Interrupcia - voľná diskusia

maja22
17. apr 2008

Baby, tak tu je teda nová téma. Dúfam, že sa to nezvrhne na nadávky... Skúsme radšej naše názory podložiť argumentmi... 🙂 🙂 🙂

maja22
autor
28. jan 2009

Ešte je tu aj iná možnosť, ako naznačila magimary... že technika sa možno nepomýlila... zázraky sa dejú aj dnes 😉 😵 😵 😵

maja22
autor
28. jan 2009

Elle, je to krásny príbeh a ja verím tomu, že všetky deti budú tebe aj manželovi radosťou do konca života a ten najmenší možno aj najväčšou 🙂 Teším sa, že to takto dobre dopadlo 🙂

michaela.neb
29. jan 2009

Ahojte, tak aj podla mna je interrupcia zabitie. V dnesnej dobe sa vyhovarat na nieco preco nemozem mat dieta je smiesne. Ved dnes sa uz da chranit vselijako. Ak zena povie ze je to jej pravo sa rozhodnut ci to dieta chce alebo nie, tak sa ma rozhodnut predtym ako "zalahne"...
A aby som nezabudla: co sa tyka toho znasilnenia, teda ci vtedy ma ta zena naozaj pravo? neviem, ale myslim si ze to nie je len dieta toho utocnika ale aj tej samotnej zeny. Je to aj jej krv.
Ja som cele tehotenstvo prelezala aby som si svoju dcerku udrzala. Prve dietatko som potratila, pri druhom tehotenstve som mala opat problemy. A ked som lezala v nemocnici aby mi zachranili dietatko a vedla mna zeny ktore dobrovolne isli na potrat... no mala som co robit aby som sa nezrutila.

bodka13
29. jan 2009

len ja neviem či by som vedela dieťa splodené pri znásilnení ľúbiť...tie spomienky by asi boli veľmi silné ☹
po znásilnení nemám za zlé ísť na UPT

sendi
29. jan 2009

ahojte,pridam sa k vam,ja si myslim,ze interupcia je normalna,tie prve tyzd je len zhluk buniek a ked je clovek znasilneny pravdaze ho nechce,alebo ked zena ho nema ako vychovat alebo co.ja lutujem deti z deckych domovov,niektore maju sice stastie,ale tie ostatne,maju vacsinou dobabrany zivot....

sassi
29. jan 2009

dnes je štvrtok, bohvie ako dopadla zabka 😖 každopadne jej držím palce, nech sa rozhodla akokolvek 😉

etuska
29. jan 2009

sassi-podobne 😔 cely cas na nu myslim. 😔 😔

Pre ostatne zienky,aby boli v obraze-pisala sem mamicka 3-och deti(ale v uz uzamknutej teme o interupcii) ze aj napriek uzivaniu horm. antikoncepcie sa im podarilo splodit 4-te dieta a uvazovala nad UPT nakolko manzel stratil pracu a ona by o pracu prisla ak by bola tehu 😔

Zabka-ozvi sa nam -akokolvek si sa rozhodla 😔 😔

denduska
29. jan 2009

etuska..ja neviem..mam zle tusenie 😔 dufam sa mylim ☹

etuska
29. jan 2009

dendi-verme ze je to len zle tusenie,lebo ak zabka bola ,tak sa uz asi neozve 😔

sendi
29. jan 2009

aj ked neviem o koho ide,tak jej drzim palce nech sa rozhodla akokolvek 😔

kocurik16
29. jan 2009

ja neviem či by som išla na zákrok,nemusela som niečo takéto riešiť,ale myslím,že každá by mala dostať možnosť slobodne sa rozhodnúť či ano,alebo nie.každá žena vie prečo robí to alebo ono,ako sa rozhoduje,a do toho by nemal hovoriť ani štát,ani cirkev ani nikto iný.

sendi
29. jan 2009

suhlasim 😉

elle64
29. jan 2009

Ani jeden lekár-genetik nepovie že sa vám narodi postihnute dieta na 100%, u mna zistili z plodovej vody, že Miško, v tej dobe plod, má jeden chromozom navyše, bol velký a obsahoval látku ktorá sposobuje mentálnu retardáciu. Miškovi ked sa narodil už ako babetko zobrali krv a počet chromozomov bol taký aký ma byť, žiadny nebol navyše. Genetička mi po porode povedala, že ona neverila tomu že sa Miško narodí zdravý, volala ma ešte na vyšetrenia, ale ja som tam už nešla, už som jej akosi neverila.

zabka7777
29. jan 2009

som tu a zatial este 2v1. Desne som prechladla, mam upchaty nos a skrabe ma v hrdle, tak ma vcera zrusili, ze ma nezoberu. (mam to chapat ako znamenie? uz som tak daleko, ze vo vsetkom hladam zmysel 😉 ale prechladnutie je len normalnym nasledkom odpiorneho pocasia, kt. tu mame, kazdy je zasopleny)
Mam sa dat cez vikend do poriadku a ohlasit sa v pondelok.
Do poslednej chvile som nevedela, ci pojdem ci nepojdem a svojim sposobom mi odlahlo, ze sa to odklada. A zaroven sa mi pritazilo, ze dalsie dni mucivych pochybnosti a rozmyslania predomnou.

Netsuim stale co urobim, striedaju s achvile, ked som presvedcena, ze ci chcem ci nie, je to ta najlepsia moznost pre nas vsetkyhc. A potom su chvile, ked som presvedcena, ze to nemozem urobit, lebo nebudem schopna sama so sebou do konca zivota zit.

Manzel na mna zacal tlacit, nehc to nerobim, ze to budem lutovat a vycitat si a uz nebude cesty spät. Ale vycitat si budem aj to, ked nebudeme mat normalny standard casom.

Ale ste zlate, ze uz ste sa tam chceli skladat 🙂 ale toto fakt nepotrebujem. Vecicky som sice vsetky vsetucke porozdavala po detoch,ved dalsie sme uz neplanovali,takze nemam vobec nic, ale ak sa rozhodneme babätko nakoniec mat, urcite mu nakupim a zabezpecim vsetko co treba. Som ovela rozumnejsia nez pri prvom, ked som mala plno veci zbytocne.

Ale stale som na pochybahc, raz hore, raz dole ☹

tatolu
29. jan 2009

Žabka, prajm Ti, aby si sa rozhodla správne.

etuska
29. jan 2009

Zabka-mas super manzela 😉
a ja sa tak strasne tesim ze si sa ozvala,normalne cely cas na teba myslim.No vidis,tak nakoniec aj vecicky by sa zisli 😉 ak sa rozhodnes pre babo-neboj,je nas tu dost-prispejeme 😉

A pytas sa ci je to znamenie?-ja verim,ze svojim sposobom ano 😉

m311293
29. jan 2009

zdravím holky, s vašim svolením i já přidám názor. na úvod chci říct že nejsem věříci, takže moje názory budou touto skutečností ovliněné.
Já nejsem za potraty, ale jsem za tu možnost. Co si budeme vykládat, nechtěné těhotenství vždy bylo, je a bude a určitě je lepší že když už takový zákrok tak pod dohledem odborného lékaře.

Nechci se vůbec vrátit do doby interupčních komisí. je ponižující odpovídat na initimní otázky cizím lidem, a nechci aby někdo kromě mně rozhodoval o mém životě potažmo budoucnosti. Vždy jsem se rozhodovala sama za sebe a chci aby to tak zůstalo. Za své rozhodnutí si ponesu sama zodpovědnost.

Co si myslím, je že v tomto státě naprosto chybi informovanost a pravní základy jiných možností. Je rozhodující aby všichni s sexu přistupovali zodpovědně a dostatečně se chránili. Způsobem kterým uznají za vhodné.- A myslím že v tomto bodě zaostává í cirkev svým jednoznačným a nekompromisným přístupem ( teď bez urážky)

jsou samozřejmě jiné možnosti ( okamžitá adopce, utajené porody) ale právě v těchto případech je nedostatečná podpora zákona. Jako například to že i když se matka dítěte vzdá musí se čekat dalších 6 týdů, až je souhlas platný. nebo že stačí dítěti jednou za půl roku pohlednici a dítě je neosvojitelné.
vy co bydlíte v česku, spor S FOD o tom že na internetu jsou uveřejněne informace o dětech a státu se to nelíbí, bohužel nic lepšího zatím neobjevilo.
Dalo by se toho popsat mnohem víc, DD jsou plné dětí které nejsou právně volné, nikdy se rodin nedostanou, jaká je čeká budoucnost?

Já jsem pro všechny možnosti jak se vyrovnat s neplánovaným těhotenstvím a interupce má být tou posledních z nich.
j

zuzana76
29. jan 2009

zabka, ja viem,ze tvoja situacia je velmi tazka, ale podla mna to znamenie je a aj presvedcenie tvojho manzela, ktory si dietatko chce nechat, aby si si to nevycitala. Zabka, ak by Boh vedel, ze o dietatko sa nedokazete postarat z nejakeho dovodu, neposlal by vam ho, On vie, ze vy to dokazete, lebo mate vieru a milujete svoje deti. A ak bude treba urcite sa najdu dobri ludia, ktorych vam posle do cesty, aby vam pomohli, On si uz svoju cestu najde ako pomahat. Som velmi rada,ze zatial si na zakrok nesla, dievcata na teba - vas velmi myslia a ak bude treba , urcite sa tu najdu dobre duse co pomozu a ak bude treba, tak sa aj poskladame na oblecenie pre malinke. 😵

maja22
autor
29. jan 2009

Žabka, všetko má svoj zmysel 😉 Keď manžel stojí pri vás oboch, je to podľa mňa len a len dobré, určite vás všetkých miluje a nenechá svoju rodinku v štichu, aj keď sa rozrastie 🙂 Tiež som na teba myslela a verila, že napíšeš, čo si aj napísala, 2 v 1... 😉 Neboj sa. Ja stále verím tomu, že nám sem po pár rokoch napíšeš, ako vám to vaše nečakané prekvapenie robí radosť 🙂 Aj s ostatnými súrodencami 🙂 .

zabka7777
29. jan 2009

Majka, toto si vravim aj ja, ze co ked nam toto dietatko 1000x vynahradi vsetky obavy a pochybnosti co teraz mame a co ked nam prinesie tolko radsoti, o akej sa nam ani nesniva.

stale je tu vsak to velke ALE, ze dufam, ze o rok neskoncime s detmi pod mostom ☹

Nikdy, nikdy som si nemyslela, ze ma zivot takto prekvapi, ze ma postavi pred volbu, o akej som vzdy bola presvedcena, ze ja pred takouto NIKDY stat nebudem, lebo je pre mna UPT nepripustne, ved pocatiu sa da branit. Haha, pekne sa s nami zivot zahral. Ze vraj 1500 korunove tablety, jedny z najlepsich 😀 😅

denduska
29. jan 2009

zabka, jeeej ani nevies ako som na teba dnes myslela, tak som velmi stastna ze to takto - zatial - dopadlo 🙂 Ja verim, ze to takto malo byt. Mozem ti pridat este jedno znamenie ak chces - v ten den ked si tu pisala prvykrat, som bola pozriet v mojej praci s malou a moj sef sa ma pytal ze kedy bude dalsie, ze on keby bol mladsi tak chce 4 😉 neviem preco pouzil toto cislo, ked ma len dve deti, no ale ak by ti to malo pomoct v rozhodnuti, bolo by to super. 🙂
Tak sa drzte cela rodinka, na svete je kopa horsich veci ako neplanovane otehotniet aj ked to moze vyzerat ze sa to prave vobec nehodi...ale vy este nie ste starci na dochodku a mate toho este vela pred sebou.

maja22
autor
29. jan 2009

Vidíš, to bábo tak bojuje, niečo z neho bude 😀 Ale nie, vážne, chápem, že máš strach, ale jediná vec, čo rozdávaním rastie, je láska... A pod mostom neskončíte, keby dačo, máš tu nás, keď sme tu takí orodovníci za to bábo, pomôžeme, keď bude najhoršie 😉

zuzanockamt
29. jan 2009

zabka ... vazim si tvojho manzela za to, aky ma k tomu vsetkemu pristup ... myslim si, ze je to skutocny chlap na svojom mieste, lebo nie je zase az tak vela takych, co by sa zachovali podobne vo vasej situacii (moj nazor, mozno nebudete suhlasit) ... a akokolvek sa uz rozhodnes, ver tomu, ze si vyberies to spravne rozhodnutie a nebudes si musiet ani v jednom pripade nic vycitat ... myslim na teba

elle64
29. jan 2009

Ahoj zabka, neviem či si čitala moj pribeh, no z vlastnej skusenosti ti hovorim rozhodni sa pre život, ja som tak urobila a som štastna, ked sa pozriem na maleho a spomeniem si čo som chcela s nim urobit mam slzy v očiach.
Som rada že som ti toto stihla ešte napisat skor ako bude neskoro, myslela som na teba včera aj dnes a stale.

etuska
29. jan 2009

zuzi-suhlas 😔 😔

renka9
29. jan 2009

zabka, veeelmi ti drzim palce, a budem sa za vas modlit, aby si sa spravne rozhodla...

tvoj manzel na teba tlaci, aby si si to nechala...ked das dietatko prec, budes mu moct pozret do oci...nerozbije sa ti pre to rodinka? Neviem, zabka, to su len moje uvahy...
este raz, drzim palce, aby si sa v tejto, pre teba zufalej situacii spravne rozhodla... 😉

sassi
29. jan 2009

zabka, budeme na teba isto myslieť 😉
ak nie si na 100% presvedčena, že máš ísť, tak nechoď
ja by som to tiež brala ako znamenie ... to dieťa sa drží pri živote stoj čo stoj

myslím, že manžel si prácu nájde, a pod mostom isto neskončíte, bude mať o jednu motiváciu navyše 😉 A ty zatial prácu máš, a ak je zamestnávetel seriozny, po 3 rokoch sa ti neotočí chrbtom.
Skusila by som prípadne zajsť aj na Urad soc. vecí a rodiny, či by ste nemohli dostať nejakú podporu od nich, ked ste velka rodinka a pracuješ iba ty, možno by sa dalo niečo vybaviť, nie?

Je smutne, že peniaze rozhoduju o živote ☹ aj ja by som mala rada viac detí, ale manžel je proti, že by nam to nevychádzalo finančne ... ale keby sa napriek antikoncepcii stalo a vedela by som, že dieťa mam šancu donosiť, nechala by som si ho. Aj ked nie som uplne proti UPT, su situácie, ked to fakt inak nejde ☹

veronika13
29. jan 2009

zabka veľmi ti držím palce, a teším sa, že si prechladla 😀 prepáč za tu škodoradosť, len som žartovala... ale nie, teším sa, že si nešla, nechoď ani v pondelok. Boh ti dal vedieť, že je s vami a pomôže vám, hovorí aj cez tvojho manžela, poslúchni ich, určite neoľutuješ 🙂

magimary
29. jan 2009

Žabka, ja to celé rozhodnem vnímam ako znamenie...
toľké sme sa za Teba modlili aby to dnes dobre dopadlo a dopadlo... 😵
možno máš pocit, že teraz máš ešte pred sebou ďalšie mučivé dni..., ale môžeš ich mať aj nemusiš... 😉
skús sa spoľahnúť v tomto na manžela... ver, že jeho racionálny mužský mozog je teraz na mieste, keď v tebe už "bojujú" prvé hormoniky..., skús sa ním nechať viesť...
pod mostom určite neskončíte, verím tomu... ("koľko Boh požehná oveček, toľko dá aj trávičiek"-hovorieval Jan Pavol ll. 😉 )

zabka7777
29. jan 2009

sassi, len moj prijem je o nikeolko tisic korun vyssi nez zivotne minimum nasej rodiny, takze urcite nemame narok na ziaden prispevok. Navyse ma zatial manzel podporu a pevne verim, ze najde pracu skor, nez ta podpora skonci...ale clovek nikdy nevie. Nie je problem v jeho motivacii, to naozaj nie. Skor v tom, najst pracu primeranu a normalne zaplatenu.

renka - takeot uvahy neriesim...vedel by sa mi moj manzel pozriet do oci, keby sme boli obaja bez prace so 4 detmi pod mostom? Prerdsa nejde o moj rozmar 😒