Ideme chudnúť a seriózne !

monca4ever
24. jún 2009

No kočky rada by som pokračovala v našej príjemne rozbehnutej debate...
Kto má chuť nadalej si nechať radiť a radť dalej, podporovať sa v ťažkom
údele chudnúcich 🙂 a tak dalej veselo sem...

Dúfam že kočky ako mimikyky, helenkasabinka, jankapn, sedmokraska, oxy, monkula
a všetkyyyy prídu sem a že epríde zase nejký záškodník podkopávať nám morálku.

takže veselo do chudnutia a cvičenia až k vysnívaným figúrkam 😉

mukky
11. jan 2010

daska u nas sladkosti nehrozia pre maleho,stravujem ho zdravo,pozná len zdravu domácu stravu 😀 ,nepoznáme ani "poháriky",výživy...a viem prečo to robím,práve aj preto,ze mame obe rodiny predispozície na nadváhu,my s mm berieme dozivotne hormony na štítnu žlazu ☹
a chcem aby dostal zdravý základ,pokial to bude možné,budem sa o to snažiť,taže som tá "krkavčia matka" čo svojemu dieťaťu nič nedopraje 😖 😀

ja som si včera po týždni dopriala večer sladkosť,najpr veľká chuť,ale bola som prekvapená ako som to skor zjedla len nasilu a zo zvyku...pár kociek čokoládky a pár cukríkov želé,som rada že chute prešli..možno opať o týžden si niečo dám,aby mi uplne nešibalo 😀

ja len - 1kg,ide to pomaly,drobec mi pokazil stacionár 😒 ,ide len jedna rýchlosť 😀 ,lenže je to svokrovcov a nejaký kablik odtrhol,ani displej neukazuje 🤐 🤐 ,mm je na vine,bol pri nom ked sa s tým hral.. 😝

kingstonka
11. jan 2010

ahojte...

tak ja hlasim, ze vianocne 2 kg su prec... tak aspon nieco, ale pri mojej vahe to sa mozrejme nijak nepocitujem...

mm do piatku odisiel na sluzobku, tak sa budem snazit varil zdravsie pre seba a dceru...

tie sladkosti a deti... ja sa nejak nesnazim jej sladkosti uplne zakazovat , ale nemam rada ked na ihrisku alebo tak jej ine mamicky automaticky sladkosti davaju bez toho aby sa opytali- a od Mikulasa sa cely moj system -sladkost raz za cas- pokazil....takze tiez ju musim dat do dormalu postupne ...

miriamka
11. jan 2010

Duska...no ja Ti neviem,ja prave naopak,pri malom sa chudnut da ved sa pri detoch clovek zdravo stravu,sladkosti radsej ani nevyberame aby sme mu nemuseli davat...nehovoriac o tom behani za dietatom,a ten pohyb pri nom.
A ako Mukky...sice maly pozna vyzivu aj s poharikov,ale ked sa vari,tak jeho jedlo viac menej jeme aj my,len si ho dochutime viac.
Ja inac dnes ranajky kafco (to muselo byt),a teraz som zjedla tuniaka a cierny celozrnny chlieb.Vecer asi sojovy platok s dusenou zeleninkou 😉

mukky
11. jan 2010

Myslím že kedže chceme pomaličky redukovať svoju hmotnosť,toto nám može poslužiť..je to dodatok k tomu čo som pridala včera

VZOROVÝ JEDÁLNY LÍSTOK NA 5 DNÍ PRI PRÍSNEJ REDUKČNEJ DIÉTE
- PRIEMERNE DENNE 3500 kJ (800 kcal)

1. deň
Raňajky: trojuholníkový syr 1 ks, čierny chlieb 30 g, mlieko 100 g, čaj, umelé sladidlo
Desiata: eidam 50 g, zelená paprika 50 g
Obed: hovädzie mäso 100 g, cibuľa 5 g, voda, soľ, zelená fazuľka 150 g, umelé sladidlo, ocot
Olovrant: pomaranč 100 g
Večera: hovädzie mäso 100 g, horčica, soľ, čierne korenie, voda, kel 100 g, voda, rasca,
cesnak
Celková energetická a biologická hodnota:
kJ 3444 ( kcal 820), bielkoviny 73,5 g, tuky 33,5 g, cukry 55,0 g

2. deň
Raňajky: tvaroh 70 g, rasca, červená paprika, soľ, čierny chlieb 30 g, čierna káva, mlieko
100 g
Desiata: diétna saláma 50 g, paradajka 50 g
Obed: hovädzie mäso 100 g, voda, soľ, červená paprika, cvikla 150 g, rasca, umelé sladidlo
ocot, chren
Olovrant: jablko 100 g
Večera: hovädzie mäso 100 g, voda, soľ, mleté korenie, koreňová zelenina 70 g, polievkové
korenie
Celková energetická a biologická hodnota:
kJ 3242 (kcal 772), bielkoviny 73,5 g, tuky 25,4 g, cukry 62,0 g

3. deň
Raňajky: jogurt 100 g, čierny chlieb 30 g, čaj, citrón, umelé sladidlo
Desiata: šunka 40 g, zelená cibuľka 50 g
Obed: hovädzie mäso 100 g, voda, soľ, rasca, kaleráb 150 g, polievkové korenie Olovrant: broskyne 100 g
Večera: zelená paprika 100 g, tvaroh 150 g, soľ, rasca, červená paprika
Celková energetická a biologická hodnota:
kJ 3402 (kcal 810), bielkoviny 71,4 g, tuky 23,2 g, cukry 53,6 g

4. deň
Raňajky: vajce 50 g, čierny chlieb 30 g, mlieko 100 g, čaj, umelé sladidlo
Desiata: párok 50 g, reďkovka 100 g
Obed: hovädzia pečeň 150 g, voda, rasca, mleté korenie, soľ, paradajky 150 g, cibuľa 5 g,
umelé sladidlo, ocot
Olovrant: čerešne 100 g
Večera: hovädzie mäso 100 g, voda, soľ, červená paprika, hlávková kapusta 100 g, soľ, rasca
Celková energetická a biologická hodnota:
kJ 3444 (kcal 820), bielkoviny 80,3 g, tuky 27,3 g, cukry 43,5 g

5. deň
Raňajky: bryndza 30 g, červená paprika, pažítka, čierny chlieb 30 g, citrón, umelé sladidlo
Desiata: acidofilné mlieko l ks
Obed: hovädzie mäso 100 g, voda, rasca, mleté korenie, soľ, zelený hrášok 150 g, voda,
polievkové korenie
Olovrant: slivky 100 g
Večera: ryba 150 g, soľ, rasca, uhorky šalátové 150 g, soľ, umelé sladidlo, ocot, mleté
korenie, červená paprika
Celková energetická a biologická hodnota:
kJ 3435(kcal 818), bielkoviny 74,8 g, tuky 28,0 g, cukry 64,0 g

mukky
11. jan 2010

kingston super 😉

mukky
11. jan 2010

No tak ja som v strave pre malého "tabuľka" 😀,nesolím,nekorením,nezahustujem mukou,nerobím nič na oleji,nedávam sladké,jogurty len biele s ovocím čerstvým,denne zelenina,ovocie..a paradoxne ma nájdete v teme pre netabulkové mamičky 😀

mukky
11. jan 2010

večer nakuknem,páá

miriamka
11. jan 2010

Baby,aj mate nejaku tabulku kde mate zapisane vysku vahu a vahu aku chcete dosiahnut?Bolo by fajn to mat v tabulke,nech si vieme kontrolovat uspech 😉

kingstonka
11. jan 2010

miriamka...no to by nebolo zle... bolo by to riadne motivujuce...

miriamka
11. jan 2010

No baby,ja kludne tabulku vytvorim ak mi poslete info do IP.A budeme si ju kontrolovat a pozerat nase uspechy pripadne neuspechy 😉
Proste ziadne navyse udaje len vyska,vaha a pozadovana vaha.

ianitka
11. jan 2010

baby ja som dnes zozrala vsetko co som videla ☹ ☹ ☹ 😠 😠 😠

kingstonka
11. jan 2010

...kedy a ako casto sa vazite? ..mne ta vaha kazdu chvilu ukazuje nieco ine.... ale verim tomu co tam je rano.. 😒

ianitka
11. jan 2010

raz tyzdenne - vacsinou v nedelu rano

miriamka
11. jan 2010

Kingstonka...ja sa vazim kazde 2.rano.Mozno je to chore,ale aspon mi to pomaha drzat si vahu pod kontrolou.Ked vidim,ze som to troska prepiskla,tak si dam cez den lahsie jedla a je to opat ok.Ale nastastie mi teraz vaha tolko nekolise.
Niekde sa hovori,ze vazit sa ma len raz za mesiac,ale mna to pri diete nemotivuje,mna motivuje ci i len maly ubytok hmotnosti ked sa o to snazim.

kingstonka
11. jan 2010

... prave ze doteraz som stale citala, ze sa vazit raz za tyzden... a dnes som niekde citalala rady pri chudnuti a tam bolo 3x do tyzdna..asi to bude individualne...komu ako vyhovuje...

miriamka
11. jan 2010

No ja som citala raz,ze kludne sa ma zena pri chudnuti vazit kazdy den,aby vedela co a ako,a ze aj maly uspech povzbudi.A skusila som a fungujem tak uz hadam 4 roky.Proste mne to vyhovuje,najma ked viem,ze priberiem aj z vody 😀

kingstonka
11. jan 2010

.. takze mi az tak nesibe ked sa vazim casto 😀

miriamka
11. jan 2010

Sme dve 😀

hasleerka
11. jan 2010

ja sa zase vážim radšej čo najmenej ... až ked cítim na veciach že išla váha čosi dole, tak potom až na ňu skočím či ma poteší

simka9122008
11. jan 2010

Ja sa tiež vážim každý deň, ako šiši

kingstonka
12. jan 2010

dobre rano
🙂

ianitka
12. jan 2010

hasleerka 😀

hasleerka
12. jan 2010

no ale som schválne dnes na nu skočila ale nepotešila zatial .. furt mám tri kilá na sebe od vianoc ... ale fakt sa neprejedám, aj s keksíkmi som skončila ... dúfam že nejaké výsledky sa dostavia ... cvičiť idem až v piatok

nnikka
12. jan 2010

ahojte, ja som tiez asi sisi lebo sa vazim kazdy den, a fak to povzbudi, ak je tam aspon 0,2kg zmena

ja som zasa citala ze nie je dobre sa vazit ale raz za tyzden sa merat... 🙂 ale sak ja sa zmeram ked skocim do 38miciek nohavic 😀

idem skopirnut ten jedalny listok len mi ta hovedzina tam vadi asi ju nahradim kuracinou... inak ta gramaz je v surovom stave alebo varenom???

miriamka
12. jan 2010

Ahojte,
no ja inac myslim,ze najma vykyv teploty 1kg hore dole je ok,tu su najma tekutiny v tele.
Ja som od pondelka na kavovej diete,aj s manzelom takze sa podporujeme.A do toho troska cvicime doma...tak uvidim.Ja chcem dat dole len 2kg,co nie je az taka hroza...manzel okolo 10kg,tak uvidime ako sa nam to podari.

kingstonka
12. jan 2010

Miriamka... ako ti ti to ide s dietou? ... pozerala som na nu ale pri mojej vahe sa bojim jojo efektu...ale nevyzera zle

... vcera som sa tesila,z e vobec nemam chut na sladke a dnes na nic ine snad ani nemyslim ☹

miriamka
12. jan 2010

No ja sa zatial drzim...ale ja ako schudnem tie 2/3 kg co chcem,tak koncim,potom si budem uz len vahu udrziavat.
Inac som aj vcera spravila 100 brusakov a 100 zanozovani kazdou nohou (na pevny zadok),tak hadam to pomoze.
Inac ja teda sladke nemusim,ale ked uz mam chut,dam si gumene cukriky 😉

kingstonka
12. jan 2010

ahojte...kde ste vsetci?

duska1122
12. jan 2010

ahojte . tak dnes sme boli v ba pozriet cely den som nejedla a potom buduca svokra vytiahla kolaciky takze tak.... zajtra napisem svoj denny rozpis a vy my ho skrytizujete, ale neni to nejaka dieta len upraveny jedalnicek vraj vyvazeny a zdravy tak uvidim co vy na to. a k tym sladkostiam niezeby ho sestra krmila sladkostami od rana do vecera, ale my sme neboli zvyknuty a teraz rano milacik po obede napolitanka ktoru treba dojest 😒 😅 vyzivky palacinky atd atd. jaj boli ma hlava strasne tak na dnes som k.o. tesim sa zajtra 😀

angyalok
12. jan 2010

ahoj duska takze aj ty si sa dala na dietu?Ja sa o to pokusam 2.den ale vzdy okola tretej dostanem taku chut na nieco take co by som nemala jest no a potom je po diete 😀