Interrupcia - voľná diskusia

maja22
17. apr 2008

Baby, tak tu je teda nová téma. Dúfam, že sa to nezvrhne na nadávky... Skúsme radšej naše názory podložiť argumentmi... 🙂 🙂 🙂

warholette
8. júl 2010

nie kazda zena chce dieta/deti. interrupcia je jedna z neskorsich moznosti, ako ho nemat. aj ked pomerne drasticka.

leiinka
8. júl 2010

že "pomerne" drastická...

markiza
8. júl 2010

@silvinenka , si si ista, ze dieta otca narkomana musi byt po narodeni na metadonovej liecbe????? ak by si bola narkomankou ty tak hej, ale inak nie... slaba vyhovorka....

viem, ze nemam sudit, ale........ je mi napriklad momentalne zle, ze v spanielsku nastupuje do platnosti zakon o moznom bezplatnom vykonani potratu na vlastnu ziadost do 14tt!!!!!! nie som veriaca, ale nepomozem si... odsudzujem zeny, ktore interupciu pouzivaju ako jednu z moznosti antikoncepcie... fuj!!!!

traktor
9. júl 2010

.....ja som si kedysi davno nasla link na video k potratu..poviem , hned ako to zacalo tak som to vypla a povracala som sa...este dnes mi je z toho blbo, ..ani neviem , preco som to chcela vidiet...ale kto povie, ze to este nie je dieta..tak je ...normalne su tam rucky , nozky....a hlavne si treba uvedomit...je to NASE DIETA ...kurnik..tak sa chrante a nie , ze z lasky k muzovi sa oddam cela, bez ochrany, lebo to je najväcsi prejav lasky ...aj ja svojho mm milujem, mame 4 deti ale uz ich mame dost a chranim sa...je to krasne mat dieta, ale predsa nebudem rodit kazdy rok..ze z lasky k muzovi....ak by sa vsak predsa len stalo , ze by to zlihalo, babo si necham a nastupi serilizacia...budme trosku zodpovedne aj voci dietatu aj voci sebe...ved aj taka interupcia je zasah do tela zeny...skor ci neskor sa to moze prejavit...

traktor
9. júl 2010

@sisi32 a este k tomuto...ak uz niektora idete na potrat aspon sa tym nechvalte...lebo to nie je na chvalu...a nikto ma nepresvedci, ze tam vnutri ste spokojne, stastne ,kludne, ze ste si to babo dali vziat...ak ste to uz urobili pre hocaky dovod...tak s tym zite...ale nechvalte sa tym a nepovzbudzujte tym ine...to nie je hra o gulicky ..tu je to hra o zivot...

marianka79
9. júl 2010

@traktor hej aj ja som totalne zmenila nazor na potrat po pozreti videa bola som zvedava lenze.......nemohla som to dopozerat tak mi zostalo spatno na vracanie vyskusala som si to pozriet o nejaky cas a tak isto mi bolo zle s toho.............potrat je pre mna VRAZDA 😢 a nikto ma nepresvedci o opaku!!!!!!!!

pia22
9. júl 2010

Myslim si, ze to je jeden z hl. problemov interupcie, ze väcsina zien nevie o co tu vlastne ide, ako to prebieha, ake mozu byt komplikacie aj pre zenu a pod.

latvia
9. júl 2010

@pia22 oni to ani nechcu vediet 😔 najhorsie je, ze moze dojst ktorakolvek 16tka a bez suhlasu rodica ist na prerusenie ☹

latvia
9. júl 2010

je take tazke donosit dieta a dat ho po porode na adopciu? 😒 kolko bezdetnych parov caka niekolko mesiacov alebo rokov na male babatko.....

traktor
9. júl 2010

...ked som cakala prvu simonku, prelezala som cele tehu v nemocnici...a kedze sestricky mi uz boli ako kamosky , tak som mohla chodit na novorodenecke medzi deticky...a bolo tam zopar babätiek , ktore mali cez perinku prelepene bez mami...bolo to strasne smutne..take krasne , drobne a uz same..ale sestricky im davali tolko lasky a potom ...kolko nedockavych mamiciek na ne cakalo...

pia22
9. júl 2010

@latvia bohuzial je v tejto krajine u lekarov vedeny kult smrti. Pocas tehotenstva je kazda druha zena nepriamo povzbudzovana k ukonceniu tehotenstva, ci uz skreslenymi vysledkami testov, podozrenim na nespravny vyvoj plodu a pod. Pritom väcsie percento rozneho spektra postihnuti u deti vznika pocas zivota. A co s nimi potom? Roztrhat na kusky, dat do igelit. vreca a zahodit na smetisko?

traktor
9. júl 2010

..a este jeden pripad....bola tam mlada baba so mnou na izbe , mala len 12 rokov 😠 ...a bola v 8 mesiaci tehu..bola z dvojiciek...vyzorom aj recami cisto dieta...vsak aj vek takY mala..a ked som sa jej pytala ako k tomu doslo...ona ani nevie...ze to bolelo a nevie...u nich doma bol sex tabu...chodili za nou rodicia/oni boli z ineho mesta, baba rodila tu , aby o tom nikto nevedel....jej mama mi pripadala ako na hlavu, vecne jej nadavala, ze co si narobila to si zlizne...aj mi jej bolo luto, ..miesto aby jej vysvetlili ako to chodi....no na porazenie niektory rodicia...potom mna prelozili o poschodie vyssie, ale bola som sa pytat , co s nou...tak ze porodila zdrave dievcatko , a dala ho na adopciu...

latvia
9. júl 2010

mna tiez kazdy v praci prehovaral na interrupciu....ze si pokazim zivot 😕 a to som nemala ziadne prekazky co sa tyka dietata....jedine ze nemam chlapa, ale to v podstate prekazka nieje, skor obcas naopak 😀 😉

traktor
9. júl 2010

@latvia 🙂 ...u nas bol tiez kazdy zhrozeny..ze preboha 4 dieta...ze urcite interupcia...a boli prekvapeny, ked sme zhanali oblecenie, postielku...ze si to nechame...a teraz matka kazdy obdivuje...a komu sa nepaci, ze v tejto dobe tolko deti ..nech si trhne...aj keduz je posledny 😀 😀 😀 ..teda dufam.. 😀

latvia
9. júl 2010

😀 traky, ty nas este prekvapis 😀

traktor
9. júl 2010

@latvia 😀 ..pri mojom stasti ..a mojej vynimocnosti... 😀 😀 😀 😀

afrika
9. júl 2010

@silvinenka prinútim chlapa, aby si dal kondom-nemyslíš.... alebo si dám zaviesť teliesko. je veľa možností, ale zobrať niekomu život, tak to určite nie!

leiinka
9. júl 2010

alebo s ním bez ochrany nespím... 😉

marianka79
9. júl 2010

vsimli ste si ze dotycne uz neprispievaju??? 😕
Ja len na doplnenie tie zeny neodsudzujem ak by som stretla taku urcite ju neoplujem a neodidem odsudzujem tie zakony co to podporuju ☹

marianka79
9. júl 2010

@traktor ja by som sa tiez nebala mat tolko deti co ty 😀 😉 musi byt u vas teda veselo 🙂 😉

afrika
9. júl 2010

keď som ležala v nemocnici po druhom kyrete- zamlčaný potrat bola tam ženská, ktorá sa ešte sťažovala koľko prachov ju stojí UP! bolo mi z toho strašne smutno. a keď sme sedeli na lavičke a čakali ako nás po jednej volajú v duchu som si priala, aby sa stal zázrak a jej živé dieťatko bolo v mojom brušku 😔

marianka79
9. júl 2010

@afrika 😔 ☹

traktor
9. júl 2010

@marianka79 prid sa pozriet 😀 😀 ...netvrdim, ze je to vzdy lahke, ale je to super mat velku rodinu 😉
@afrika ☹ ..kto prisiel o ocakavane babo vie o com pises

traktor
9. júl 2010

...a ako ani ja by som nikoho neoplula ani nic podobne..s tym sa neda v podstate nic ani robit...mozno len o tom hovorit...ale si myslim, ze keby kazdej, ktora o tom len premysla pustili to video, hned by ju presla chut...a mozno keby sa s tym nieco robilo, trebars aj ta antika keby bola lacnejsia alebo dokonca zadarmo..nestalo by sa nic take...pretoze moze sa pisat, ze najlacnejsia stoji 3 eura ale povedz to zene, ktora nevie odist od svojho muza a ten ju tyra a nedava jej peniaze...je rada , ked ma co dat decku do ust a antiku v tej chvili vobec neriesi...lebo nemusime si klamat...aj take zeny tu su...ale to uz je o zakonoch..a o inom...

veronikapp
9. júl 2010

potrat som videla naživo niekoľko krát, počas praxe v nemocnici. Mala som vtedy 16 rokov. Lekár sa ku mne otočil a povedal, že dúfa, že ja nedopadnem ako tá k..... (čo práve ležala na stole). Nejak mi to ostalo zafixované v pamäti. Proste potrat NIE.

afrika
9. júl 2010

@traktor samozrejme to už je o inom, ale ako píšeš to je už chyba v zákonoch a v tom , že tie ženy sa z pochopiteľných dôvodov boja opustiť mužov.
nejdem už do tejty témy prispievať, lebo aj tak neovplyvním názor žiadnej ženy, ktorá je pre to rozhodnutá ☹ 😔 .
tím ostatným prajem veľa šťastia a správnych rozhodnutí. papa

silvia123
9. júl 2010

Ja som tiež neni za potrat, je to hrozné a nedokázala by som si ani také video pozrieť, ale niektoré prípady neodsudzujem, lebo nemôžem povedať vopred ako by som sa sama zachovala...niektoré prípady sú také zložité a ťažké na rozhodnutie, že som rada že som pred takým rozhodnutím nikdy nestála a verím že nikdy nebudem...., pretože ak by mi lekári povedali, že to dieťa, ktoré čakám je nevyliečiteľne choré a že po narodení nemá šancu prežiť, prípadne bude pripútané celý život na lôžku alebo iným spôsobom ťažko trpieť, tak to je tak neuveriteľne ťažké rozhodnutie, že ani len netuším čo by som urobila... , je pravda, že aj keď sa mi narodí zdravé dieťa, môže časom tiež ochorieť a to by som už samozrejme neopustila a stála pri ňom, ale to je niečo iné...

silvinenka
9. júl 2010

afrika si moc múdra.

nina41
9. júl 2010

@traktor s tymi zakonmi maš pravdu,

silvinenka
9. júl 2010

@markiza je to možné. Je to tvoj názor nikto ti ho neberie. Ale ja si myslím že každá žena má právo na rozhodnutie nech je aká je, ja som to tiež odcudzovala milujem deti ale v takej situacii ako som bola nejde len o to dieťa vynosiť ale postarať sa a byť mu matkou ktorá v tom čase potrebovala lekársku pomoc. A žiť s tyranom a oslobodiť sa je velikánsky pokrok to ti povie každý psychiater.