Ideálna teplota vzduchu v izbe bábätka. Aká má byť?

miranda04
10. mar 2009

ahojte.chcem sa opýtať aká by mala byť ideálna teplota vzduchu v izbe,v ktorej spí malinké bábo?

ejusa
10. mar 2009

Ahoj,oklo 2O,21 stupnov 🙂

alon111
10. mar 2009

tak ako pise ejusa tych 21stupnov je idealne niekde som citala ze staci aj18 stup. ale to sa mi zda uz trosku mala 😉

karotky
10. mar 2009

Pokud jde o kojence,který se neodkopává,tak bych řekla,že od 17 do 20 C.Vyšší teplota zvyšuje riziko náhlého úmrtí novorozence.Pokud se mi ten článek(ve kterém jsem to četla)podaří vyhledat,nechám Vám tu link. 😉
Nám se už dítě odkopává a ikdyž spí v bodýčku a punčocháčích,musí mít v pokoji alespoň 22 C,jinak má studené nohy a budí se pročůraný. 😖

bodka13
10. mar 2009

ono to asi záleží aj od dieťatka 😉 ...naši chalani potrebovali chladnejšie,stačilo aj 18stup. a starší dokonca musel zaspávať pri otvorenom okne aj cez zimu s čiapkou na hlave a zababúšený až po uši-hlavne že cítil vzduch z vonka,my sme mohli aj pomrznúť 🙂 ...keď boli trošku väčší stačilo vyvetrať pred spaním a nechať vypnuté kúrenie

hasleerka
10. mar 2009

no moje deti musia mať teplo, lebo sa odkopávajú, tak nechcem aby pochoreli ... ja by som spala aj pri otvorenom okne

beruska2x
10. mar 2009

my mame tak 21 az 22 a malej spi ve spacim vaku aby se neodkopal 😀

slunicko552
10. mar 2009

Tak my máme tak 19°,jinak se malý budí a nechce spát 😀 .A já jsem si taky zvykla a vyhovuje mi to,jen chlap trochu nadává 😅 😝

hupcza
10. mar 2009

22st? vždyť tohle doporučují jako denní
noční má být do 20
někde uvádí i 17, to mi příjde dost zima
ale 19 je rozumná
ve 22 se nedá spát

bodka13
10. mar 2009

aj naši chalani sa odkopávajú(sú už dosť veľkí)tak sme viac kúrili že keď sa odokrýjú aby im nebolo zima a potom ma napadlo,že sa odkopávajú lebo im je teplo 😕 tak som stiahla kúrenie a čuduj sa svet:spia zakrytí(nie zababušení,nohy povystrkované,.. 🙂 😵 🙂

bystricanka
10. mar 2009

no my máme termostat nastavený na 21st. Aj cez den aj v noci 🙂

konoupek
10. mar 2009

my máme přes den i v noci 22st.Malá nesnese být něčím přikrytá,jinak by mi na spaní stačilo i okolo 20st.

saska.t
10. mar 2009

my mame v baraku cez den nastavenych 22 st. a o 21,00 sa termostat vypne az do rana do 7,00 a v izbe je tych 19 st. a urcite to staci, mala nikdy chora nebola a ked spi tak v spacom vaku 😉 aby sa neodkopavala 😀

sirinka
10. mar 2009

idelane na spanok je 18 stupnov.

felixko
11. mar 2009

my máme v byte 23, niekedy 24, neviem, či máme správny teplomer, ale keď sa teplota zníži na 21, tak nám je zima

vinka
11. mar 2009

Je to aj od zvyku.My sme zvyknutý na 18-20 a malá si nato rýchlo zvykla.A boli u mna kamarátky a bola im zima. 😉

blovitc120
11. mar 2009

My mame v noci 17 a mala spi vo vaku, tak sa neodkope. Ja by som brala najradsej tak 12, som zvyknuta pri otvorenom okne aj pri sibirskych mrazoch, ale zase kvoli nej to neprehanam, nechcem, aby spala v ciapke 🙂. Ale inak odporucaju pre male babatko vyssiu teplotu, pre vacsie je ideal ako pre dospelych 18-20, zakladom je poriadne vyvetrana izba, ci uz teplejsia alebo chladnejsia

emogeon
11. mar 2009

cez den 21-22 a v noci mame na 18 😉

yasmina
11. mar 2009

Cez den mame 25-27 v noci 22-23...

kotenko
11. mar 2009

u nas je cez den 22-23 st, vecer stahujeme kurenie na polovicu, takze v noci tu mavame tych 19-20 st. neviem ci je to optimalne alebo nie, ale nam to takto vyhovuje...
Nasej malej sa najlepsie spavalo pri otvorenom okne, takze som jej dala rukavicky a dekou ju zakrila a ona celu noc pekne prespinkala...

aponchie
11. mar 2009

nevim kde jak ma byt idealni ,ale u nas je max19C pac jinak chcipame horkem a nemuzeme dychat kor kdyz sou plastove okna zateplen dum atd.. 😲 a otevrene okno mam skoro porad

beruska2x
11. mar 2009

hupcza.. dopouceni je jen doporuceni, kazdy je zvykly na neco jineho, nekdo je zimomrivejsi a nekdo radsi chladneji, ..

sirinka
11. mar 2009

yasmina u vas by som chodila iba v plavkach 😀 kedysi som aj ja mavala takto vykurenu izbu...ale odkedy zijem s mm, tak nehrozi... 😝 a zvykla som si a v noci mam aj ja najradsej okno otvorene...

erikasadek
11. mar 2009

ahojte, jasne doporucovane su , mensie teploty, ale ako pozeram vatsina z vas , spi ako v tropach.. 😀

teda mi spime a aj deti , pri otvorenom okne, po cely rok.. 😉 teplota v izbe, zalezi nad 18 urciet nie.. v zime a ale uz som namerala aj 16 v zime. ale pokial su paperove, paplony tak je teplucko pod nimi..a takze sa to neciti , len sa super spi a dycha.. 😉

deti su tiez , zababusene, takze nehorozi , aby sa podchladili.. 😉

monika131
11. mar 2009

23 stupňov v noci. Yasmina, to nemyslíš vážne. A nemáš potom hneď detičky choré keď ich zoberieš von na čerstvý vzduch a troška ich ofúkne vietor?
U nás v dome je cez deň 20-21 stupňov a v noci máme termostat na 18. A v spálni dokonca stišujem radiátor. Ja totiž to nemôžem spať, keď je v izbe horúco.

yasmina
11. mar 2009

myslim to vazne...deticky sa neprikryvaju...mame teplo...
uplne na lahko ich obliekam...mne by bola zima pri 18 st. mozno to je aj tym ze ja mam teplotu tela 35st...
ale mne je naozaj zima ked je malo stupnov...

monika131
11. mar 2009

Ale ja som to nemyslela zle. Iba či Vám nie je horúco? Hlavne v noci. Cez deň by som brala tých 23 ale v noci nie.
A nespíš Ty náhodou v krátkom pyžame?

erikasadek
11. mar 2009

yasmina ja som tvoj opak 😀

yasmina
11. mar 2009

mam tricko s kratkym rukavom a nohoavice dlhe ale tenka bavlna...
no ked sa v noci neprykryjes nie je ti horuco...
na navstevach mi je zima...neznasam ked niekto setri na ukor pohodlia 😠
najradsej mam takych co maju 18 st a flanelove kosele, hrube teplaky, ponozky, papuce a tvaria sa ako im je teplo...a pritom rataju centy...
ale kazdeho osobna vec...mne je prijemnejsie byt v teple ako zime

alon111
11. mar 2009

my mame smolu nam v bytovke od 22:00 do 04:00 vypinaju kurenie takze mame dost chladno .yasmin aj mne je vzdy zima.mne by nevadilo ani keby bolo v byte 30 stupnov pretoze som chudokrvna a mne je zima aj pri 25 stupnoch a aj ked na mna svieti slnko vonku.deti niesu zimomrave tak sa ja radsej na hrubsie obleciem ako by im malo byt horuco