Ideme chudnúť a seriózne !

monca4ever
24. jún 2009

No kočky rada by som pokračovala v našej príjemne rozbehnutej debate...
Kto má chuť nadalej si nechať radiť a radť dalej, podporovať sa v ťažkom
údele chudnúcich 🙂 a tak dalej veselo sem...

Dúfam že kočky ako mimikyky, helenkasabinka, jankapn, sedmokraska, oxy, monkula
a všetkyyyy prídu sem a že epríde zase nejký záškodník podkopávať nám morálku.

takže veselo do chudnutia a cvičenia až k vysnívaným figúrkam 😉

zdenka112
26. jún 2009

ahoj tak my sme po ranajkach a chystame sa s malou na prechadzku.chcem sa ta monca spytat ako funguje ten chrom zaraba sa do vody?

monca4ever
autor
26. jún 2009

zdenka 112 to su tablety a zapíjajú
sa veľkým množstvom vody... Teda ja
poznám a používam túto alternatívu.

zdenka112
26. jún 2009

aha a maju aj nejaku chut a tebe pomahaju?

monca4ever
autor
26. jún 2009

nie nie žiadnu chuť...
ale ja mám radšej ROYAL PLUS vlákninu
nieje drahá - 5 eur 90 tabliet a pomáha
od hladu... Nafúkne sa v bruchu...

evea80
26. jún 2009

fiha, uz 10 stran a ja som este ani nezacala, ste nejake rychle....a priznam sa ze som tu objavila v receptoch tu 5 minutovu tortu a neodolala som ☹ hanbim sa za seba...

dai
26. jún 2009

ahojte,
takze na mne sa stale drzi par kilov z porodu , ale uz idu pekne dole
som sa dlho odhodlavala chudnut ( vlastne mi po porode nic nezostalo ale materskou a hlavne navratom do prace sa to zhorsilo )
- teraz asi mesiac drzim dietu - aj ked neviem ci sa to da tak nazvat...
- jem pravidelne 5x za den a sledujem si obsah tuku v potravinach - napr. na ranajky mozem jeden chlebik, opeceny napr. jedno vajicko, alebo chlebik s rajcinou etc. , na olovrant jablcko, alebo ine ovocie, na obed kuracie prsia, rybu alebo nieco chude s ryzou, zemiakmi - nie fritovanymi... polievky saozrejme, na olovrant znovu nieco male a na veceru nieco vo velkosti ranajok... - toto je samozrejme zostavene na denny prijem cca. 45g tuku a 1000kcl - ja som ale mala a chcem uz schudnut len nejake 3-4kg ( teraz mam 53 a chcela by som sa dostat na mojich stabilnych 49kg ), kazdy kto je tazsi potrebuje na chudnutie viac kalorii a tuku ( v zavislosti od vahy - clovek by nemal byt hladny, inak to nebude fungovat ) - dolezita je pravidelnost jedenia, aby sa nezastavil alebo nespomalil metabolizmus ... snazim sa vypustit sladkosti ( ale zistila som ze napr. maly banan v cokolade ma len 5g tuku, tak si ho mozem dat na olovrant, alebo 5 after eightov ma tiez tak nejak 🙂 ) - zatial sa mi podarilo schudnut 5 kg za mesiac...

danciacik
26. jún 2009

Ahojte, ako vás tu čítam tak vám ticho závidím. Máte toľko odhodlania a ja si každý večer poviem že ráno začnem a nič ☹ . Nikdy nestíham raňajkovať, obedy veľmi nemusím a večer šalát a aj tak priberám, tak neviem. 😒

petka.m
26. jún 2009

ahojte, pegas dakujem ti za odpoved..., ja nejak nedržím diétu, ale jem oveľa menšie dávky a len do piatej. a snažím sa piť veľa vody, aj ked sa mi to občas nedarí, ale vždy sa nejak donútim. tak dúfam, že ten spinning mi pomôže schudnúť.
monika kľudne to vyskúšaj, mne sa fakt ten spinning páči a veľmi ma to pochytilo. o svalovku sa báť nemusíš, ja som žiadnu nemala, iba ma zadok strašne bolel na druhý den, ale dá sa to zvládnuť. a aj som vládala, aj ked to bola riadna makačka, ale myslím, že to celkom zvládla 😉 .
a ešte sa ťa chcem opýtať, ty berieš aj nejaké tabletky na chudnutie alebo odbúranie tuku? ak ano, tak si nechám poradiť a vyskúšam. dakujem a všetkých babám držím palce pri chudnutí...

pegas174
26. jún 2009

ahojte, no ja velmi tym vselijakym tabletkam a vyzivovym doplnkom ako chrom a pod. neverim, len to stoji velke prachy.
ale raz som bola sprosta a som si objednala tabletky ze 2 tyzdne ide dole aj 20 kil, viete to su tie reklamy v casopisoch, kde je fotka zenskej pred a po a jej uzasny pribeh ako velmi schudla.
tak som ich pekne vratila naspat a nastastie mi vratili peniaze.

zdenka112
26. jún 2009

ahoj ja som rozmyslala tiez nad tym chromom ale kaslem na to.povedala som si chces spravit nieco pre seba.tak sa budem ovladat v jedeni a viac pohybu.dnes ma dcera vonku znicila aj zaspala hned ked sme prisli domov

dai
26. jún 2009

danciacik,
ty robis presne tu chybu ako kopu inych dievcat ktore si myslia ze schudnu ked nebudu jest. tvoj organizmus si tak zvykol na malicke davky jedla ze ti totalne spomalil metabolizmus aby z toho mohol zit - akonahle zjes trosku viacej jedla ako to malicko co obycajne tak zacnes priberat ☹

zacni jest pravidelne - hned rano si nieco daj, aby si si metabolizmus nastartovala, skus jest zdravo, neprejedat sa - ale pravidelne viackrat za den, ale v mensich davkach - tak ti metabolizmus naskoci a stale pojde - cely den a ty budes chudnut... ked k tomu este pridas trochu pohybu tak nie je o com 😉

viem ze jest pravidelne je tazke, mam tiez male dieta ... ale ked sa ti to podari tak budes prekvapena ako tvoj organizmus nato zareaguje a ako pojdu pekne kila dole...

nejem ziaden chrom, super napoje ani tabletky...( nejem ale ani udeniny, mastne maso, snazim sa obmedzovat tuky, maslo, sladkosti a vody s vysokym obsahom cukru... aj ked to obmedzujem, stale to jem - ale v malych mnozstvach ( kedysi som zladovala za pol hodinu jednu velku studentsku pecat - teraz mi staci na tyzden...))

zdenka112
26. jún 2009

dai mas pravdu.aj ja som robila tu istu chybu.ale uz som sa poucila
🙂

monca4ever
autor
26. jún 2009

evva80 - hej rozbekli sme sa nejako 🙂
A nehanbi sa za seba potom sa stresješ a stres
viaže tuky! A sem tam prehrešok lepšie
nakopne spalovanie tak hlavu hore 😉

Dai - to si macher úplne si opísala to čo aj ja
odporúčam a 5 kíl za mesiac je super.. Môžem
s spýtať na Tvoju výšku? Mať tak Tvoje kilá...

Dancicik to je chyba že neješ telo si ukladá
zásoby tak si spon kúp bebe dobré ráno a po
ceste do práce za chud ich ziedz.. V kabelke
si nes jablčko na olovrant..Ked budeš jesť
pravidelne a častejšie váha sa pohne 😉

petka m - nie nie na chudnutie len vlákninu čistú
tá sa nafúkne v bruchu a navodtuje aký taký pocit
sýtosti, odporúčam najme na večerné hlady sa mi
osvečila.. a detoxikačné čajíky akurát jeden srkám 😉
Spinning som už kukala aj u nás v NR je pôjdem asik 😉

monca4ever
autor
26. jún 2009

Kdeže máme sedmokrassku? 😕

dai
26. jún 2009

monca ,
mam 162cm , tych kilov nie je vela, ale stale citim nejake tuky na bruchu a hlavne na rukach , co mne velmi vadi, lebo tam som tuk nikdy nemala ☹ nastastie tym ako chudnem mi tie kila idu prave na tychto miestach dole...
inak co pomaha - to teraz aj na psychiku a vsetko 🙂 my mame s manzelom za sebou uz 2 kurzy spolocenskeho tanca - je to len raz do tyzdna - pri krpcekovi sa aj tak viac neda ( teda mne neda byt castejsie mimo domu vecer ) ale telo sa rozhybe a clovek automaticky papa tak nejak zdravsie ( aspon mne - totalnej zavislacke na cokolade , to vychadzalo tak, ze som z prace prisla domov, tam len nieco male zjedla, utekala tancovat - z tadial sme prisli o 22-hej a to mi uz bolo blbe sa napchavat cokoladou - takze pondelky som mala bezcokoladkove 😎 )

danciacik
26. jún 2009

joj babulky ďakujem - takže j to skúsim - začnem jesť pravidelne. u mňa je skôr časový problém, do roboty nechodím ale každé ráno keď s deťmi vstanem tak musím stihnúť deťom spraviť raňajky a do 8:30 musím mať aj navarený obed pre manžela lebo on chodí na 12-tky. Večer variť nemôžem lebo vtedy prí decujem, ja som totiť popri rodičovskej aj externá ekonomka pre niekoľko firiem, no a keď je navarené tak utekám s deťmi vonku, pod jedným urobím nákup a naspäť domov, obedovať a spať. No a kým spia tak ja pratám alebo pracujem. Zišiel by sa mi dlhší deň, ja nejem preto žeby som nechcela ale preto že nestíham. ☹

monca4ever
autor
26. jún 2009

dai - to je výborný nápad a tým tancom, aleja by som
tam mojho nedostala 😝 A BMI máš ideálne tak to neprežen
redukčná diéta nieje pre Teba, dokonca aj čokoládku
môžeš sem tam ale najdôležitejšie je cvičenie práve na
Tvoje problémové partie.. Tanec Ti pomôže schudnúť
celkovo, ale konkrétne miesta moc neformuje... 😉

Dancicik - je to náročné ale ten čas na to jedlo si treba nájsť
pretože si zničíš metabolizmus.. Držím palčeky, informuj nás
o úspechoch 😉 ... A aj na prechádzke s decami sa dá
zjesť nejaká tá sušienka no nie? 😉 Drž sa !! 🙂

danciacik
26. jún 2009

Moni, no budem sa snažiť nech sa konečne so mnou niečo deje, lebo moje miery sú strašné. Kávu som už obmedzila na jednu denné a to ráno takže aspoň niečo na začiatok

monca4ever
autor
26. jún 2009

idem ja cvičiť veru a navarila som si
sáčik ryže v neosolenej vode a mrazenú
zeleninku na kvapôčke olivového oleja
budem to mať na olovrant, večeru a
zajtra na obed (sáčik podelím na tretinky)

danciacik
26. jún 2009

Inak sa mi tu s vami dobre píše, lebo moja rodina je toho názoru, že po dvoch deťoch už neschudnem 😒 . Manžel ma podporuje ale keďže je každý deň 12 hodín v robote tak veľa času na to nemá

monca4ever
autor
26. jún 2009

danciacik - moja mama má mna a brata a je ako
prútik a poznám kopu takých ženských...To
je blbosť, nepočúvaj ich 😝 Záleží len na Tebe
či sa odhodláš menej papať a hýbať sa 😉

dai
26. jún 2009

danciacik,
to je blbost - preco by zena nemohla byt stihla po dvoch detoch? moja mamina nas ma troch, ma 53 rokov a je nadherne stihla ( ma lepsiu postavu ako ja, ale to preto ze je dost vyssia, nohy ma ako mlada baba, ziadna celulitida nic - chodila cely zivot na bycikly vsade kde sa dalo a je to na nej vidiet )

monci, u mna je to divne, viem ze mam BMI ok, a ked budem mat 49 tak budem pod normal - ale ja mam cely zivot 49 a ja ten tuk na sebe vidim, chcem sa zas citit ok ( teraz mi zostali velke prsia po kojeni a neidu stale prec...tie by som tiez chcela mensie napr. - mala som stale 2-ky a tie mi vyhovovali - k mojej vyske akurat, teraz sa ledva zmestim do 3-ek)
ten tanec inak bol napad mojho muza -ked som to navrhla ja, tak nic nechcel, teraz ale zvitazila jeho jesitnost - chodime vela po plesoch a on nevedel vobec tancovat, take totalne poleno - bolo mu to uz blbe lebo si z neho robili znamy srandu, tak ma poprosil najst nejaku uzavretu skupinku kde sa nauci tancovat - chodime k matejovi chrenovi a mirke kosorinovej- je tam 5-6 parov, v peknom prostredi a hlavne matej je genialny ucitel - naucil by tancovat aj kus skaly... takze sa nam to zapacilo, preto uz mame za sebou aj kurz pokrocilych a chystame sa na kurz pre vyssie pokrocilych ktory zacne v septembri 🙂

danciacik, ako pise monika - ked vidis ze nestihas, zober si aspon keksik zo sebou von - ja napr. pracujem - rano vstavam o 6-tej - robim malej mliecko, muzovi a mne ranajky - do prace idem az okolo 7,30 - ale radsej si privstanem aby som mohla sa v klude s rodinkou naranajkovat ( malicka vstava az ked som prec, takze jej ranajky len pripravim, obycajne o tej 6-tej vypije len mliecko a buba este dalej a ranajkuje potom okolo 8-mej, pol deviatej ) - do prace si beriem ovocie a poctivo papam, na obed si vyberam nieco chude, olovrant opat nieco prinesene z domu a veceriam ked pridem z prace - okolo 18-tej alebo aj neskor - myslim ze to nie je az tak dolezite kedy jem, skor co jem... velakrat vecer zaspim s malickou, ale potom este vstavam - vlastne si nepamatam kedy by sme isli s muzom spat pred 1-nou v noci 😖 vcera som napr. jedlo pre malu a opatrovatelku robila do 2,30 rano ... ale zas idem spat s cistym svedomim ze mam vsetko na dalsi den pripravene... cize zvladnut sa to da

monca4ever
autor
26. jún 2009

Dai - ja by som chcela veeeľké prsia by som bola
šťastná jak blcha 😝 mám nejaké dvojky, dva a
polky... Ale chcela by som aspon tri a pol 😝
ale aj tam sú kilá nemysli si a pod hranicu BMI
netreba ísť a telo aj potrebuje určitú vrstvu tuku,
termoizolačné vlastnoti, hlavná ochrana vnútorných
orgánov ...atd...To BMI nieje len tak, nemala by
si nejako hladovať...Ked už chceš niečo zo sebou
"robiť" tak posilka a časť tuku zmeniť na svalstvo,
ale to sa na váhe moc neprejavuje lebo svalstvo je
ťažšie ako tuk 😝

monca4ever
autor
26. jún 2009

Danciacik daj si odo mna a od Dai
poradiť, myslíme to s Tebov dobre 😝

Dnes som prešla pešo okolo 8 kilometrov
zacvičila si poriadne a ani jediný papací
prehrešok som na seba pyšná 😀
Kiež by to tak bolo stále... 😅

môj dnešný jedálniček:
Ranajky - broskyna, 2 slivky
Desiata - 3 cherry rajčinky
Obed - celozrnný rožok, 4 cherry rajčinky
Olovrant - štvrť sáčku ryže vo vode bez soli
mrazenú zeleninku na kvapôčke
olivového oleja podliate vodou
čili, čierne korenie mleté
Večera - to isté čo olovrant
Nápoje - asi 2 litre vody a 3 deci detox čajíku

danciacik
26. jún 2009

Babulky ja si dám od vás poradiť jasné, že hej. Ono sa lepšie do toho púšťa keď človek má podporu. Tak som konečne po rokoch olovrantovala 2 pšenično celozrnné chlebíčky ale mi moc nechutili ja mám radšej ryžové. A chcem sa spýtať obedovať môžem to čo deti?

monca4ever
autor
26. jún 2009

Danciacik podla toho čo obedujú deti 😅

danciacik
26. jún 2009

no dnes napríklad knedlík s paradajkovou omáčkou a trošku hovädzieho mäska. to bol výnimočný obed. Inak robím z mäsa len kuracinu a morčacinu a potom väčšinou múčne: napr. pirohy, šúlance, langoše, palacinky, halušky

felicia1
26. jún 2009

ahojte

monci si ma zhanala 😀 😀 😀

ja som to teraz dodrbkala na komplet 😀 zjedla som 3-bit,2 dalsie keksiky,kuraciu sunku,2 vajicka na makko,nebyt tych sladkosti tak pohodka,

co mi asi sposobia tie sladkosti?cinilo to cca hadam aj 5000kj

kolko mi vyskoci hava??????????????

ale zajtra nastupuje zihlava a zelenina po cely den,o tri dni mam tolko co dnes na vahe ale nebyt toho dneska tak o tri dni mam este menej ako dnes mam

felicia1
26. jún 2009

mozno to spravili aj tie pochvali na fotky co ste poniektore videli,kurnava,ale som tomu dala

mukky
26. jún 2009

felicia tak ja som sa dnes pofotila zo vsetkych stran a od dnes som zacala dietovat,pozicala som si stacionar,este dnes ho musim pouzit 😝 😀