Ideme chudnúť a seriózne !

monca4ever
24. jún 2009

No kočky rada by som pokračovala v našej príjemne rozbehnutej debate...
Kto má chuť nadalej si nechať radiť a radť dalej, podporovať sa v ťažkom
údele chudnúcich 🙂 a tak dalej veselo sem...

Dúfam že kočky ako mimikyky, helenkasabinka, jankapn, sedmokraska, oxy, monkula
a všetkyyyy prídu sem a že epríde zase nejký záškodník podkopávať nám morálku.

takže veselo do chudnutia a cvičenia až k vysnívaným figúrkam 😉

nelinka79
22. feb 2010

aj 7 kg potesi ale 10 by bola nadhera 😀 😀 takze mam partacku do delenej stravy?

natalschen
23. feb 2010

jasne.... sme v tom spolu - dnes mam akurat mlieco - zeleninovy den, rada by som sa spytala, s cim sa mozu jest oriesky? to su v podstate tuky , takze asi v mliecno-zeleninovy den?

atery
23. feb 2010

Ahojte, vidim, ze poniektore ste na delenej strave, mozte mi napisat ako sa stravujete? Co jedavate na ranajky?
Mozu sa pri delenej strave polievky?

lucijja
23. feb 2010

hasleerka: no jem 5xdenne a jem spravny pomer bielkovin, sacharidov a tukov. Je to trosku narocnejsie na pocitanie ale som na materskej s malou tak sa da. A je to super, lebo kedze telo dostava vsetko co potrebuje tak nemam chute na sladke ani nic podobne. 🙂

atery: pri delenej sa polievky mozu - je tam kopec moznosti - pri rastlinnom dni mozes zeleninovy vyvar so zeleninou, mozes rozne strukove polievky uvarit so sojovym mliekom. Ked mas zivocisny tak zase mozes masove polievky, ale bez zaprazky ci zasmazky...moznosti je vela. Pri rastlinnom dni na ranjky celozrnne pecivo s rastlinnym maslom a zeleninkou. Pri zivocisnom na ranjky sunku, syr, vajicka, parky...zeleninku... 🙂

nelinka79
23. feb 2010

chcem sa spýtat pri rastlinom dni mozem jest tie pšenicne podušticky. take tie na chudnutie.

natalchen : inak na stranke ale alinkin pestrofarebny svet su recepty na delenu stranu. mne viac vyhovuju rastlinne dni. dnes chrumkam od rana v praci celozrnne palicky, obed ryza a slivkovy kompot bez cukru / zobrala som dcerke / a vecer asi sojova natierka a celozrnne pecivo. medzitým ovocie.
ty mas dnes co na tanieriku? 😉

natalschen
23. feb 2010

nelinka..... ja an ranajky dnes sunku, syr a cerstvu zeleninu, na obed som akurat zjedla spenatovy privarok (redsi bez zaprasky) a volske oko na olivovom oleji a an veceru si idem dat mrazenu zeleninovu zmes (tu polievkovu) zmiesanu s bielym jogurtom a trosku tatarskej - je to super, u nas to vyjedaju vsetci aj ked nemusia 😀 😀

natalschen
23. feb 2010

baby... a este nieco..... pijem caj hanasaki - poznate ho? odburava tuky, znizuje cholesterol, cukor a lieci mnohe dalsie neduhy, je sice drahsi ale dlho vydrzi a fakt pomaha 😉

natalschen
23. feb 2010

nelinka..... v rastlinny den mozes vsetko okrem tukov- takze ak nie su plnene jogurtom alebo smotanou tak sa (myslim tie tasticky ci vankusiky) jest mozu

natalschen
23. feb 2010

lucija..... a nevies kam patri tofu syr a vsetky oriesky a olivy?

simka9122008
23. feb 2010

Ahojte, všetky chudnúce, tak ja som to trochu pokašľala, bola tu kamoška z Anglicka, tak sme zašli na večeru auž sa to somnou vlieklo skoro celý týždeň, v piatok sme prišli od mami, tá tiež vyvárala dobroty a tak, no jasné že sa to už odzrkadlilo na váhe, nabehli mi 2 kilá, tak od soboty znova pokračujem v détke, tie 2 kilá som za tie 4 dni zhodila, tak sa musím držať ďalej

lucijja
23. feb 2010

natalschen: tofu na sto pro v rastlinny a oriesky a olivy tiez - bo to su rastlinne tuky. 🙂

lucijja
23. feb 2010

natalschen: ale s orieskami opatrne, malo by sa jest len 10 jadier lieskovych, mandlovych, vlaskych orechov denne, prip. 1 polievkova lyzica slnecnicovych alebo tekvicovych denne. Nie viac. 😉

nelinka79
24. feb 2010

ahojte tak ako pokracujete? ja sa celkom drzim 🙂 inak neviete kde sa da kupit sojova pasteka sojana? v tej plechovej krabicke? ja som ju uz davno nevidela a neviem ju zohnat.
natalschen - ten caj sa da kde kupit?

natalschen
24. feb 2010

lucija...diky za profi rady - ja som si prave myslela, ze olivy su zelenina a chcela som ich jest v zivocisny den - ktoru dietu drzis? ja podla lenky korinkovej - videla som niekolko typov, s ktorou mas najlepsie skusenosti ty?

apropo... damy za 4 dni som schudla 1,50 kg - ale ma strasne boli zaludok, hlava a picha zlcnik, tak neviem, ako dlho to vydrzim ☹

natalschen
24. feb 2010

neli.... caj sa da kupit v cajovni alebo v lekarni - ale pozor,treba robit slabsi odvar ako je v navode lebo je silny a ked je moc silny, niektorych ludi z neho prehana - mna nie, ale muza kazdy den svedomite precisti 😀 😀

nelinka79
24. feb 2010

natalschen : mna tiez dnes boli hlava a ja mam zas od soje vetry 😅 ... ale citala som ze to prejde len treba vydrzat.
ja sa este nevazim az tak po dvoch týždnoch sa odvazim ale zda sa mi ze mi trochu kleslo brusko asi preto ze toho nezerem. včera pri vecery mi mala ujedala zo sojoveho narezu. že by sa chcela dat na dietu??? hehe

lucijja
24. feb 2010

natalschen: ja nedrzim dietu. Presla som na racionalne stravovanie podla mira veseleho. 🙂 Kila zatial stoja, ale cm ubudaju. 🙂

natalschen
24. feb 2010

luci.... ako dlho sa tak stravujes? mozes to porovnat s deleneou stravou?

nelinka79
24. feb 2010

lucijja to by zaujimalo aj mna ci je to lepsie ako delena strava. kolko sa ti podarilo schudnut? v podstate cm su dolezitejsie ako vaha .

lucijja
24. feb 2010

baby ja to drzim este len od zaciatku februara. Poviem vam ze jest 5 - 6x za den je pre mna boj - nikdy som tolko nejedla. Ale uz som si nasla rytmus a da sa to zvladat. Pozitiva su, ze som stale najedena (prestavky medzi jedlami nesmu byt dlhsie ako 3hodiny) a tym ze mam vyvazeny pomer bielkovin, tukov a sacharidov nemam chute na sladke ani na rozne somarinky. Skratka si vecer zratam co budem druhy den jest a idem podla toho a nenapadnu ma ziadne vynimky ze dala by som si to, alebo to...A mozem aj chleba (peciem si ho sama a je suprovyyy ani pekaren na chleba nepotrebujem. A hlavne viem ze jem skutocne zdravy celozrnny chlieb), sunku, syry, masko s prilohami, jogurty...takze pohoda. S delenou stravou to nema nic spolocne. Ale asi to funguje a hlavne to, ze je vyvazeny pomer zivin zabezpecuje to, ze sa chudne z tukov a nie zo svalov. Preto ta vaha najskor stoji, lebo tuky su lahsie. A od zaciatku februara mam z brucha dole 2,5cm. 🙂 Najlepsie to vydim na rifliach, mam jedny take obtiahnute do ktorych som sa konecne napratala niekedy zaciatkom roka (mam ich aj na poslednej fotke-proces chudnutia-v albume) a na zadku aj nohach mi boli celkom fajn ale trcali mi z nich na bokoch speky - a tie sa viditelne zmensuju, tak sa vytesujem. 😀

nelinka: ja som sa do toho seriozne pustila niekedy v septembri. Ved kuk na poslednu foto v albume - urcite je to inspiracia. 😉

nelinka79
24. feb 2010

lucijja ... tak lucinka klobuk dolu vyzeras supeeeeeeer a ako sa ti to pekne dari. najprv si drzala 90 dnovku ? a teraz podla toho miru veseleho? alebo ako sa ti to všetko podarilo? a cvicenia mas kolko naordinovaneho?
ja pracujem do 17tej potom chcem byt s malou kym ide spinkat a kým porobim co treba je 22hodin tak neviem kam zaradit to cvicenie ☹

lucijja
24. feb 2010

neli: vdaka moc za pochvalu, to vzdy zahreje. Ja som mala take etapy ze som zacala niekedy v lete tak ze som hrozne malo jedavala a vecer som chodila behat. To som zhodila asi nejakych 5-6kg za dva mesiace. Lenze ako nahle som si dala hocico ine mimo diety - stacil chlebik, alebo nejaky normalny obed s prilohou - hned mi vsetko islo hore - klasicka ukazka hladovky. Tak som sa na to vysr...la 😀 a zase som zacala hltat vsetko - a bola som tam kde pred tym. Potom som vynechala iba sladkosti a vyprazane a zase nieco zliezlo dolu. Potom som si dala 90dnovku - ta bola super, to mi zislo dost kil a hned z nej som presla na toto stravovanie. Hrozne som sa bala ze to pojde zase hore - ved jest 5x za den?? Ja sa doslova obzieram! A vidis, nic hore, dokonca centimetriky pomaly ubudaju. 🙂 No a cvicenie - ja som doma na materskej takze ten cas si najdem. ked som drzala 90dnovku tak som cvicila skoro kazdy den doobeda nejakych 30-40 minut. Ked som presla na toto tak som cvicit prestala lebo ja horko tazko do seba napracem 6500kj a keby cvicim, tak musim jest okolo 7500-8000!!! aby isla vaha dole. a to by ma roztrhlo. TAk zatial som na 6500kJ bez cvicenia a uvidim co to spravi, ci sa to pohne. A pomaly sa snazim v jedle pridavat ale ide to tazko . Idealne by bolo jest co najviac zeleniny, ale teraz je vsade takaaa hnusnaaa ze sa mi do nej vobec nechce... ☹

nelinka79
24. feb 2010

to stravovanie co mas teraz mi pripada ako jedalnicek k tým tabletkam Alli. ja som uz tie skusala a celkom to bolo v pohode. lenze cez vianoce som doslova zrala a zastavila som sa az teraz. keby som jedla normalne tak urcite nenaberem spat.
inak ako vyzera tvoj jedalnicek na jeden den aspon priblizne ...

lucijja
24. feb 2010

no ved prave...Alli...jasne ze schudnes s tym jedalnickom - to je skratka vyvazena strava. A ten jeden kilogram navyse co ti "pomoze" Alli, tak to je to, co s prepacenim po tom Alli vykakas. Ja som citala to zlozenie a kedze mam skolu, vdaka ktorej tomu trosku rozumiem tak je to bohuzial tak. 😒 Vsimla si si ze pri kazdom takomto pripravku je aj "odporucane" zmenit stravovanie? To je presne ten fungujuci system. Zbytocne vyhodene peniaze. 😉 No a moj jedalnicek? TAk dnes trebars: ranajky: chlebik, ktory si peciem doma v trube 70g, sunka 50g, syr 30g, zelenina. Desiata: biely jogurt 150g, ananas 10g, ovsene vlocky 30g, lieskovce 10g. Obed: kuracie prsia 130g, ryza 100g, mrazena zelenina 100g, na olovrant mam pripraveny taky kolac - tvaroh, ovsene vlocky a hrozienka, trochu jahodoveho acidka, zmiesane, upecene, nakrajane, zamrazene. To vytahujem z mraznicky vacsinou na olovrant - lebo to som s malou vonku, takze to zjem v terene + acidko biele 1%tuku 250g. A na veceru este neviem. Asi si uvarim vajicka dve, k tomu nejaku sunku a zeleninu. Uvidime - co dum da. 😀 Ziadne hladovanie, super, ze?

natalschen
25. feb 2010

ahojte...

lucijja...... pozerala som tu tvoju "dietku" na nete, ale nenasla som nieco jednoduche, mozes sem hodit daky link, kde je to dobre a jasne vysvetlene, dakujem... 🙂 ten jedalnicek vyzera super a skoro normalne. Vdaka za tu info o alli.. si mi ustretrila peniaze aj traviace problemy- tiez som nad tym uvazovala
a fakt vyzeras super....a hlavne vyzeras spokojna.. a to je tiez velmi dolezite 🙂

mukky
25. feb 2010

ahojte,fíha ale ste popísali 😵 ,neskor vas dočítam..a kde je povodná zakladatelka témy? 😀 😕

ja mám dole len 3 kg,sa to zastavilo,mojou vinou 😀 😝 😠 /sladkosti/,no čo,zabijem sa? 😀 /ale hnevam sa na seba 😔 /
musím sa opat nakopnuť..

nelinka79
25. feb 2010

natalschen - ja som alli skusila jedno balenie a ja som bola spokojna len momentalne nie su peniazky. v podstate tam sa musim zdravo stravovat, jes 5 krat za den len na tuky si musis davat pozor lebo sa pardon za vyraz poseres jak pes 😀 ale ja som bola spokojna. mne ta delena strava nejak nejde tak rozmyslam nad 90 dnovou. stale hladam nieco co by mi najviac vyhovovalo.

lucijja
25. feb 2010

natalschen: no ono neexistuje ziadny link na stranku kde by to bolo vysvetlene. Tuto stravu si musi prisposobit kazdy sam podla veku, vahy a fyzickej vytazenosti. Najjednoduchsi vzorec ktory by mal byt ucinny na chudnutie je prijat 6500-7000kj denne, zlozenych zo 100g bielkovin, 150g sacharidov, a 50g tukov. Ale chce to nastudovat, lebo su dobre tuky a zle tuky a tak isto sacharidy. Hod si do googla miro vesely a najde ti jeho stranku o chudnuti. Ked si nastudujes clanocky tak zistis viac. A je to zaujimavo pisane, takze ta to bude aj bavit. 🙂

simka9122008
25. feb 2010

Tak ja som sa konečne dokopala aj k cvičeniu 😀

selmacka
25. feb 2010

ahoj monca ,ja by som tiež potrebovala zhodit ,porad ako na to .ďakujem