Hra Ikariam

pacna
21. feb 2009

Ahoj zienky hra niekto z vas tuto hru? 🙂

janina77
10. mar 2009

no, mam zas trivialnu otazku 🙂
- je rozumne nechat zozaciatku niektorych obyvatelov mesta len tak nic nerobit? Nejak mi nepribudaju zlatky ☹ . Mam 67 vsetkych obyvatelov, 30 z nich tazi drevo, 12 je vedcov, 25 nic. Teraz som najala 2 strelcov s prakom (neviem naco).
Mam ich inak rozdelit?
Dakujem.

fibi
10. mar 2009

zase ma ide rabovať blbeček 😠 Ale aj teraz má asi smolu... Keď aj vyhrá, nič si neodnesie, všetko som minula...

fibi
10. mar 2009

janina tí, ktorí nič nerobia, zarábajú zlatky do pokladne.. vedci a vojaci peniaze míňajú (údržba) Klikni si na radnicu a tam sa ti objaví čisté zlato: a uvidíš či si v pluse alebo v mínuse...

zuz11
10. mar 2009

halooo chclea by som vstupit do neakej lepsej ali, kto mi poradi? 😀

elise
10. mar 2009

fibi putuje ti to sklo armádu mám mizernu ale pošlem ak bude treba 😉

fibi
10. mar 2009

elise díky ale toto je na alfe, tam niesi 🙂

robo.p
10. mar 2009

janina: ak mas trznicu, skus ponuknut drevo na predaj. ak ho ponuknes za cca 10zlatych, je dost pravdepodobne, ze si ho niekto kupi. Takto Ti kazdy drevorubac donesie do kasy 10 zlatych / h.
Ak sa drevo (alebo ta druha surovina) neda predat, nechas ludi na volnej nohe a budu Ti zarabat po 4 zlatych /h.

elise
10. mar 2009

aha ja som aj na alfe ale zatial sa tam len tvorím budujem armádu 😉 som tam len pár hodín 😉

elise
10. mar 2009

zuz vytvor alianciu modrého koníka 😀 😀 😀 😀 😀 ja sa pridám 😉

janina77
10. mar 2009

robo, dik, ja zatial tazim len drevo, este musim tazit, lebo stale budujem, nemam zatial na predaj, nemam trznicu ☹ .

fibi
10. mar 2009

ja sa stavím, že ten čo ma chodí rabovať, je nejaké decko... veď on nevie napísať nič normálne...

fibi
10. mar 2009

akurát bojujeme a majú mi priniesť síru... Má šancu mi to zobrať, keď vyhrá? Dá sa tomu zabrániť?

pacna
autor
10. mar 2009

fibi určite ved ten co to mna vzdy rabuje a poslal vtedy niekoho tak vysvitlo ze to je 16rocny chalan s nim bratranec 🙂 nejdes do ali?

fibi
10. mar 2009

pacna to si ako zistila? stále hľadám nejakú, alebo sa sťahujem...

pacna
autor
10. mar 2009

no pisala som mu co som mu spravila a on ze je na pokeci a to bol jeho bratranec a napisal mi nick 🙂

nejdes skusit k nam?

fibi
10. mar 2009

dobré 😀

pacna
autor
10. mar 2009

taky mlady blbecek a chcel aby som si s nim pisala dostal po prstoch a napisal ze uz nepride

zuz11
10. mar 2009

hmmm len neviem co do Tag 😀 😀 😀

pacna
autor
10. mar 2009

tag asi nazov aliancie nie? 😀

zuz11
10. mar 2009

nie pod tym je kolonka na nazov ali 😀

pacna
autor
10. mar 2009

zuz ides zakladat alianciu?

zuz11
10. mar 2009

chcela by som ale fakt netusim ako to vyplnit 😀 😀 😀

pacna
autor
10. mar 2009

opytaj sa maxi alebo roba

elise
10. mar 2009

zuz ked bude aliancia daj vedieť 😀

bianca
10. mar 2009

zuz zaloz a hned ako budem moct tak vstupim

maximiliana
10. mar 2009

No ked ma zabijete, toto netusim 😀 ja som vzdy do nejakej vliezla, ale nikdy som nic nezakladala 😖

zuz11
10. mar 2009

tak asi si idem nastudovat prirucku 😀 😀 😀

zuz11
10. mar 2009

iank toto z vas niekto cital? 😀 sa mzoete stazovat

IV. Búšenie

• Nie je dovolené zaútočiť na žiadne určené mesto kontrolované hráčom viac ako 6 krát behom 24 hodín.

Búšenie je umožnené len v prípade, že vaše aliancia je vo vojne s inou. Vojna musí byť oznámená na oficiálnom Ikariam.sk fóre, v správnom ´threade (téme) a musí spĺňať požiadavky a pravidlá fóra.

Poznámka: Na vojsko, ktoré je behom útoku kompletne zničené, sa pravidlo
o Búšení nevzťahuje.

Toto pravidlo chráni hráča pred neustálymi útokmi znemožňujúcimi prakticky akýkoľvek pokrok v hre.
Je povolené maximálne 6 útokov od jedného hráča na to isté mesto.
6 útokov na každé z 9 súperových miest je úplne v poriadku. Rovnako tak 12 útokov od 2 kamarátov na 1 mesto (každý 6).
Počíta sa 24 hodín, nie deň. 3 útoky dopoludnia, 3 večer a 1 ráno je búšenie. Siedmy útok nesmie prebehnúť skôr ako ten prvý dopoludnia.

Nezabúdajte, že sa počítajú len útoky, kedy nebol útočník celkom zničený.
Tj. tie, ktoré vyhral, alebo boli nerozhodné.

Pri nahlásení ´bashingu - búšenia, by mal hráč počítať
s tým, že mu GO nahliadne do bojových správ a následne mu pošle na registračný mail novo vygenerované heslo.

Jediný prípad, keď búšenie neplatí je oficiálna vojna, ktorá musí byť riadne vyhlásená na fóre. Momentálne podľa pravidiel diplomacie (Pravidla diplomacie) prestáva búšenie platiť až 12 hodín po vyhlásení vojny.

Ak niekomu rozbijete lode a on na vás vyrukuje, že jeho mocná aliancia vám vyhlasuje vojnu, sledujte diplomatické fórum svojho servera. Ak vojna nie je riadne a oficiálne vyhlásená, jedná sa len o menšiu strkanicu a pravidlo búšenia platí. Ak máte dojem, že ho niekto porušuje a útočí na vás viackrát, ako je dovolené, kontaktujte svojho GO, ktorý to potom prešetrí.

tomaslavka3
10. mar 2009

ahojte-ani dnes som sa nemohla prihlasit,meno,heslo a aj svet beta suhlasi.neviem,co dalej a popritom mi prislo na email,ze uz 2dni cakaju robosi a mam im dat robotu.porate prosim

zuz11
10. mar 2009

skus sa obratit na spravcov tu som nasla neaky e mail na nich Beda@bitefight.sk