Hra Ikariam

pacna
21. feb 2009

Ahoj zienky hra niekto z vas tuto hru? 🙂

janazuza
10. mar 2009

baby ako postavím viac budov do mesta, ked nemám miesto? 😒

zuz11
10. mar 2009

janka ak mas vsetko obsadene tak niako a co tam mas a co potrebujes stavat? dufam ze nemas niektore budovy viac krat 🤐 ja to mam tak ze niektore budovy co stacia iba jedny mam v neakej kolonii 😉

janazuza
10. mar 2009

no v meste, mam tesara , dom lesníka a nemám sklára( asi by sa zišiel, ked tam ťažím skolo) a nemám múzeum( ani v ponuke) vedci pomaly skúmajú 😖

zuz11
10. mar 2009

muzeum budes mat v ponuke az neskor, napr podla mna tesar je zbytocny ak nemas neaky extra problem z drevom a potrebujes tam postavit neco dolezitejsie 😉 a mas v ponuke dielnu?

janazuza
10. mar 2009

a ešte teraz aby som nezabudla - nová kolomia - NOVY VINOGRAND 26:39 😀
a tam mam sklad, trhovisko akadémiu, ukryt, rez. guvernára, lodenicu, obch.prístav, vináreň- a neviem či postaviť dielňu, vinára( ak sa ťaží vino) apotom ešte jedno miesto ostane(asi na to múzeum)

janazuza
10. mar 2009

a potom dať dielňu aj do obidvoch miest?

robo.p
10. mar 2009

dielnu len do 1 mesta.

zuz11
10. mar 2009

nie dielnu do jedneho 😉 tak ako aj ambasadu iba do jedneho

ja mam v hlavnom meste, palac, vinaren, kasarne, ambasadu, sklad, dom lesnika, akademiu, ulkryt, trhovicko, lodenicu, pristav a tesara ktoreho zburam ak budem chciet a moct mat muzeum, v druhom meste mam rezidenciu guvernera, sklad, trhovisko, kasarne, akademiu, dielnu, dom lesnika, vinara ( kedze to je ostrov vina🙂 ), vinaren, lodenicu a pristav a v tretom mam rezidenciu, vinaren, kasarne, sklad, pristav a lodenicu 😉

pacna
autor
10. mar 2009

robo este neviem som v ali a uvidim ako sa k tomu postavia a fibi sla do boja s tym svojim "kamosom" 😅

zuzi diky musim si zapisat na ktorej str.si radila 😀

zuz11
10. mar 2009

takze fibi drzime palce nech mu to nanda 😉
aj asom neradila iba som pisala ze kde co stavat 😀 a na to pridete aj same co je dolezite ale taky ten dom lesnika alebo vo=inar iba zvysuju produkciu o 2 percenta su nepovinny 😉 asi ich casom zburam ked budem chciet postavit nieco dolezitejsie 😀

janina77
10. mar 2009

ahojte, som v tejto hre uplny zcitocnik, tak vas prosim o pomoc 🙂 .
Mam par otazok:
1. ako postavim hostinec? - predpokladam, ze ked ho budem mat, bude populacia rast rychlejsie.
2. Ktorych udov je vhodne mat v meste viac? - teraz mam radnicu, pristav, sklad, kasarne, akademiu, mur. vsetko uroven 1.

Dakujem za rady.

janazuza
10. mar 2009

ok, už mám asoň prehľad čo stavať 😀 . Neviem prečo sa mi nedá zabraziť vo fore stranka, kde je pomoc pre začiatočníkov 😠

pacna
autor
10. mar 2009

janina na hostinec treba vyskum vinarsky lis 😀

zuz11
10. mar 2009

janina, vinaren je dolezita a zvysovat jej uroven aby ludia boli spokojny a usmiaty 😀 potom sa lahsie zvysuje aj uroven radnice a je vysoky rast populacie co je dobre lebo si v cistom zlate v pluse 😉
ziadne budovy nestavaj v meste vo vacsom pocte, iba po jednom a ak je treba zvysuj urovne 😉 inak sa ti tam nezzmesti vsetko potrebne a musela by si casom burat a aj tak zvysit uroven takze hned zvysuj urovne to je akoby si mala viac tych budov 😉

zuz11
10. mar 2009

jani a atake nieco tam aj je ze pomoc pre zaciatocnikov? 😀 😀 😀 vsak mas nas na konovi naco dristy 😉

janazuza
10. mar 2009

vináreň mám( aj vinársky lis) 😀 , myslela som vinára( tak ako dom lesníka) či sa oplatí stavať

zuz11
10. mar 2009

jani, mas ostrov na vino? on zvysi iba produkciu vina o 2 percenta na kazdej urovni, tak ju postav iba ak ti nestaci ta uroven co mate na ostrove ale asi by som nestavala radcej by som podporovala tu produkciu na ostrove 😉 budes to miesto casom potrebovat na nieco dolezitejsie 🙂

janina77
10. mar 2009

dakujem 😉

janazuza
10. mar 2009

ok, zatial stačí, tak nestavám. A pri tom tesáriovi sa mi zdá, že nie je žiadna zmena( mám ho na 5 urovni) a ked mi ponúkne muzeum, tak tesára zbúram 😉

robo.p
10. mar 2009

jedine sklad sa da v meste postavit viac krat. vsetky ostatne druhy budov maximalne po jednej.

bianca
10. mar 2009

juj na dve hodky sme boli vonku a ste sa riadne rozkecali

pacna
autor
10. mar 2009

naco je dobre zvysovat ambasadu? 🙂

zuz11
10. mar 2009

pacna je to tam pri nej pisane

Ambasáda je veľmi živým miestom. Diplomati z celého sveta tu dohadujú kontrakty, debatujú o zmluvách a hľadajú aliancie. Za účelom zväčšenia aliancie je nutné rozšíriť Tvoju ambasádu. Každá úroveň ambasády zvyšuje počet Tvojich diplomatických bodov. Pri úrovni 3 si schopný založiť aliancii.

bianca
10. mar 2009

ja by som sa chcela dopracovat k ambasade

zuzi staci jedna na cele imperium?

mimus
10. mar 2009

takze baby lode sa vratili prazdne 😅 nechapem ked este stale je ponuka aj na mramor aj na sklo za tu 1zlatku.
Doslo mi akurat vino od ineho predavajuceho.
Este sa chcem spytat ci sa neda vymenit 1 k 1. Mam mesto na siru a tak jej mam uz okolo 2500 a tak rozmyslam ako to vymenit za mramor alebo vino. da sa to? Siru sa podarilo predat iba raz 500 a odvtedy nic ☹ .

mimus
10. mar 2009

a este tu vzdy spominate ukryt 7, spionov.....co potrebujem na to? dakujem

pacna
autor
10. mar 2009

mimus da sa vymenit musis sa s niekym dohodnut

na ukryt treba vyskum spionaz

ja teraz potrebujem siru 🙂

pacna
autor
10. mar 2009

mimi ake je tvoje mesto skusim pozriet kolko by sla lod

mimus
10. mar 2009

Emuitia 33:26 Michromania

pacna
autor
10. mar 2009

lod pojde 13 hodim chces sklo? mozem 1000