Informácie o spisovateľke Daniele Hivešovej-Šilanovej. Neviete o nej niečo?

jaduska
27. okt 2008

Ahojte babenky,
dúfam, že takáto téma tu nie je zakázaná. Ale potrebujem informácie o tejto spisovateľke do mojej seminárnej práce na literatúru. Dosť veľa som o nej vygooglila, ale všetko sú to infošky viac-menej z jej pracovného života a veľa článkov je takých encyklopedických - čo vyštudovala, čo napísala a pod. Z jej súkromného života - hlavne z detstva, takmer nič. Narodila sa v r.1952 v Bratislave, tam chodila na ZDŠ, na strednú knihovnícku školu aj na Filozofickú fakultu. Možno rodičia niektorej z vás s ňou chodili do školy, alebo možno niektorú z vás učila ona na Strednej umeleckej škole v Košiciach. Tak ak niečo o nej viete, veľmi by mi to pomohlo. Nehľadám pikošky, iba normálne informácie, možno nejakú fotku z detstva. Profesorka literatúry je asi dosť prísna, lebo niektorým spolužiačkám už práce vrátila s tým, že sú úplne zlé. Tak by som nerada skončiť školu hneď v prvom semestri... 😢
Ďakujeeeeeeeeeem....

trdlo
27. okt 2008

ahoj jaduska, spominanu spisavatelku nepoznam....ale...aby si si tym len nezavarila...

Ked sa nahodou dostanes k nejakym informaciam o nej, ako to chces zdokumentovat, resp. ake pramene zadas? Nemozes predsa napisat- informacie mam od XY z MK 😕
Kazda odborna praca musi mat predsa odborne podklady, tak si to prever, ci Ti profka bude tolerovat informacie z druhej ruky 😉
Vela stastia a uspechov pri seminarke

bambusko
27. okt 2008

jaduska, v 80. rokoch robila v casopise kamarat rubriku, uverejnovali tam rozne detske basnicky a poviedky, mozno kedby si si zohnala niekde stare cisla casopisu, by si nieco objavila

jaduska
autor
27. okt 2008

trdlo, ďakujem za upozornenie... 🙂 Ide o to, že tá seminárka má byť vo forme power pointowej prezentácie a názvy slidov majú byť také, aby upútali...je mi jasné, že ako zdroj nemôžem uviesť nejaký anonymný nick, ale pomôže mi to k utvoreniu si akejsi predstavy o nej - aký bola človek...

bambusko vďaka, teraz ľutujem, že som si tie časopisy neodkladala 🙂 škoda, že u nás ešte nie sú tak premakané knižnice ako v zahraničí, človek má všetko v PC, aj prastaré noviny a časopisy...

ikke
27. okt 2008

ved na internete mas tolko clankov o nej, aj od ludi, co ju osobne poznali... 😉 myslim, ze z toho sa da celkom dobre urobit obraz o tom aka bola

jaduska
autor
27. okt 2008

ikke, to áno, ale všetky tieto články sa točia okolo jej aktivít s Rómami, ja by som len chcela niečo z jej detstva, študentských čias... 😒

emilyz
27. okt 2008

jaduska kde studujes, ak sa smiem opytat? Zrejme si stvrtacka na lit. 😎

jaduska
autor
27. okt 2008

nie emilyz, som prváčka na pedag.fakulte...