Interrupcia - voľná diskusia

maja22
17. apr 2008

Baby, tak tu je teda nová téma. Dúfam, že sa to nezvrhne na nadávky... Skúsme radšej naše názory podložiť argumentmi... 🙂 🙂 🙂

katrin21
22. sep 2009

helenka: moje by malo v juni uz 7 rokov. lebo takto pred 8 rokmi sme ho pocali niekedy...,

sasulec
22. sep 2009

jaji pravdu mas 😉

bodka13
22. sep 2009

adda...ani zo zdravotných dôvodov?-keby malo byť dieťatko veľmi choré,postihnuté?

katrin21
22. sep 2009

jajka? nekric hop! ja som uz citala take scestne krestanstke nazory, ze antikonc.je tiez zabijanie.. ze zabija embrio a pod... uplne hluposti, asi nikdy nepochopili ako HAK funguje... ze zhustuje hlien a nedochadza ani k ovulacii, tak ako moze dojst k otehotneniu??? ( teda ked sa berie pravidelne a nie s ATB ako jajka) 😀

jajka968
22. sep 2009

ja by som uvítala, keby sem napísal niekto taký, koho sa to výsostne týka, teda nejaká žena, ktorá žiaľ čaká postihnuté dieťatko a i keď mala tú možnosť, no interupciu nešla, alebo baba, ktorá čaká nechcené dieťa, isto je kopec takých žien, nech oni vyjadria názor a nie zakladáme tu názory len na "ja by som to určite neurobila" čo kto vie, čo by urobil, keby sa ho to týkalo

katrin, veď práve preto, že zakaždým tu bude niečo, čo bude niekomu vadiť, nabudúce môžu zakázať sex a už bude pokoj, ani k interupciam nebude dochádzať a všetko sa vyrieši 😅

ja som veriaca, síce do kostola moc nechodím, ale kostol ku svojej viere nepotrebujem, len ma vie naštvať, ako môže cirkev určovať niečo, keď v podstate ani nevedia, o čom to je, ako môže nejaký farár niekoho odsúdiť za potrat, keď nevie, čo to je vychovávať dieťa.

katrin21
22. sep 2009

jajka: aj ja som na tom tak... krstit som sa dala pred troma rokmi...

zuzkazv
22. sep 2009

jajka tak to s tým zakázaním sexu ....trefa do čierneho 😀

bodka13
22. sep 2009

po spoznaní niekoľkých ťažko postihnutých(mentálne aj telesne) detičiek a hlavne ich mamičiek ☹ viem že by som sa nedokázala starať o také dieťatko hoci by som ho milovala-nemohla by som sa pozerať ako trpí,respektíve ani nevie že žije ☹ ...možno som slaboch a sebec 😒

markiza
22. sep 2009

katrin, ale nie kazdy druh antikoncepcie posobi ako si napisala, ze zabranuje oplodneniu vajicka. su aj druhy, ktore zabranuju uhniezdeniu uz oplodneneho vajicka... v tom vidia veriaci ten problem.
osobne veriaca nie som, povazujem hak za super vynalez, ktory pomaha znizovat pocet interupcii.

sasulec
22. sep 2009

baby,pozerala som si spatne stranky co ste popisali,pozerala som tie linky o upt..
teraz pozeram na moje vysmiate 15mesacne dievcatko.. a viete co ma napadlo?
od dnes sa modlim sa aby nikdy nebola v takej situacii,aby nikdy nemusela podstupit upt.. ☹ ☹ ☹ 😢 😢 😢

magimary
22. sep 2009
katrin21
22. sep 2009

markiza: to sa mi nezda..,,

zuzkazv
22. sep 2009

katrin: markíza má pravdu napr. vnútromaternicové teliesko robí to ...aspoň tak mi to bolo vysvetlené....že vlastne ničí už oplodnené vajíčko keď sa nachádza na určitom mieste...už neviem kde presne to je ale ide o to že sú to vlastne tisíce malých interupcií takže za používanie vnútromaternicového telieska určite niesom. Inak vy používate všetky hormonálnu antikoncepciu?? alebo aj nejaké iné spôsoby??

katrin21
22. sep 2009

my sme pouzivali kondom, HAK mi nerobila dobre, ked som ju pred rokmi brala, stale sm z nej spinila.. skusila som viac druhov. Ale nakoniec sme mali len " davanie si pozor", cize sme nesli az dokonca a teraz od marca sa snazime o babenko, takze uz nic... ale nakoniec mam endometrozu takze to take lahke asi nebude....

inak: teliesko. tak to neviem presne ako funguje...ale by som si ani nedala.. to je to iste co DAna volakedy, vraj sa rodili aj deti s vadami, lebo to kolkokrat aj tak nezabraniloo pocatiu,ale vajcko sa poskodilo a dieta bolo chore....

diddi
22. sep 2009

pisete uplne blbosti....to "akoze" teliesko sa vola mirena....nic nenici a uz vobec nie oplodnene vajicko 😨 😀 ...najprv sa opytajte gynekologa 😉

bodka13
22. sep 2009

http://www.nobelplus.sk/web/humanne-lieky/detai...

neviem či sa mi to podarilo dobre skopírovať-je tu písané ako funguje teliesko Mirena (mám ho zavedené aj ja)...a k oplodneniu vajíčka vôbec neprichádza 😉

zuzkazv
22. sep 2009

ja tiež neberiem žiadnu HAK a ani som nikdy nebrala, ja som os14tich rokov brala hormony pretože mi nepravidelne chodila menštruácia takže som sa obávala či vôbec budem môcť mať deti a vtedy niekedy som sa rozhodla že to brať nebudem. dokt. mi síce odporúčala HAK na upravenie cyklu ale ja som sa radšej rozhodla pre lieky presne určené na môj problém. a tiež sa mi nepáči myšlienka že by som mala svoje telo dopovať cudzími hormónmi. Nieže by som bola proti používaniu HAK všeobecne. len som si už myslela že som sama na svete čo to neberie.

emilyz
22. sep 2009

ja plne suhlasim s nazormi maji22, vystihla to uplne presne.

emilyz
22. sep 2009

teda ze interrupcia je vrazda a nikto nema pravo nicit nenarodeny zivot.

bodka13
22. sep 2009
katrin21
22. sep 2009

didi: no to som rada, lebo aj mne sa to zda blbost, ale nevadi... nechcem sa hadat, aby mi zas niekto nepovedat, ze mudrujem 😉

diddi
22. sep 2009

pri mirene nedochadza k ovulacii-nedozrieva ziadne vajicko....aj toto je vrazda??????? 😨

bodka13
22. sep 2009

emilyz 😕 ...a ničiť narodený život je lepšie??????????????????...nie som podporovateľka UPT ale ani ich nepovažujem za vykonanie vraždy....myslím,že sú menšie zlo ako zabitie riadne donoseného novorodenca

zuzkazv
22. sep 2009

Vnútromaternicové teliesko. Ako to účinkuje:
-zabraňuje spojeniu vajíčka so spermiou
-prieniku vajíčka cez vajcovody, alebo
-uhniezdeniu vajíčka v maternici.
ani ja sa nechcem s nikým hádať ale je ich viac druhov nie iba jeden

diddi
22. sep 2009

zuzkazv...ale ake vajicko?....ved ziadne nie je....mirena zabranuje VZNIKU vajicka

markiza
22. sep 2009

nezabranuje vzniku vajicka, to je ca za blbovinu? maximalne zabrani jeho dozetiu a uvolneniu

sasulec
22. sep 2009

teliesko by predsa nemalo ani spermie prepusti..ale poznam zenu,kt.ho mala a uz veselo kocikuje...po 10rokoch neuspechu 3tie dieta 😉

bodka13
22. sep 2009

zuzka ...prečítaj si na tomto letáku ako Mirena účinkuje 😉 http://www.nobelplus.sk/web/humanne-lieky/pil/m... (už som to dávala vyššie) 🙂

bodka13
22. sep 2009

pri mirene : vajíčko vzniká ale vytvorí sa hustý hlien ktorý neprepustí spermiu 😉 a ani výstelka maternice nie je dostatočne hrubá aby sa tam vajíčko mohlo uhniezdiť

zuzkazv
22. sep 2009

didi myslím ze neexistuje len mirena
http://www.rodicovstvo.sk/8metod.htm#2
pozri mne je to v podstate jedno ja som len chcela potvrdit ze markiza ma pravdu a nie vsetky ant. funguju na jednom principe