Interrupcia - voľná diskusia

maja22
17. apr 2008

Baby, tak tu je teda nová téma. Dúfam, že sa to nezvrhne na nadávky... Skúsme radšej naše názory podložiť argumentmi... 🙂 🙂 🙂

imarikai
20. júl 2010

@traktor
@nina41 v dnešnej dobe sa ludia už pohoršuju ked žena čaká tretie aj my ked sme oznamovali že som tehotná neobišli ma hlášky ako čo vám šibe rodiš jak jabloň pajem pevné nervy je to moja vec a ked budem chcieť budem mať aj štvrté 😀

leiinka
20. júl 2010

tieto prípady sú pre mňa úplne neuveriteľné... aj tá, čo tú 3-ročnú nedávno hodila do Váhu... ale to robí spoločnosť... žena, ktorá sa vzdá dieťaťa na adopciu, je opovrhovaná, žena, ktorá ide na potrat...ako kedy... žena žije v neustálom tlaku, snaží sa dostáť očakávaniam okolia... niekedy reaguje skratovo... zdá sa mi, že čím ďalej, tým častejšie... muži tlaku často len pridávajú..

dajna11
20. júl 2010

@traktor vieš ja skor beriem ohlad na už narodene deti...ked už tak...sú to krásne zdrave deti,mna srdce bolí ked taketoniečo sa stane....a toto bolo hrozné. ale zasa neviem v akom bola rozpoložení ked porodila,možno tehotenstvo tajila,potom asi plánovala sa ho nejako zbaviť,možno bola po ps&chickej stranek tak na dne že nevedela kudy kam.ktovie,no rozhodne by som tuto uprednostnila interupciu.

titkovamiriam
20. júl 2010

leiinka jasne to som sem len dala že aj toto sa robí ☹
to uhorene dietatko des ☹ dufam ze bolo mrtve ked ho palila 😲

traktor
20. júl 2010

@dajna11 hovorili, ze ho porodila natajno..ze nikto o tom nevedel...ale aj tomu nerozumiem, pretoze na kazdej tehulke je vidno , ze je tehulka..a to nemusi mat ani velmi velke brusko.-..len to skratka vidno..len je doba aka je a kazdy sa stara sam o seba, na druhych nemysli...

leiinka
20. júl 2010

ak máš ľudí, ktorí sa o Teba zaujímajú a sem-tam na Teba aj pozrú... všímavých, ktorí nevidia len seba... na švagrinej to teta (sestra jej svokry) videla, keď to snáď ešte ani ona sama nevedela...

dajna11
20. júl 2010

@traktor no ja neviem,kamoška čakala bábo a bruško nemala....tiež sa každý čudoval,dokonca svokra bola v 6mes.ked jej lekár povdal že to teda nakoniec neije prechladnutie ale že čaka dieťatko. 😉

usiko
20. júl 2010

@latvia joj, zlatko, tak nemas to jednoduche....ja som tehu s priatelom, nie sme zobrati a este som sa nestretla s ohovaranim...myslim, ze niekde je, ale otvorene to nikto nepovie...takze nam je to fuk....drzim ti palce, aby sa ludia zacali spravat k tebe lepsie....keby len chapali, ze hodnoty su niekedy niekde inde ako v zauzivanych , casto nezmyselnych, pravdidlach moralky.....diktovanych spolocnostou a cirkvou a tisicrociami pretvarky......

ani3012
20. júl 2010

pokiaľ žena tají tehotenstvo pred okolím a dieťatko po pôrode skántri,je to plánované.
existujú anonymné pôrody - žena porodí v nemocnici

♥Pojmom anonymné pôrody sa označujú pôrody, pri ktorých žena nemusí v súvislosti s pôrodom v zdravotníckom zariadení uvádzať žiadne svoje osobné údaje a tieto teda ani nebudú nikde registrované a archivované. Matka dieťaťa po ukončení pôrodu ostáva v anonymite, údaje o pôrode sa nevyskytujú v žiadnej jej dokumentácii, jej osobné údaje sa nezapisujú do rodného listu dieťaťa.♥
z článku:http://babetko.rodinka.sk/index.php?id=87370

Takže už aj keby sa mi podarilo nechcené tehotenstvo ukryť,tak by som volila asi túto možnosť.

pre tých,čo sa len rozhodujú:
http://www.hniezdozachrany.sk/13.html

traktor
20. júl 2010

..dobtre beriem v zaciatkoch, mozno aj neskor, ...ale nech mi nikto netvrdi, ze na zene, ktora to ma uz za par to nie je vidno...je to v tvari, je to v chodzi, je to v pohyboch....

latvia
20. júl 2010

@usiko ja to mam lepsie, otehotnela som so zenacom a som slobodna matka 😝 napriek natlakom z prace aby som si dala dieta vziat potajme, nikto by o tom nevedel, som odmietla...

dajna11
20. júl 2010

@traktor určite hej.....noja neviem,nestretla som sa s takým prípadom.....pravdou je že kto si koho detailne všíma?

traktor
20. júl 2010

..ja mam na mysli najblizsiu rodinu..lebo boli pripady , ked aj chlap povedal, ze si to na svojej zene nevsimol...neviem ci si pamätate na tu rodinku..krasny dom, dve deti...

traktor
20. júl 2010

@latvia a mas krasneho fesaka teraz doma 😉

titkovamiriam
20. júl 2010

ja som s marekom tiez vlastne slobodny matka 😀 s priatelom sme sa nechceli brat obaja mame za sebou,,desne,, manzelstva.a kludne by som este dietatko chcela no priatel sa uz ,,neciti,, 😀
a ak chcete taku pikosku s marekom som netusila do 30t.ze som tehotna,dokonca ked som pred ultrazvukom isla k doktorovi tak ten ze tehu to urcite nieje tak som si myslela ze som chora 😀 😀 😀 no a uz ma moja choroba 4 roky

traktor
20. júl 2010

@titkovamiriam 😀 😀 😀 😀

titkovamiriam
20. júl 2010

sa smej nebolo mi vsetko jedno ,nie preto ze som bola tehu ale ze som nestihla vlastne ziadne vysetrenia,mala som uz 35r 🙂 ,ale zasa 10t.tehotenstvo bolo super rychle 🙂

leiinka
20. júl 2010

@latvia Prečo sa v práci starali, s kým máš dieťa a že si ho máš dať vziať??

traktor
20. júl 2010

@titkovamiriam hlavne, ze vsetko dobre dopadlo 😉 ..u nas sme mali podobny pripad..moja babka, mamina mama, ..jej hovorili, ze to ma nador, ze to treba operovat, nakoniec to boli dvojicky / je medzi nami len 2,5 roka rozdiel/, ..ale zial,ked som ja mala 2 roky tak babka umrela na rakovinu, takze si dvojicky neuzila dlho...a moja mamina mala razom kooopec deti

titkovamiriam
20. júl 2010

vselico sa deje 😀

leiinka
20. júl 2010

a Teba ta "choroba" nekopala? 😀

dajna11
20. júl 2010

@traktor viem,j rodičia na dcere...napr.na tej čo v škole na wc porodila a vyhodila ho z okna.

titkovamiriam
20. júl 2010

vies co ja som to nebrala ako pohyby ,mna je dost aj tak tak som to niak nevnimala a mala som aj do 5m manzes potom som si mesiac pockala a ked nic tak som isla doktorovi-milan v tom case robil primacky na skolu a kopec veci v praci tak som sa niak nepoorovala dalsie dni uplynuli nez ma objednali na ultrazvuk a tam doktor ze 30t. 😀 ,nebolo mi absolutne nic,prve dve tehu som pregrcala od prveho dna snad,mavala som krce do noh,kyselinu...a tu nic ani len naznak 🙂

leiinka
20. júl 2010

no tak to je úžasné... 😀 aspoň Ťa minula nedočkavosť a mala si mimčo do ma chvíľku po tom, ako si sa o ňom dozvedela.. 😉

titkovamiriam
20. júl 2010

no veru a kamosky ma za tyzden zasobili vecami na tri deti 😀 -no uz asi kecame o inom 😅

bobacik_29
20. júl 2010

@traktor u nás tiez deti malu zboznuju kazdy ju mazna vo velkom mne hrozilo ze bude mat downov syndrom ale najstarsia dievka mi zatrhla odobratie poldovej vody ze si ju nechame aj tak tak sme mali prekvapko do poslednej chvile 😀 ale narodila sa zdravucka.... tak mozno aj tebe este dake babo pribudne 😀 inak deti maju pekne porobene izbičky tam sa im musi ale dobre byvat 😅

traktor
20. júl 2010

@bobacik_29 mi mame tooooooooooooooolko spolocne, aj mato mal mat podla triple testov dawna, nastastie je ok 😉 ..a izbicky, no prerabali sme, pouzili stary darovany nabytok, nieco z nasej spalne, a ostatne cacky macky si pokupili, ked predali na mimibazariku hracky, z detstva, kedze uz su skoro dospele 😀 😀 ..takze aj z mala sa da 😉

maggie2
20. júl 2010

@traktor tie triple testy to je o ničom spoľahlivosť polovičná, možno rovno zahodiť, zbytočne to budúce mamičky traumatizuje

traktor
20. júl 2010

@maggie2 teraz to viem uz aj ja, ..ale ked o tom nic nevies a priamo sa ta to tyka, je to strasne, ..tesis sa a bum..ze chore dieta..a mne to doktor povedal dost surovo do telefonu...tie testy by sa vobec nemali robit...

nina41
20. júl 2010

Mne pri riškovi vyšli zle testy z toxiplazmozy a rubeoly