III. pilier počas rodičovskej dovolenky. Ako je to u vás?

danielitas
9. okt 2009

Ahojte mamičky, chcem sa Vás spýtať ako je to s III. pilierom počas materskej a rodičovskej dovolenky...Lebo mne tá pani , ktorá mi uzatvárala zmluvu povedala, že ona mi presne nevie povedať, či si to musím platiť aj v tomto období, ale že asi áno...Ale , že si musím platiť aj tú časť, ktorú mi prispieval zamestnávateľ...Nieje to nezmyselné? Ale aj tak si to radšej odvádzam , ale vrta mi to akosi hlavou, lebo tých 20 eur, je pomerne čiastka ktorá mi z toho príspevku chýba...Ako je to u Vás...
Ďakujem, ak máte s tým skúsenosti, tak velmi prijmem vasu radu

tin007
9. okt 2009

danielitas asi sa budes musiet obratit priamo na spravcovsku spolocnost, s ktorou si zmluvu podpisala, pretoze tie podmienky mozu byt v kazdej spolocnosti ine. ja som si dala pred nastupom na MD pisomnu ziadost o prerusenie uhrad prispevkov az do odvolania. kazda DDS je na webe, maju e-mailove adresy, telefonicke kontakty, adresy, tak sa s tou tvojou spoj (najlepsie pisomne) a spytaj sa

danielitas
autor
9. okt 2009

tin007 dakujem, asi to bude tak najlepsie

mami.sk
10. okt 2009

ja si nic neplatim pocas RD 😕 😕 😕
ani som nevedela ze nieco treba platit 😒
stane sa nieco ak som neplatila???

tin007
10. okt 2009

mami.sk bavime sa o dobrovolnom dochodkovom poisteni (treti pilier). je vyhodny (kvoli vysokym poplatkom) vtedy, ked ti okrem teba prispieva aj tvoj zamestnavatel (napr. ty das mesacne 10 E a on tiez). ak si nic neplatila, tak asi nemas zmluvu s DDS a nic sa nestane. DDS su napr. ING Tatry Sympatia, Axa dds, Stabilita dds a ine), nie su to DSS - dochodkova spravcovska spolocnost, ktore spravuju peniaze v 2. pilieri

mami.sk
10. okt 2009

tin007 - ja viem co je III. pilier 😉 pred MD som si platila do tohto piliera a prispieval mi aj zamestnavatel 😉
po nastupe na MD som na to nejak zabudla a preto ma tato tema zaujala 😉 ci je potrebne si dobrovolne prispievat alebo nechat tak a cakat kym znovu nastupim do prace 😕

tin007
10. okt 2009

ahoj mami.sk prepac, nechcela som ta podcenit, co sa tyka rozdielu medzi DDS a DSS. neviem ti poradit,ci si musis platit prispevky alebo nie, skus si zistit, ci je tvoja zmluva este platna, ci nedoslo k jej zruseniu v dosledku neplatenia. ja som sa infomovala pred nastupom na md a odporucili mi dat si ziadost o prerusenie na neurcito. kazda DDS to moze mat inak nastavene

mami.sk
11. okt 2009

tina007 -nic sa nestalo 😉 je to v pohode 😉
zatial mi neprislo nic z DDS o tom, zeby mi zrusili zmluvu 😕 a co s tymi peniazmi v pripade, zeby mi zmluvu zrusili??? ved som si tam odvadzala sama tak hadam o ne nepridem 😕 😕 😕

tin007
11. okt 2009

mami.sk ak by ti zrusili zmluvu (ak by si poziadala, alebo by ti dali vypoved z dovodu neplatenia prispevkov), tak by si mohli narokovat hodne velky kus z tvojich penazi (je to okolo 20% ☹ ) alebo by sa mohlo stat, zeby si musela cakat do tvojich (tusim) 55 rokov, aby ti zacali vyplacat dochodok. pred 2 rokmi, ked odchadzala kolegyna z prace, tak sa jej neoplatilo zmluvu rusit (kvoli zmluvnej pokute) ani prevadzat inam (lebo isla do zahranicia), tak poziadala o vyplacanie dochodku, ale to (pokial viem) uz nie je mozne, musis dosiahnut urcity vek, aby ti ho priznali. ved im napis a nech ti odpisu na com si

mami.sk
12. okt 2009

tin007 - dakujem, dufam ze sa nic nestane 😉
o tom vyplacani dochodku po 55 rokoch som uz pocula 😒 skusim tam zavolat a poinformovat ako to v skutocnosti funguje ked som na RD 😕
a nevies ako je to v pripade nastupu do prace? pokracuje sa v starej zmluve ak je este platna??? len sa tam znovu zacnu platit prispevky alebo je potrebne aj DDS o tom informovat?

tin007
12. okt 2009

mami.sk ak nie je zmluva zrusena, tak po nastupe do prace pokracujes dalej, ale urcite sa im ozvi a spytaj sa napr. ci im musis dat pisomne vediet, ze si nastupila/nastupujes do prace, alebo zaslanim prveho prispevku sa zmluva "ozivi"

mami.sk
12. okt 2009

dakujem 😉