Ideálna teplota vzduchu v izbe bábätka. Aká má byť?

miranda04
10. mar 2009

ahojte.chcem sa opýtať aká by mala byť ideálna teplota vzduchu v izbe,v ktorej spí malinké bábo?

yasmina
11. mar 2009

alon asi tak ako ty...

monika131
11. mar 2009

To máš pravdu, že je to každého osobná vec.
U nás doma síce máme cez deň 20-21 stúpňov ale my sme na to zviknutý. Ja a aj môj manžel chodíme po dome v teplákoch a v krátkom tričku.
A určite je to aj sila zviku. Keď som bývala u rodičov, tak tam sme tiež mali tak isto teplo, ako máme teraz.
Ale naozaj potom nemáš choré detičky, keď je vonku zima a ideš s nimi von na čerstvý vzduch?
Ja len preto, že tiež mám kamošku, ktorá má 2 chlapcov a o chvíľu príde na svet tretí.
A u nich v dome je tiež horúco - vraj okolo 25 stupňov.
Ale jej chlapci sú v zime stále chorý. Keď idú von, keď fúka vietor, alebo dosť mrzne, tak hneď majú nádchu. 🙄

kristi
11. mar 2009

tak abych se citila pohodlne, v zime spat nemuzu, nesnasim se prikryvat, zachumlavat a spat v pyzamu, takze si radsi pritopim. Mame tak 22-23 v loznici

u tchyne mame treba 19 a to proste umiram zimou.

erikasadek
11. mar 2009

my mame podlahove kurenie a nemozem , ho ani snizit ani zvysit......... 😉

tak preto ; otvarame okna, cely den a celu noc.. 😉
nevypinaju nikdy , zacnu topit v oktobri a vypinaju v 15 maja.. naposledy bolo teplejsi eu nas ako vonku v maji, boklo cez 35 stupnov v vnutri... isiel ma slak trafit.. 😠

yasmina
11. mar 2009

kristi asi tak...
monika mali boli chori...ale nie kvoli tomu ze dnu teplo a vonku zima ale manzel mal chripku a nakolko bol doma nakazil ich a potom mali raz crevnu virozu ale to urcite nie odtoho ci je teplo...

kristi
11. mar 2009

my taky nebyvame nemocni, protste muj tepelny komfort je jinde, nez tchyne v prechodu...ona si tak zvykla, protoze driv to proste nebylo, aby si clovek mohl pritopit. Vecer na naladoval kotel a bud to vydrzelo do rana, nebo ne.

a je pro me tajemstvim, jak se nekdo dokaze milovat v loznici kde je treba tech 19-20 st. to ja bych asi drkotala zubama 😀 😀 😀

erikasadek
11. mar 2009

kristi budes sa cudovat ani necitit.. 😀 😀 😀

yasmina
11. mar 2009

kristi nechas si na sebe hruby sveter ponozky pletene a sup sup 😀

alon111
11. mar 2009

kristi ja by som to tiez nemohla robit pri 18 stupnov to by som musela byt v lyziarskej kombineze 😀 ale uznavam ze tam kde sa spi ma byt chladnejsie.ale kazdy pod pojmom chladnejsie povazuje inu teplotu 😉

zuzka1.
11. mar 2009

my mavame cez den 20-22, v noci okolo 19-20, my sa odkryvame a maly spi len v spacom vaku, nema rad prilisne teplo, to by ani nespal keby ma horuco.
Ale to je o zvyku. Mne teplo az tak nevadi, ale mm by nespal urcite.

mami.sk
11. mar 2009

u nás je cez deň kvôli malickej 21 - 22 st. a na noc znižujem teplotu na 19 stupňov 😉
no včera som zabudla teplotu znížiť a Terezka sa zobudila uprostred noci s plačom a úplne spotená. Tak asi jej tých 19 st. vyhovuje 🙂

mudr.
11. mar 2009

my mame doma pres den 25 a v noci tak 23 st. 😉

felixko
11. mar 2009

my máme doma cez deň 23-24, pred spaním teplotu znižujeme

sirinka
11. mar 2009

co sa tyka nizsej teploty na ukor pohodlia a setrenia...hm...ja sa necitim pohodlne, ked sa potim...ja doma napr. upratujem a varim a pri 27 stupnoch by som sa prezliekala aj 3x 😉
a v noci...ked sa pri 18 stupnoch milujeme...rozpaluje nas nieco ine ako radiator 😝

inac ja spim zababusena po krk aj v lete...sice sa prikryjem iba plachtou, ale ja to mam tak rada 😀

hupcza
11. mar 2009

to dám přečíst manžovi ..on má dojem, že našich 22 už je dost zbytečná teplota 😀

taky je ještě dost důležité, kdetěch iks stupňů je - poté, co jsme změnili jen na chodbě a schodišti podlahové krytina, ubrali jsme 1,5 - 2 st. na vytápění - subjektivně tam je o dost tepleji

mudr.
11. mar 2009

hupczo- muj manzel by taky nejradeji spal v 15 st., ale ja rada teplo...a jelikoz neni pres tyden doma, jen na vikendy, tak si muzem pritopit 😉 😅

prasiatko30
11. mar 2009

u nas tiez dokurujeme do max 20º a v noci sa vypina kurenie o 21,30 a do rana sa trochu ochladi - ale aj tak u nas nikdy neklesne pod 18º - a ja veru by som uz teraz nezaspala pri vyssej teplote - jeden cas sa nam pokazil casovac - ci ako to nazvat - a kurenie sa zapinalo automaticky zapinalo a dokurovalo celu noc na 20º - a ja som nemohla spavat a to som teda dost zimomrava - ale myslim si ze to nie je ani ekonomicke ani ekologicke chodit po byte v tricku ked je vonku zima a potom pride leto a snazime sa vsetci znizit teplotu v byte na 20º - strasne ma to vie rozculit - a sklenikovy efekt sa len zvacsuje a zvacsuje ze jo ale malokto si uvedomuje ze je to aj vdaka takej malickosti ako prilisnemu pouzivaniu energie 😒 hlavne, ze potom sme vsetci ekologisti. a toto ma tankuje aj vo velkych obchodnych domoch - v zime idem umriet od tepla a v lete si musim zobrat jeden sveter aby som nezamrzla 🙄

a aby som nezabudla - dcera ako babo nikdy nemala ani sopliky ani ziadne problemy s prechladnutim - pekne bola zvyknuta na 19-20º