tatik lubim vas ....A mam aj 2 dospelych synov 21 a 22 r a tiez im to aspon raz denne napisem ...kedze su v zahranici ...

gia111
17. máj 2020

hovorím výnimočne, s úctou bez vlastnenia raz za týždeň, dva, v posteli už keď dcérka zaspáva. Hlavne túžim byť inšpiratívnou a láskavou mamou od ktorej to cítia, z každého slova, pohľadu a hlavne v ťažších chvíľach, byť v úcte, cítiť rovnocennosť dieťatka a rodiča

kikina84
17. máj 2020

Ja som to nepocuvala v detstve vobec..a teraz mi to chyba..nemam ani dobre vztahy s nasimi..naopak dcere to hovorim stale..lebo to tak citim..a ona mi to hovori tiez a to je pomaly v puberte..tak som stastna za to

zenulkaaa
17. máj 2020

Každý boží den niekolkokrat. My sa s malým neskutočne stiskame, objimame hocikedy a vyznávame si lásku. Pre niekoho divne, pre mna uplne normálne. A pritom doma som to ako dieta takto nemala. Vedela som že rodičia ma lubia, ale nehovorili sme si to...

lanah
18. máj 2020

Zdravim všetkych v diskusii.
Ja hovorim synovi, ze ho ľúbim
VŽDY pred spaním a odlúčení - keby sa mne niečo stalo, nech su to jedny z posledných slov, ktoré odomňa počul (som po ťažkej chorobe s trvalými nasledkami a komplikaciami).
Zároveň mu to vravim, pri jeho odchode k babke, alebo v škole, vždy ked sa zopár hodin/dní neuvidime, keby sa jemu niečo stalo, nech viem, že som mu to povedala a teda to urcite vedel.
Vravím mu to vždy keď mi správí radosť. Minimalne 3krat do dňa.

Pre vysvetlenie mojho správania -
1. Dôvod:
Protratila som pred jeho narodenim v prvom trimesti. Keďže mi nikto nikdy nepovedal, ze sa toto stáva a je to prirodzene, od toho šoku z potratu mám postraumaticku stresovú poruchu. Prejavuje sa extrémnym až nezmyselným strachom o neho - keď ide k starým rodičom mám strach aby sa mu niečo nestalo, ked sa hra bez dozoru na záhrade, dokonca vo vlastnej izbe a je potichu (!), Vyšilujem ked sa zdržia niekde s manželom a nedajú mi info atď.

2. Dôvod: Moja mama ani otec NIKDY nevraveli, dokonca ani keď som bola 6 tyzdnov na mesiac na JIS-ke. Oni mi dali základy toho, ako svoje dieťa nevychovavat...

P.S. manželovi vravím, že ho milujem každý večer v posteli, keď si dáme pusu a poprajeme si dobrú noc. Musí to vedieť, že som rada že ho mám a milujem, pretože sa 6 mesiacov staral o mňa, keď som ležala na JIS-ke (každý deň počas celych navstevnych hodin bol pri mne). Keď mi v SR nevedeli pomôcť vybavil liečbu v Prahe.
Do toho všetkého sa sám staral cez deň o 16 mesačného syna a vecer pracoval.
Keby toho mal málo pokračoval s ním v kruze plávania 3x do týždňa, ktorý som so synom začala...uznajte nie je možné takého chalapa nemilovat

mariankamaruska
18. máj 2020

Ja hovorím svojej malej 6 ročnej dcérke Ľúbim ťa, som rada, že ťa mám, som rada, že si si ma vybrala za mamičku a mnoho iného viac krát do dňa. Mám aj skoro 25 ročného syna, ktorý mi po každom telefonáte povie Ľúbim ťa mami. Tie telefonáty sú aj viac krát za týždeň, takže aj od syna počujem dosť často tieto krásne slová. Samozrejme im mu ich hovorím aj ja. Mám veľkú rodinu sestru a dvoch bratov a aj s nimi si hovoríme Ľúbim ťa a navzájom sa podporujeme. NEMYSLÍM SI, ŽE ZÁLEŽÍ NA VEKU A ANI NA PRÍBUZENSKOM VZŤAHU, JEDNODUCHO TO ČLOVEK POTREBUJE POČUŤ. JE TO AKO PODPORA, AK MÁ NAPRÍKLAD TEN DRUHÝ NEJAKÝ PROBLÉM JE PRÍJEMNE POČUŤ, ŽE V TOM NIE JE SÁM. KONKRÉTNE OD RODIČOV SME MY TAKÚTO PODPORU NEMALI, KEĎ SME BOLI DETI. SKÔR AŽ TERAZ V DOSPELOSTI.
TAKŽE SI MYSLÍM SI, ŽE VEK NIE JE PODSTATNÝ.

marlent
18. máj 2020

Stale minimalne kazdy den pred spanim...
A tiez preto lebo som to nepocula

simon32
18. máj 2020

@slecnabe napodobne ja kazdy den hovorim detom ❤❤

jahodka11
20. máj 2020

moji chlapci maju 12 a 8 a hovorime si to denne niekolkokrat navzajom 🙂

bea22196
21. máj 2020

Moj syn ide nato tak ze kedy kolvek pocas dna ked sa hraje povie mami lubim ta ...mami si krasna 🙂 a neprehanam to s objimanim tak ale za den ho len tak objimem a poviem lubim ta som tu pre teba aby vedel ze som stale tu ale vsetko mierou ..treba hovorit a robit ako citis 🙂

majinka85
21. máj 2020

Každý deň. Každú chvíľku keď to potrebuje počuť. A tu je prekvapenie od synčeka na DEŇ MATIEK

babydesire
24. máj 2020

@slecnabe podobne...moji rodicia su skvely ale chladny v prejavovani citov,nejako im to nejde..neviem,mozno ked som bola este malicka objimali ma a bozkali tak ako ja svoje deti len si to uz nepamatam a cim som bola starsia tym boli viac rezervovanejsi...myslim,ze kazde dieta chce pocut a citit ze ho rodic lubi a to aj take ktore sa zasknuri,utrie drsne rukou pobozkane lice a povie fuuuj mama pred kamosmi neeee... Zatial máme malicke deti a tak sme prenich cely svet,,a aj ked ponich casto musim kricat,rovnako tak ich aj hladim,objimam a hovorim im ze ich lubim,,nie prilis casto aby to nebolo vsedne a otravne, ale ja citi ovladat neviem a nikdy to robit nebudem

semila001
12. júl 2020

Kazdy den opakujem detičkam kazdu chvilu Obymam aj muza