Hra Ikariam

pacna
21. feb 2009

Ahoj zienky hra niekto z vas tuto hru? 🙂

zuzulask
3. aug 2009

no len keby si človek vedel vybrať na ktorý ostrov ho má "hodiť systém" 😀 😀 😀 😀

bubina1
3. aug 2009

tak to mas sakra pravdu zuzula..... okolo mna je plno z alincie XXX...čo vyzeraju byt na magorov a títo z 300...ali XXX sa zatial este o nic nepokusala...dufam, že som to teraz nezakríkla.... skor som mala opletačky s takými individualistami, ale tých som zvládla....tak uvidim ....

maximiliana
3. aug 2009

ale tak no uz to najhorsie mam za sebou a chudacik muz ma teraz sluzbu s malym 😀
kedze si to clovek nevie vybrat, tak je najlepsie byt v ali, ktora ma v okoli co najviac clenov... inak tu betu vam teda nezavidim.. u nas na alfe je to podstatne kludnejsie

bubina1
3. aug 2009

ja si vždy viem vybrat to "najlepšie" 😀

efkak
3. aug 2009

mozem sa este spytat k tym podmienkam... Ja som to po precitani pochopila, že aj ked nehrame z jednej IP-čky nemozeme robit utoky spolocne cez spojenca. Zdalo sa mi to dost divne 😀 . Takze urcite to plati len pri rovnakej IP?

bubina1
3. aug 2009

aj ja som to pochopila najskor tak...ale podla mna sa da maxi veriť..... aj ked sa s tým musím vysporiadat...utočiť by mal každý sam za seba.....aliancia by mala byt naozaj o tom, ako si navzajom pomoct napríklad pri obrane ale nie o utočení.....

bubina1
3. aug 2009

vyzera to tak, že na bete doslo k zlučeniu aliancii...ali XXX sa stala alianciou 300

bubina1
4. aug 2009

zuzula...napisala som ti ráno blbost...som si uvedomila, že stavias stvrte mesto a to nie je 33000 matrošu.... na piate budeme šetrit spolu 😀

zuzulask
4. aug 2009

no ja mám síce tri , ale to jedno na síre je de fakto zbúrané......nechávala som si ho, lebo mi z neho išli peniažky a tie som potrebovala aj keď tam bola korupcia.......ale idem ho už zrušiť.....takže stále v podstate len tri.....

bubina1
4. aug 2009

no ja celkom slušne fičím na všetkých štyroch.....aj ťažím, aj budujem...vždy pri zrode dalšieho mesta si poviem poviem, že toto bude len také malé, na prachy alebo na suroviny...a teraz su už celkom fajnové....predposledné ma už aj nejaku minimalnu armádu..posledné mam na síre....tam staviam len mur...zatial....

zuzulask
4. aug 2009

no tak som už tam

zuzulask
4. aug 2009

bolo to posledné miesto na ostrove na kolonizáciu a je tam aj bonus zázraku... 😀

bubina1
4. aug 2009

baby..poradte mi...na ostrove je hráč, ktorý je taký velký ako ja a na píle má viac ludi okolo 500, ale mne sa už dávnejšie limituje ťažba dreva na 360..prečo niekomu píla dovoluje viac ludí a mne nie? skusala som už všetko...stiahla som ťažbu mramoru napríklad...a na píle nič. stále 360.... treba k tomu niečo...prispiet na zázrak alebo dom lesníka rozšíriť alebo čo je k tomu potrebné aby volný ludia mohli tiež ťažiť

pacna
autor
4. aug 2009

ma na takej urovni mesto ako ty? 🙂 nie je to tam ten vyskum?ale neviem aky 😅

elise
4. aug 2009

výskum pomocné ruky oprávňuje viacej robošov 😉

bubina1
4. aug 2009

baby diky....

efkak
5. aug 2009

bubina ale pokial mas v meste spostaveny dom lesnika tak sa ti neoplati davat pomocne ruky Daj pozor zbytocne neprides o peniazky ako na zaciatku ja 😉 😀

zuzulask
5. aug 2009

platí to iba pre lesníka alebo aj keď mám v meste kameňolom alebo vinára....

efkak
5. aug 2009

ja som si to vsimla minule. Plati mi to stale. Ked som nemala pomocne ruky tak tazili napr. 200 a rastlo plus z kamenolomu or vinar,.. a ked som dala pomocne ruky tazilo ich viac ale prirastlo menej 😠 . Esteze som si to vsimla

zuzulask
5. aug 2009

čo teraz , výskum nevieš zrušiť, nedá sa preskočiť......

zuzulask
5. aug 2009

jaj baby , dnes som bola na alfe na jedného neaktívneho čo je odo mňa tak 4 hodky cesty, mám sklady na 25.000 plné a ževraj generáli 65, špión napísal 17 falangov a 12 lukostrelcov......mám chronický nedostatok materiálu a aj tak by som nemala z čoho stavať tak som ich poslala....prečo by som mu nepomohla keď nevie čo s tým a chúďatá roboši to už nemali kde dávať 😀 😀 😀 😀 😀 😀 vyhrala som na dve kolá a už sa vezieme domov....ešte raz točím.... 😀 😀

zuzulask
5. aug 2009

teda on má sklady plné nie ja, sorry preklep

efkak
5. aug 2009

vyskum sa da vymenit v akademii ked das zmenit tak si vyberies.

zuzulask
5. aug 2009

to viem ale aj tak raz na neho príde rad.....mám dielňu, keď dám vylepšovať platí to pre všetkých vojakov na všetkých ostrovoch alebo len pre tých na tom jednom kde je dielna???

efkak
5. aug 2009

plati to pre vsetkych aj tych co mas postavenych aj tych co este iba postavis

bubina1
5. aug 2009

cafte baby....
efkak...tak tomuto nerozumiem....pomocné ruky beru prachy?...dom lesníka mam skoro všade ale mne sa zdá, že aj ked mu zvysujem uroven nepridáva mi robotníkov na píle

zuzulask
5. aug 2009

lesník nepridáva , iba zvýši o percentá čo vyťažia.....každá úroveň lesníka zvýši o 2%....

efka dík, to je super, tuším som sa to pýtala , ale istota je guľomet...

bubi a čo tvoj zaľúbenec....

bubina1
5. aug 2009

zuzula, ty sa vážne nezdáš tými rabovačkami...dobrý ulovok....mne sa včera točili lode jedna radost u sponzora...na sklade mal tovar pre 60 lodí a ja mam len 30...posledné transporty som už ani nepočkali, tie dorazili až niekedy v noci...celu noc až do pol 2-druhej ich nechávam zarábat peniaze a musím kupiť este nejaké lode....aspon 2...a zase sa pokukám po nejakých rabovačkach...možno aj mna rabol niekto mierumilovný....

bubina1
5. aug 2009

zuzula...včera sa neozval....ale jeho škoda, mal by plno matrošu, teraz z toho skla rozširujem v 4 mestách ústav a este dnes nejaký rozšírim....a dám aj na trh...... chapes 18 000 skla....skor by som prijala v takomto množstve mramor.... 🙂 a to ho ťažím v 2 mestach...ale stále chýba....

zuzulask
5. aug 2009

ja som na tom podobne.....všade samé víno a sklo.....a tak som začala vylepšovať v dielňach, bere to aj prachy ale kašlať na to, nebudem musieť posielať toľko vojakov na rabovačku keĎ budú silnejší...