ICE číslo vo vašom telefóne = Záchrana života

etuska
26. okt 2008

ake mate skusenosti s poskytovanim prvej pomoci?Ja osobne by som si velmi rada spravila kurz,lebo clovek nikdy nevie kedy to bude v zivote potrebovat.
Na uvod pripajam aspon toto:

Zachranari a zdravotnici si vsimli, ze pri dopravnych a inych nehodach maju zraneni pri sebe zvycajne mobilny telefon. Pri záchranných akciách vsak cudzie osoby nevedia, koho z dlhého telefónneho zoznamu majú kontaktovat. Personál záchrannej a rýchlej zdravotnej pomoci preto navrhuje, aby kazdý mal v telefónnom zozname na svojom mobile rozpoznatelný zoznam kontaktných osôb pre prípad núdze. Medzinárodne uznaný pseudonym je ICE (In Case of Emergency). Pod týmto menom by sme vo svojom mobile mali uviesť telefónne číslo a osobu, ktorú v
prípade núdze môze kontaktovat polícia, záchranná zdravotná alebo poziarna sluzba. Ak chcete ako núdzový kontakt uviest viacero osôb, pouzite pseudonymy ICE1, ICE2, ICE3 atd. Je to jednoduché a nic to nestojí, a môze pritom zachránit zivot. Poslite prosím túto správu aj svojim známym, aby sa tento nápad globálne ujal. Najdite si jednu minutu a editujte si meno blizkej osoby. Napr: ICE Katka.

lenka007
26. okt 2008

Super napad už som aj ja nad tým premýšlala lebo človek nikdy nevie... dik

simka9122008
26. okt 2008

No to je fakt dobrý nápad, lebo človek nikdy nevie.

fejusa
26. okt 2008

to je super napad.a preto chcem sa dostat na vysku zdravotnickeho zachranara.dufam ze sa tam tento skolsky rok dostanem 😉

monkula
26. okt 2008

no, t oje síce fajn nápad, ale koľko zdravotníkov bude poznať skratku ICE?
Ja mám v mobile nam prvom mieste manžela...

bambusko
26. okt 2008

ja by som volala na rychle volby 🙂 z nich urcite niekto dotycneho dobre pozna

egyptanka
26. okt 2008

monkula, je to vseobecne medzinarodny vyraz, ktory by mal poznat kazdy zdravotnik.Takze by som obavy ze nebudu tuto skratku poznat nemala.

kili
26. okt 2008

monkula, myslím, že každý zdravotník by mal poznať ICE (tak som to tda pochopila), však je to ich robota.

ja, byť zdravotníkom a nie je tam ICE, tak by som skúsila MAMA, tu má skoro každý a nič sa s tým nepokazi a potom rýchlu voľbu.

mixka
26. okt 2008

ja mam takto oznaceneho manzela a maminu 🙂

jaduska
26. okt 2008

Tiež som dostala tento mail a neviem, či to nie je zase nejaká reťazová blbosť. Veď každému normálnemu človeku hneď napadne hľadať v telefóne kontakty - mama, manžel/-ka, otec, sestra, brat a pod.... A mama je dokonca medzinárodné slovo, tak by malo pomôcť, ak sa stane nehoda napr. v zahraničí....

lefika
26. okt 2008

jaduska, ty mas v mobile manzela napisaneho ako "manzel"? lebo ja ho mam menom a pochybujem, ze by niekoho napadlo volat nejakemu rastovi 😉 rychlu volbu nastavenu tiez nemam 😅

kili
26. okt 2008

jaduska, manžel/ka, sestra, brat...??? ty tak máš označených svojich príbuzných 😀

mixka
26. okt 2008

jaduska, minuly tyzden to bolo aj v spravach, takze to nebude asi vymyslena mailova zalezitost 🙂

nobody
26. okt 2008

dobře, není to špatný nápad ... jestli jsem to pochopil správně, tak je to jen nějaká blízká osoba, který třeba můžou zavolat, že se něco stalo. Jinak k tomu z mýho pohledu nedávám vyšší důležitost

sassi
26. okt 2008

ja mam manžela pod rýchlou volbou pod jednotkou 😉

jaduska
27. okt 2008

baby si prestavte, že manžela mám v mobile manžel, mamu mám - mamka, otca mám - oco, sestru mám pod menom a brata nemám... 🙂

V správach som to nevidela, ale keď to tam bolo, tak to hádam bude solídne.... 😨

zuzla2
27. okt 2008

ja teda manzela nemam ulozeneho ako manzel..ale mamu ako mamka a otca ako ocko...no a segru menom...

ale akurat som to minule postrehla v rannom magazine na jednotke a som si povedala,ze tu skratku si tam dam...len akosi som na to pozabudla..
takze vdaka etuska za pripomenutie a zalozenie temy 😉

jaduska
27. okt 2008

teda , pôvodne som mala manžela uloženého ako "miláčik", tak by hádam tiež každého napadlo, že na toto číslo môže volať, ale odkedy ma zlostí, tak už je manžel a asi ho aj tak nechám - pre prípad núdze... 😝

melory
27. okt 2008

moj manzel je v mobile celim menom a priezviskom...ale mama je mama a svokra je magdalena

mercy
27. okt 2008

Ja len mimochodom, potom dávali ďalšiu správu, kde sa zdravotníci ohradzovali, že oni niekomu volajú z miesta nehody.Vraj vždy zachraňujú život a na mobily kašlú. Inak poskytpvanie prvej pomoci je veľmi dôležité. Ke´d som robila rozhvoor s Dr.Dobiášom, zdôrazňoval mi, že akákoľvek pomocje lepšia než žiadna.Takže aj ke´d máte pocit, že to neviete, aspoň to skúste.Ja som minule mala takúto hroznú skúsenosť-zrazilopani na prechode auto, priamo pred mojimi očami☹Bohužiaľ, prišla sanitka a zomrela...Ale vraj sme jej už nemohli pomôcť.

julia225
27. okt 2008

SUPER!!! 😨

jaduska
27. okt 2008

mercy, tiež si myslím, že rýchla zdravotná sa o informovanie príbuzných nestará, to už potom skôr personál nemocnice, alebo možno polícia a tí si to nájdu aj podľa dokladov (ak ich človek pri sebe má a pri nehode sa nestratili)...

bigmama
27. okt 2008

veľmi užitočná téma, ale myslím si že o rýchlej zdravotníckej pomoci sme sa aspoň my v škole toho veľa neučili, ale moje deti prišli nedávno zo školy z dní železničnej polície a vysypali na mňa umelé dýchanie a vyberanie jazyka, no dosť ma potešili, že už disponujú takýmito praktickými informáciami, dokonca to aj predviedli.

mercy
27. okt 2008

Hm, to by bolo asi aj absurdne. Určite sa to rieši až v nemocke

jasumat
27. okt 2008

Aj keď dúfam, že zbytočne- uložila som si to tak- ICE 1 manžel a ICE2 otec 😉

maja22
27. okt 2008

Ja som to v správach tiež videla a zapamätala som si s z toho akurát to, že záchranári sa v mobiloch vôbec nehrabú, nemajú na to čas... Tiež mi napadlo, že keby to bola nejaká vážna nehoda, aj ten mobil môže byť rozbitý a ak to nie je také vážne, zasa nejaké údaje snáď poskytne aj ten postihnutý... Ale ako vravím, nevyšlo mi z tých správ to jednoznačné - značte si osoby v mobile... Na škodu to však asi nebude...
Ja sama neviem, keby prišlo k takej situácii, že musím poskytnúť prvú pomoc, ako by som to zvládla... Mám pocit, že by som asi bola v takom zmätku, že nič moc by som zo seba nedostala... 😒

tamarka
27. okt 2008

ja som si tiež uložila manžela a ICE k tomu, ale dúfam, že to nikto nikdy nebude potrebovať

etuska
autor
28. okt 2008

Baby, zaujima ma,kolke z vas by sa dali ukecat na kurz prvej pomoci???
Ja by som velmi rada,len si to musim pozistovat,lebo momentalne sme v UK

kotenko
28. okt 2008

ja na to zaludok nemam, neviem, ale pohlad na krv mi nerobi dobre... ale planujem si robit vodicak a u nas je to povinne, tak uvidime, co vsetko som schopna zvladnut. ale ked som zvladala odsavanie z otvoru maleho cloviecika, zvladnem "skoro" cokolvek

etuska
autor
28. okt 2008

Kotenko-praveze ja som bola sklamana,ze na teorii "vodicaku" sme mali az jednu hodinu kde prisiel nejaky zdravotnik a co to nam kecal,ale nic si z toho nepamatam ☹ Skusim si tu nieco pohladat,lebo tu to robia vacsinou ako kurzy takmer na vsetkych "colleges"

kotenko
28. okt 2008

no drahy si robil vodicak minuly mesiac - teda skoro uz dva mesiace dozadu - september a mali vyucovanie tusim 8 hodin... ale on robil na ARO v minulosti, tak si vsetko pamata a pre nho to bola skor iba povinnost...