Ideme chudnúť a seriózne !

monca4ever
24. jún 2009

No kočky rada by som pokračovala v našej príjemne rozbehnutej debate...
Kto má chuť nadalej si nechať radiť a radť dalej, podporovať sa v ťažkom
údele chudnúcich 🙂 a tak dalej veselo sem...

Dúfam že kočky ako mimikyky, helenkasabinka, jankapn, sedmokraska, oxy, monkula
a všetkyyyy prídu sem a že epríde zase nejký záškodník podkopávať nám morálku.

takže veselo do chudnutia a cvičenia až k vysnívaným figúrkam 😉

mukky
9. jan 2010

claud,mne sa "toto"stalo od porodu 😀
aj pred tym som lubila denne si dat jednu sladkost,,ale nie viac ako teraz..koláčiky a sladké jedlá nemusím,v cukrárni zboznujem zmrzlinu..
no a lakocinky 😀 ...lentilkové obdobie,cokoladove obdobie a podobne 😀

claudee
9. jan 2010

to je velkáá pravdaa, že všetko začína v hlave 🙂 ja mám motiváciu do leta byť kočka, samozrejme, neurazím sa, ak budem už skôr 😀

mukky
9. jan 2010

ved daj foto aká kočka si teraz..na pase si ty?velmi to nevidno...

claudee
9. jan 2010

no mám 174 cm 75 kg... tak si vieš predstaviť, aká som kočka 😖

simka9122008
9. jan 2010

No kočky ja sa nejako za seba hanbím, to diétovanie mi nejako nejde, no od pondelka už idem fakt naostro, začne sa mi konečne aj kolotoč, malý do školy a tak, nebudem mať čas rozmýšľať čo zjesť, tak sa držte, veľa pevnej vôle

simka9122008
9. jan 2010

Do leta chcem byť aj ja kočka, nech vyzerám super v svadobných šatách

mukky
9. jan 2010

ja chcem byť kočka uz zajtra 😀

hasleerka
9. jan 2010

claudee ja som tie sladkosti asi aj za teba jedla ... aj teraz mám chuť ísť vyžierať ... dúfam že vydržím a idem radšej spať ... a ja by som chcela mať aspoň tvoju váhu

mukky
9. jan 2010

ja si idem urobiť kavu,,ale večer som pila harmančekový caj lebo ma pobolieval zlcnik..a musela som si dat cholagol..
mám podozrenie ze mi to sposobuje kava..2 roky som nepila a nebolelo..a teraz casto sa stalo ze ho citim.. ☹ a minule som mala zachvat a robila som bléé 😝 a na celý den som bola indisponovaná

mukky
9. jan 2010

simka tekze budes nevesta?

kingstonka
10. jan 2010

ahojte...dnes je ale hrozne pocasie.... zas budem sediet doma... ☹

miriamka
10. jan 2010

Ahojte,
mozem sa k vam pridat?Aj ja idem od zajtra na to 😉

mukky
10. jan 2010

ahojte,ako Vám to ide? 😎

prinášam pár dobrých rád,nápadov pri redukcii váhy ktoré sa mi osvedčili...

SMERNICA PRE VHODNÚ HMOTNOSŤ ŽENY

Výška Hmotnosť v kg
cm priemer prijateľný rozsah nadváha

145 46 42 - 53 63
148 46,5 42 - 54 65
150 47 43 - 55 66
152 48,8 44 - 55 68
154 49,5 44 - 58 70
156 50,4 45 - 58 70
158 51,3 46 - 59 71
160 52,6 48 - 61 73
162 54 49 - 62 74
164 55,4 50 - 63 77
166 56,8 51 - 64 78
168 58,1 52 - 66 79
170 60 53 - 67 80
172 61,3 55 - 69 83
174 62,6 56 - 70 84
176 64 58 - 72 86
178 65,3 59 - 74 89

PRE ŽENY

Obezita vzniká vo väčšine prípadov prejedaním sa.
V strednom a vyššom veku býva jedným z rizikových faktorov cukrovky, vysokého krvného tlaku, aterosklerózy, chorôb tráviaceho a pohybového ústrojenstva.
Ženy začínajú priberať na hmotnosti v tehotnosti, počas dojčenia a v prechode.
Tučnota nie je dedičná, ale je dôsledkom nesprávnych stravovacích zvyklostí a nedostatočného pohybu. To znamená, že pokles hmotnosti možno dosiahnuť kombináciou redukčnej diéty a dostatočného pohybu na čerstvom vzduchu ( plávanie, beh, turistika,
lyžovanie, bicyklovanie a pod. ) a že je to proces dlhodobý.
Neočakávajte, že za týždeň, alebo za dva "zhodíte" nadbytočné kilogramy. Dôsledným dodržiavaním našej diéty môžete za 6 - 12 mesiacov schudnúť o 10 až 30 kg.
Denný energetický príjem dospelého človeka je u nás v priemere 11500 - 12500 kJ, t.j. 2800 - 3000 kcal. Na dosiahnutie poklesu hmotnosti tela treba toto množstvo podstatne znížiť, pri prísnej redukčnej diéte na 5000 kJ denne, t.j. 1200 kcal, v niektorých prípadoch ešte nižšie. Avšak každú takúto prísnu diétu treba prekonzultovať s ošetrujúcim lekárom.

Charakteristika diéty

Je to diéta s prísnym obmedzením jednak množstva potravy jednak jedál s vysokým obsahom tukov a cukrov. Strava sa podáva 5 - 6 krát denne v malých dávkach

Technológia prípravy pokrmov
cukrom.
Nápoje: sóda, minerálky, voda, nesladený čaj a káva (resp. sladené umelými sladidlami).
Potraviny varíme, dusíme opekáme nasucho na teflónovej panvici a grilujeme. Zásadne používame rastlinné oleje.
Chlieb a pečivo natierame iba rastlinnými tukmi, ktoré používame aj na prípravu nátierok.
Obmedzujeme soľ, korenie sa používa v normálnom množstve. Pokrmy nezahusťujeme zápražkami, alebo zátrepkami.
Na sladenie používame umelé sladidlá.

Vhodné jedlá

Mäsá: chudé hovädzie, netučné ryby, rybie filé, teľacie, jahňacie, kurča, diétne párky, diétna saláma.
Príkrmy: zemiaky
Zelenina: dusená, varená, zapekaná a tiež vo forme šalátov.
Ovocie: všetky druhy okrem sušeného sladeného, kandizovaného a kompótov sladených

Zásady
1. Pravidelne, aspoň 3 x do týždňa sledujte svoju hmotnosť.
3. Jedzte 5 - 6 krát denne iba povolené množstvá a to o 7,00 hod., 10,00 hod., 12,30 hod., 16,00 hod., 18,00 hod. Po 18,00 hod. iba zeleninu alebo ovocie, prípadne vypite nesladený čaj.
4. Jedzte dostatok ovocia nápoje (vodu, sódu, minerálky s nízkym obsahom soli, čaj).
7. Slaďte iba umelými sladidlami.
8. Nepite alkoholické nápoje a zeleniny. ).
6. vysokú energetickú hodnotu a vyvolávajú pocit hladu.
9. Nefajčite, alebo aspoň obmedzte fajčenie
5. Dbajte na dostatočný príjem bielkovín (chudé mäso, nízkotučný tvaroh a syry, povolené množstvo vajec, nízkotučné mlieko.

Nevhodné jedlá

Tučné mäsá a údeniny, tučné syry, cukor, med, džemy, čokoláda a všetky výrobky obsahujúce cukor , cestoviny, alkoholické nápoje (aj pivo !).
Keďže je to diéta prísne energeticky ohraničená, spočiatku treba všetky potraviny vážiť. Určovanie množstva "od oka" zapríčiňuje
omyly o 500 až 1500 kJ (t.j. 100 až 400 kcal.) navyše za jeden deň.

claudee
10. jan 2010

ahojte, tak už obedík za mnou 🙂 raňajky som vynechala, som si dlhšie pospala 😅

miriamka
10. jan 2010

Claudee...a ty chces kolko schudnut?

kingstonka
10. jan 2010

ahojte... tak vikendy su prem asi fakt kamenom urazu..

miriamka.... dik za ten link... podla toho co som si vypocitala, dnes uz ani jest nebudem...

dnes som videla dokument - zena 28 rokov, 405kg, 165cm.... ☹

miriamka
10. jan 2010

Kingstonka...take zle to hadam nebude 😅
Ja chcem dat dole 3kg,dufam,ze sa mi to podari...

kingstonka
10. jan 2010

ale je to zle ja musim 20kg... ani neviem kedy som k nim prisla za 4 roky ( vlastne- nedavno mi diagnostikovali stitnu zlazu- tak asi aj preto to chudnutie neide tak lahko...)

miriamka
10. jan 2010

A co tak delena strava?Ja som pred tehu nou schudla za pol roka 15kg

kingstonka
10. jan 2010

na delenej strave som bola na strednej asi najdlhsie ..potom este nejake etapy pocas vs a vzdy to fungovalo aj mi vyhovovala ( to som chudla maximalne z o64kg).. ale asi pred rokom som sa na nu dala opat a vobec nic sa nedialo... teraz vyskusam hlavne vecer nejest, vynechat sladke.... mensie porcie... a cvicit a uvidim... za posledny tyzden islo kilo dole ale to este nic neznamena

miriamka
10. jan 2010

Ja som vtedy tiez chudla 1kg tyzdenne.
Len teraz musim zamakat,vidim,ze tie 3kg tak lahko dole nepojdu,kedze robim a v praci sedim na zadku 😠

kingstonka
10. jan 2010

od noveho roka mam doma stepper a zatial sa mi celkom pozdava 🙂 nezabera vela miesta...cvicim vacsinou pri spravach ...

claudee
10. jan 2010

miriamka, ja by som chcela tých 10 kíl 😅

nnikka
11. jan 2010

bre ranko... tak dnes ideme dostat z tela tu zabijacku 😀 aj ked to bude tazke lebo v chladnicke su same hurky (jaternice), tlacenka, masko s kapustou a ine dobroty... uh.... 😠 ale nebudeme chladnicku dnes vetrat

kurnik vobec neviem co budem dnes jest...?, ked navarene uz je... ale ja uz nechcem bravcove ani vidiet!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ☹

hasleerka
11. jan 2010

čafte kočky ... ono čím menej kíl tým to ide ťažšie ... ja by som aj 20kg potrebovala dať dole ... ja som sa včera celkom dobre držala .. večer som už nejedla, taká išla som spať hladná

teraz kávičkujem ale mala som k tomu lúpačku

simka9122008
11. jan 2010

Ahojte, tak aj ja od dnes začínam natvrdo, zatiaľ sa držím, no chudák môj žalúdok, má z toho mierne šoky 😝 😀

mukky
11. jan 2010

ahojte,neskor nakuknem..

duska1122
11. jan 2010

ahojte baby ja som sa drzala stvrtok , piatok sobota, ale vcera pecane kura 😢 dnes zatial v pohode. ranajky desiata. ja vas obdivujem ze dokazete chudnut ked mate deti. sestra je tu s malym a pri nom sa fakt neda vydrzat. sladkosti na kazdom kroku 😖 a ked navarim cosi dietne jest to nechce takze sa ja prisposobujem a varim viac menej normalne kaloricky. takto veru ani ja neschudnem tych 20 kg ale tento rok som si dala zavezok 10 aby to nebolo take desive 😔

hasleerka
11. jan 2010

duska ja ked napíšem že som s držala to u mňa znamená že som sa moc neprežierala a nie moc sladkého ... inak ja dietne nejem nič ... aj teraz budem mať na obed rezeň a kašu, ale budem sa snažiť nájsť taký čo najmenší a kaše len trochu